استان ها | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
سه شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷ | Tuesday, 14 August , 2018
 استان ها

فرماندار سرعین تاکید کرد:

“رویال پارک” سرعین الگوی توسعه گردشگری توانمند در استان اردبیل

فرماندار سرعین گفت: مجموعه رویال پارک  که یکی از پر جاذبه ترین مجموعه های گردشگری استان اردبیل و حتی کشور است،  الگوی مناسب برای توسعه گردشگری سلامت محور است.

بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فضاهای ورزشی آذربایجان غربی اختصاص یافت

استاندار آذربایجان غربی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های ورزشی استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد با افتتاح این طرحها سرانه فضاهای ورزشی استان روند رو به رشد خوبی داشته باشد .

نماینده اردبیل در مجلس:

لایحه منطقه آزاد اردبیل با تخریب و مخالفت مواجه است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی فضای مجلس برای رای‌گیری و تصویب لایحه مناطق آزاد مناسب نیست.

مديرکل فرودگاه های آذربايجان غربی خبر داد:

پيشرفت ۹۸ درصدی بهسازی ترمينال داخلی فرودگاه اروميه

مديرکل فرودگاه های استان آذربايجان غربی با اشاره به پيشرفت ۹۸ درصدی بهسازی ترمينال داخلی فرودگاه اروميه از پايان اين پروژه تا حدود ۵۰ روز ديگر خبر داد.

زلزله سردشت را لرزاند

دقایقی پیش زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۵ ریشتر منطقه ربط در شهرستان مرزی سردشت را لرزاند.

نماینده پارس‌آباد در مجلس خبر داد:

تخصیص اعتبارات ویژه برای توسعه راه‌های ترانزیتی اردبیل

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی توسعه راه‌های ترانزیتی و تخصیص اعتبارات ویژه به طرح‌های اجرایی در شمال استان را از دستاوردهای سفر وزیر راه به منطقه برشمرد.

مدیر کل ساخت و توسعه شبکه راه‌های منطقه شمال غرب کشور خبر داد؛

بهره‌برداری از جاده میانه – میاندوآب تا پایان سالجاری

مدیر کل ساخت و توسعه شبکه راه‌های منطقه شمال غرب کشور از افتتاح جاده میانه – میاندوآب تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: برای افتتاح ۱۰ کیلومتر باقیمانده از این جاده ۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تردد سالانه ۱۸۰ هزار کامیون در مسیر ایران و آذربایجان

وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه در راس هیاتی وارد شهرستان پارس آباد از توابع استان اردبیل شد و مورد استقبال مسئولان ملی و استانی قرار گرفت.

محوطه‌سازی پایانه مرزی بیله‌سوار تا یک ماه آینده به اتمام می رسد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از اتمام محوطه‌سازی پایانه مرزی بیله‌سوار تا یک ماه آینده و بهره‌‌برداری از این پروژه بزرگ استانی خبر داد.

پایانه مسافربری در غرب اردبیل ایجاد می‌شود

فرماندار اردبیل گفت: پایانه مسافربری خودروهای سبک به مقصد شهرهای غرب اردبیل احداث و راه‌اندازی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهر سازی خبر داد:

احداث ۱۹۰ کیلومتر بزرگراه در آذربایجان غربی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت و توسعه جاده‌های آذربایجان غربی در قالب طرح‌های اجرایی از جمله تکمیل کریدور غرب کشور، آزادراه ارومیه- تبریز و چهارخطه شدن جاده‌های دسترسی به پایانه‌های مرزی اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل:

راه‌آهن مراغه-ارومیه هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه تا پایان سال ۵۳۰ کیلومتر مسیر ریلی را تکمیل می‌کنیم، گفت: راه‌آهن مراغه-ارومیه در هفته دولت امسال بهره‌برداری رسمی می‌شود.

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور:

۱۰۰ درصد اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی نیمه اول امسال تخصیص می یابد

معاون سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: نیمه نخست سال جاری ۱۰۰ درصد اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی با توجه به سردسیر بودن این منطقه تخصیص می یابد .

لایحه منطقه ویژه اقتصادی “ارومیه ـ سرو” به صحن علنی مجلس می‌رود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه ویژه اقتصادی ارومیه-سرو مراحل تصویب را می‌گذراند و  به‌زودی، این لایحه در صحن علنی مجلس پیگیری می‌شود.

نماینده اردبیل در شورای عالی استان‌ها خبر داد:

تخلفات گسترده در شهرداری پارس‌آباد

نماینده اردبیل در شورای عالی استان‌ها گفت: تخلفات گسترده‌ای در شهرداری پارس‌آباد در حال انجام است و بنده با جرات و جسارت تمام بخش عمده‌ای از این تخلفات را بازگو می‌کنم تا مردم در جریان نابسامانی‌ها قرار گیرند.

۲ طرح شهری خوی با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست

رییس شورای اسلامی شهر خوی گفت: جاده کمربندی ‘شهید صفرزاده’ و تقاطع غیر همسطح میدان ‘آیت االله العظمی خویی’ با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار توسط شهرداری در حال احداث است.

بازهم توقف کامیون‌ها در مرز بازرگان!

دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اعلام کرد: کامیون‌های اروپایی و ترکیه‌ای که حامل بار برای ایران هستند در مرز بازرگان متوقف مانده‌اند، در حالیکه اکثر این ماشین‌ها حامل مواد غذایی، دارویی و مواد فاسدشدنی هستند که طبق قوانین جهانی باید بدون توقف، اوراق‌شان بررسی و از گمرک خارج شوند.

رئیس شورای شهر اردبیل:

تصویب نهایی منطقه آزاد با هر محدوده‌ای به نفع اردبیل خواهد بود

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: کاهش اختلافات و رفتارهای احساسی و هیجانی زمینه تصویب منطقه آزاد را در مجلس فراهم می‌آورد که در این باب باید هماهنگی‌ها و همدلی‌ها بیش از گذشته نمایان باشد.

شهردار اردبیل:

کاروانسرای پیرزرگر اردبیل تملک و خریداری می‌شود

شهردار اردبیل گفت: ما قصد تملک و خرید کاروانسرای محله پیرزگر را داریم تا با مشارکت بخش خصوصی زمینه احداث پروژه‌های مناسبی را در این منطقه فراهم کنیم.

زلزله خوی را لرزاند

زلزله‌ای به بزرگی ۳ ریشتر قطور خوی در استان آذربایجان غربی را لرزاند.

استاد دانشگاه تبریز:

ریزگردهای دریاچه ارومیه باعث تشدید خوردگی در صنایع می‌شود

مدیر گروه مهندسی مواد دانشگاه تبریز گفت: با خشک شدن بخش بزرگی از دریاچه ارومیه و رسیدن تراز آب به پایین‌ترین حد خود در چند سال اخیر، طوفان‌ها و ریزگردهای نمکی ممکن است در سطح شهر پخش شده و باعث تشدید خوردگی در صنایع شود. 

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبر داد:

منطقه آزاد اردبیل در آستانه تصویب نهایی

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: با پیگیری‌های مستمر مجمع نمایندگان استان و تصویب منطقه آزاد اردبیل در کمیسیون اقتصادی مجلس، لایحه در آستانه تصویب نهایی قرار گرفت. 

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی:

طرح ملی راه آهن مراغه- ارومیه هفته دولت به بهره برداری می رسد

مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح ملی احداث راه آهن مراغه- ارومیه در هفته دولت با حضور مقامات عالی کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

انتقاد نماینده ارومیه از واردات ریل های کهنه توسط وزارت راه و شهرسازی!

نماینده ارومیه با تاکید بر این‌که «واردات به معنای بیکاری کارگران ایرانی است»، گفت: چرا وزارت راه و شهرسازی به جای دلار و روپیه ریل وارد کرده است.

معاون استاندار خبر داد:

سکونت ۶۰۰ هزار نفر در ۷۲ محله حاشیه ای آذربایجان غربی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی از شناسایی ۷۲ محله حاشیه نشین در استان خبر داد.

  گزارش
برنامه دولت برای کنترل قیمت مسکن جواب می‌دهد؟ خطر بازگشت رکود تورمی به مسکن/بازار به تسهیلات جدید واکنش نداد عامل گرانی مسکن،نوسانات ارزی است/اثرات مثبت مالیات بر عایدی مسکن بازار دلار، چگونه قیمت خانه را بالاوپایین می‌کند؟ رشد ۹۴ درصدی ارزش صادرات سنگ تزیینی در پنج سال جزئیات ۱۰ چالش زندگی در پایتخت/ وجود تمایل ۵۸ درصدی به ترک پایتخت خانه بخریم یا دست نگه داریم؟/برآوردی از بازار مسکن در ماههای آتی ثبت نام ۸۳ نفر در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گران‌ترین خانه‌های دوبی چه قدر می‌ارزند؟ بیداد بی قانونی در بازار رهن و اجاره
  مصاحبه
بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم
  یادداشت
یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها ضرورت بازتعریف ارائه خدمات مهندسی ساختمان نکاتی در باب طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان راهكارهای تعديل بازار مسكن پرسه در دالان تاریخ قانون نظام مهندسی، روز از نو روزی از نو؟! احیای جاده ابریشم، این بار از مسیر شمال جهش در قیمت خودرو از کجا شروع شد؟
  جدید ترین اخبار
“رویال پارک” سرعین الگوی توسعه گردشگری توانمند در استان اردبیل بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فضاهای ورزشی آذربایجان غربی اختصاص یافت لایحه منطقه آزاد اردبیل با تخریب و مخالفت مواجه است پيشرفت ۹۸ درصدی بهسازی ترمينال داخلی فرودگاه اروميه زلزله سردشت را لرزاند تخصیص اعتبارات ویژه برای توسعه راه‌های ترانزیتی اردبیل بهره‌برداری از جاده میانه – میاندوآب تا پایان سالجاری تردد سالانه ۱۸۰ هزار کامیون در مسیر ایران و آذربایجان محوطه‌سازی پایانه مرزی بیله‌سوار تا یک ماه آینده به اتمام می رسد پایانه مسافربری در غرب اردبیل ایجاد می‌شود

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir