تصویب کلیات بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز با بودجه ۲۷۷۰ میلیارد تومانی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ | Monday, 24 September , 2018
شناسه خبر:11250    ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
تصویب کلیات بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز با بودجه ۲۷۷۰ میلیارد تومانی
کلیات بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز با رای اکثریت اعضای شورا تصویب شد.

به گزارش سازه پرس، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز، در خصوص روند بررسی لایحه بودجه در کمیته‌‌ی کارشناسی، اظهار کرد: این کمیته در بخش هزینه بودجه به توافق رسیده است، اما بر اساس اعلام کارشناسان، بودجه‌ی ۲۳۷۴ میلیارد تومانی واقعی‌ به نظر می‌رسید که روز گذشته طی جلسه‌ای با مدیران شهرداری به این موضوع رسیدیم که لایحه‌ی بودجه ۲۶۳۰ میلیارد تومانی را به ۲۷۷۰میلیارد افزایش دهیم.
محمدباقر بهشتی با بیان این‌که بر اساس تبصره‌ها، شهرداری باید ۱۴۰ میلیارد تومان در سال آتی برای خرید ۴۰۰ دستگاه اتوبوس هزینه کند، همچنین هرگونه افزایش درآمد صرفا باید در بخش عمرانی هزینه شود.
وی با تاکید بر ضرورت اتمام خط یک مترو در سال ۹۷، بیان کرد: تاکنون ۱۶۲۸ میلیارد تومان و به معنای دیگر با لحاظ قیمت روز تاکنون ۳۹۶۹ میلیارد تومان برای خط یک مترو هزینه شده و سال آتی نیز ۵۰۰ میلیارد تومان فروش اوراق برای تامین بودجه مورد نیاز مترو در نظر گرفته شده است.
«سونیا اندیش» – نائب رئیس شورا گفت: در کنار ردیف بودجه برای خرید اتوبوس، ردیف بودجه‌ای هم برای نوسازی ناوگان مینی‌بوس و تاکسی در نظر گرفته شود.
«فرج محمد قلی‌زاده» – عضو دیگر شورا با بیان این‌که بودجه‌ی غیر واقعی منجر به کسری بودجه و بدهکاری شهر می‌شود، گفت: اگر شهرداری با کسری بودجه مواجه شود، به‌جای کاهش هزینه‌های جاری، در بخش عمران هزینه نخواهد کرد.
وی با بیان این‌که شهرداری در هزینه کرد بودجه به تبصره‌ها اهمیت نمی‌دهد، گفت: همه می‌گویند نیروی جدید وارد مجموعه نشود، ولی به این موضوع توجه نمی‌شود.
این عضو شورا مدعی شد که ۷۳۰ میلیارد تومان از بودجه‌ی ۲۷۷۰ میلیارد تومانی پیش بینی شده رقم‌سازی بوده که منجر به افزایش هزینه‌های جاری و کسری بودجه عظیم می‌شود.
«غلامحسین مسعودی ریحان» – عضو شورا گفت: اعضای شورای لایحه‌ی بودجه را غیرواقعی می‌دانستند، امروز چه اتفاقی افتاده که ۱۴۰ میلیارد تومان هم بودجه را افزایش می‌دهند؟
«فریدون بابایی اقدم» – عضو شورا اظهار کرد: امسال تمامی کارهای بررسی بودجه به آقای بهشتی سپرده شد و اکنون برای بار اول تبصره‌های بودجه را به بنده ارسال کردند.
وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته از شهرداران مناطق برای حضور در جلسات بررسی بودجه دعوت می‌شد و بعد از کار کارشناسی به بودجه رای می‌دادیم که امسال این روند طی نشده است.
«عبداله تقی‌پور» – عضو شورا خطاب به رییس شورا گفت: ورود شما به موضوع بررسی بودجه غیرقانونی بوده و باتوجه به اهمیت موضوع، بدون بررسی لازم به این لایحه رای نخواهم داد.
وی ادامه داد: می‌توان با برگزاری جلسات فوق العاده، بودجه را تا پایان امسال مصوب کرد.
«ایرج شهین باهر» – شهردار تبریز با بیان این‌که وظیفه‌ی شهرداری دفاع از لایحه‌ی خود است، گفت: در راستای بودجه‌ی پیش بینی شده و پتانسیل‌های مناطق شهرداری به اعضای شورا توضیح داده‌ایم و معتقدیم می‌توان بودجه‌ی پیش‌بینی شده را محقق کرد. شخص بنده، قائم مقام و معاونان بنده پاسخگوی این بودجه هستند نه شهرداران مناطق.
ایسنا
     ارسال به دیگران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir