رئیس بسیج مهندسین معماری و عمران آذربایجان شرقی در گفتگو با سازه خبر:* نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸ | Tuesday, 21 May , 2019
شناسه خبر:18887    ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
رئیس بسیج مهندسین معماری و عمران آذربایجان شرقی در گفتگو با سازه خبر:
نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی

رئیس بسیج مهندسین معماری و عمران آذربایجان شرقی به گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سازه خبر پرداخت و در خصوص سازمان نظام مهندسی ساختمان، شورای اسلامی و شهرداری تبریز و ضرورت پرورش مهندسان متعهد به اظهار نظر پرداخت.

به گزارش سازه خبر، وحید صالح زاده در ابتدای گفتگوی اختصاصی با سازه خبر اظهار داشت: بسیج یک ارگان کاملا مردمی و فراجناحی است که رسالت آن برگرفته از آرمان های انقلاب اسلامی ایران می باشد. بسیج مهندسین معماری و عمران نیز یکی از ۲۳ قشر بسیج است که تشکیل شده و در حال حاضر در سطح استان آذربایجان شرقی دارای ۴۵۰۰ عضو از جامعه مهندسان می باشد.

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل بسیج مهندسین تبیین ارزش های انقلابی و اخلاقی در میان مهندسان می باشد، اظهار داشت: بسیج مهندسین عمران و معماری در آذربایجان شرقی در راستای ارتقا جایگاه حرفه ای و اخلاقی این قشر از جامعه، فعالیت های گسترده ای انجام می دهد که از مهمترین آنها می توان به برگزاری چندین دوره همایش اخلاق مهندسی در تبریز اشاره کرد.

وحید صالح زاده افزود: پرورش و تربیت مهندس متعهد یکی از دغدغه های اصلی بسیج مهندسی معماری و عمران می باشد چراکه عملکرد مهندسان به صورت مستقیم با کیفیت زندگی مردم ارتباط دارد که در این راستا  جلسات دوره ای ماهانه در قالب های مختلف همچون حلقه های صالحین برای مهندسان برگزار می شود تا مهندسان علاوه بر اینکه در رشته های تحصیلی خود دارای تخصص هستند در زمینه اخلاق مهندسی نیز بار علمی خود را افزایش دهند.

 

حل چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی و آرامش

رئیس بسیج مهندسین معماری و عمران آذرباجان شرقی در ادامه در خصوص سامان نظام مهندسی ساختمان آذرباجان شرقی نیز اظهار نظر نمود و  گفت: در حال حاضر این سازمان در پی صدور بخشنامه های اخیر آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی با چالش هایی رو به رو شده است که در این خصوص بنده معتقدم می توان مسائل را به جای اینکه با بحث و جدل طرح نمود با آرامش و برنامه ریزی حل کرد به طور مثال در مقوله ارجاع نظارت بحث واریز حق الزحمه مهندسان به حساب نظام مهندسی و مباحث مربوط به انباشت پول و سود حاصل از پولها مطرح است و همواره محل ایجاد شائبه بوده در این زمینه باید بگویم که می توان موضوع را با الگوگیری از نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی حل نمود.

وی افزود: هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی  مصوب کرده حق الزحمه هر مهندس به حساب وی واریز شود ولی غیر قابل برداشت باشد و با پیشرفت کار و با مجوز این سازمان امکان برداشت برای مهندسان فراهم گردد که با این کار هم مهندسان راضی شده اند و هم اینکه بحث های حاشیه ای و شائبه برانگیز طرح نمی شود.

صالح زاده در خصوص هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی نیز گفت: بنده ضمن تبریک به منتخبان دوره هشتم به این عزیزان توصیه می کنم امورات را بر اساس قانون و در راستای حل مشکلات مردم و به دور از هر گونه دیدگاه های شخصی و سلیقه ای انجام دهند.

 

 

نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست

رئیس بسیج مهندسین معماری و عمران آذرباجان شرقی در بخش دیگری از گفتگو با سازه خبر در خصوص عملکرد و وضعیت شهرداری تبریز نیز اظهار داشت: بنده عملکرد شهرداری تبریز در یک سال اخیر را در برخی حوزه ها همچون خدمات شهری مثبت ارزیابی می کنم ولی معتقد هستم نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست که البته این نوع نگرش نیز به دلیل وجود مشکلات عدیده در بدنه شهرداری همچون افزایش بی رویه و بدون برنامه تعداد پرسنل  و به تبع آن هزینه های بالای شهرداری می باشد.

وی در خصوص عملکرد شهین باهر نیز گفت: شخص آقای شهین باهر از دیر باز ارتباط و  تعامل خوبی با بسیح مهندسی داشته است و می توان گفت با توجه به بضاعت خود و شهرداری تبریز تا به حال بد عمل نکرده است ول در هر صورت انتظارات از او بالاست.

 

شورای شهر نباید سیاسی شود

وحید صالح زاده همچنن به وضعیت شورای اسلامی شهر تبریز نیز اشاره ای کرد و اظهار داشت: بنده معتقد هستم شورای های اسلامی شهر و روستا نباید سیاسی شوند و بواقع عملکرد و حرکت های سیاسی  در این مجموعه ها پذیرفتنی نیست اعضای شوراهای اسلامی انتخاب شده اند تا مشکلات شهر و مردم را با همکاری شهرداری و خود مردم حل نمایند نه اینکه با تزریق دیدگاه های سیاسی این مجموعه را از مسیری که قانون تعیین کرده منحرف نمایند و خدای نکرده مردم را مایوس کنند.

گفتگو از سید حسین هاشمی

 

 

 

 

 

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir