مسکن | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲ | Wednesday, 29 March , 2023
 مسکن

هزینه وام مسکن در سال جدید چقدر است؟

آخرین قیمت‌ها حاکی از آن است که قیمت هر برگ اوراق مسکن (تسه) در سال جدید به زیر ۱۰۰ هزار تومان بازگشته است.

پیش‌بینی قیمت مسکن در سال جاری

یک کارشناس بازار مسکن گفت: ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کنار بهبود روابط بین‌الملل که نشانه‌های آن اواخر سال گذشته بروز کرد، می‌تواند منجر به تقویت ارزش پول ملی، افزایش اشتغال، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن، رشد صنایع وابسته و بالا رفتن سطح رفاه عمومی شود و تاثیر قابل توجهی در مهار […]

نقشه راه بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌ها تدوین و اجرایی می‌شود

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ضمن مروری بر مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده آن مرکز در سال گذشته به تشریح فعالیت‌های پیش‌رو پرداخت.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی:

۳۲ هزار واحد مسکونی خودمالک شهری در آذربایجان شرقی در حال اجراست

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه ۲۰ هزار و ۱۹۸واحد مسکن ملی در سطح استان در حال اجراست، گفت: اجرای ۱۳ هزار و ۴۷۰ واحد در شهرهای جدید، سه هزار و ۳۳۲ واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر و سه هزار و ۳۹۶ واحد در شهرهای زیر […]

حضور شرکت آزمایشگاه فنی ومکانیک خاک در نهضت ملی مسکن تقویت می‌شود

وزیر راه و شهرسازی خدمات فنی و مهندسی ارایه شده توسط شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک را خدمات ویژه ای برشمرد که در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بیش از گذشته مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع سامانه املاک و اسکان

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از ورود این کمیسیون به عدم پیاده‌سازی سامانه املاک و اسکان خبر داد و گفت: عدم ارائه اطلاعات دستگاه‌ها غیرقانونی بوده و هیچ توجیهی ندارد.

چینی‌ها برای ساخت مسکن به ایران می‌آیند

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: بعد از سفر اخیر دولت به چین گروه‌ها و شرکت‌های مختلفی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ایران می‌آیند؛ قبلا هم یک شرکت چینی آمده بود که با آنها به توافق نرسیدیم.

مشارکت مس سونگون برای اجرای نهضت ملی مسکن در تبریز و ورزقان

طی تفاهمنامه‌ای که امروز دوشنبه توسط سازمان ملی زمین و مسکن با شرکت‌های پیشران ۴ استان منعقد می‌شود، با واگذاری بیش از ۲ هزار و ۶۱۸ هکتار زمین، ۸۴ هزار واحد مسکونی ساخته خواهد شد.

مشخص شدن نحوه مشارکت چینی‌ها در ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران معتقد است اگرچه چینی‌ها در حوزه صنعتی‌سازی و تکنولوژی صنعت ساختمان پیشرو هستند ولی شکل و شیوه کار با چینی‌ها در ساخت و تولید ۴ میلیون مسکن باید مشخص شود ضمن آنکه از این تجربه و تکنولوژی هم در داخل استفاده شود زیرا تولید مسکن برای سالهای ‌آینده […]

سناریوی احتمالی بازار مسکن در سال آینده

بازار مسکن شهر تهران در واکنش به ریزش سریالی قیمت ارز دچار رکود شده و انتظارات تورمی که بعضا از سوی برخی فعالان بازار ملک القا می‌شود را به چالش کشیده است.

سود تسهیلات ۷۰۰ میلیون تومانی مسکن کاهش می یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: سود تسهیلات ۷۰۰ میلیون تومانی مسکن یکی از مباحث مطرح در نشست شورای اقتصاد با ریاست رییس جمهور بود و در نشست با رییس کل بانک مرکزی تاکید شد این رقم در سال جاری کاهش یابد.

پرداخت بیش از ۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده

سرپرست بانک مسکن از انعقاد قرارداد تسهیلات نوسازی بافت فرسوده با ۴۲ هزار و ۴ واحد به مبلغ ۷ هزار و ۵۵ میلیارد تومان از ابتدای اجرای طرح نوسازی بافت‌های فرسوده از سال ۱۳۹۸ تاکنون خبر داد.

تعاونی‌ها باید یک میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن را بسازند

معاون پارلمانی و امور حقوقی اتاق تعاون ایران گفت: طبق قانون مقرر شده است تا یک میلیون از چهار میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن را تعاونی‌ها بسازند.

فاجعه ای به نام بلند مرتبه سازی در کلانشهر

در سال های اخیر شاهد بلندمرتبه سازی در کلانشهرها هستیم درصورتی که درگذشته ساختمان های بلند برای امور اداری وتجاری استفاده می شد.

وزیر راه و شهرسازی:

مردم گناه نکرده‌اندکه مسکن مهر ثبت نام کرده اند!

وزیر راه و شهرسازی گفت: در پروژه مسکن مهر بعضی تعاونی‌ها وفای به عهد نکردند، قراردادهایی با پیمانکاران بستند که برخی از آنها فراری هستند.

منابع مالی مسکن مهر تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: به منظور کمک به متقاضیان، وزیر راه و شهرسازی دستور داده تا منابع مالی تکمیل واحدهای مسکن مهر تامین شود.

۱۴۰ هزار خانه لوکس مشمول مالیات در کشور

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تاکنون اطلاعات هویتی مالکان ۱۴۰ هزار خانه لوکس مشمول مالیات در کشور شناسایی و روند وصول مالیات از آنان آغاز شده است و برای ۳۰۰ هزار خانه خالی، برگ تشخیص و مطالبه صادر و به مالکان آن‌ها ابلاغ شده است.

وزیر راه و شهرسازی:

مصمم به تکمیل مسکن مهر در سال ۱۴۰۲ هستیم

 وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اکنون تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکونی مهر در کشور نیمه تمام مانده است، اعلام کرد: مصمم به تکمیل و واگذاری تمام این واحدها تا پایان سال ۱۴۰۲ به مردم هستیم .

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

بهره‌برداری از ۲۵۰۰ مسکن ملی در خرداد ۱۴۰۲ در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ۷۱ هزار واحد مسکن ملی در سطح استان در دست ساخت است که وضعیت پیشرفت آنها شهرستان به شهرستان در شورای مسکن آذربایجان‌شرقی بررسی می‌شود.

درخواست ترکیه برای بهره‌گیری از توان ایران در بخش مسکن

نایب رییس کانون انبوه سازان کشور گفت: ترکیه به دنبال خسارت های ایجاد شده ناشی از زلزله در این کشور با هدف بازسازی واحدهای مسکونی خود برای استفاده از ظرفیت توان مهندسان ایرانی درخواست همکاری داده است.

آغاز عملیات اجرایی پروژه اقدام ملی مسکن باغمیشه بعد از تعطیلی چندین ساله +تصاویر

با پیگیری شبانه روزی مدیریت و مجموعه همکاران راه و شهرسازی استان و مسئولان استانی پروژه مسکن ملی باغمیشه بعد از تعطیلی چندین ساله و چشم انتظاری ثبت نام کنندگان در این مجموعه عملیات اجرایی ساخت مسکن در این محل شروع شد.

۳۴۲ هزار مسکن شهری و روستایی در کشور در حال ساخت است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه ۱۰۲ هزار مسکن شهری در مناطق مختلف کشور در حال ساخت است ،گفت:در حال حاضر عملیات اجرایی ۲۲۹ هزار مسکن روستایی نیز در نقاط مختلف کشور آغاز شده که محوریت این کار مردم هستند. ۱۱ هزار واحد مسکونی نیز در بافت های فرسوده تهران ساخته می […]

احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی در کشور توسط سپاه

معاون هماهنگ‌کننده سپاه از احداث ۳۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور توسط سپاه خبر داد.

۲۵ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر تا پایان اسفند تحویل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه بر اساس تفاهم با کمیته امداد امام (ه) و سازمان بهزیستی، مددجویان در اولویت دریافت مسکن قرار دارند، از تحویل ۲۵ هزار واحد مسکن مهر تا پایان اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: صنعتی سازان را برای ساخت و پیشبرد هر چه بهتر نهضت ملی مسکن […]

۱۰۰۰ هکتار زمین برای احداث مسکن در اردبیل تامین شد

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل گفت: با تامین یک هزار هکتار زمین برای احداث ۲۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن اجرای این برنامه در اردبیل تسریع می‌شود.

  گزارش
توییت جدید زلزله‌شناس هلندی توییتر را لرزاند / عکس موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ ثبت ۷هزار زمین لرزه در سال ۱۴۰۱ زلزله‌ ترکیه-سوریه و خوی؛ تلفات انسانی و حاشیه‌ساز شدن «هارپ» انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۱ / اعطای ۵ نشان طلایی المان‌های نوروزی بخش تفکیک‌ناپذیر مبلمان شهری زلزله چقدر خسارت به ترکیه وارد کرد؟ چرا نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی شهرداری را مقصر می داند؟! ژاپن خودروی پرنده آزمایش کرد زلزله ترکیه و پایان حکومت ۲۰ ساله اردوغان؟
  مصاحبه
اتصال ایستگاه خاوران به ایستگاه تبریز با تهاتر نفت / طرح پیاده راه جمهوری نیازمند تغییر است/ به موضوع ارجاع کار در نظام مهندسی ورود می کنم آذربایجان شرقی نیازمند پروژه های بنیادی است / ضرورت اتصال ایستگاه راه آهن خاوران به ایستگاه تبریز/ ماده ۲۷ باطل نشده است نحوه فشار صفحه عربستان به ایران و ترکیه تفاوت دارد / شاید انفجار هسته ای قوی بتواند گسلی را فعال کند وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است تشکیل بیش از ۹۵درصد کلاسهای دانشگاه آزاد تبریز / ساختمان ۵۸ کلاسه پایدار اما نیازمند مقاوم سازی است زمین های شهرک جوانان تبریز مورد تائید است وجود تحرکات مثبت در شورا و عملکرد شهردار تبریز / عده ای از دودستگی ها سود می برند!/ ایجاد اداره کل آب و انرژی در شهرداری تبریز
  یادداشت
موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟! چه کسی برای عضویت در شورای انتظامی نظام مهندسی مناسب است؟ ایستادگی رمز موفقیت ” سازه خبر” ” سازه خبر” ۶ ساله شد برگزاری انتخابات گروه های تخصصی نظام مهندسی آذربایجان شرقی در هاله ای ابهام! زلزله خوی و یک سوال از نظام مهندسی ساختمان! حواسمان هست که نمک نمی پاشید ” بازآفرینی شهری” راهکار رهایی از مشکلات ناشی از توسعه  سریع شهرنشینی کدام کاندیدا شانس بیشتری برای بازرسی نظام مهندسی آذربایجان شرقی دارد؟
  جدید ترین اخبار
هزینه وام مسکن در سال جدید چقدر است؟ پیش‌بینی قیمت مسکن در سال جاری نقشه راه بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌ها تدوین و اجرایی می‌شود ۳۲ هزار واحد مسکونی خودمالک شهری در آذربایجان شرقی در حال اجراست حضور شرکت آزمایشگاه فنی ومکانیک خاک در نهضت ملی مسکن تقویت می‌شود ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع سامانه املاک و اسکان چینی‌ها برای ساخت مسکن به ایران می‌آیند مشارکت مس سونگون برای اجرای نهضت ملی مسکن در تبریز و ورزقان مشخص شدن نحوه مشارکت چینی‌ها در ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی سناریوی احتمالی بازار مسکن در سال آینده

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir