یادداشت*از تعارض منافع هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر؟ | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ | Saturday, 8 May , 2021
شناسه خبر:37776    ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
یادداشت
از تعارض منافع هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر؟

داستان انتخاب هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی به سریالی دنباله دار و پر فراز و نشیب در این سالها تبدیل شده است.

به گزارش سازه خبر، هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در آخرین سال فعالیت خود باید اقدام به انتخاب هیئت رئیسه  این دوره نمایند که تا کنون این اتفاق رخ نداده است که مهمترین دلیل آن مشمول شدن یکی از اعضای هیئت مدیره به بخشنامه تعارض منافع وزارت راه و و شهرسازی است.

حال داستان از چه قرار است. اوایل امسال شهردار تبریز یکی از اعضای هیئت مدیره را که سابقه ریاست بر سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی را هم داشت به عنوان سرپرست یکی از سازمانهای تابعه این شهرداری منصوب نمود که این امر بر اساس بخشنامه وزارت راه و شهرسازی تعارض منافع محسوب می شد و اصولا این عضو هیئت مدیره باید هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان را ترک و جای خود را به عضو علی البدل می داد که در عین ناباوری این اتفاق رخ نداد. با گذشت چند ماه هیئت رئیسه اقدام به استعلام از وزارت راه و شهرسازی در این خصوص نمود که این وزارتخانه تعارض منافع بودن این امر را تائید نموده بود. اما باز هم عضو مورد نظر هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان را ترک نکرد و نهایتا پس از چند ماه از سمت سرپرستی سازمان تابعه شهرداری استعفا داده و در آستانه انتخاب اعضای هیئت رئیسه حضور پرنگ در سازمان نظام مهندسی ساختمان آربایجان شرقی پیدا کرد.

شنیده ها از سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی حاکی از آن است که تعدادی از اعضای هیئت مدیره مخالف حضور این عضو هستند ولی مخالفت علنی خود را تا به حال نشان نداده اند و حال که باید تکلیف هیئت رئیسه مشخص شود جلسات متقاعد سازی عمدتا پشت پرده به طرق مختلف در حال برگزاری است و حتی گفته می شود برای دریافت مجوز از تهران برای باقی ماندن عضو مورد نظر در هیئت مدیره نیز اقدام شده است و شنیده ها حاکی است طی هفته جاری حتی نامه ای نیز در این خصوص برای تعیین تکلیف به وزارت و راه شهرسازی نوشته شده است. حال تا چه حد این شنیده ها صحت دارد اتفاقات رخ داده در روزهای آتی آن را مشخص خواهد نمود.

به هر حال طی دو هفته گذشته قانونا باید اعضای هیئت رئیسه برای سال آخر فعالیت هیئت مدیره انتخاب می شدند که این اتفاق رخ نداد و گفته می شود در جلسه روز شنبه هفته بعد اعضای هیئت مدیره انتخاب هیئت رئیسه را انجام خواهند داد.

باید نشست و دید که تکلیف هیئت رئیسه بزرگترین سازمان متولی ساخت و ساز کشور در استان آذربایجان شرقی چه خواهد شد. ولی آنچه که تاکید بر آن ضروری است اجرای دقیق و صحیح قانون است و این چیزی است که جامعه مهندسی استان آنرا طلب می کند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir