جلسه بدون صورتجلسه مجمع عمومی! | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ | Saturday, 3 December , 2022
شناسه خبر:55470    ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵
جلسه بدون صورتجلسه مجمع عمومی!

در حالیکه ۱۶ شهریور جاری جلسه مجموع عمومی مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی برگزار شد ولی همچنان از صورتجلسه این مجمع خبری نیست.

به گزارش سازه خبر، بر اساس ماده ۲۲ شیوه نامه نحوه تشکیل و اداره مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مطابق ماده ۵۶ آئین نامه، از مذاکرات و تصمیمات مجمع صورت جلسه ای در سه نسخه و بر اساس پیوست این شیوه نامه توسط منشی تدوین و پس از امضا کلیه اعضای هئیت رئیسه به رویت و امضا بازرس می رسد و نسخ آن به ترتیب به دبیرخانه، اداره کل راه و شهرسازی استان و دفتر شورای مرکزی ارسال می شود. بدین منظور هیئت رئیسه اصلی مجمع موظف است حداکثر دو روز پس از تاریخ برگزاری مجمع  صورتجلسه را با ترتیب مذکور که به رویت و امضای بازرس رسانده و به دبیرخانه تسلیم نماید تا سازمان استان نسبت به ارسال آن به اداره کل راه و شهرسازی استان و نیز شورای مرکزی اقدام نماید. هیئت رئیسه مجمع اعم از موقت و اصلی پس از برگزاری مجمع جز تهیه صورتجلسه طی زمان مذکور در این ماده وظیفه و مسئولیت دیگری ندارد و با ارائه آن وظایف هیئت رئیسه مذکور نیز خاتمه می یابد.

با استناد به ماده ۲۲ شیوه نامه مذکور  باید صورتجلسه مجمع عمومی حداکثر تا دو روز یعنی نهایتا تا ۱۸ شهریور جاری تهیه و امورات آن انجام می شد اما تا امروز ۲۲ شهریور این اتفاق رخ نداده است این مورد نیز پس از تخطی از شیوه نامه نحوه تشکیل و اداره مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در جریان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی رخ داده است.

 

اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

 

به نظر می رسد برای رئیس و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی موارد مهمتری از اجرای قانون، مجمع عمومی و … همچون سفر خارج، برگزاری نشست، سمینار، کنفرانس و … وجود دارد که به اولویت های اصلی سازمان پرداخت نمی شود.

گزارش سازه خبر می افزاید؛ ” سازه خبر”  به عنوان یک رسانه مستقل و مطالبه گر که در شمالغرب کشور به صورت تخصصی در زمینه راه و ساختمان به فعالیت می پردازد و وام دار هیچ طیف، جریان و فردی نبوده و در راستای منافع جامعه مهندسان استان آذربایجان شرقی همواره فعالیت کرده است  و ناگفته نماند که علاوه بر موضوعات مربوط به سازمان نظام مهندسی ساختمان به سایر موضوعات شهری نیز که مرتبط با مردم و منافع مردم است پرداخته و می پردازدو مطالبه گری می نماید.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir