مدیرعامل شرکت راه آهن:* واگن های فرسوده اجازه تردد در شبکه ریلی ندارند | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
سه شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۷ | Tuesday, 25 September , 2018
شناسه خبر:15344    ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۷:۳۱
مدیرعامل شرکت راه آهن:
واگن های فرسوده اجازه تردد در شبکه ریلی ندارند

مدیرعامل شرکت راه آهن از فرسودگی برخی واگن های شبکه ریلی سخن گفت و افزود این شرکت تردد واگن های فرسوده و نا ایمن در خطوط ریلی را نمی دهد.

به گزارش سازه خبر، سعید محمد زاده روز جمعه در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی صنعت حمل ونقل ریلی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: واگن های با عمر بیش از ۳۰ سال باید از ناوگان ریلی خارج و یا اینکه با بازسازی کامل امنیت تردد انها در شبکه تامین شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: راه آهن طبق دستور العملی در سال ۹۴ به شرکت های ریلی مسافری اعلام کرده به تدریج ناوگان فرسوده خود را از رده خارج کنند و تنها واگن هایی اجازه سیر در شبکه را خواهند داشت که امنیت داشته باشند .
محمدزاده در ادامه با اشاره به مزیت های سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل ریلی گفت: راه آهن با ارائه بسته های مناسب از هرگونه سرمایه گذاری در بخش های مختلف حمل ونقل ریلی حمایت می کند و در برنامه ششم توسعه نیز دولت تدبیر و امید از این سرمایه گذاری ها در این بخش حمایت خواهد کرد.
مدیر عامل راه آهن اظهار داشت : در این برنامه راه آهن مشمول قانون توسعه گردشگری شده و سرمایه گذاران در این زمینه از پرداخت عوارض از جمله حق دسترسی معاف خواهند بود .
مدیرعامل راه آهن بیان کرد: همزمان ،بحث انتشار اوراق صکوک مطرح بود که برای ضمانت این اوراق منتشر شده راه‌آهن اقدام کرد و ما ضمانت اوراق منتشر شده را بر عهده گرفتیم و این بستر مناسبی را برای سرمایه گذاری در حوزه ریلی به وجود آورده است.
محمد زاده اظهارداشت: اتصال مراکز مهم صنعتی، معادن و تجاری به شبکه ریلی برای ما اهمیت زیادی دارد و اگر بخش خصوصی درخواست کند برای کاهش هزینه های این مراکز در اتصال به شبکه ریلی در چارچوب قوانین شرکت راه آهن تسهیلاتی را در نظر گرفته است.
معاون وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: در این راستا اگر شرکتی واگن نو وارد ناوگان ریلی کند در این صورت این شرکت برای مدتی حق دسترسی یک ریالی پرداخت می‌کند تا مشوق خوبی برای سرمایه گذاری در صنعت حمل ونقل ریلی باشد.
به گفته وی ، بسته حمایتی دیگر راه آهن در قانون بهینه سازی مصرف سوخت بند «ق» ماده ۱۲ است و اگر سرمایه‌ گذاری در حوزه ریلی به صرفه‌جویی سوخت منجر شود در حوزه بار ۳۵ سی‌سی به ازای هر تن و در حوزه مسافر ۲۰ سی‌سی به ازای نفر پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پایان تصریح کرد: خوشبختانه این بسته‌ها حمایتی سبب شده سرمایه‌گذاران در حوزه تامین ناوگان در این بخش رغبت بیشتری را نشان دهند.
ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و خدمات وابسته با حضور ۹۰ شرکت خارجی و ۲۰۰ شرکت ایرانی در حوزه صنعت حمل ونقل ریلی کشور که از ۲۹ خردادماه سال جاری آغاز بکار کرد امروز به کار خود پایان می دهد.
در این نمایشگاه ۹۰ شرکت خارجی از کشورهای آلمان، چین، روسیه، لتونی، اسپانیا، ترکیه، جمهوری چک و اتریش آخرین دستاوردهای خود در بخش های تولید واگن های مسافری ، باری ، لوکوموتیو و قطعات مختلف صنعت حمل ونقل ریلی و تجهیزات الکترونیک خطوط ریلی را به نمایش گذاشته اند.
« توجه به توسعه حمل ‌و نقل ترکیبی و لجستیک » از رویکردهای اصلی ششمین نمایشگاه بین المللی ریلی اعلام شده تا طبق سند جدید، استراتژی حمل‌و نقل لجستیک و حمل‌ و نقل ترکیبی چند وجهی در مدل‌های مختلف آن در ایران به توسعه دست پیدا کند.

ایرنا

     ارسال به دیگران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir