شهردار سابق تبریز در گفتگوی اختصاصی با سازه خبر:* شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد/ مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم/ مردم از چپ و راست خسته شده اند/ حذف فلکه بزرگ ولی عصر امنیتی نبود | پایگاه سازه خبر
جمعه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۸ | Friday, 18 October , 2019
شناسه خبر:26958    ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۴۰
شهردار سابق تبریز در گفتگوی اختصاصی با سازه خبر:
شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد/ مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم/ مردم از چپ و راست خسته شده اند/ حذف فلکه بزرگ ولی عصر امنیتی نبود

شهردار سابق تبریز گفت: شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد، اعضای شورای شهر بدانند که فرصت خدمت اندک است و وقت را تلف نکنند.

به گزارش سازه خبر، علیرضا نوین که مدرک دکترای برنامه ریزی شهری دارد و با ۲۵ سال سابقه بازنشسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است  ۷ سال و ۱۰ ماه شهردار تبریز بود. در زمان مدیریت وی بر شهرداری تبریز پروژه های متعددی در این شهر اجرا شد که تعدادی از آنها حرف و حدیث هایی نیز در پی داشت وی که عنوان می کند همواره در اکثر مواقع حمایت قاطع اعضای شورای اسلامی شهر را با خود همراه داشت میزبان خبرنگاران پایگاه سازه خبر نخستین و پربازدید ترین رسانه تخصصی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور بود و به سوالات آنها در خصوص عملکرد هشت ساله اش در شهرداری تبریز پاسخ داد.

وی که متولد تبریز بوده و هم اکنون ۵۹ ساله است با دقت به سوالات طرح شده گوش کرده و با ذکر جزئیات به آنها پاسخ می داد.

گفتگوی تفصیلی شهردار سابق تبریز با سازه خبر به شرح زیر از نظر مخاطبان این رسانه می گذرد.

 

صادقانه و بی حاشیه کار کردم

علیرضا نوین در خصوص اینکه چرا جزو با ثبات ترین مدیران در شهرداری تبریز بوده است گفت: من در شهرداری تبریز صادقانه کار کردم و دنبال حاشیه نبودم. ثبات معمولا از ایجاد اعتماد در بین شهروندان و شورای شهر و سرمایه گذاران و به نوعی کسانی که مخاطب ما بودند و به بنده اعتماد کردند حاصل می شود که نتیجه این، ثبات ۸ ساله در  شهرداری تبریز بود. شورای اسلامی شهر تبریز تا آخرین لحظه از بنده حمایت کرد و فضا را برای فعالیت من فراهم نمود بهانه تراشی نکردند و دست انداز ایجاد ننمودند من گاهی اوقات جلسات شورای شهر فعلی را پیگیری می کنم متاسفانه می بینم در جریان امور بهانه تراشی می شود.

 

جمع آوری BRT  با راه اندازی مترو

شهردار سابق تبریز در دوران مدیریت حدودا ۸ ساله خود بر شهرداری این کلانشهر که کم حرف و حدیث هم نبود دست به اجرای برخی پروژه های خاص زد که موجب برانگیخته شدند انتقاداتی هم شد. یکی از این پروژها اجرای BRT  در تبریز بود، وی در این باره گفت:BRT  پروژه ای است که در زمان اجرا مخالفانی داشت، کسبه ای که BRT  از جلو مغازه آنها عبور می کرد می گفتند که اجرای این پروژه بر کسب و کار آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت بنده آن موقع هم گفتم و توضیح دادم تا زمانیکه مترو تبریز راه نیفتاده است BRT  باید باشد و با راه اندازی کامل مترو BRT قابل جمع آوری است ولی تا زمانیکه مترو تبریز به صورت کامل راه اندازی نشده BRT  پروژه مهم و اساسی برای جابجایی مردم است که شرق و غرب تبریز را در ۱۸ کیلومتر به هم وصل کرده و در ۲۰ دقیقه مردم را جابجا می کند و به جرات می توانم بگویم پروژه BRT  تبریز جزو پروژه هایی است که همواره مردم تبریز بابت اجرای آن ابراز رضایت می کنند.

علیرضا نوین افزود: اینکه گفته می شود بابت اجرای BRT در تبریز تعداد  بسیار زیادی درخت قطع شد و به فضای سبز تبریز لطمه خورد درست نیست، بعضا این اظهار نظرها غیر کارشناسی است باید مسائل به صورت دقیق سبک سنگین شود درختان قطع شده در حوالی باغ گلستان و قونقا باشی تبریز بوده اند که خیلی نازک و جوان بودند که در تولید اکسیژن هم نقش چندانی نداشتند اما باید تاکید کنم که ما در آن دوران به حفظ درختان و فضای سبز توجه ویژه ای داشتیم بطوریکه در مسیر نصف راه تا راه آهن با اجرای BRT درختی قطع نشد.

 

 

تبریز یک فرصت مهم را از دست داد

یکی دیگر از پروژه های پر حرف و حدیث آن سالها احداث هتل ۵۲ طبقه در محوطه باغلارباغی تبریز بود که شهردار سابق این شهر در این باره اظهار داشت: این پروژه در زمان خود چالش بسیار زیادی ایجاد کرد که با حکم قضایی تعطیل شد. باید بگویم موضوع اصلی و چالش پیش آمده اصلا روی پروژه نبود بلکه بحث روی مجری و سرمایه گذار آن بود که گفته می شد به نظر می رسد توانایی اجرا و به اتمام رساندن پروژه ای با آن عظمت را نداشته باشد در آن زمان نظر من این بود که با اجرای آن پروژه، باغلارباغی از بین نمی رفت بلکه با انتقال به پارک بزرگ تبریز مجموعه ای بزرگتر و مجهزتر با دستگاه هایی به روز تر احداث می شد ولی به یکباره حکم قضایی صادر شد و پروژه متوقف گردید و تکلیف از ما ساقط شد. ولی همچنان اعتقاد دارم آنطور که پروژه لاله پارک اجرا شد و مردم از آن بهره مند می شوند آن پروژه هم می توانست اجرا شده و به نتیجه برسد چراکه یک پروژه مطالعه شده بود و علنا با عدم اجرای آن پروژه، تبریز یکی از فرصت هایش را برای احداث یک هتل ۵۲ طبقه از دست داد. اگر آن پروژه اجرا می شد قطعا برای تبریز بسیار مثمر ثمر واقع می شد.

 

افزایش ۸ مترمربعی سرانه فضای سبز

یکی از انتقاداتی که به عملکرد علیرضا نوین به عنوان شهردار سابق تبریز مطرح می گردد کاهش فضای سبز این کلانشهر در دوران مدیریت وی است که او در این باره گفت: من وقتی شهرداری تبریز را در سال ۸۴ تحویل گرفتم سرانه فضای سبز هر فرد تبریزی ۷ مترمربع بود وقتی شهرداری را در سال ۹۲ تحویل دادم این سرانه به ۱۵ مترمربع رسیده بود در آن دوران نه تنها فضای سبز تبریز کاهش نیافت بلکه افزایش نیز یافت در پروژه هایی مثل پارک بزرگ عباس میرزا، آرپادرسی و عینالی فضای سبز بسیار وسیعی ایجاد شد.

وی افزود: در اینجا باید به این نکته اشاره کنم که که تبریز به لحاظ توپوگرافی حالت پیاله ای دارد شمال و جنوب آن کوه دارد غرب آن شوره زار است و مانعی به نام راه آهن وجود دارد که نمی گذارد تبریزاز سمت غرب توسعه پیدا کند فلذا توسعه این شهر صرفا از سمت شرق صورت می گیرد بنابراین چاره ای نیست برای تولید مسکن و اسکان جمعیت حدودا دو میلیونی این شهر اقداماتی همچون بریدن درخت انجام شود که این اتفاق با کاشت درخت و ایجاد فضای سبز انبوه تر در سایر نقاط جبران می شود.

 

 

حذف فلکه بزرگ ولی عصر امنیتی نبود

حذف فلکه بزرگ کوی ولی عصر تبریز به عنوان یکی از میدان های نوستالژیک این شهر جزو مواردی است که مورد انتقاد قرار می گیرد که وی در خصوص این مورد نیز گفت: فلکه بزرگ کوی ولی عصر تبریز به عنوان یک پارک برای مردم محسوب می شد آن زمان تصورات این بود که قرار است در آن فلکه برج احداث شود اما هدف اولیه فقط ایجاد پارکینگ در فلکه بزرگ بود چراکه ضرورت احداث پارکینگ به لحاظ وجود کسری پارکینگ در کوچه های ۴ و ۶ متری مجاور فلکه بزرگ احساس می شد. ایجاد بخش تجاری در جنب پارکینگ نیز چاشنی آن پروژه بود که توسط سرمایه گذار احداث شد. قضاوتها در آن دوران در خصوص فلکه بزرگ ولی عصر تبریز عجولانه بود چراکه در حال حاضر می بینیم که مردم هم از پارکینگ و هم از مجتمع تجاری آن استفاده می کنند و یکی از اماکن پربازدید تبریز است و در فضای سبز بالای آن نیز همانند گذشته به تفریح می پردارند.

وی اضافه کرد: اینکه گفته می شود به دلیل مسائل امنیتی فلکه بزرگ ولی عصر تبریز حذف شد تا محل تجمع نباشد اصلا صحت ندارد باید تاکید کنم که من هرگز تحت فشار هیچ پروژه ای را اجرا نکردم.

 

پارک بزرگ تبریز آرزویی که محقق نشد

شهردار سابق تبریز در مورد پارک بزرگ این شهر نیز که سالهاست بلاتکلیف باقی مانده اظهار داشت: اجرای پارک بزرگ تبریز یکی از آرزو های من بود. مقدمات آن انجام شد خیابان کشی ها صورت گرفت اما بوی بدی که از آنجا متصاعد می شد همجنان پا برجا بود برای برطرف کردن آن بوی بد خیلی هزینه کردیم فاضلاب بخش مسکونی پایگاه هوایی تبریز را اصلاح کردیم، فیلترهایی برای کارخانه شیر پگاه نصب نمودیم ولی همچنان بوی بد منطقه از بین نرفت لذا مردم تمایلی برای حضور و گذران وقت در پارگ بزرگ تبریز نشان ندادند اما ناگفته نمانید که آنجا دریاچه مصنوعی با وسعتی ۵ برابر استخر ائل گلی ایجاد کردیم و یا مجوز احداث هتل روبه روی فرودگاه تبریز صادر کردیم ولی همچنان شاهد هستیم که پروژه پارک بزرک تبریز بلاتکلیف مانده است!

 

میدان آذربایجان دچار بی تدبیری ها

پروژه میدان آذربایجان تبریز که روزی بزرگترین میدان کشور بود یکی دیگر از موضوعاتی بود که در گفتگوی اختصاصی سازه خبر از علیرضا نوین شهردار سابق تبریز مطرح شد که وی در مورد آن اظهار داشت: ما در آن زمان برای میدان آذربایجان ۵ طرح کامل و جامع کار کرده بودیم و من متاسفم که طرح های فوق با نامهربانی کنارگذاشته شد اگر طرحی که تایید شده بود و اتفاقا بسیار کامل، جامع، زیبا و مدرن بود اجرا می شد به یکی از نمادهای تبریز تبدیل می شد که متاسفانه با بی تدبیری طرح فعلی در میدان آذربایجان با هزینه هایی که شنیده می شود بسیار گزاف است اجرا شد و به هیچ وجه طرحی نیست که در آن زمان تایید شده بود.

وی تصریح کرد: در مورد طرح تایید شده میدان آذربایجان باید بگویم که در آن طرح همانند میدان آزادی تهران سینما، فرهنگسرا، گالری، نمایشگاه و رستوران در نظر گرفته شده بود که دسترسی های آن به حاشیه میدان بود. المانی در میدان قرار بود اجرا شود که به لحاظ ارتفاعی مشکلی برای هواپیماهای عبوری ایجاد نمی کرد و طرحی شماتیک بود از نام آذربایجان که متاسفانه هرگز اجرا شند!

 

نتواستند بودجه ملی مقبره الشعرا را حفظ کنند

شهردار سابق تبریز که جزو منتقدان اساسی وضعیت نامطلوب فعلی مقبره الشعرای تبریز است در پاسخ به این سوال که اجرای طرح ساماندهی این منطقه در دوران مدیریت وی بر شهرداری تبریز آغاز شد و به نوعی بازمانده از آن دوران است و دلیل  این به نتیجه نرسیدن ها چیست؟ گفت: زمانیکه من شهردار تبریز بودم جلسه ای با حضور نمایندگان وقت مجلس تبریز برگزار شد و مطرح گردید که وضعیت مقبره الشعرا در آن دوران پاسخگوی حضور مردم و مسافران نیست در آن جلسه مقرر شد طرح توسعه و بهسازی مقبره الشعرای تبریز در سفر آقای احمدی نژاد رئیس جمهوری وقت مطرح گردد که این اتفاق افتاد و با دستور رئیس جمهوری بود که بودجه ملی برای بهسازی مقبره الشعرای تبریز در نظر گرفته شد که یک سال هم بودجه فوق اختصاص یافت. لازم به ذکر است که در آن زمان شهرداری تبریز کارفرما نبود بلکه پیمانکار پروژه به حساب می آمد و بودجه طرح به حساب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی واریز می شد. پس از اینکه بنده شهرداری تبریز را تحویل دادم شنیدم که آقای صادق نجفی شهردار تبریز پس از بنده گفته اند برای بهسازی مقبره الشعرا نیازی به بودجه ملی نیست! خودمان این کار را با بودجه شهرداری انجام می دهیم  و دولت نیز از این مسئله خوشحال شد و بودجه ملی مقبره الشعرا حذف گردید!

علیرضا نوین افزود: حال باگذشت حدودا ۶ سال از آن روزها می بینیم که مقبره الشعرا در حال و روز مناسبی به سر نمی برد و علنا باعث آبروریزی تبریز شده است در فصلی که مسافران بسیاری در تبریز حضور دارند اصلا فضای مقبره الشعرا مناسب و مساعد نیست که باید مسئولان در این زمینه پاسخگو باشند.

 

فساد تنها در شهرداری تبریز نیست

فساد در شهرداری تبریز در این سالها بسیار شنیده می شود سوال بعدی از علیرضا نوین شهردار سابق تبریز این بود که نظر وی در خصوص فسادی که از آن همواره گفته می شود چیست؟ و برای مقابله با آن چه کرد؟ که وی در پاسخ گفت: باید بگویم که این فساد تنها مختص شهرداری تبریز نیست و در اکثر ادارات مشاهده می شود منتها در شهرداری به عنوان سازمانی که مراجعه کننده بسیار زیادی دارد بیشتر دیده می شود چراکه مردم از صبح تا شب با شهرداری و خدمات آن در ارتباط هستند و سر و کار دارند. نظر من این است فسادی که در شهرداری مطرح است و در هر دوره ای به نوعی دیده می شود به دلیل قانون شهرداری هاست که باید اصلاح و شفاف شود. این قانون باعث شده فروش تراکم، کمیسیون ماده ۱۰۰، ساخت و ساز های غیر مجاز و … به محلی برای ایجاد فساد تبدیل شود. تا زمانیکه کارها به صورت دستی انجام می شود هرگز نمی توان با فساد مقابله کرد در دورانی که بنده شهردار تبریز بودم جریانی آغاز شد که حالا نتیجه می دهد ما تلاش کردیم مراجعه مردم به شهرداری را به حداقل برسانیم و همه چیز از طریق اینترنت و به صورت مکانیزه انجام شود تا کارمندان شهرداری و مردم ارتباط رو در رو نداشته باشند و فسادی صورت نگیرد.

وی تاکید کرد: بواقع با مکانیزه شدن امورات شهرداری تبریز تا ۸۰ درصد از بروز جریان های فساد آفرین جلیوگیری شده است در کنار این موارد باید نظارت ها نیز بیشتر  شود نباید امورات به حال خود رها شود در غیر این صورت فساد به اوج می رسد بطوریکه مشاهده کردیم در شورای پنجم به دلیل عدم نظارت های کافی و لازم آن اتفاقات برای کارمندان شهرداری تبریز، و اعضای شورای شهر افتاد که اصلا زیبنده نام تبریز نبود.

 

تاسیس سازمان فرهنگی- هنری و فعالیت های زیست محیطی

علیرضا نوین شهردار سابق تبریز در مورد مهمترین اتفاقات دوران مدیریت خود بر بلدیه تبریز گفت: تاسیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و معاونت فرهنگی از مهمترین اتفاقات دوران شهرداری بنده محسوب می شود سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز سازمانی بود که در آن سالها برنامه های متنوع و متعددی  را در سطح تبریز اجرا کرد که بسیار با کیفیت بود که برخی از برنامه ها ادامه پیدا کرد  و برخی نیز هم سلیقه ای تعطیل شد.

وی افزود:مورد دوم بحث های زیست محیطی بود. اولین قدمی که در راستای جمع آوری زباله ها انجام داده شده جاگذاری باکس های زباله در محلات بود ساماندهی و کف سازی میدان چایی را نیز اغاز کردیم . ساماندهی مرکز دفن زباله در آناختون که در آن سالها وضعیت بسیار نامناسبی داشت و برنامه ریزی برای دفن بهداشتی زباله در تبریز نیز از مهمنرین فعالیت های مثبت آن سالها به حساب می آید که این عملکرد مثبت زیست محیطی باعث شد تبریز سه سال پیاپی به عنوان شهر پاک کشور انتخاب شود و توسط سازمان بهداشت چهانی مورد تقدیر قرار گیرد.

 

 

 

مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم

علیرضا نوین در پاسخ به این سوال که آیا پروژه ای بود که علاقمند به اجرای آن نبودید؟ اظهار داشت: یک سری کارها را شورای شهر مصوب می کرد که شاید بنده به عنوان شهردار علاقه ای به اجرای آنها نداشتم ولی طبق قانون مجبور بودم اجرا کنم به طور مثال من مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم و احساسم بر این بود که باید قبور شهدا با همان حال و هوا و تابلوهایشان باقی می ماند من اجرای این پروژه را دو سال عقب انداختم ولی نهایتا با فشار شورای شهر مجبور به اجرای آن شدم اما باید بگویم که طرح مسقف سازی قبور شهدا طرح بنیاد شهید بود و توسط شورای شهر تصویب شده  بود و شهرداری تنها مجری آن  بود و طرحی بود که بنده به عنوان بردار دو شهید که در همان گلزار شهدا مدفون هستند مخالف آن بودم و این مسئله ای بود که پس اجرای طرح مقام معظم رهبری نیز از اجرای آن اظهار شکوه کردند و گفتند که ای کاش اجرا نمی شد.

 

جایگاه تبریز باید بهتر از اینها باشد

شهردار سابق تبریز در خصوص وضعیت جایگاه فعلی تبریز نیز گفت: احساس من این است که جایگاه تبریز باید خیلی خیلی بهتر از اینها می شود ولی خب شاید مشکلات اجرایی وجود دارد که باید برطرف شود به طور مثال باید بررسی شود که چرا بودجه عمرانی در حالیکه ۵ ماه از سال گذشته برای پروژه ای همچون قطار شهری اختصاص نیافته چرا مقبره الشعرا به آن روز افتاده است چرا بزرگراه تبریز – سهند به اتمام نمی رسد چرا طرح کمربندی سوم تبریز اجرایی نمی شود و …

وی تصریح کرد: من فعلا در جایگاه اجرایی نیستم و نمی توانم دلایل این عقب ماندگی ها را دقیق اعلام کنم ولی می توانم بگویم جایگاه تبریز می توانست خیلی بهتر از اینها باشد من پیشنهاد می کنم باید مدیرانی در تبریز زمام امور را در دست بگیرند که اهل ریسک باشند و صرفا به دنبال پر کردن رزومه خود نباشند بواقع همه چیز بودجه و پول و اعتبار نیست بلکه مدیران باید دلسوز شهر و مردم  باشند و از سوی دیگر به پیگیری امورات بپردازند.

 

تبریز ۲۰۱۸ هیچ خیری نداشت

علیرضا نوین همچنین در مورد رویداد تبریز ۲۰۱۸ نیز به اظهار نظر پرداخت و گفت: رویداد تبریز ۲۰۱۸ هیچ خیری برای این شهر نداشت. رویداد تبریز ۲۰۱۸ نه شروعش مشخص بود و نه اتمامش در این رویداد دلخوش به تبلیغات و اسم این رویداد شدیم. در دنیا از این جریانات بهره برداری های بزرگی می شود به طور مثال کم و کسری های فرودگاه تبریز به بهانه حضور گردشگران در تبریز طی سال ۲۰۱۸ باید برطرف می شد باید هتل های جدید احداث می شد باید زیر ساخت ها برای برگزاری این رویداد جهانی آماده می شد باید مردم به کار کشیده می شدند و مشارکت و مطالبه می کردند ولی فقط متاسفانه مشاهده کردیم که نام  رویداد تبریز ۲۰۱۸ در سطح شهر نصب شد و دیگر هیچ.

 

انتظار داشتم افراد قوی تری شهردار تبریز شوند

شهردار سابق کلانشهر تبریز در پاسخ به این سوال که عملکرد دو شهردار پس از خود و نحوه انتخاب آنها مخصوصا ایرج شهین باهر را چگونه ارزیابی می کند؟ اظهار داشت: من انتظار داشتم پس از من شهرداری قوی تر برای تبریز انتخاب شود و اتفاقات و پروژه های بهتری برای تبریز رقم زده شود ولی علنا خبری نشد.

وی افزود: من از آقای شهین باهر به عنوان فردی که رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و شهردار باسمنج بود و در بخش خصوصی نیز فعالیت می کرد شناخت دارم . آن زمان که بحث انتخاب شهردار تبریز مطرح بود و اسامی افرادی در حد وزیر برای شهرداری تبریز مطرح می شد انتظار داشتم که فردی بسیار قوی در سطح ملی برای تبریز انتخاب شود  ولی نهایتا مشاهده کردیم که با اختلاف بسیار اقای شهین باهر به عنوان شهردار تبریز انتخاب شد که آن شکل انتخاب قابل قبول نبود چراکه علنا وی با حمایت قاطع، شهردار تبریز نشد و این باعث شده است که نتواند با قدرت کار کند چراکه حمایت همه جانبه تمامی اعضای شورای شهر را پشت سر خود احساس نمی کند و از سوی دیگر با مشکلاتی همچون پرداخت اقساط بدهی های شهردار پیش خود، بدهی به پیمانکاران، پرداخت حق و حقوق پرسنلیکه افزایش یافته است و از همه مهمتر رکود ساخت و ساز مواجه است.

نوین گفت:در اینجا باید تاکید کنم مردم تبریز باید از نمایندگان خود در شورای شهر تبریز مطالبه کنند و سوال کنند که در این سالها برای تبریز و مردم آن چه کرده اند و از سوی دیگر این نمایندگان نیز باید پاسخگو بوده و گزارش دهند به هر حال شورای اسلامی تبریز به نیمه راه خود رسیده است و اعضای آن باید فرصت خدمت را از دست ندهند و برای اعتلای نام تبریز بیش از پیش تلاش کنند.

 

شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد

وی در مورد  عملکرد شورای اسلامی شهر تبریز در ادوارد مختلف نیز گفت:هر دوره از شورای اسلامی شهر در تبریز مزایا و معایب خود را داشت شورای اول به جهت اینکه قانون گذاری کرده بود بهترین دوره بود شورای دوم و سوم از نظر اجرایی کارهای بسیاری انجام دادند به طور مثال ۱۵۰ کیلومتر مسیر گشایی در تبریز در آن دوره انجام شد ناملایماتی در شورای چهارم مشاهده شد که پای دستگاه قضایی برای حل و فصل آن به میان کشیده شد و شورای پنجم نیز که متاسفانه سیاسی شده است به نظر بنده عملکرد راضی کننده ای تا به حال نداشته است.

شهردار سابق تبریز در ادامه تاکید کرد: حتما نیاز است که در هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز تغییراتی ایجاد شود باید اعضای جوان شورای شهر تبریز که با انرژی هستند وارد عمل شوند و کار کنند و از شهردار تبریز کار بخواهند از سوی دیگر باید کمیسیون ها نیز باید فعالتر شوند .

 

مردم از چپ و راست خسته شده اند

از علیرضا نوین پرسیده شد که نظر وی در خصوص عملکرد نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی چیست؟ وی نیز گفت: قطعا عملکرد نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی قابل قبول نیست اگر با هرکدامشان صحبت کنید قطعا دلایلی را اعلام می کنند ولی من می گویم باید عملکرد ۱۹ نماینده آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی بررسی شود چراکه اگر اتحاد داشته باشند می توانند طرح مطرح کنند، استیضاح کنند. من انتظارم از نمایندگان استان این است که همانند نمایندگان اصفهان و یا کرمان منافع شهر و استان را در نظر بگیرند و به مسائل سیاسی نگاه نکنند بطوریکه نمایندگان اصفهان تا زمیانیکه رئیس جمهوری دستور انتقال آب به زاینده رود را نداد روی صندلی های خود در مجلس ننشستند این یعنی اتحاد و همدلی، چیزیکه در نمایندگان استان آذربایجان شرقی دیده نمی شود.

وی افزود: بواقع مردم از چپ و راست خسته شده اند دنبال کسانی هستند که به آنها خدمت کنند با انها رو راست باشند مردم از وعده وعید ها خسته شده اند مردم از نمایندگان مجلس انتظار دارند به خاطر وضعیت فعلی نامناسب اقتصادی دولت را مورد بازخواست قرار دهند. عملکرد فعلی مجلس نشان می دهد مجلس کارآمدی لازم را ندارد فشارهای امروزی که به مردم وارد می شود از ناکارآمدی مجلس است که نتوانسته یقه دولت را بگیرد نمایندگان مجلس باید وکیل المله باشند نه وکیل الدوله.

 

 

قالیباف مشکلات را حل می کرد

علیرضا نوین شهردار سابق تبریز در بخش پایانی گفتگوی اختصاصی خود با سازه خبر به چگونگی انتخاب خود به عنوان ریاست ستاد محمد باقر قالیباف در انتخابات گذشته ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و گفت: رفاقت من با محمد باقر قالیباف به دوران جبهه و جنگ باز می گردد وی به عنوان رزمنده از من درخواست کرد ریاست ستادش را در انتخابات گذشته ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی به عهده بگیرم من اعتقاد دارم وی مدیر موفقی است در شهرداری تهران، نیروی انتظامی، قرارگاه خاتم و جبهه امتحان خود را پس داده است اگر وی رئیس جمهور می شد احساس می کردم مشکلات موجود پیش نمی آمد و وی با مدیریت جهادی آنها را حل کرده و یا به حداقل می رساند چراکه توان آن را داشت و اما اگر در مدیریت  ایشان و عملکردش و یا هر کس دیگر حرف و حدیث هایی مطرح می شد باید خود فرد پاسخگوی آنها باشد.

 

تهیه و تنظیم: سرویس مصاحبه سازه خبر

عکس از : صدف موذنی

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir