صنوف مسکن | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ | Saturday, 3 December , 2022
 صنوف مسکن

ثبت نام نهضت ملی مسکن در ۱۶ استان

در مرحله‌ی هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن امکان نام‌نویسی در ۱۶ استان از جمله مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی وجود دارد.

پرداخت ۹۰ درصد از تسهیلات اعطایی بانک مسکن به بخش ساختمان

معاون امور اعتباری بانک مسکن گفت: با توجه به سیاست توسعه‌ای بانک مسکن در بخش مسکن و ساختمان در سال جاری مبلغ ۷۶ هزار و ۷۹۴ میلیارد تومان یعنی معادل ۹۰ درصد از کل تسهیلات اعطایی بانک در بخش مسکن و ساختمان پرداخت شده است.

معاون وزیر راه:

۱۱۱ هزار واحد در بافت‌های فرسوده کشور در حال ساخت است

 معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ۱۱۱ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور در مراحل ساخت قرار دارد که از این تعداد تاکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد تکمیل شده است.

عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی!

با برگزاری مراسمی از ۱۲ واحد نمونه استانی، یک واحد نمونه ملی و یک مدیر کنترل کیفی ملی و ۴ مدیر کنترل کیفی استانی در آذربایجان شرقی تجلیل شد.

سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

سقف تسهیلات فردی خرید و ساخت مسکن ایثارگران در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر و مراکز استان‌ها ۴۰۰ میلیون تومان شد.

شناسایی حدود ۵۷ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن

مجموع زمین‌های شناسایی شده در حریم شهرها برای اختصاص به پروژه نهضت ملی مسکن ۵۶ هزار و ۹۷۲ هکتار است.

گرانی سیمان با پروژه نهضت ملی مسکن چه می‌کند؟

افزایش ۳۵ درصدی قیمت سیمان اعمال شود! این درخواست انجمن سیمان در شرایطی به بورس کالا ارایه شده که طی شش ماه گذشته هر پاکت سیمان از ۲۸ هزار تومان به حدود ۵۰ هزار تومان رسیده بود. سازندگان می‌گویند که قیمت فولاد و مس و یونولیت هم اخیرا دچار نوسان شده است. در این شرایط […]

قرارداد دریافت وام نوسازی بیش از ۱۵ هزار واحد با بانک مسکن منعقد شد

سرپرست بانک مسکن گفت که از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، بانک مسکن با ۱۵ هزار و ۴۳۲ واحد برای پرداخت تسهیلات نوسازی به ارزش چهارهزار و ۲۷۳ میلیاردتومان قرارداد منعقد کرده است.

تداوم روند افزایشی هزینه وام مسکن

روند افزایشی هزینه وام مسکن همچنان ادامه دارد و متاهل‌های ساکن تهران که دو هفته قبل میتوانستند با پرداخت بیش از ۹۵ میلیون تومان نسبت به خرید اوراق تسهیلات مسکن اقدام کنند، اکنون برای خرید این اوراق باید بیش از ۹۸ میلیون تومان بپردازند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

مدل فعلی ساخت مسکن نتیجه بخش نخواهد بود

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی تواند ساخت مسکن را به نتیجه برساند از سوی دیگر مدلی که اکنون برای ساخت مسکن نیز پیش گرفته شده است نمی تواند کار را به نتیجه مطلوب برساند.

رفتار عجیب بازار اجاره!

بررسی رشد ماهیانه اجاره خانه در کل کشور طی مهرماه امسال از افزایش ۶.۱ درصد در مقایسه با شهریور حکایت دارد که بیشترین میزان افزایش در سال جاری محسوب می‌شود. معمولا با ورود به پاییز بازار اجاره فروکش می‌کرد اما از سال گذشته به دلیل رکود خرید و فروش مسکن و تورم عمومی، اجاره بها […]

رشد ۶۱ درصدی فروش خانه‌های بالای ۲۰ سال

حجم سرمایه‌گذاری در بازار مسکن کاهش یافته اما نشانه‌هایی از ورود تقاضای مصرفی به این بازار دیده می‌شود؛ رشد ۶۱ درصدی فروش خانه‌های بالای ۲۰ سال در یک سال اخیر و افزایش تمایل برای دریافت وام مسکن در دو ماه گذشته از جمله این نشانه‌هاست.

پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: علاوه بر مناطق روستایی، برای ساکنان شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر هم وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن پرداخت می‌شود.

واگذاری ۴۸ قطعه ویلایی نهضت ملی مسکن در سراب

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از واگذاری ۴۸ قطعه ویلایی در راستای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان سراب به متقاضیان خبر داد.

اساسنامه ۱۹ ماده‌ای صندوق ملی مسکن ابلاغ شد

اساسنامه صندوق ملی مسکن در چهار فصل، ۱۸ ماده و ۹ تبصره از سوی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد.

١٢٠٠ میلیارد ریال اعتبار طرح‌های بازآفرینی شهری آذربایجان غربی اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ٢٠٠ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در این استان در نظر گرفته شده و اختصاص یافته است.

بسته جامع تشویقی دولت برای بازآفرینی شهری

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی ایران گفت: شتاب‌گیری نوسازی مسکن در بازآفرینی شهری از اهداف دولت بوده و برای این منظور بسته جامع تشویقی در چهار بخش اداری، مالی‌، شهرسازی و زمین درنظر گرفته است.

تدوین طرح واگذاری زمین به مردم در حداقل ۹۰۰ شهر

در جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت تدوین طرحی جامع برای واگذاری زمین به مردم، اساتید دانشگاه ها و کارکنان دستگاه های اجرایی جهت ساخت مسکن تأکید و برنامه ریزی لازم برای آغاز عملیات اجرایی ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه متاهلی دانشجویی انجام شد.

وزیر کار،تعاون و امور اجتماعی عنوان کرد:

صندوق املاک عامل همکاری چندبخشی دولت، بخش خصوصی و شهرداری ها

صولت مرتضوی گفت: صندوق املاک و مستغلات همکاری چندبخشی برای خدمت گرفتن نقدینگی مازاد جامعه است.

وزیر اقتصاد:

بانک‌ها توجه ویژه ای به صندوق املاک داشته باشند

سید احسان خاندوزی گفت:بانک‌ها توجه ویژه ای به صندوق املاک و مستغلات بورس داشته باشند.

رئیس سازمان بورس اعلام کرد:

آغاز معاملات ثانویه صندوق املاک/ امکان خرید متری مسکن در بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به راه‌اندازی بازار ثانویه صندوق املاک و مستغلات، از امکان فروش متری مسکن خبر داد.

کاهش تورم نهاده‌های ساختمانی به منفی ۳.۴ درصد

بر اساس گزارش جدید مرکز آمار از شاخص و متوسط قیمت نهاده‌های ساختمانی شهر تهران، تورم نهاده‌های ساختمانی در تابستان سال جاری منفی ۳.۴ درصد بوده و تورم فصلی، نقطه به نقطه و سالانه به ترتیب حدود ۳۰، ۱۴ و ۸ واحد درصد کاهش یافته است.

معاون بنیاد مسکن:

زمانبری نهضت ملی مسکن قیمت واحدها را بالاتر می برد

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ضمن ابراز نگرانی در خصوص تکمیل وجه از سوی متقاضیان نهضت ملی مسکن گفت: اگر اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن زمانبر شود، قطعا تورم بر ساخت آن‌ها اثرگذار خواهد بود و مجبور خواهیم شد تا واحدها را با قیمت بالاتری به مردم تحویل دهیم.

ساخت ۴ میلیون مسکن آرزوی شیرین مقامات بود

کارشناس اقتصاد مسکن اظهار داشت: شواهد بازار و هزینه ساخت و ساز حاکی از آن است که افزایش قیمت مسکن به طور قطع متوقف نخواهد شد. هزینه تمام شده ساخت مسکن به شدت افزایش یافته‌ و شاهد افزایش قیمت قابل توجه مصالح ساختمانی، قیمت زمین و هزینه مجوزها هستیم و هزینه‌های مالیاتی هم به این […]

رئیس بنیاد مسکن:

زندگی در خانه کج و خاک بهتر از واحد غیرمقاوم است

رئیس بنیاد مسکن درباره این موضوع که وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی کفاف تکمیل واحدها را می‌دهد گفت: مردم خانه‌های خود را به مرحله‌ی گچ و خاک می‌رسانند و زندگی می‌کنند؛ کاشی‌کاری و گچ‌کاری می‌ماند برای سال بعد؛ این خیلی بهتر از واحد غیرمقاوم است.

  گزارش
سدهای کدام استان بیشتر آب دارند؟ نهضت ملی مسکن تبریز در پیچ و خم بی تعاملی! مگاپروژه عتیق؛ نماد بازآفرینی موفق شهر تبریز حلول متروپل در آسمان اسکو! گرانی سیمان با پروژه نهضت ملی مسکن چه می‌کند؟ قصه پر غصه بازآفرینی شهری در تبریز! آذربایجان، از بزرگترین میدان ایران تا فاجعه شهرسازی! مصرف بالای گاز، متهم اصلی آلودگی هوای کلانشهرها بازار مسکن در برزخ! سیمان در آرامش دوران رکود!
  مصاحبه
مقاومت هیئت مدیره شهر شهریار برای واگذاری زمین به نهضت ملی مسکن / وجود بی عدالتی در ارجاع کار در نظام مهندسی آذربایجان شرقی تامین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن تلاش برای ایجاد عدالت در ارجاعات و سالم سازی محیط کارشناسی امکان همکاری بنیاد مسکن با بخش خصوصی برای اجرای نهضت ملی مسکن بازرسان نظام مهندسی ساختمان هم مشمول بخشنامه دو سال فعالیت حرفه ای می شوند اعطای تسهیلات نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده تبریز مسیر تولید مسکن توسط توسعه محلی / بافت تاریخی شهر تبدیل به انبار شده است / اجرای پروژه آیمان با به روزترین طراحیها، متریال و مصالح نگرش ها در مورد سرمایه گذار باید تغییر کند / راه اندازی دو آکادمی پردیس فرهنگی، ورزشی در تبریز/ تدوین طرح های حمایتی برای نوسازی بافت فرسوده تبریز بدمسکنی پاشنه آشیل هوشیار است! / طلائیه،محمل رانت خواری در تبریز! / برداشت سخیف از بازآفرینی شهری / شهردار وقت پاسخگو باشد! آشفتگی در تبریز مشهود است/ دخالت اعضای شورا در انتصابات غیر قانونی است / کم‌فروشی نکرده‌ام/ ” تبریزیم” بازدهی لازم را نداشت
  یادداشت
نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و انتخاباتهای بلاتکلیف مانده! عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی! از تغییر در هیئت رئیسه تا ضرورت تغییر در روش مدیریت! اقدام بحث برانگیز رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! ابطال ماده ۲۷ و برگزاری همایش بیهوده توسط نظام مهندسی آذربایجان شرقی! چرا تغییر رئیس نظام مهندسی آذربایجان شرقی ضروری است؟! “تبریز ما” جشنواره ای که تخصصی نبود! نقدی بر جشنواره شائبه برانگیز تبریز ما! اداره نظام مهندسی آذربایجان شرقی با یک ۱/۱۲ بودجه سال گذشته! آیا دستور مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی لغو می شود؟!
  جدید ترین اخبار
ثبت نام نهضت ملی مسکن در ۱۶ استان پرداخت ۹۰ درصد از تسهیلات اعطایی بانک مسکن به بخش ساختمان ۱۱۱ هزار واحد در بافت‌های فرسوده کشور در حال ساخت است عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی! سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت شناسایی حدود ۵۷ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن گرانی سیمان با پروژه نهضت ملی مسکن چه می‌کند؟ قرارداد دریافت وام نوسازی بیش از ۱۵ هزار واحد با بانک مسکن منعقد شد تداوم روند افزایشی هزینه وام مسکن مدل فعلی ساخت مسکن نتیجه بخش نخواهد بود

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir