مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان راه و شهرسازی در گفتگو با “سازه خبر”:* بازرسان نظام مهندسی ساختمان هم مشمول بخشنامه دو سال فعالیت حرفه ای می شوند | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ | Thursday, 7 December , 2023
شناسه خبر:53995    ۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان راه و شهرسازی در گفتگو با “سازه خبر”:
بازرسان نظام مهندسی ساختمان هم مشمول بخشنامه دو سال فعالیت حرفه ای می شوند

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بازرسان سازمان نظام مهندسی ساختمان هم مشمول بخشنامه دو سال فعالیت حرفه ای و اشتغال به امور فنی به مدت ۵ سال در ۱۰ سال اخیر می شوند.

به گزارش سازه خبر، علی‌محمد عبدی قهرودی در گفتگو با ” سازه خبر” افزود: فعالیت حرفه ای شامل ارائه فعالیت مستند به پروانه اشتغال به کار در زمینه نظارت، اجرا، طراحی و آموزش بوده و در نظر گرفتن این شرایط برای عضویت در هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان و بازرسان این سازمان ضروری و الزامی  است.

وی افزود: اعضای هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان در استانها نیز باید در انتخاب کاندیداهای بازرسی سازمان دقت عمل لازم را به کار گرفته و نفرات دارای شرایط مطابق با بخشنامه های موجود را که شامل اعضای هیئت مدیره می شود برای بازرسین نیز در نظر بگیرند در غیر این صورت گزینه هایی که دارای شرایط مندرج در بخشنامه را نداشته باشند نمی توانند به عنوان بازرس مطرح شده و توسط اعضا به عنوان بازرس انتخاب شوند.

گزارش ” سازه خبر” می افزاید؛ براساس  ماده۸۲ مکرر اصلاح آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان:

ـ الف ـ بازرسان نظام مهندسی استان باید علاوه بر داشتن شرایط ماده (۱۱) قانون برای اعضای هیأت مدیره، دارای پروانه اشتغال پایه یک، اطلاعات کافی در زمینه وظایف خود و عدم سابقه محکومیت انتظامی از درجه سه به بالا از پنج سال قبل از انتخاب باشند.

ب ـ اعضای شورای انتظامی نظام مهندسی استان باید علاوه بر داشتن شرایط ماده (۱۱) قانون برای اعضای هیأت مدیره، دارای پروانه اشتغال پایه یک، اطلاعات کافی حقوقی مرتبط با حرفه مهندسی و عدم سابقه محکومیت انتظامی از درجه سه به بالا باشند.

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir