استاندار اردبیل خبرداد:* افزایش 66 درصدی اعتبارات استان اردبیل | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲ | Wednesday, 29 March , 2023
شناسه خبر:53903    ۲۳ تیر ۱۴۰۱ - ۹:۴۷
استاندار اردبیل خبرداد:
افزایش ۶۶ درصدی اعتبارات استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: اعتبارات استان اردبیل با ۶۶ درصد افزایش به رقم ۵۴۳ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش سازه خبر، سید حامد عاملی در نشست با فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی در اردبیل اظهار کرد: با برگزاری جلسات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها باید هر چه سریعتر توزیع اعتبارات استانی انجام شود تا مدیران از فرصت کاری بیشتر استفاده کرده و تکمیل پروژه‌های عمرانی و خدماتی را انجام دهند.

وی به توزیع ۳۶۱ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: تنها ۵۸ درصد این منابع تحقق پیدا کرد که رقم بسیار پایینی بوده و با این ارقام نمی‌توان انتظار کار تحول‌آفرین را داشت.

استاندار اردبیل تصریح کرد: امسال ۵۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای استان پیش‌بینی شده که در صورت تخصیص کامل این مبلغ نیز نمی‌تواند جوابگوی طرح‌ها و پروژه‌های زیربنایی استان باشد.

عاملی افزود: در یک سال اخیر بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از ردیف‌های ملی برای استان جذب شده که ۸۰۰ میلیارد تومان آن از طریق اسناد خزانه و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز نقد بوده و از محل سفر رئیس جمهور نیز یک‌هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان منابع نقد به استان اختصاص یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تا آخر شهریور فرصت جذب اعتبارات وجود دارد اما باید تا آخر تیرماه شرایط جذب و هزینه‌کرد این منابع مشخص شده تا اعتبارات تبدیل به کار شود.

عاملی ضرورت بهره‌گیری از ردیف‌های ملی اعتباری را برای مدیران دستگاه‌های اجرایی یادآور شد و اضافه کرد: در قانون بودجه ۱۴۰۱ تبصره‌ها و ردیف‌های متعدد پیش‌بینی شده که از همین امروز باید مدیران استانی دست به کار شوند تا از این ظرفیت بیشترین استفاده را ببریم.

وی به موضوع مولدسازی و فروش اموال مازاد بر اساس ابلاغ بخشنامه‌های دولتی اشاره کرد و ادامه داد: قرار شده منابع حاصل از این رقم نیز صرف کارها و پروژه‌های زیربنایی استان شود.

عاملی تهاتر نفت و بهره‌گیری از منابع ماده ۵۶ را بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: باید از این ظرفیت‌های قانونی استفاده کنیم تا بیشترین جذب منابع را برای استان شاهد باشیم.

استاندار اردبیل اجرای پروژه‌های پیشران و اولویت‌دار را در شهرستان‌ها یادآور شد و بیان کرد: باید سالانه ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه به استان جذب شود که بخش عظیمی از این منابع باید با همراهی بخش خصوصی تحقق پیدا کند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir