استان ها | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | Wednesday, 24 October , 2018
 استان ها

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل:

مطالبات پیمانکاران پروژه های عمرانی پرداخت می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: پرداخت مطالبات پیمانکاران پروژه‌های عمرانی در اولویت دستگا‌ه‌های اجرایی استان قرار گرفته است.

شرکت چینی مطالعات خط آهن ماکو – جلفا را انجام می دهد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شرکت CRFG چین مطالعات خط آهن جلفا – ماکو را انجام می دهد.

مدیر کل امور شهری استانداری اردبیل:

استخدام داخلی در شهرداری‌ها را پیشنهاد کرده ایم

مدیر کل امور شهری استانداری اردبیل گفت: ما پیشنهادمان را به وزارت کشور با موضوع استخدام داخلی در شهرداری‌ها اعلام کردیم تا به نوعی پست‌های خالی در شهرداری تعیین تکلیف شود.

۶۸ درصد مساکن روستایی آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه حوادث است

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: ۶۸ درصد مساکن روستایی این استان در قالب ۱۳۰ هزار واحد تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارد.

شهردار ارومیه:

۳۲۰ هزار دستگاه خودرو در ارومیه تردد می کند

شهردار ارومیه گفت: در حال حاضر ۳۲۰ هزار دستگاه در این شهر تردد می کند که رقم بالایی نسبت به جمعیت به شمار می رود.

منطقه آزاد ماکو به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلام اینکه طی ماه گذشته مجوز مرز هوایی برای فرودگاه این منطقه صادر شد، گفت: منطقه آزاد ماکو با احداث شهر فرودگاهی به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود.

فرماندار پارس‌آباد:

تنها پروژه اساسی برای پار‌س‌آباد احداث بزرگراه است

فرماندار پارس‌آباد گفت: تنها پروژه‌ای که در سفر رئیس جمهور بر آن تاکید داریم احداث بزرگراه پارس‌آباد – اردبیل است که ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.

معاون دادگستری استان اردبیل خبر داد:

برخورد با بیش از یک هزار و ۲۰۰ متهم ساخت و ساز غیرمجاز در اردبیل

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل از برخورد دستگاه قضا با یک هزار و ۲۸۲ متهم ساخت و ساز غیرمجاز در اردبیل خبر داد.

معاون دادگستری استان اردبیل خبر داد:

افزایش ۱۱۲درصدی تصادفات رانندگی در اردبیل

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: در یک آمار غیرمنتظره در نیمه اول امسال میزان تصادفات رانندگی در استان اردبیل ۱۱۲ درصد افزایش یافته است.

نماینده ارومیه در مجلس:

نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه حاشیه نشین هستند

نماینده مردم ارومیه  در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه حاشیه نشین هستند. به گزارش سازه خبر، نادر قاضی پور با بیان اینکه حاشیه نشینی از چالشهای مهم شهر ارومیه است افزود: نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی در حاشیه شهر ارومیه  و در سکونتگاه های […]

تخریب بنای تاریخی عسگرخان افشار ارومیه متوقف شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: از تخریب خانه تاریخی عسگرخان افشار در ارومیه جلوگیری شد.

ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل امسال به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل تا پایان سال جاری افتتاح و بهره‌برداری خواهد رسید.

طرح جامع شهر ماکو تصویب شد

طرح جامع شهر ماکو در سیزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به ریاست وزیر راه و شهرسازی با رای اکثریت اعضا به تصویب رسید.

مرمت۳۰۰ هکتار بافت تاریخی و فرهنگی ارومیه در حال انجام است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مرمت و بازسازی ۳۰۰ هکتار از بافت تاریخی و فرهنگی شهر ارومیه در حال انجام است.

احداث ۱۸۰کیلومتر راه روستایی در اردبیل

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل از احداث، بهسازی و توسعه بیش از ۱۸۰ کیلومتر پروژه راه روستایی در شهرها و مناطق مختلف این استان خبر داد.

بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر راه فرعی آذربایجان غربی نیازمند بهسازی است

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت:بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر راه فرعی استان نیازمند بهسازی است.

اظهار نظرهای متفاوت در مورد اجرای طرح توسعه شورابیل در اردبیل

رئیس شورای شهر اردبیل نیز در این جلسه گفت: رینگ دوم شورابیل که در حال تکمیل شدن است می‌تواند به کاهش بار ترافیکی در خیابان عطایی و جانبازان منجر شود.

مسیر گشایی جاده میاندوآب به میانه سال آینده به پایان می رسد

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: مسیر گشایی جاده میاندوآب به میانه تا پایان سال آینده به پایان می رسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل:

۶۸ درصد اردبیلی‌ها شهرنشین هستند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: براساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۶۸ درصد جمعیت اردبیل شهرنشین هستند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان غربی خبر داد:

افزایش ۶ پرواز در مسیر ارومیه-تهران

مديرکل فرودگاه‎های آذربايجان غربی از افزايش پروازهای تهران – اروميه و برعکس توسط شرکت هواپيمايی زاگرس خبر داد.

سرپرست معاونت امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:

رعایت اصول فنی اولویت اجرای طرحهای عمرانی آذربایجان غربی است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: رعایت اصول فنی اولویت اجرای طرحهای عمرانی آذربایجان غربی است.

ظرفیت تولید فولاد در اردبیل به ۱۷۰ هزار تن افزایش می‌یابد

استاندار اردبیل از افزایش ظرفیت تولید شمش فولاد در این استان به بیش از ۱۷۰ هزار تن در سال خبر داد.

پروژه احداث خط آهن میانه-اردبیل مجددا فعال شد

سرپرست معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از فعال شدن مجدد پروژه راه آهن میانه-اردبیل با توزیع اعتبارات جدید از محل فاینانس داخلی خبر داد.

هشدار سیلابی‌ شدن ناگهانی‌ رودخانه‌ها در آذربایجان‌های شرقی و غربی

شدت بارش‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی‌ و آذربایجان غربی روز چهارشنبه خواهد بود و در ساعات بعدازظهر احتمال وقوع رگبار و رعدوبرق، گاهی وزش بادشدید موقت و سیلابی شدن ناگهانی‌ مسیل‌ها و رودخانه‌ها در این مناطق وجود دارد‌.

اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در آذربایجان غربی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از آغاز طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور از ۲۱ مهر ماه به مدت یک ماه خبر داد.

  گزارش
ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا برنامه آلمان برای افزایش پیاده‌روها و کاهش خودروها رونق بازار مسکن، چشم انتظار ضوابط کارآمد دو امکان صندوق یکم برای خانه اولی ها تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان ده تالار منحصر به فرد در اروپا برای لذت بردن از موسیقی+ تصاویر فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال
  مصاحبه
مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
مطالبات پیمانکاران پروژه های عمرانی پرداخت می شود شرکت چینی مطالعات خط آهن ماکو – جلفا را انجام می دهد استخدام داخلی در شهرداری‌ها را پیشنهاد کرده ایم ۶۸ درصد مساکن روستایی آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه حوادث است ۳۲۰ هزار دستگاه خودرو در ارومیه تردد می کند منطقه آزاد ماکو به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود تنها پروژه اساسی برای پار‌س‌آباد احداث بزرگراه است برخورد با بیش از یک هزار و ۲۰۰ متهم ساخت و ساز غیرمجاز در اردبیل افزایش ۱۱۲درصدی تصادفات رانندگی در اردبیل نزدیک به ۵۰ درصد مردم ارومیه حاشیه نشین هستند

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir