رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در گفتگو با سازه پرس:* شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ | Monday, 24 September , 2018
شناسه خبر:10129    ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در گفتگو با سازه پرس:
شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گفت: ما انتظار داریم چون آقای شهین باهر از بدنه سازمان نظام مهندسی است بایستی در راستای افزایش بیشتر تعامل شهرداری با این سازمان اقدام کند.

به گزارش سازه پرس، علی طوماری در گفتگو با خبرنگار سازه پرس با بیان این مطلب افزود: واقعیت این است که شهردار جدید تبریز آقای شهین باهراز بدنه نظام سازمان نظام مهندسی است و طبیعی است که تعامل شهرداری و نظام مهندسی در این دوره بایدبیشتر از سایر دوره ها باشد علی الخصوص که ایشان شهرساز نیز هستند اما باید دید که شرایط حاکم چیست و آیا زمینه برای ایجاد تعامل حداکثری فراهم است؟

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه شهرداری منابع پایدار درآمدی ندارد اقدام به تراکم فروشی و شهر فروشی می کند وقتی این اتفاق می افتد حق و حقوق جامعه مهندسی از بین می رود. این مورد و مواردی از این دست باعث خدشه پذیری تعامل نظام مهندسی و شهرداری می شود که باید هر دو مجموعه توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در مورد اقداماتی که شهردار جدید تبریز می تواند انجام دهد اظهار داشت: یکی از مهمترین اقداماتی که آقای شهین باهر می تواند انجام دهد و ما نیز بر آن تاکید داریم این است که حضور مهندسان و مشاوران مهندس را در بدنه شهرداری تقویت نماید گرچه متاسفانه عده ای در این خصوص ساز مخالف  زده اند.

وی اضافه کرد: ما از آقای شهین باهر انتظار داریم بحث مجری را در احداث ساختمان به گونه ای با برقراری تعامل با نظام مهندسی حل نماید تا با اجرای آن ساختمان ها توسط افراد متخصص و ذی صلاح احداث شود و این محقق نمی شود مگر با تعامل شورای شهر، شهرداری و سازمان نظام مهندسی. همچنین در بحث نظارت نیز انتظار داریم وقتی سازمان نظام مهندسی و ناظران سازمان دستور توقف عملیات می دهند شهرداری نیز همکاری کرده و اقدام نمایند.

 

     ارسال به دیگران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir