طرح جامع ” ارزیابی مناطق ده گانه شهرداری تبریز” آغاز شد | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۷ | Tuesday, 11 December , 2018
شناسه خبر:19135    ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
طرح جامع ” ارزیابی مناطق ده گانه شهرداری تبریز” آغاز شد

تیم های طرح جامع ارزیابی عملکرد مناطق از ۱۴ مهر ماه در مناطق ده گانه شهرداری تبریز مستقر شدند.

به گزارش سازه خبر، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی با اعلام این خبر گفت: در قالب ارزیابی فرآیندها و فعالیت های انجام شده در ۶ ماهه اول سال ۹۷، مناطق ده گانه شهرداری تبریز مورد بررسی قرار می گیرد و در این میان چالش ها برای برگزاری برنامه های پیش رو مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

اکبر پورخردمند افزود: نظام ارزیابی عملکرد مناطق شهرداری  با هدف شناسایی نقاط قوت و ضعف، بهبود تخصیص منابع، ارتقای سطح پاسخگویی، افزایش توانمندی مناطق، درجه بندی مناطق و تحقق اهداف و برنامه ها، طراحی شده است.

وی تصریح کرد: تیم ارزیابی در مناطق ده گانه شهرداری درگروههای، برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، خدمات شهری، مالی و اقتصادی، فنی و عمرانی (حمل و نقل و ترافیک)، فرهنگی و اجتماعی، شهرسازی و معماری، مدیریتی (بازرسی، ارتباطات و مدیریت)، کمیته ارزیابی عمومی در قالب ارزیابی فعالیت خود را آغاز کرده اند.

پورخردمند یادآور شد: در این شاخص ها موارد عمومی مانند رضایت ذینفعان شهرداری های مناطق به ویژه شهروندان، تحقق برنامه و بودجه، استقرار نظام های نوین مدیریتی و موارد اختصاصی از جمله فضای سبز و پارک ها، پسماند و بازیافت، زیبا سازی و فعالیت های عمرانی را نیز مورد ارزیابی قرار می دهند.

وی ضمن اشاره به فرایند اجرایی این ارزیابی افزود: در فرآیند ارزیابی مناطق شهرداری، ابتدا امتیاز هر شاخص که بیانگر عملکرد مورد انتظار ازمنطقه است با بهره گیری ازمستندات موجود و ارزیابی میدانی تعیین و با توجه به ضریب هر شاخص امتیاز کلی عملکردی هر شاخص در مناطق محاسبه می شود.

پورخردمند اضافه کرد: جمع امتیاز همه شاخص ها، امتیاز نهایی هر منطقه را تعیین می کند و امتیاز نهایی ، مبنای ارزیابی عملکرد و درجه بندی مناطق شهرداری خواهد بود.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی خاطر نشان کرد: در پایان دوره ارزیابی عملکرد، با توجه به تحلیل های جامع آماری به دست آمده از امتیاز نهایی ارزیابی مناطق، هم درجه مناطق به صورت کلی از لحاظ عملکردی مشخص گردیده و هم با توجه به هر یک از شاخص ها، نقاط ضعف و قوت هر یک از مناطق نسبت به یکدیگر روشن می شود تا با تعادل و هماهنگی و ارائه برنامه های مناسب، بتوان از نقاط قوت مناطق در جهت پوشش نقاط ضعف و محدودیتهای احتمالی سایر مناطق استفاده بهینه را نموده و پیشنهادها و راهکارهایی برای بهتر ساختن وضعیت عملکردی مناطق ارائه کرد.

وی در پایان تصریح کرد: رتبه بندی مناطق به عنوان یکی از شاخصه ها و سنجه های مدیریت شهروندان مناطق بوده و نتیجه جهت اطلاع شهردار محترم گزارش خواهد شد.

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir