صفحه نخست | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ | Thursday, 7 December , 2023
 صفحه نخست

تهران در آستانه تشکیل یک شهر و یک شهرک جدید

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از تصویب یک شهر و یک شهرک جدید در غرب استان تهران خبر داد.

درآمد شرکت‌های هواپیمایی رکورد زد

یاتا انتظار دارد در سال ۲۰۲۴ درآمد شرکت‌های هواپیمایی به رکورد ۹۶۴ میلیارد دلار برسد.

یادداشت

رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است!

ترافیک شهری در ایران همواره مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. تا جایی که انتشار مبحث مقررات ملی ساختمان مرتبط با الزامات ترافیکی ساختمان‌ها سال‌ها به طول انجامید و در نهایت پانزدهم آذرماه سال گذشته پس از سال‌ها بی‌توجهی در قالب مبحث بیست و سوم مقررات ملی ساختمان منتشر شد و این مبحث یک سال پس […]

خطر جدی فرونشست در مسیر راه‌آهن تهران-مشهد!

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: در چندین مسیر ریلی و فرودگاه‌ها موضوع فرونشست را مورد مطالعه قرار دادیم و یکی از مسیرهای ریلی که موضوع فرونشست در آن جدی بوده، راه‌آهن تهران-مشهد است. بطوریکه در نقاطی از این راه‌آهن آثار فرونشست کاملا مشهود است.

حبس‌شدگی در آسانسور بیشترین دلیل برای تماس با آتش نشانی تبریز

مدیر سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به تفاوت نوع حوادث در نقاط مختلف شهر گفت: حوادث هر منطقه از شهر با توجه به نوع بافت منطقه متفاوت از دیگر مناطق شهری است.

والمان پیاده راه می شود

شهردار منطقه ۴ تبریز گفت: پس از بررسی طرح سنگفرش و پیاده راه والمان در کمیته فنی مقرر شد پس از پیش بینی بودجه جهت تملک املاک موجود در این طرح برای سال پیش رو، پیاده راه این خیابان نیز اجرایی شود.

ساماندهی پلتفرم‌های مجازی برای قیمت‌گذاری مسکن

وزیر راه و شهرسازی از ساماندهی پلتفرم‌های مجازی برای قیمت‌گذاری در بخش مسکن خبر داد و گفت: ابتدا باید هویت مالک تایید شود تا در ادامه بتواند ملک خود را در این پلتفرم‌ها عرضه کند چراکه تا پیش از این، ملک‌ها با نگاه سوداگرانه و قیمت‌سازی ساختگی در فضای مجازی عرضه می‌شدند.

سامانه جامع یکپارچه نظام مهندسی ساختمان آغاز بکار می کند

 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور عنوان کرد: تا شهریور سال آینده نرم افزار جامع یکپارچه نظام مهندسی که شامل اطلاعات ۶۰۰ هزار عضو این سازمان است جایگزین نرم افزارهای استانی می شود.

همکاری نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و سرمایه گذاری مسکن شمالغرب

همکاری ها و تعاملات سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب افزایش می یابد.

سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن انجام می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، یکسان‌سازی مقیاس نقشه‌های شهری را مهم‌ترین مؤلفه در جمع‌آوری اطلاعات طرح‌های آماری و سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن سال ۱۴۰۵ عنوان کرد.

کاهش آلودگی کلانشهرها از ظهر فردا

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از ظهر پنجشنبه به سبب وزش باد، از غلظت آلودگی هوا کاسته می‌شود.

معرفی۱۴ اخلالگر بازار مسکن در آذربایجان‌غربی به دستگاه قضایی

عضو کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات کشور و نماینده این کارگروه در طرح گشت‌های مشترک ساماندهی مشاوران املاک در آذربایجان‌غربی، گفت: ۱۴ اخلالگر بازار مسکن در بازرسی از عملکرد بنگاه‌های مشاوران املاک در سطح استان شناسایی و به مقام قضایی معرفی شدند.

بهره برداری از ۶ هزار مسکن شهری بنیاد مسکن تا پایان سال

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تکمیل و بهره‌برداری ۶ هزار واحد شهری دیگر تا پایان امسال توسط آن بنیاد خبر داد و گفت که با افتتاح ۶ هزار واحد مسکن شهری، میزان افتتاح‌های واحدهای نهضت ملی مسکن به ۱۶ هزار واحد می‌رسد.

واردات خودروی جانبازان منوط به اصلاح مصوبه

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: امیدواریم با تغییرات در مصوبه هیات وزیران واردات خودروی جانبازان سهل شود.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

احداث مسکن ملی در آذربایجان شرقی با تمامی حساسیت‌های مهندسی

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب خودمالکی، روستایی و نهضت ملی مسکن در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

آغاز به کار نشست بین المللی معماری و ساخت‌وساز در قازان

نشست بین المللی معماری و ساخت و ساز قازانیش با عنوان «بازتاب هویت» با حضور شهردار تبریز در شهر قازان آغاز به کار کرد.

کارت قرمز کارکنان شهرداری مراغه به شورای ششم

جمعی از کارکنان شهرداری مراغه امروز، سه‌شنبه درِ اصلی شورای اسلامی این شهر را به نشانه اعتراض به آنچه که آن را عدم ثبات در تصمیم‌گیری می‌خوانند، قفل و زنجیر کردند.

پایداری و آلودگی هوا هفته آینده نیز ادامه دارد

رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی سازمان هواشناسی کشور گفت که با وجود بارش‌های خفیف در روز پنجشنبه، هفته آینده نیز پایداری جو و آلودگی‌ هوا ادامه خواهد داشت.

ایران‌ایر در لیست واگذاری‌ها قرار گرفت

در نشست هیأت واگذاری که به ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد واگذاری شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران به اتاق تعاون مطرح و مقرر شد ظرف ۲ ماه اقدامات مربوط به تفکیک وظایف حاکمیتی و تصدی گری را وزارت صمت و سازمان خصوصی سازی انجام دهند.

بارانداز محله‌ای در هسته مرکزی تبریز راه اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل ونقل بار درونشهری شهرداری تبریز از راه اندازی بارانداز محله ای جدید در هسته مرکزی شهر توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری خبر داد.

تائید لایحه عقد قرارداد مطالعات طرح جامع ترافیک شهر تبریز

با تایید کمیسیون برنامه و بودجه به شهرداری تبریز اجازه داده شد تا فرایند قانونی عقد قرارداد انجام مطالعات طرح جامع ترافیک شهر تبریز با دانشگاه تربیت مدرس آغاز شود.

آغاز عملیات عمرانی فاز اول پروژه مسیرگشایی ۴۵ متری انقلاب تبریز

شهردار منطقه ۱۰ تبریز گفت: به منظور تسهیل در امر تردد وسایل نقلیه و حل مشکلات چندین ساله عبور و مرور شهروندان منطقه، عملیات عمرانی ضلع شمالی فاز اول ۴۵ متری انقلاب آغاز شد.

پایش عملکرد ۹ استان در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از آغاز سلسله نشست‌های پایش و پیگیری آخرین وضعیت تامین زمین ‍مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی زمین و مسکن در این سازمان خبر داد.

زلزله‌ ۵.۱ ریشتری استانبول را لرزاند

زمین‌لرزه‌هایی به قدرت ۵.۱ و ۴.۹ ریشتر شمال غرب کشور ترکیه را لرزاند.

زمان خانه‌دار شدن در نقاط شهری آذربایجان‌شرقی و کشور

زمان انتظار برای خانه‌دار شدن خانوارهای شهری در استان آذربایجان شرقی با اتکاء به پس‌انداز، کمتر از نصف زمان انتظار در کشوردر سال ۱۴۰۰ بوده است.

  گزارش
پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه تحول تکنولوژیک در ساخت پل‌های شهری تبریز نوسازی مسکن با کاهش هزینه‌های بالاسری دیوارکشی بورس برای اجرای نهضت ملی مسکن!
  مصاحبه
احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد ثبت نام بیش از ۲۹۴ هزار نفر در نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی پیشرفت مسکن سازی در آذربایجان شرقی نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های مسئول است رویداد بین المللی “فضا و زمان” باعث احیا جایگاه تاریخی تبریز در دنیا می شود نقش استراتژیک ایران در جاده ابریشم غیرقابل انکار است برگزاری رویداد «فضا و زمان» یک حرکت تاثیرگذار بین المللی در تاریخ تبریز است
  یادداشت
رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟! تبریز و مدارسی که آب رفتند! احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست!
  جدید ترین اخبار
تهران در آستانه تشکیل یک شهر و یک شهرک جدید درآمد شرکت‌های هواپیمایی رکورد زد رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! خطر جدی فرونشست در مسیر راه‌آهن تهران-مشهد! حبس‌شدگی در آسانسور بیشترین دلیل برای تماس با آتش نشانی تبریز والمان پیاده راه می شود ساماندهی پلتفرم‌های مجازی برای قیمت‌گذاری مسکن سامانه جامع یکپارچه نظام مهندسی ساختمان آغاز بکار می کند همکاری نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و سرمایه گذاری مسکن شمالغرب سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن انجام می‌شود

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir