معاون استاندار اردبیل:* اعتبارات بازآفرینی شهری با هماهنگی بین دستگاه‌ها جذب شود | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸ | Tuesday, 21 May , 2019
شناسه خبر:24469    ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
معاون استاندار اردبیل:
اعتبارات بازآفرینی شهری با هماهنگی بین دستگاه‌ها جذب شود
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: اعتبارات بسیار خوبی از محل بازآفرینی شهری، برای استان در نظر گرفته شده که جذب آن، نیازمند هماهنگی و سرعت عمل همه دستگاه‌های ذیربط است.

به گزارش سازه خبر، مسعود امامی یگانه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان اردبیل اظهار کرد: در همین راستا، تمامی مصوبات جلسات بازآفرینی، زمانبندی شده و مطابق با جدول زمانبندی پیش خواهند رفت.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسات در شهرستان‌ها خاطرنشان کرد: مشکلات مربوط به پروژه‌های شهرستانی ظرف مدت یک هفته و با حضور فرمانداران تشکیل و مصوبات آن در جلسات استانی مطرح گردد.
امامی یگانه ادامه داد: از مزیت‌های این طرح می‌توان به احیای بافت‌های فرسوده و اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف در تمام نقاط استان با حفظ هویت تاریخی شهرها، اشاره کرد که اهتمام ویژه مدیران و کارشناسان را می‌طلبد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: همه سازمان‌های مربوطه موظفند ظرف مدت ۱۰ روز نقشه‌ها و برنامه‌های خود را تکمیل و .در جلسه آتی بازآفرینی شهری ارائه دهند تا بتوانیم از زمان باقیمانده به بهترین شکل استفاده کنیم
در ادامه این جلسه مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز بیان کرد: در حوزه بازآفرینی شهری ۲۳ پروژه اجرا و به اتمام رسیده و پیش‌بینی می‌کنیم ۳۹ پروژه دیگر نیز بعد از ابلاغ اعتبار و منابع مورد نیاز شروع شود به طوری که ۳ هزار و ۲۱۵ واحد مسکن در این مناطق با پرداخت تسهیلاتی به ارزش ۶۴۳ میلیارد ريال عملیاتی خواهد شد.
محبوب حیدری بیان کرد: در اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری علاوه بر بودجه عمومی ۳۹۴ میلیارد ريالی شهرداری‌ها باید ۲ هزار میلیارد ريال و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد نیز یک هزار و ۱۸۸ میلیارد ريال بودجه می‌آورند تا در محلات هدف پروژه‌های مورد نظر اجرایی شود تا سطح زندگی در این مناطق به میانگین مناطق برخوردار از امکانات برسد.
وی گفت: که علاوه بر اردبیل در پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال و گرمی نیز پروژه‌هایی در حال اجراست و در شهرهای بیله‌سوار و نمین نیز مطالعات در حال انجام است تا پروژه‌های بازآفرینی شهری برای سال آینده در این مناطق تعریف شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: بیش از یک هزار و ۵۲۳ هکتار بافت ناکارآمد شهری و یک هزار و ۱۴۵ هکتار سکونتگاه غیررسمی داریم که عمده این بافت‌های ناکارآمد و سکونتگاه غیررسمی مربوط به شهرهای اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر است.
     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir