فرماندار تبریز:* فرمانداری از پروژه احداث نیروگاه زباله سوز تبریز حمایت می کند | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۷ | Tuesday, 11 December , 2018
شناسه خبر:16145    ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
فرماندار تبریز:
فرمانداری از پروژه احداث نیروگاه زباله سوز تبریز حمایت می کند

فرماندار تبریز ضمن تاکید بر بازدید مدیران ارشد استانی از روند عملیاتی مرکز دفن فنی مهندسی سازمان پسماند شهرداری تبریز، گفت: با توجه به میزان تناژ روزانه شهر تبریز که ۱۲۰۰ تن میباشد ، جمع آوری ، حمل و دفن زباله سریع و با بهره گیری از سیستم توزین پیشرفته در سایت میانی بدون وقفه انجام می گیرد.

به گزارش سازه خبر، علیار راستگو با اشاره به اینکه ضرورت دارد شهروندان به خرید به اندازه نیاز و تولید زباله کمتر توجه بیشتری داشته باشند، افزود: با استفاده از  تکنولوژی دفن که فرآیندی پیچیده دارد ، سازمان مدیریت پسماند یکی از معدود سازمان های فعال در زمینه آموزش شهروندی  و سختکوش در سطح شهر محسوب می شود .

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه اساس کار و گلوگاه اصلی مدیریت پسماند بحث شیرابه آن است ، گفت : با توجه به بازدید که امروز از تصفیه خانه شیرابه و لندفیل داشتیم ، شاهد این بودیم که سازمان مدیریت پسماند به روش MBR و مدرن ترین روش تصفیه ، شیرابه پسماندهای شهری را جمع آوری ، تصفیه و با BOD زیر صد در مصارف درختکاری و جنگلکاری اطراف لندفیل مورد استفاده قرار میگیرد .

راستگو اظهار کرد: تبریز الگوی خوبی برای دیگر کلانشهر ها در زمینه مدیریت پسماند و تنظیف شهری است و به تمامی مدیران ارشد استانی که در بحث مدیریت پسماند و محیط زیست نقش دارند تاکید میشود که حتما بازدیدی از تصفیه خانه شیرابه و فعالیت های شبانه روزی سازمان مدیریت پسماند داشته باشند .

فرماندار تبریز اظهار داشت کرد: به عنوان دستگاه حاکمیت و هماهنگ کننده در سطح شهرستان تبریز ، در زمینه محیط زیستی و پروژه های در دست اقدام و خصوصا پروژه احداث نیرگاه زباله سوز که از اهمیت بالایی برخوردار است ، در تمامی مراحل احداث این پروژه عظیم محیط زیستی در کنار سازمان مدیریت پسماند خواهیم بود .

راستگو در پایان با اشاره به اینکه سمت و سوی فرمانداری ، با توجه به گزارش ها و بررسی های دقیق به طرف استفاده از تکنولوژی های نوین و احداث نیروگاه زباله سوز در تبریز است، تصریح کرد: در کار گروه پسماند حتما پیگیر این مساله و پروژه مهم محیط زیستی هستیم و انتظار داریم که تمامی مسئولین استانی در خصوص دیدگاه به پسماند فقط به جمع آوری ، حمل و دفن خاتمه نداشته باشد و در فرآیند های نو و دانش روز بررسی های بیشتری بعمل آید .

 

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir