برگزاری آزمون صدور پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن پس از 3 سال | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱ | Sunday, 29 January , 2023
شناسه خبر:57312    ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
برگزاری آزمون صدور پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن پس از ۳ سال
رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، از برگزاری آزمون” صدور و تغییر رسته پروانه اشتغال معدن” در سراسر کشور  خبر داد.

به گزارش سازه خبر، دکتر رضا بستامی، رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، در حاشیه برگزاری این آزمون گفت: بعد از گذشت ۳ سال از عدم برگزاری این آزمون، به همت سازمان نظام مهندسی معدن ایران و معاونت معدنی وزارت صمت، این آزمون در دو رسته پی جویی، اکتشاف و استخراج، در ۲۲ استان کشور ، پنج شنبه ۱۰ آذرماه، از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزارشد.
وی افزود: در برخی استانها که تعداد شرکت کنندگان به حد نصاب نرسید، این افراد جهت شرکت در آزمون به استان‌های مجاور مراجعه کردند.
  ستامی، تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمون را ۴ هزار و ۲۸۶ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۷۴ درصد آقایان و ۲۶ درصد بانوان بودند.
وی با اشاره به اینکه استان تهران با ۵۸۸  داوطلب، بیشترین  و اردبیل با ۵۳ نفر، کمترین تعداد شرکت کنندگان را به خود اختصاص دادند.
دکتربستامی بیان کرد: افرادی که در آزمون، موفق به کسب نمره قبولی شوند، مجوز قبولی آنها به مدت دوسال اعتباردارد و  درصورت تکمیل  مدارک به نظام مهندسی و وزارت، برای آنها، پروانه اشتغال صادر می‌شود.
  رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اضافه کرد: در این آزمون، تعداد سوالات برای هرکدام از رسته ها، ۱۰۰ سوال است که ۳۰ سوال عمومی شامل( قانون معادن و آیین نامه اجرایی مربوطه، قانون نظام  مهندسی و آیین نامه اجرایی آن، آیین نامه ایمنی معادن و HSEE ) و ۷۰ سوال در خصوص درسهای  تخصصی و نشریات نظام مهندسی معدن هر رسته بود.
وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی معدن دارای ۴۴ هزار عضو است که از این تعداد ۱۲ هزار دارای پروانه اشتغال هستند، مطرح کرد؛  با توجه به  شرایط موجود، این آزمون، به صورت سالانه برگزار و با صدور پروانه، برای جوانان اشتغال فراهم می شود.
     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir