مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر”:* ۲ هزار نفر عهده دار نظافت تبریز / تفکیک کنندگان غیر مجاز عامل کاهش تولید زباله در تبریز / تزریق ۷۵۰ دوز واکسن به پاکبان های تبریز | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ | Thursday, 17 June , 2021
شناسه خبر:40356    ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۸:۴۹
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر”:
۲ هزار نفر عهده دار نظافت تبریز / تفکیک کنندگان غیر مجاز عامل کاهش تولید زباله در تبریز / تزریق ۷۵۰ دوز واکسن به پاکبان های تبریز

علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز  میزبان خبرنگاران پایگاه” سازه خبر” نخستین و پربازدیدترین رسانه تخصصی حوزه شهری شمالغرب کشور بود و به سوالات آنها پاسخ داد.

به گزارش سازه خبر، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در ابتدای این گفتگوی اختصاصی به چگونگی تولید، حمل و بازیافت زباله در تبریز پرداخت و گفت:صفر تا صد عملیات حمل، دفن، بازیافت و انرژی سازی از زباله ها در تبریز توسط نیرو های این سازمان به صورت مرتب انجام می شود که این زباله ها با توجه به نوع و کاربرد هایشان تفکیک و مورد بازیافت قرار می گیرند.

وی در خصوص میزان تولید روزانه زباله در سطح تبریز اظهار داشت: تقریبا روزانه  ۱۰۰۰ تن زباله در سطح تبریز تولید می شود که این رقم  پیشتر حدود ۱۱۰۰ تن بود که دلیل این میزان کاهش وجود تفکیک کنندگان غیر مجاز و کیفیت مواد بازیافتی زباله ها می باشد.

اصغری افزود: دلیل اصلی افزایش تفکیک کنندگان غیر مجاز زباله افزایش قیمت جهانی پلاستیک می باشد که این عامل بر زیبایی شهر اثر منفی گذاشته است لذا بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در صدد آن هستیم به ساماندهی این تفکیک کنندگان غیر مجاز اقدام کنیم و در وهله اول طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده است پس از پاکبانان این عزیزان مورد واکسیناسیون کرونا قرار گیرند.

 

 

وی تاکید کرد: با این حال در پی افزایش تفکیک کنندگان و بازیافت کنندگان غیر مجاز در سطح کلانشهر تبریز و برنامه ریزی سازمان جهت ساماندهی کلیه فعالین حوزه بازیافت؛ با هرگونه فعالیت غیر مجاز در این حوزه برخورد خواهد شد که در این راستا تا کنون بیش از ۵۰ انبار ضایعاتی غیر مجاز با دستور قضایی پلمپ گردیده و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شده است.

اصغری در ادامه گفت: ۲ هزار راننده و پاکبان زیر نظر این سازمان برای نظافت و زیبایی تبریز تحت مدیریت و نظارت سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز فعالیت می کنند تا سطح شهر همواره تمیز بوده و از تجمع زباله در امان باشد یطوریکه در حال حاضر در هیچ یک از مناطق تبریز شاهد تجمع و انباشته شدن زباله نیستیم.

وی تاکید کرد: اهمیت و جایگاه پاکبانان به حدی است که تا کنون ۷۵۰ دوز واکسن در مرحله ی اول برای پاکبانان تزریق شده است و در حال رایزنی برای دریافت مرحله دوم واکسیناسیون برای این عزیزان هستیم تا بتوانیم آنها را که در تمامی مراحل محدودیت ها خالصانه برای پاکیزگی شهر زحمت کشیده اند از این ویروس دور نگه داریم.

اصغری گفت: در راستای افزایش انگیزه پاکبانان زحمتکش جهت انجام هرچه بهتر خدمات و وظایف کاری، پاکبان نمونه توسط شهروندان انتخاب می‌گردد این طرح که از اول اردیبهشت لغایت یکم خرداد ماه سال ١۴٠٠ در شهر تبریز از سوی سازمان مدیریت پسماند در تبریز اجرا می‌گردد، در سطح کلیه مناطق شهرداری‌های دهگانه تبریز بوده و در آن شهروندان با ارائه نام و تصویر پاکبان محله خود به سازمان نسبت به انتخاب پاکبان نمونه کلانشهر تبریز اقدام خواهند نمود.

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در ادامه افزود: حدود ۱۵۰ میلیارد تومان سالانه به موضوع پاکیزگی شهری در تبریز اختصاص داده می شود و تقریبا تمامی عملیات جمع آوری زباله جز کوچه های غیر قابل عبور به صورت مکانیزه صورت می گیرد و به جرات می توان گفت فرایند ها و عملیات صورت گرفته در این سازمان کاملا منطبق بر اصول فنی و مهندسی می باشد.

اصغری اضافه کرد: در راستای استفاده از تکنولوژی در انجام وظایف سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز ۱۳۰۰ دستگاه ازماشین آلات این سازمان از هفته‌ آینده توسط اپلیکیشن کنترل خواهند شد تا وضعیت مشخصی در هر ثانیه برای کنترل بهتر داشته باشند.

گفتگو از سرویس مصاحبه سازه خبر

عکس: صدف موذنی

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir