آذربایجان غربی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷ | Saturday, 23 June , 2018
  نخستین پایگاه خبری تخصصی صنعت ساختمان آذربایجان شرقی
 آذربایجان غربی

قطعه نخست آزادراه تبریز-بازرگان هفته دولت بهره برداری می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه برای قطعه نخست آزادراه تبریز- بازرگان ۵۷۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است، اظهار امیدواریم کرد: محور تبریز تا صوفیان تا هفته دولت سال آتی تکمیل شود.

معاون سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد:

اختصاص بودجه ۲۳۰ میلیارد تومانی برای توسعه زیر ساخت‌های گردشگری آذربایجان‌غربی

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: به منظور توسعه زیر ساخت های گردشگری آذربایجان‌غربی، مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده است‌.

معاون وزیر راه:

قطعه ۴ آزادراه تبریز-ارومیه افتتاح می شود

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: در راستای تکمیل بخشی از کریدور آزادراهی شرق به غرب، ۳۵ کیلومتر از آزادراه ارومیه-تبریز نیمه اول امسال بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی:

تنها ۴۰ درصد مساحت کل دریاچه ارومیه آب دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: مساحت فعلی آبی دریاچه ارومیه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع (۴۰ درصد مساحت کل دریاچه) است.

آزاد راه ارومیه _ تبریز شاخص آزاد راهی ندارد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: آزاد راه ارومیه _ تبریز فعلا شاخص آزاد راهی ندارد.

میان‌گذر دریاچه ارومیه به طور کامل برداشته شود

استاد رسوب شناسی دانشگاه پیام نور تبریز با تشریح ویژگی‌های زمین شناختی سطح دریاچه ارومیه و راهکارهای عملی برای احیای آن گفت: پل میان گذر از خطرناک‌ترین مکان‌های دریاچه در گودال لجنی و بین دو گسل اصلی ایجاد شده است و در زیر آن نیز حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر لجن یا رس قرار دارد […]

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه خبرداد:

مهار ۷۰ درصدی ریزگردهای نمکی دریاچه ارومیه

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت:۷۰ دردصد از ریزگردهای دریاچه ارومیه مهار شده است.

شهردار ارومیه خبر داد:

کلنگ زنی تراموا ارومیه در هفته دولت

شهردار ارومیه گفت: پروژه تراموای ارومیه همزمان با هفته دولت امسال کلنگ زنی می شود.

تا چند هفته آینده

راه‌آهن ارومیه به بهره برداری می رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که کار عمرانی در راه آهن ارومیه تقریبا به پایان رسیده و می توان انتظار داشت ظرف هفته های آینده به بهره برداری برسد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی:

حجرات قدیمی مسجد جامع ارومیه احیا می شود

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از احیا حجرات قدیمی مسجد جامع ارومیه خبرداد.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی خبرداد:

افزایش ۴۹ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از افزایش ۴۹ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به مهر ۹۶ خبرداد.

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ارومیه:

طرح تفصیلی شهر ارومیه با بیش از ۹۵ پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است

رییس کمیسیون عمران ، برنامه ریزی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر ارومیه از پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵ درصدی مطالعه طرح تفصیلی شهر ارومیه خبر داد.

سلماس، نخستین شهر شطرنجی ایران

سلماس شهری در آذربایجان غربی با قدمتی بالغ بر ده هزار سال سکونت انسان در دشتهایش و دارای قدیمی ترین روستای مسکونی ۹ هزار سال قبل به نام کول تپه، هم اکنون نیز به عنوان اولین شهر شطرنجی ایران معروف است .

طرح بیابان زدایی در حاشیه دریاچه ارومیه اجرا می شود

معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای طرح بیابانزدایی در حاشیه دریاچه ارومیه خبر داد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی:

بارش تگرگ در راه است/احتمال آبگرفتگی معابر

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: از امروز با ورود سامانه بارشی بارش باران، تگرگ و رعد و برق پیش بینی می شود.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی:

دولت جدیتی در احیای دریاچه ارومیه در سالیان اخیر نداشته است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دریاچه ارومیه یکی از چالش‌های اساسی منطقه و کشور است اما وزارت‌خانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی در این سالها جدیتی در امر احیای دریاچه نداشته‌اند.

گزارش تصویری

فرودگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو

احداث فرودگاه بین المللی ماکو در خرداد سال ۱۳۹۳ آغاز شد و در در سال گذشته به بهره برداری اولیه رسید و مقرر شده است این فرودگاه به عنوان فرودگاه معین، نخجوان و شهرهای هم مرز ترکیه با ایران را تحت پوشش قرار دهد تا اتباع این کشورها بتوانند از این فرودگاه برای مسافرت در داخل […]

سخنگوی دولت:

۷۱ هزار پروژه نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد

 سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در حال حاضر ۷۱ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد.

معاون رئیس جمهور؛

اعتبارات ویژه ای برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت اعتبارات ویژه ای برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص داده است.

۹۱ اثر تاریخی آذربایجان غربی مرمت و بازسازی شدند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: با حمایت های استاندار و مسئولان ارشد استانی و با افزایش اعتبارات این بخش سال گذشته ۹۱ اثر تاریخی استان مرمت و بازسازی شد.

معاون رئیس جمهور:

قطار ارومیه – مراغه نیمه اول امسال به بهره برداری می‌رسد

معاون رئیس جمهور گفت: قطار ارومیه مراغه نیمه اول امسال به بهره برداری می رسد.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی:

ارومیه رکورددار بارندگی در کشور شد

 مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شهرستان ارومیه در طول سه روز گذشته با ثبت ۴۴ میلیمتر بارندگی در بین مراکز کشور رکورددار شد.

در برنامه مناظره شبکه یک مطرح شد

قاضی پور: اگر دریاچه ارومیه آب ندارد اما برای برخی نان دارد/ تجریشی: ایده انتقال آب ارس منتفی است

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: هر چند دیگر دریاچه ارومیه آب ندارد اما با شروع کار ستاد احیا، برای خیلی‌ها نان داشته است.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو تغییر کرد

با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری غلامرضا سلیمانی به عنوان مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماکو جایگزین حسین فروزان شد. به گزارش سازه پرس، بعد از مدت‌ها خبرهای ضد و نقیض در مورد تغییرات در حوزه مدیریتی منطقه آزاد ماکو، در حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری، غلامرضا سلیمانی به‌عنوان مدیرعامل […]

مرحله دوم رهاسازی آب از سد مهاباد به دریاچه ارومیه متوقف شد

مدیر اداره امور آب مهاباد گفت: امسال حجم آب رهاسازی شده برای احیا دریاچه ارومیه ۱۲.۷ میلیون متر مکعب بوده و مرحله دوم رهاسازی آب به دلیل کمبود آب متوقف شده است.

  گزارش
تلاش های ادامه دار برای اتمام قدیمی‌ترین پروژه شمالغرب کشور در تبریز زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏+ تصاویر ۲۰ فرودگاه شلوغ دنیا را بشناسید چگونه می‌توان قیمت مسکن را کنترل کرد؟/اماواگرهای پیشنهادتازه مجلس جهش مسکن، ثبات تورم مسکن مهر نود و هشتی می‌شود؟! نظام مهندسی در مسیرتغییرات مدنظر وزیر راه و شهرسازی افلاک نمای نروژ رونمایی شد تصاویر استادیوم فوتبال ترکیه برای میزبانی یورو ٢٠٢٤ رونمایی شد ماجرای وام‌داران بی‌مسکن/قدرت خرید مسکن صندوق یکم کاهش یافت
  مصاحبه
هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است
  یادداشت
بازار مسکن دوباره به لاک رکود خزیده است؟ ۵ شهر اروپا که مردمش خودروی شخصی را دوست ندارند! آشنایی با شرط و شروط‌های لازم در قرارداد رهن ضرورت طراحی خلاقانه پل های عابرگذرشهری+تصاویر تبریز در گرداب زیرگذرها!+ تصاویر تبریز سخنگو می خواهد! معماری چرنوبیل از گذشته، حال و آینده شهر ارواح ۴۸ توصیه مهم در زمان خرید مسکن ده فیلم کوتاه از زندگی شبانه بناهای شاخص اروپا
  جدید ترین اخبار
قطعه نخست آزادراه تبریز-بازرگان هفته دولت بهره برداری می شود اختصاص بودجه ۲۳۰ میلیارد تومانی برای توسعه زیر ساخت‌های گردشگری آذربایجان‌غربی قطعه ۴ آزادراه تبریز-ارومیه افتتاح می شود تنها ۴۰ درصد مساحت کل دریاچه ارومیه آب دارد آزاد راه ارومیه _ تبریز شاخص آزاد راهی ندارد میان‌گذر دریاچه ارومیه به طور کامل برداشته شود مهار ۷۰ درصدی ریزگردهای نمکی دریاچه ارومیه کلنگ زنی تراموا ارومیه در هفته دولت راه‌آهن ارومیه به بهره برداری می رسد حجرات قدیمی مسجد جامع ارومیه احیا می شود

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir