برخورد قانونی با 120 واحد آلاینده محیط زیست در آذربایجان شرقی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ | Monday, 24 September , 2018
شناسه خبر:11342    ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
برخورد قانونی با ۱۲۰ واحد آلاینده محیط زیست در آذربایجان شرقی
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از برخورد قانونی با ۱۲۰ واحد آلاینده محیط زیست در سه ماهه آخر سال خبر داد.

به گزارش سازه پرس به نقل از ایسنا ، حسن عباس‌نژاد گفت:  با توجه به بروز پدیده وارونگی هوا در فصول سرد به ویژه سه ماهه آخر سال، طرح تشدید پایش‌های شبانه روزی صنایع در سطح استان با همکاری کارشناسان و همکاران یگان حفاظت محیط زیست استان به حجم ۲۰۰۰ نفر ساعت به اجرا در آمد .
وی مطرح کرد: در پایش‌های انجام شده با ۱۲۰ واحد آلاینده خصوصاٌ منایع آلاینده هوا برخورد و اخطاریه صادر شد.
عباس‌نژاد گفت: همچنین با ۲۰ واحد جمع آوری و بازیافت ضایعات غیر مجاز که با حفر چاه‌های غیر مجاز و برداشت بی‌رویه و دفع پساب صنعتی بدون تمهیدات زیست محیطی در شهرستان تبریز ایجاد آلودگی می‌کردند به سازمان آب منطقه‌ای استان معرفی و برای واحدهای مذکور پرونده قضایی تشکیل شد.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از آلودگی هوا و آب و خاک نیز برای ۱۴ واحد صنعتی و خدماتی پرونده قضایی تشکیل شده و در حال پیگیری قضایی از سوی اداره حقوقی است.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان در‌باره نحوه استقرار قانونی صنایع، گفت: لازم است همه  واحدهای صنعتی و خدماتی ضمن اخذ مجوزهای استقرار زیست محیطی تمهیدات لازم برای کنترل منابع آلاینده حاصل از فرایند تولید خود ایجاد و از هرگونه ایجاد آلودگی زیست محیطی خودداری کنند.
     ارسال به دیگران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir