صنوف مسکن | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | Wednesday, 24 October , 2018
 صنوف مسکن

رییس اتحادیه آسانسور کشور:

۹۰ درصد آسانسورهای کشور استاندارد نیست

رییس اتحادیه آسانسور کشور گفت: ۹۰ درصد آسانسورهای کشور به دلیل منقضی شدن گواهی های استاندارد پس از یک سال، دیگر استاندارد نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

افزایش مهاجرت از سکونتگاه‌های رسمی به غیر رسمی با افزایش قیمت مسکن و اجاره

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه توانستیم روند حاشیه نشینی را در برخی از شهرها کنترل کنیم، گفت: با افزایش قیمت مسکن و اجاره بها شاهد ایجاد و توسعه منطقه هلال فقر در تهران هستیم.

نحوه جبران افزایش قیمت ارز در طرح‌های عمرانی تعیین شد

دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از افزايش قیمت ارز در پیمان‌های ريالی فاقد تعديل تدوین و از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

معاون سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

معافیت مالیاتی ۱۰ ساله بخش خصوصی برای اتمام طرح‌های نیمه کاره

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اجرای طرح‌های نیمه تمام توسط بخش خصوصی برای ۱۰ سال از مالیات معاف بوده و حق بیمه کارفرمایان را به حداقل ممکن رسیده است.

پلاسکو ۲۰ طبقه تا شهریور ۹۹ احداث می شود

رئیس بنیاد مستضعفان از به سرانجام رسیدن ساختمان جدید پلاسکو در ۲ سال خبر داد و گفت: در زمان گودبرداری ساختمان جدید پلاسکو، نقشه‌ها تکمیل و پروانه -ساخت- نیز دریافت می‌شود.

تولید آهن اسفنجی در کشور ۱۹ درصد افزایش یافت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت: تولید آهن اسفنجی کشور در ۶ ماهه اول امسال ۱۹ درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نقدینگی به جای بازار ارز به سمت مسکن و تولید هدایت شود

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تغییرات قیمت‌ها در بازار ارز بر ضرورت هدایت نقدینگی به سمت بازار مسکن و تولید تاکید کرد.

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی:

نوسانات شدید ارز، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی گفت: اتفاقات کلان اقتصادی و نوسانات ارزی که به دنبال خروج آمریکا از برجام رخ داد، بازار مسکن را نیز متلاطم کرد و در شهریور امسال نسبت به شهریور پارسال شاهد افزایش ۷۴ درصدی قیمت مسکن بودیم.

رئیس سازمان نقشه برداری:

برخی نقاط کشور سالانه ۲۲ سانتیمتر فرونشست دارند

رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: مطالعه بیش از ۴۰ محدوده (دشت و پهنه) از کشور نشان می‌دهد که در برخی مناطق سالانه تا ۲۲ سانتیمتر فرونشست داریم که بیشتر آن، مربوط به جنوب غرب تهران است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:

حل مشکل مسکن نیازمند اقتصاد پایدار است/برنامه ثبات اجاره بهای مسکن هنوز در ابتدای راه

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه لایحه دو ساله شدن مدت اجاره مسکن گام نخست برای متعادل کردن نرخ اجاره بها است گفت: اگر اقتصاد پایدار داشته باشیم می‌توانیم بخش مسکن پایدار داشته و مشکل مسکن را حل کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

تولید مسکن در کشور پایین تر از میانگین ده سال اخیر

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت مسکن در یک سال اخیر با وجود پایین بودن نرخ ارز افزایش یافت، بنابراین به نظر من موج جدید کاهش نرخ ارز در پایین آمدن قیمت مسکن تأثیرگذار نخواهد بود.

از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور؛

شاخص تعدیل موقت اجرای عملیات عمرانی در نیمه اول سال ۱۳۹۷ ابلاغ شد

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در بخشنامه‌ای به دستگاههای اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران، شاخصهای موقت تعدیل در سالهای سه ماهه اول و دوم سال ۱۳۹۷ را  ابلاغ کرد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک عنوان کرد:

ثبات قیمت مسکن در صورت ادامه کاهش نرخ ارز

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه اگر روند نزولی نرخ ارز ادامه یابد قیمت مسکن نیز به ثبات می‌رسد، گفت: نمی‌توان با قاطعیت در خصوص رشد و یا کاهش قیمت مسکن اظهارنظر کرد.

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مطرح کرد:

مسکن در انتظار ورود سرمایه‌های سرگردان

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه با افت نرخ دلار و سکه طلا، سرمایه‌ها به سمت بخش مسکن وارد می‌شود، گفت: این انتقال سرمایه از این بخش‌ها باعث رونق می‌شود.

گزارش

تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان

در حالی که هفته گذشته به دلیل افزایش بهای مسکن و کاهش تقاضای خرید، نرخ اوراق تسهیلات مسکن به ۵۵ هزار تومان رسیده بود، با افزایش تقاضا در بورس، تسه نیز به کانال ۶۵ هزار تومانی بازگشت.

طرح آمارگیری از بنگاه‌های معاملات ملکی در آذربایجان‌شرقی اجرا می شود

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از اجرای طرح آمارگیری از بنگاه‌های معاملات ملکی سال ۱۳۹۷ استان خبر داد و گفت: این طرح از سوم مهرماه شروع شده و تا ۳۰ مهر ادامه خواهد یافت. 

تاثیر کاهش نرخ دلار بر قیمت مسکن

یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است کاهش قیمت ارز باید با ارایه مشوق‌هایی برای سازندگان مسکن همراه شود؛ در غیر این صورت ممکن است سرمایه‌های خارج شده از بازار ارز وارد بخش مسکن شود.

صادرات سیمان ایران به آسیای میانه ۱۹۱ درصد رشد کرد

مدیرکل راه‌آهن خراسان گفت: در نیمه نخست امسال صادرات سیمان از مرز ریلی سرخس به کشورهای آسیای میانه به ۱۹۳هزار تن رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۱ درصد افزایش یافت.

نایب رییس انجمن انبوه سازان:

کمبود سالیانه ۷۰۰ هزار واحد مسکونی، قیمت ها را افزایش داد

نایب رییس انجمن انبوه سازان مسکن تهران گفت: کمبود تولید سالیانه ۷۰۰ هزار واحد مسکونی، زمینه انباشت تقاضا و افزایش قیمت مسکن را فراهم کرد.

در پایان هجدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران اعلام شد:

۸ توصیه کارشناسان به مسولان بخش مسکن

هیجدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران، با انتشار یک بیانیه از سوی برگزارکنندگان آن به کار خود پایان داد.

مدیر علمی طرح جامع مسکن خبر داد:

ورود مسکن به فاز رکود تورمی

مدیر علمی طرح جامع مسکن با تأکید بر اینکه پیش‌بینی ساخت ۹۰۰ هزار مسکن در سال در طرح جامع مسکن می‌تواند تغییر کند اما سیاست‌ها همان است، گفت: مسکن وارد رکود تورمی شده است

بررسی التهابات بازار مسکن در کمیسیون عمران

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی الحاق یک ماده به قانون مالیات های مستقیم در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

۳۰درصد مدارس کشور نیازمند مقاوم سازی است

معاون سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه ۳۰ درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی دارد، گفت: با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی زمینه جذب اعتبارات لازم برای بازسازی مدارس فراهم شده است.

تولید آلومینیوم کشور ۱۰ درصد افزایش یافت

تولید سه شرکت اصلی آلومینیوم سازی کشور (ایرالکو، هرمزال و المهدی) در پنج ماهه نخست امسال بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت. بوکسیت، هیدرات آلومین و آهک به دست آمده در شرکت آلومینای ایران نیز نسبت به پارسال روند افزایشی را ثبت کرد.

بانک مرکزی از کاهش معاملات مسکن خبر داد

گزارش تحولات بازار مسکن تهران در شهریورماه ۱۳۹۷ نشان از کاهش تحولات مسکن دارد.

  گزارش
ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا برنامه آلمان برای افزایش پیاده‌روها و کاهش خودروها رونق بازار مسکن، چشم انتظار ضوابط کارآمد دو امکان صندوق یکم برای خانه اولی ها تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان ده تالار منحصر به فرد در اروپا برای لذت بردن از موسیقی+ تصاویر فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال
  مصاحبه
مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
۹۰ درصد آسانسورهای کشور استاندارد نیست افزایش مهاجرت از سکونتگاه‌های رسمی به غیر رسمی با افزایش قیمت مسکن و اجاره نحوه جبران افزایش قیمت ارز در طرح‌های عمرانی تعیین شد معافیت مالیاتی ۱۰ ساله بخش خصوصی برای اتمام طرح‌های نیمه کاره پلاسکو ۲۰ طبقه تا شهریور ۹۹ احداث می شود تولید آهن اسفنجی در کشور ۱۹ درصد افزایش یافت نقدینگی به جای بازار ارز به سمت مسکن و تولید هدایت شود نوسانات شدید ارز، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داد برخی نقاط کشور سالانه ۲۲ سانتیمتر فرونشست دارند حل مشکل مسکن نیازمند اقتصاد پایدار است/برنامه ثبات اجاره بهای مسکن هنوز در ابتدای راه

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir