صنوف مسکن | نخستين پايگاه خبری-تحليلی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
 صنوف مسکن

دبیر انجمن شرکت‌های راه‌سازی:

بودجه وزارتخانه حتی کفاف نگهداری راه‌ها را نیز نمی‌دهد

دبیر انجمن شرکت‌های راه‌سازی معتقد است با توجه به محدودیت‌های قابل توجهی که وزارت راه و شهرسازی از نظر تامین منابع مالی داشته اقدامات صورت گرفته در سال‌های قبل قابل دفاع است.

رئیس مجمع مهندسان جوان آذربایجان شرقی:

هدف از برگزاری جشنواره مهندسان نمونه ایجاد رقابت سالم است

رئیس مجمع مهندسان جوان آذربایجان شرقی گفت: هدف از برگزاری جشنواره مهندسان نمونه ایجاد فضای رقابتی سالم میان مهندسان جوان است.

رئیس اتحادیه املاک خبر داد:

رشد ۱۰٫۶ درصدی خرید و فروش املاک در بهمن ۹۶

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: در بهمن ماه سال جاری ۲۰ هزار و ۸۶۲ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران به امضا رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران خبر داد:

تبریز شهر نسبتاً برخوردار از شاخص‌های رقابت‌پذیر اقتصادی کشور

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: شهر تهران به ‌تنهایی در طبقه کاملاً برخوردار از شاخص‌های رقابت‌پذیر اقتصادی است و شهرهای اهواز و اصفهان در رتبه دوم و سوم و در طبقه برخوردار قرار دارند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک مطرح کرد:

عبور رشد قیمت مسکن از شاخص تورم در سال آینده

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه معاون وزیر راه و شهرسازی، رشد قیمت مسکن در سال آینده ۲ درصد بیشتر از نرخ تورم را قبول دارد، گفت: ارز، طلا، بورس و حامل‌های انرژی موجب تأثیر گذاشتن بر بازار و رشد قیمت مسکن می‌شود.

وزیر اسبق راه و ترابری:

۵ میلیون واحد فرسوده در کشور وجود دارد

وزیر اسبق راه و ترابری گفت: طی چهل سال گذشته در بسیاری شاخص‌ها از جمله کیفیت ساخت و ساز دچار افت شده‌ایم.

نایب رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی:

نپرداختن عوارض ساختمان، ظلم به کارگران است

نایب رییس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی بر ضرورت حل مشکل تمدید کارت مهارت کارگران ساختمانی تاکید کرد و از انبوه‌سازان و شهرداری‌ها خواست تا خود را نسبت به واریز هزینه حق بیمه کارگران ساختمانی متعهد بدانند.

سازه پرس یک ساله شد

پایگاه خبری سازه پرس، نخستین پایگاه خبری تخصصی حوزه راه و ساختمان شمالغرب کشور به مرکزیت تبریز یک ساله شد.

رئیس مجمع مهندسان جوان استان در گفتگوی اختصاصی با سازه پرس:

دومین جشنواره انتخاب مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار می شود / برگزاری جشن گلریزان مهندسان زندانی

رئیس مجمع مهندسان جوان آذربایجان شرقی گفت: دومین ‍جشنواره انتخاب مهندسان نمونه استان ۵ اسفند امسال به مناسبت سالروز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی، روز مهندس در تبریز برگزار می شود.

بیانیه سه انجمن

نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی

انجمن پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی، انجمن صنفی مهندسین مشاور استان و انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن و ساختمان استان به صورت مشترک اقدام به صدور بیانیه ای با موضوع ” نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی” نموده اند. متن این بیانیه که در اختیار پایگاه خبری سازه پرس قرار گرفته به شرح زیر […]

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

اختصاص فاینانس کره جنوبی به بیمارستان ۵۶۸ تختخوابی تبريز / بودجه عمراني ۹۷ قطره چكاني است

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص فاینانس کره جنوبی به بیمارستان ۵۶۸ تختخوابی تبريز خبر داد.

رییس هیئت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی:

پیمانکاران با وجود مشکلات اقتصادی همواره در کنار دولت ها بوده اند

رییس هیئت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی گفت: پيمانكاران در حوزه ساخت و ساز عمراني با وجود مشکلات اقتصادی همواره در کنار دولت ها بوده اند.

عضو انجمن انبوه سازان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با سازه پرس:

می توان مسکن را از رکود خارج کرد / مسکن مهر تبریز بی کیفیت نیست

عضو انجمن انبوه سازان آذربایجان شرقی گفت: می توان با اتخاذ تدابیر و تغییر در روش فروش مسکن را از رکود خارج کرد.

وزیر اسبق راه؛

مجلس نظارتی بر ساخت وسازها ندارد/کاهش ۷سال ازعمر ساختمان در ایران

رئیس انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران گفت: علی رغم اینکه بعد نظارت بر اجرای قوانین جزء وظایف مجلس است، اما نظارت بر ساخت و ساز کاملا رها شده است.

حمل قیر با تانکر تک‌جداره ممنوع شد

سرپرست بخش قیر و آسفالت مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی، از ممنوعیت حمل قیر با تانکر تک‌جداره موجود در مسافت بیش از ۱۰۰ کیلومتر خبر داد.

خانه‌دار شدن در کدام شهرهای کشور سخت تر است؟ / تبریز در رتبه پنجم

طبق آماری که وزارت راه و شهرسازی، جمع آوری و منتشر می کند، متوسط یک مترمربع واحد مسکونی آپارتمانی در کشور در هفت ماهه اول امسال دو میلیون و ۲۶ هزار تومان بوده است که بیش از ۵ درصد (بیش از یک میلیون تومان) نسبت به سال ۹۵ رشد نشان می دهد.

رئیس مرکز زمین شناسی شمالغرب کشور خبرداد:

مداخلات عمرانی، علت لغزش زمین در حاشیه اتوبان کسایی تبریز

رئیس مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمالغرب کشور گفت: رانش زمین در حاشیه اتوبان کسایی کلان شهر تبریز به علت مداخلات عمرانی است.

رئیس کانون انبوه سازان مسکن خبر داد:

سکونت ۶ میلیون ایرانی در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی

رئیس کانون انبوه سازان مسکن با بیان اینکه نیاز کشور به مسکن در هیچ وزارتخانه یا سازمانی به طور دقیق برآورد نشده است، گفت: بر اساس طرح جامع مسکن سالانه باید نزدیک یک میلیون مسکن تولید شود که اکنون نزدیک ۴۰۰ هزار واحد است.

رییس هیئت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی آذربایجانشرقی در گفتگوی اختصاصی با سازه پرس:

سرمایه، ملاک اخذ مجوز ساخت و ساز شده است / تشکل های ساختمانی در انزوا

رییس هیئت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی گفت: پیمانکاری ساختمان کاری تخصصی و نیازمند یکسری شرایط است منتها در حال حاضرتمامی  دستگاه های مرتبط با حوزه عمران  ساز خود را می زنند و نقص در اجرای قوانین مصوب موجب شده تنها با اکتفا به سرمایه به هر کسی مجوز انبوه سازی داده شود.

یک کارشناس صنعت ساختمان:

نظام مهندسی، یکی از آفات صنعت ساختمان است

یک کارشناس صنعت ساختمان درباره مشکل ایمنی ساخت و سازها گفت: یکی از آفت ها و فسادهای بزرگ صنعت ساختمان، نظام مهندسی است.

عضو مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران:

ورود به بخش نوسازی بافت فرسوده غیر تخصصی است

عضو مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران با بیان اینکه تعریفی که از بافت فرسوده شده ناقص است، گفت: ورود برای بازسازی بافت فرسوده کاملاً غیر تخصصی بوده است.

رئیس نظام کاردان های ساختمان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با سازه پرس:

نظام کاردان های ساختمان رو به انحلال است / فعالیت غیر حرفه ای ها در ساخت و ساز به این صنعت ضربه می زند

رئیس نظام کاردان های ساختمان آذربایجان شرقی گفت: به دلیل عدم اجرای صحیح و کامل قوانین، کاردانهای ساختمان بیکار شده و نظام کاردان های ساختمان رو به انحلال است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور خبر داد:

رشد ۲۰ درصدی قیمت مسکن تا پایان سال

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: قیمت خرید و فروش مسکن تا پایان آبان ۱۰ درصد رشد داشته است و پیش‌بینی می‌کنیم در زمستان در مقایسه با تابستان رشد ۱۰ درصدی قیمت مسکن وجود داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره انجمن پیمانکاران آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با سازه پرس:

قوانین در حوزه ساخت و ساز کامل است اما اجرا نمی شود / شهین باهر مدیران سالم انتخاب کند

رئیس هیئت مدیره انجمن پیمانکاران آذربایجان شرقی گفت: قوانین در حوزه ساخت و ساز کامل و خوب است اما به صورت کامل و دقیق اجرا نمی شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

ضرورت تشکیل کارگروه ملی برای ارزیابی طرح مسکن مهر

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر لزوم تشکیل کارگروه ملی برای ارزیابی طرح مسکن مهر تاکید کرد.

  گزارش
گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟ ایده آجرهای توخالی پرشده با “هواژل” وسائط نقلیه متهم ردیف اول پرونده آلودگی هوای تبریز! عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن بررسی وضعیت بناهای تاریخی آذربایجان شرقی و ۶استان دیگر پس از زلزله غرب زلزله بودجه بیشتر از یک‌دهه استان کرمانشاه را بلعید پروژه راه آهن میانه – تبریز ۱۸ ساله شد و به اتمام نرسید! اجرای طرح L.E.Z والزامات آن در تبریز راه آهن ارومیه – مراغه آماده بهره برداری شد/اتمام مراحل ریل گذاری درنگ در خانه «علی مسیو»، گشت‌وگذار در تاریخ مشروطه
  مصاحبه
نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند مدیریت واحد شهری، اجرایی نیست / میدان آذربایجان، فاجعه شهرسازی / شهین باهر با دقت و پاکدست عمل کند دومین جشنواره انتخاب مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار می شود / برگزاری جشن گلریزان مهندسان زندانی دریافت ۵ درصد حق از نظارت صاحب کار قانونی است / آقای وزیر، آیا تعارض منافع در سایر ارگانها وجود ندارد؟ ضرورت غبارروبی از نگین های تبریز/ از شهردار تبریز نباید انتظار معجزه داشت/ سازه پرس می تواند راه گشا باشد تبریز نیازمند رژیم فرهنگی است / انعقاد قرار داد پروژه اطلس با رقم بسیارناچیز/ معمار خوب کارآفرین است شهر زیبایی نساخته ایم / شهردار تبریز شنونده خوبی باشد می توان مسکن را از رکود خارج کرد / مسکن مهر تبریز بی کیفیت نیست
  یادداشت
آجرکاری مواج و پیچیده در کلیسای Eladio Dieste Cristo Obrero در اروگوئه بار سنگین بازآفرینی بافت‌های فرسوده تبریز ۲۰۱۸؛ تبریز همه تبریزی ها وقتی حروف الفبا به پلانهای معماری تبدیل می شوند ابهامات سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به قلم خبرنگار صدا و سیما لوگوی اصلی تبریز ۲۰۱۸ کدام است؟ باز آفرینی شهری عامل ارتقا کیفیت زندگی ۵ نکته مهم در طرح بازآفرینی شهری تبریز و طرح های نازیبا نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی
  جدید ترین اخبار
بودجه وزارتخانه حتی کفاف نگهداری راه‌ها را نیز نمی‌دهد هدف از برگزاری جشنواره مهندسان نمونه ایجاد رقابت سالم است رشد ۱۰٫۶ درصدی خرید و فروش املاک در بهمن ۹۶ تبریز شهر نسبتاً برخوردار از شاخص‌های رقابت‌پذیر اقتصادی کشور عبور رشد قیمت مسکن از شاخص تورم در سال آینده ۵ میلیون واحد فرسوده در کشور وجود دارد نپرداختن عوارض ساختمان، ظلم به کارگران است سازه پرس یک ساله شد دومین جشنواره انتخاب مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار می شود / برگزاری جشن گلریزان مهندسان زندانی نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir