مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر”:* تامین 40 هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲ | Wednesday, 29 March , 2023
شناسه خبر:55398    ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷
مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر”:
تامین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن

دکتر “امیر رنجبریان”  مدیر شعب بانک مسکن در آذربایجان شرقی  با خبرنگاران ” سازه خبر” نخستین و پربازدیدترین رسانه حوزه شهری شمالغرب کشور دیدار کرد و در خصوص عملکرد بانک مسکن در استان در زمینه تامین اعتبار اجرای طرح های مسکن از جمله نهضت ملی مسکن، نوسازی بافت فرسوده، مسکن مهر و … در سطح استان به گفتگو پرداخت.

به گزارش سازه خبر، دکتر امیر رنجبریان  در ابتدای گفتگوی اختصاصی خود با ” سازه خبر” در خصوص وضعیت اعطای تسهیلات به پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در سطح استان گفت: تعداد پروژه های معرفی شده توسط متولیان اجرای طرح نهضت ملی مسکن به بانک مسکن در سطح استان آذربایجان شرقی ۳۵۱ پروژه به استعداد ۱۱۴۱۷ واحد می باشد که از این تعداد حدود ۷۵۰۰ واحد آن منجر به عقد قرارداد شده و حدود ۳۱۵۰ واحد آن نیز در دست اقدام می باشد.

وی افزود: روی هم رفته نسبت واحد های عقد قرار شده به واحدهای فعال در طرح نهضت ملی مسکن در سطح استان آذربایجان شرقی ۷۰ درصد می باشد که رقم قابل قبولی در مقایسه به سایر استانهای کشور است.

مدیر شعب بانک مسکن در آذربایجان شرقی در ادامه به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سطح استان به صورت خود مالکی نیز اشاره کرده و اظهار داشت: تعدادی واحد های معرفی شده خود مالکی حدود ۱۱۷۰۰ واحد بوده که از این تعداد ۲۹۱۰ واحد منجر به عقد قرارداد شده و حدود ۸۸۰۰ واحد نیز برای عقد قرارداد در دست اقدام می باشند.

 

 

وی تصریح کرد: مجموع واحد های عقدقرارداد شده اعم از سازمان های متولی طرح نهضت ملی مسکن و خود مالکین در استان آذربایجان شرقی ۱۰۴۰۲ واحد به مبلغ تامین مالی بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد ریال می باشد.

دکتر رنجبریان تاکید کرد: اجرای طرح نهضت ملی مسکن و بهره مندی از تسهیلات مختص زمین های دولتی و یک منطقه خاص شهر ها نمی باشد بلکه هر فردی که در هر نقطه از شهر، دارای زمین بوده می تواند برای احداث مسکن و بهره مندی از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن مطابق قانون اقدام نماید و در این راستا بانک مسکن نیز آماده هرگونه همکاری می باشد.

مدیر شعب بانک مسکن در آذربایجان شرقی  در بخش دیگری از گفتگوی اختصاصی خود با ” سازه خبر” از اعطای تسهیلات توسط بانک مسکن برای اجرای طرح های نوسازی بافت فرسوده و باز آفرینی شهری در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: تعداد پروژه های معرفی شده ۵۸۶ پروژه به استعداد ۲۲۴۵ واحد بوده که از این تعداد ۷۸۰ واحد به ارزش ۲۳۳۲ میلیارد ریال منجر به عقد قرارداد شده است.

 

مدیر شعب بانک مسکن در استان آذربایجان شرقی همچنین در خصوص اجرای پروژه های مسکن مهر با حمایت بانک مسکن در سطح استان نیز آماری ارائه کرد و گفت: تعداد کل واحد های مسکن مهر مشارکت شده در سطح استان ۱۴۵۴۵۴ واحد بوده که از این تعداد ۱۲۳۲۷۹ واحد تعیین تکلیف شده اند و ۲۲۱۷۵ واحد نیز به دلیل وجود مشکلات قضایی و حقوقی غیر فعال باقی مانده اند.

دکتر رنجبریان در مورد عملکرد و جایگاه شعب بانک مسکن  در آذربایجان شرقی نسبت به سایر استانها در سطح کشور نیز گفت: بانک مسکن در آذربایجان شرقی به لحاظ عملکردی همواره جزو سه استان برتر کشور می باشد.

 

 

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی در بخش پایانی گفتگوی اختصاصی خود با ” سازه خبر” در خصوص فعالیت این رسانه طی ۵ سال گذشته اظهار داشت: ‌‌‌«سازه خبر» رسانه ای اثرگذار ‌و قابل استناد در حوزه راه، ساختمان و مسائل شهری است.

وی افزود: این رسانه با فعالیت تخصصی خود در حوزه راه و ساختمان ثابت کرده که رسانه ای موثر است که می تواند مرجع قابل استنادی برای مدیران حوزه راه و ساختمان و پروژه های عمرانی استان و کشور باشد.

دکتر رنجبریان تصریح کرد: بنده اخبار منتشر شده در «سازه خبر» را به صورت روزانه مطالعه کرده و از آمار، اطلاعات و اخبار منتشر شده در این رسانه بهره مند می شوم.

 

تهیه و تنظیم: پایگاه سازه خبر

عکس:محدثه اقدم

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir