مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در گفتگو با “سازه خبر” خبر داد:* اعطای تسهیلات نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده تبریز | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ | Saturday, 3 December , 2022
شناسه خبر:53157    ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۹:۳۱
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در گفتگو با “سازه خبر” خبر داد:
اعطای تسهیلات نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده تبریز

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از اعطای تسهیلات نهضت ملی مسکن برا ساخت و ساز در بافت فرسوده تبریز خبر داد.

به گزارش سازه خبر، امیر بخشی زاده در گفتگوی اختصاصی با ” سازه خبر افزود:در طرح نهضت ملی مسکن تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی در تبریز و شهرهای جدید سهند و شهریار، تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی در سایر شهرهای استان و تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی در روستاها ارایه می‌شود.

وی  تصریح کرد: : ۲۷۰ هزار متقاضی مسکن در استان آذربایجان شرقی در طرح نهضت ملی مسکن و در سامانه مربوطه ثبت نام کرده اند که از این تعداد بیش از ۲۰۷ هزار متقاضی از شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۶۳ متقاضی از شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۲۶ هزار نفر از ثبت نام کنندگان مردان مجرد بین ۲۳ تا ۴۵ سال و ۴۵ سال به بالا هستند، اظهار داشت: از مجموع ثبت نام کنندگان ۴۲ هزار نفر در شهرهای تبریز، مراغه، اهر و مرند و ۱۶۵ هزار نفر در شهرهای جدید سهند و شهریار که جزو شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت هستند، برای استفاده از تسهیلات این طرح ثبت نام کرده اند.

 

بخشی زاده در ادامه از طرح های این اداره کل در خضوض بازآفرینی شهری نیز سخن گفت و افزود: طرح های بازآفرینی شهری با هدف افزایش زیست پذیری و تاب آوری شهری انجام می شود که در این راستا با شهرداری تبریز در موردشهرک جوانان  توافق کردیم. در قالب ۹۱ هکتار غیر خالص که قراراست ۷ هزار واحدبا اصول فنی  ساخته شود و هفت هزارواحد نیزاز حاشیه پاسداران آزاد سازی شده و به فضای سبز شهری اضافه میشود بعلت محدودیت زمین در تبریز از طرف وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد شده است که یک شهر جدید سوم در اطراف تبریز احداث شود اما اولویت استفاده از شهرکهای اقماری اطراف تبریز می باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی همچنین به سفر اخیر ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی اشاره کرد و اظهار داشت: : همزمان با سفر رییس جمهور به این استان سه هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل ۱۵ پروژه در حوزه راه و شهرسازی اختصاص یافت.

وی بیان اینکه این میزان اعتبار برای پروژه های با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد اختصاص یافته است، گفت: در صورت تامین آن تمام پروژه ها امسال به بهره برداری می رسد.

بخشی زاده افزود: در این سفر ۶۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه اول آزادراه تبریز – بازرگان به طول ۳۳ کیلومتر از انتهای کنارگذر غربی تا صوفیان، ۶۰۰ میلیارد تومان برای آزادراه مراغه – هشترود به طول ۴۸ کیلومتر و ۷۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن تبریز – میانه و احداث ایستگاه خاوران اختصاص یافت.

 

 

 

وی اظهار داشت: در این سفر همچنین ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه مرند – جلفا، ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه صوفیان – سلماس، ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه بستان آباد – سراب – نیر و اتصال به آزادراه تبریز – زنجان اختصاص یافته است.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه احداث کنارگذر ایلخچی سال ها تعطیل شده است، گفت: در این سفر ۱۵۰ میلیارد تومان برای احداث این کنارگذر اختصاص یافته است که با بهره برداری از این طرح از ترافیک سنگین این مسیر در پیک تعطیلات کاسته می شود.

بخشی زاده، ادامه داد: در این سفر با اختصاص ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل پل روگذر شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، ۴۰۰ میلیارد تومان برای حذف نقاط حادثه خیز و تکمیل پل های نیمه تمام در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای در شهرهای مراغه، اهر، آذرشهر، مرند، میانه و کلیبر و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل راه اصلی نوارمرزی از جلفا تا خداآفرین این طرح ها امسال به بهره برداری می رسد.

 

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اختصاص ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل روگذر شهرک صنعتی بعثت و ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل ۱۴ کیلومتر بزرگراه مرند – ایواوغلی را از دیگر مصوبات این سفر اعلام و یادآوری کرد: این بزرگراه در سه قطعه در حوزه آذربایجان شرقی به طول ۴۵ کیلومتر اجرا می شود که قطعه اول آن به طول ۱۵ کیلومتر تقریبا تکمیل شده، قطعه دوم به طول ۲۰ کیلومتر دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و قرارداد احداث قطعه سوم نیز به تازگی توسط شرکت ساخت و توسعه راه های کشور منعقد شده که با تامین اعتبار مورد نیاز این قطعات تکمیل و به بهره برداری می رسد.

 

تهیه و تنظیم: پایگاه سازه خبر

عکس:پریسا منفرد

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir