یادداشت اختصاصی*نقش حداقلی بانوان در مدیریت نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ | Thursday, 17 June , 2021
شناسه خبر:40290    ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۲۶
یادداشت اختصاصی
نقش حداقلی بانوان در مدیریت نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

بررسی سیستم مدیریتی سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی حاکی از نقش حداقلی بانوان در مدیریت این سازمان است.

به گزارش سازه خبر، بررسی سیستم مدیریتی سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی به عنوان اصلی ترین متولی نظارات بر امور ساخت و ساز استان با دارا بودن حدود ۳۳ هزار عضو از جامعه مهندسان نشان می دهد که در اداره سازمانی این چنین مهم و تاثیر گذار بانوان نقش چندان پررنگی ایفا نمی کنند.

از ۲۲ نفر از اعضای اصلی و علی البدل هییت مدیره این سازمان تنها ۲ کرسی به بانوان اختصاص یافته است و این در حالی است که از ۴ بازرس و ۴ عضو شورای انتظامی و ۱۲ نفر از مدیران و مسوولین این سازمان هیچ یک خانم نیستند.

از سوی دیگر رییس هیچ یک از ۷ گروه تخصصی این سازمان خانم نبوده و تنها رییس یک کمیسیون از ۲۳ کمیسیون و کمیته سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی خانم می باشد که آن خانم نیز عضو هییت مدیره بوده و از میان سایر مهندسان خانم عضو نظام مهندسی ساختمان انتخاب نشده است.

بواقع آنچه که در این میان تاکید بر آن لازم و ضروری می باشد اشاره بر توانایی و توانمندی بانوان در اجرای امورات و حتی مدیریت در سطوح بالای سازمانها و ادارات می باشد.

امروزه کمترین سازمان یا تیم کاری را می‌توان یافت که در آن زنان به‌عنوان عضو، مدیر یا رهبر حضور نداشته باشند. از سوی دیگر مدیریت و رهبری زنان جزو واقعیت‌های غیرقابل انکار دنیای امروز است که تمام کارکنان و سازمان‌ها باید آن را بپذیرند. مدیریت و رهبری زنان دارای ویژگی‌هایی است که ناآگاهی از آنها می‌تواند پیامدهای منفی و زیان‌باری چه برای کارکنان و چه برای کلیت سازمان‌ها به همراه داشته باشد. از سوی دیگر آگاهی درست و کامل از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های مدیریتی زنان می‌تواند مدیریت و رهبری زنان را به یکی از مزیت‌های رقابتی ارزشمند سازمان‌ها تبدیل کند و جلوی بسیاری از سوءتفاهمات و کج‌اندیشی‌های بین کارکنان و مدیران زن را بگیرد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید با ایجاد تغییر در روند مدیریت فعلی به عنوان یکی از مطالبات به حق بانوان مهندس عضو نظام حتما توجه ویژه ای به استفاده و بهره مندی از پتانسیل ها و توانمندی های بانوان مهندس نماید تا این عدم بهره مندی از توانمندی های بانوان به عنوان یک نقیصه و حلقه مفقوده مدیریت این سازمان که تاکنون شاهد آن بوده ایم اصلاح شده و این سازمان بتواند مسیرهای رشد و ترقی را سریعتر و اصولی تر طی نماید.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir