مدير ساماندهی عرصه و اماکن فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها:* فرودگاه های تبریز و سهند در مرحله رفع موانع برای دریافت سند تک برگ | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
سه شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۷ | Tuesday, 25 September , 2018
شناسه خبر:16034    ۲۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
مدير ساماندهی عرصه و اماکن فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها:
فرودگاه های تبریز و سهند در مرحله رفع موانع برای دریافت سند تک برگ

مدير ساماندهی عرصه و اماکن فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه های تبریز و سهند در مرحله رفع موانع برای دریافت سند تک برگ می باشند.

به گزارش سازه خبر در جلسه نشست مستندسازی اراضی فرودگاه تبريز و سهند با تشریح اهمیت این نشست اظهار داشت: در طول سال ۹۵ و اوايل سال ۹۶ توانستيم ۹۵ درصد اراضي فرودگاهي كشور را شامل نزديك به ۳۴ هزار هكتار بدون صرف هزينه، جانمايي كنيم. از سال ۹۶ نيز دريافت سند و مستندسازي اراضي را شروع كرديم و تمام مراحل قانوني را پشت سرگذاشتيم. تاكنون توانسته ايم براي ۱۲ هزار هكتار زمين به تعداد ۲۰۰ فقره سند تک برگ دريافت كنيم.

مدير ساماندهي عرصه و اماكن فرودگاهي افزود: در جانمايي و دريافت اسناد اراضي با مشكلات زيادي روبرو بوديم ولي با پيگيري هاي مستمر و بي وقفه و همدلي مديران شركت با وجود كمبود نيروي انساني توانستيم به اذعان رئيس و معاون سازمان ثبت اسناد و املاك كشور پيشتاز در مستندسازي اراضي با فاصله زياد از دستگاه هاي ديگر شويم.

وی در مورد وضعیت فرودگاه های تبریز و سهند نیز گفت: با پیگیری های مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی جانمایی این دو فرودگاه در لایه كاداستر انجام شده است و در مرحله مستندسازی نیز این دو فرودگاه در مرحله رفع موانع برای دریافت سند تک برگ می باشند.

رفیعی در توضیح اهمیت مستندسازی اراضی فرودگاهی گفت: نخستین موضوع مهمی که هر سرمایه گذاری که قصد سرمایه گذاری در فرودگاه های کشور را دارد بایستی از آن اطمینان حاصل کند، بحث وضعیت مالکیت و سند اراضی فرودگاهی است تا سرمایه گذار با آسودگی خاطر بتواند در آن زمین سرمایه گذاری کند.

وی گفت: با مستندسازی اراضی فرودگاهی و دریافت سند تک برگ برای فرودگاه های کشور زمینه هرگونه سوء استفاده و زمین خواری در آینده از بین خواهد رفت که برنامه اصلی مديريت عرصه و اماكن فرودگاهی در سال جاری علاوه بر جانمايي پنج درصد باقی مانده اراضی تا پايان تابستان و تملک بخشی از اراضی در اختیار، ادامه روند امور مستندسازی املاک فرودگاهی است.

مدیرکل فرودگاههای استان نیز در این نشست ضمن قدردانی از حضور مدیرکل دفتر اموراملاک دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مدير ساماندهي عرصه و اماکن فرودگاهي شرکت فرودگاهها و مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی در فرودگاه تبریز، به تشریح اقدامات انجام یافته در حوزه مستندسازی اراضی فرودگاههای سهند و تبریز پرداخت و گفت: اقدامات لازم برای اسناد تک برگ شدن پلاک ۱۱۸ فرعی از ۲۰۳۳ اصلی و پلاک ۱۱۷ فرعی از ۲۰۳۳ مربوط به فرودگاه تبریز انجام شده است.

 

     ارسال به دیگران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir