اعضای نظام مهندسی آذربایجان شرقی خواستار اجرای بخشنامه تعارض منافع شدند | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲ | Wednesday, 29 March , 2023
شناسه خبر:58973    ۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
اعضای نظام مهندسی آذربایجان شرقی خواستار اجرای بخشنامه تعارض منافع شدند

تعدادی از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی با حضور در ساختمان مرکزی این سازمان خوستار اجرای دقیق بخشنامه تعارض منافع در این سازمان شدند.

به گزارش سازه خبر، اعضای حاضر در سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی با تهیه و امضای نامه ای مراتب اعتراض خود را در خصوص عدم رعایت بخشنامه تعارض منافع در این سازمان خطاب به بازرسان این سازمان اعلام کرده و خواستار پیگیری به نتیجه رساندن موضوع شدند.

متن نامه امضا شده مذکور به شرح زیر می باشد:

 

بسمه تعالی
بازرسان محترم سازمان نظام مهندسی استان استان آذربایجان شرقی
آقایان 
مهندس علی نخ بافی
مهندس امیرسعید ساعی
مهندس فریبرز شهرام فر
با سلام
احتراما بطوریکه استحضار دارید  طبق بخشنامه تعارض منافع  افراد شاغل در ۱۲ سازمان ، اداره و…. نباید در انجام خدمات مهندسی مشغول باشند و این مسئله باتوجه به سیستمی بودن ثبت پرونده طراحی و مجری درسامانه وهمچنین ارجاعی بودن نظارت قابل رصد می باشد.
متاسفانه این موضوع از زمان شروع بکار هیئت مدیره جدید فقط درمورد ارکان و کارکنان رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان (به غیر از کنترل کننده ها)اعمال شده است و بقیه ۱۱ سازمان ،اداره ی مشمول بخشنامه ، همچنان مشغول وحتی پرونده های درشت نظارت از خود سامانه سازمان به این افراد (خصوصا شاغلین در ادارات راه و شهرسازی ، شهرداری ها ، بنیاد مسکن،اداره برق ، اداره گاز ، اداره آب  و…) در سال گذشته و امسال ارجاع شده است که سوابق تمامی آنها در سامانه تندیس موجود و درصورت عدم همکاری سازمان، نمونه های شاخص قابل ارائه می باشد .
این مسئله مصداق عمل تعارض منافع از سوی افراد مذکور و تخلف انتظامی برای ریاست ، هیئت مدیره ، مدیران ستادی سازمان،طبق نص صریح بخشنامه وزیر محترم راه وشهرسازی و رای دیوان عدالت اداری به جهت عدم ممانعت از وقوع تخلف انتظامی و حرفه ای توسط افراد شامل بخشنامه تعارض منافع می باشد.
خواهشمند است به عنوان بازرس سازمان، طبق وظایف صریح قید شده در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آئین نامه اجرائی، بدین  موضوع رسیدگی و مانع تداوم تخلف گشته و در اسرع وقت، نتیجه اقدامات جهت اطلاع اعضا گزارش شود.
باتشکر واحترام 
جمعی از اعضای نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی
     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir