عضو شورای اسلامی شهر تبریز: در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر”*وجود تحرکات مثبت در شورا و عملکرد شهردار تبریز / عده ای از دودستگی ها سود می برند!/ ایجاد اداره کل آب و انرژی در شهرداری تبریز | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲ | Wednesday, 29 March , 2023
شناسه خبر:57360    ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
عضو شورای اسلامی شهر تبریز: در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر”
وجود تحرکات مثبت در شورا و عملکرد شهردار تبریز / عده ای از دودستگی ها سود می برند!/ ایجاد اداره کل آب و انرژی در شهرداری تبریز

احد صادقی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری و عضو شورای اسلامی شهر تبریز میهمان تحریریه ” سازه خبر” بود و به سوالات خبرنگاران این رسانه تخصصی حوزه شهری پاسخ داد.

به گزارش سازه خبر، احد صادقی با حضور در تحریریه ” سازه خبر” نخستین رسانه تخصصی حوزه شهری شمالغرب کشور در ابتدا در خصوص در خصوص عملکرد شورای اسلامی شهر تبریز طی یک و نیم سال گذشته گفت :با درنظر گرفتن تلاطم های پشت سر گذاشته شده  برای بررسی عملکرد شورای ششم باید هشت ماه گذشته را بیشتر مد نظر قرار دهیم که با اذعان شهروندان در هشت ماه اخیر، هم در فعالیت های عمرانی صورت گرفته در سطح تبریز و هم در شورا تحرکات مثبتی مشاهده میشود.

 پروژه های نیمه تمام، حمل و نقل و حاشیه نشینی

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی شورای ششم در وهله اول اتمام پروژه های نیمه تمام بود، افزود: رویکرد های جدید شورای شهر در حوزه حمل نقل و‌ حاشیه نشینی است که در زمینه حمل نقل شهری تا آخر امسال  ۱۵۰دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل نقل عمومی تبریز اضافه خواهد شد همچنین علاوه بر اتمام خط اول مترو امیدواریم‌‌ خط دوم هم تا پایان دوره شورای ششم به بهره برداری مطلوب برسد. یکی دیگر از رویکرد های شورای اسلامی شهر تبریز حمل و نقل ترکیبی و  خرید ون و مینی بوس هایی است که شهروندان را از حاشیه ها و دیگر نقاط شهر به ایستگاه های مترو و بی آرتی برسانند تا شهروندان به سهولت به مرکز شهر دسترسی داشته باشند. در حوزه حاشیه نشینی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته به طور مثال زمینه انتقال ساکنان ۴۸ هکتار از مناطق حاشیه نشین تبریز به شهرک جوانان که ابهامات و سوالات زیادی در این باره بود آغاز شده و با وجود مشکلات و نبودن برخی زیرساخت ها و حل آنها زمین های شهرک جوانان در مرحله واگذاری قرار گرفته است.

 

ازدودستگی سود می برند!

صادقی در پاسخ به این سوال که چرا در بین اعضای شورای اسلامی شهر تبریز دو دستگی در قالب رای دهندگان  و رای ندادگان به شهردار کنونی با اذعان برخی از اعضای شورا به این مسئله وجود دارد؟ اظهار داشت: اذعان به دو دستگی در میان رای ندادگان به شهردار وجود ندارد و این طیف به همراهی و همبستگی تاکید دارند و در این دوره دسته‌بندی های سیاسی نیز بسیار کم رنگ شده است ولی کسانی به دودستگی تاکید میکنند که از این دوگانگی سود می‌برند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز افزود :این دوگانگی و دو دستگی قطعا به نفع شورا ،شهرداری و شهر نخواهد بود، تمام تلاشمان این است که بارفع ابهامات و اقناع همه اعضا این دودستگی تبدیل به همراهی و همبستگی به نفع مردم و شهر شود.

عملکرد مثبت شهردار تبریز

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در مورد عملکرد شهردار تبریز با تاکید به عملکرد مثبت شهرداربیان کرد: عملکرد هرفرد نقاط ضعف و نقاط قوتی دارد که نقاط قوت آقای هوشیار بسیار زیاد و قابل توجه بوده و میتوان گفت هم در رویکردهای جدید و هم در تعامل با شورا عملکرد مثبتی دارد.

وی تصریح کرد:اما در زمینه ارزیابی مدیران شهرداری تبریز ار گذشته ضعف هایی وجود دارد، ارزیابی در شهرداری باید سیستماتیک باشد تا شایسته سالاری به نحو احسن اتفاق بیفتد، همچنین باید به موضوع کمبود فضاهای مناسب تفریحی، ورزشی برای بانوان در سطح تبریز و افزایش آن توجه ویژه ای شود.

 

ضعف در اقتصاد شهری 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه در خصوص مسائل مالی در شهرداری تبریز نیز گفت:مسائل مالی در شهرداری تبریز از حساسیت زیادی برخوردار است و باید به شفافیت در این زمینه و چگونگی کسب در آمد و استفاده بهینه آن توجه ویژه ای شود و همچنین یکی از واجبات در شهرداری تبریز موضوع حسابرسی است باید بروز وانلاین باشد.

وی افزود :اقتصاد شهری یکی از مسائلی است که شهرداری تبریز در این حوزه متاسفانه حرفی برای گفتن ندارد ،شهرداری باید با ورود به سرمایه گذاری در شهر و اتمام پروژه های ناتمام اعتماد سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در شهر جذب کند.

احد صادقی افرود: در راستای بهبود اقتصاد شهری و پیشرفت سریع پروژه ها خزانه داری متمرکز می تواند علاوه برنظم دادن به درآمد و هزینه های شهرداری و نگاه شهر محور باعث تسریع پروژه ها در سطح شهر شود.

وانت بارها، دست فروش ها و ساخت و ساز غیر مجاز

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در مورد مشکلات حوزه خدمات شهری نیز گفت: در این حوز وانت بار ها ،دست فروش ها وساخت و سازهای غیرمجاز مشکلاتی هستند که مربوط به معاونت خدمات شهری می‌باشند و باید حل شوند در این زمینه عملکرد قابل قبول چندانی مشاهده نمی شود.

 

ایجاد اداره کل آب و انرژی در شهرداری تبریز

وی افزود: رویکردهای جدید کمیسیون محیط زیست تلاش برای افزایش سرانه فضای سبز در تبریز است بهترین فضاهایی که پتانسیل تبدیل شدن به فضای سبز و پارک را دارند باغات سطح شهر هستند، کیفیت فضای سبز نیز یکی از مسائل مهم دیگر است،اصلی ترین و زیرساختی ترین مسئله در کیفیت فضای سبز مسئله آب است، کمبود آب موجب شده در این بخش تلاش های قابل توجهی صورت بگیرد اصلاح ساختاری داخل سازمانی شهرداری یکی از این موارد است که  موجب تشکیل اداره کل آب و انرژی زیر نظر معاونت عمرانی شهرداری تبریز شد مورد بعدی نیز تبدیل سیستم آبیاری سنتی به آبیاری مکانیزه که باعث می شود میزان استفاده از آب به نحو احسن مدیریت شود.

مانع زدایی از مدیریت پسماند تبریز

احد صادقی در بخش پایانی گفتگو اختصاصی خود با “سازه خبر” در مورد جمع آوری زباله و بازیافت آن در تبریز نیز گفت: در این زمینه مشکلات زیادی وجود دارد در حال برنامه ریزی برای مانع زدایی از مدیریت پسماند تبریز هستیم و همچنین اقدام برای تفکیک از مبدا زباله هم در برنامه قرار گرفته که در این راستا باید آموزش های لازم به شهروندان داده شود تا  این امر تسریع یابد .

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: در زمینه دفن زباله ها و شیرابه های آن نیز مشکلاتی در تبریز وجود دارد که طی ماه های اخیر برای حل این مسئله نیز اقداماتی صورت گرفته است.

تهیه و تنظیم: پایگاه سازه خبر

عکس:پریسا منفرد

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir