مجلس | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
سه شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷ | Tuesday, 14 August , 2018
 مجلس

اظهارات نماینده کلیبر در مجلس در مورد تخصص و خوش فکری عباس آخوندی!

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تقدیر از وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه‌های ابتکاری آخوندی سبب توسعه حمل‌ونقل ریلی، جاده‌ای و هوایی در کشور شده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد:

احتکار میلگرد یکی از تبعات رکود در ساخت و ساز

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به وضعیت اقتصادی در داخل به خصوص بحث احتکار اشاره و اعلام کرد: ما در واردات روغن مشکلی نداریم اما متاسفانه بحث احتکار وجود دارد؛ یا مثلا در زمینه میلگرد طبق آمار موجود در شش ماه اول سال ۹۶ حدود ۶۰۰ هزار تن میلگرد به کشور وارد […]

نایب رییس کمیسیون عمران تاکید کرد:

افزایش پلکانی مالیات برای مالکان خانه راه‌حلی برای کنترل اجاره‌بها

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش مالیات به صورت پلکانی برای افرادی که منازل خود را با قیمت بالاتر از سقف تعیین شده اجاره می‌دهند می‌تواند راه‌حلی برای کنترل قیمت‌ها باشد، البته باید جلوی راه‌های گریز از قانون نیز بسته شود.

نماینده پارس‌آباد در مجلس خبر داد:

تخصیص اعتبارات ویژه برای توسعه راه‌های ترانزیتی اردبیل

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی توسعه راه‌های ترانزیتی و تخصیص اعتبارات ویژه به طرح‌های اجرایی در شمال استان را از دستاوردهای سفر وزیر راه به منطقه برشمرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

افزایش سرمایه بانک مسکن باید زودتر عملیاتی شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عملکرد موفق بانک مسکن برای حمایت از تامین مسکن اقشار میان درآمدی جامعه، بر افزایش سرمایه این بانک تاکید کرد.

فراکسیون مرزنشینان پیگیر استیضاح آخوندی

رییس فراکسیون مرزنشینان مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون پیگیر استیضاح وزیر راه است و در هفته بعد از تعطیلات مجلس نسبت به پیگیری استیضاح اقدام می‌کند.

عضو کمیسیون ویژه خصوصی‌سازی مجلس:

قیمت گذاری در بازار خودرو معنی ندارد / شورای رقابت دیگر حق دخالت ندارد

فولادگر، نماینده اصفهان و عضو کمیسیون ویژه خصوصی‌سازی مجلس، در نشستی که با حضور خودروسازان در مجلس داشت، اعلام کرد با تصویب اصلاحیه قانون خصوصی‌سازی و مطابق ماده ۵۹ این قانون، شورای رقابت دیگر حق ندارد در بخش‌های اقتصادی مانند خودروسازی به صورت مستقیم، مقررات‌گذاری کند.

رییس کمیسون اقتصادی مجلس اعلام کرد:

آغاز تحرک بازار مسکن در نیمه دوم ۹۷

رییس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از آغاز رشد و تحرک در بازار مسکن در نیمه ی دوم امسال خبر داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

کاهش التهاب نرخ مسکن با رصد الکترونیکی بازار

عضو کمیسیون عمران مجلس، از ضرورت الکترونیکی شدن معاملات مسکن و اخذ مالیات در این حوزه خبر داد و گفت: کاهش التهاب نرخ مسکن با رصد الکترونیکی بازار ممکن می‌شود.

در خواست رئیس کمیسیون عمران از آخوندی

مدیران لایق، شجاع و توانمند منصوب کنید

رئیس کمیسیون عمران مجلس از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد تا برای عبور از شرایط سخت تحریم از مدیران شجاع و توانمند در بخش حمل و نقل استفاده کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد:

جهش فنر کنترل بازار مسکن پس از ۵ سال

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، علت اصلی تحولات بازار مسکن را جهش به یکباره فنر کنترل این بازار پس از نیم دهه عنوان کرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبر داد:

منطقه آزاد اردبیل در آستانه تصویب نهایی

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: با پیگیری‌های مستمر مجمع نمایندگان استان و تصویب منطقه آزاد اردبیل در کمیسیون اقتصادی مجلس، لایحه در آستانه تصویب نهایی قرار گرفت. 

لایحه حمایت از مستاجران به کمیسیون لوایح دولت رفت

لایحه حمایت از مستاجران برای تصمیم گیری نهایی به کمیسیون لوایح دولت ارجاع شد.

سراب وارد شبکه ریلی کشور می شود

نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی گفت : عملیات اجرایی زیر سازی قطعه اول راه آهن سراب ، بستان آباد با اعتبار اولیه ۵۰۲ میلیارد ریالی به مناقصه عمومی گذاشته شد .

آخوندی نمایندگان مجلس را قانع کرد

نمایندگان مردم در خانه ملت از پاسخ‌های وزیر راه و شهرسازی به سوال نادر قاضی پور قانع شدند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

ورود تکلیفی دولت در بازار اجاره ممکن نیست

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر ضرورت کنترل وضعیت بازار مسکن و اجاره بها با سیاست های تشویقی، گفت: ورود تکلیفی دولت در بازار اجاره ممکن نیست.

نایب رییس کمیسیون عمران خبر داد:

مصوبه جدید کمیسیون عمران مجلس در حمایت از شهرداری ها

نایب رییس کمیسیون عمران از تصویب بند «ه» ماده ۵ قانون بودجه و اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان به راه‌های روستایی خبر داد.

یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

پیشنهاد افزایش عوارض زندگی در شهر

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، گفت: بی‌تردید افزایش عوارض شهری ممکن است اثراتی بر روی زندگی مردم داشته باشد، اما اجرای آن در شهرهای بزرگ توجیه بیشتری نسبت به روستاها دارد، چرا که قطعا در روستاها اجرای این طرح امکانپذیر نیست.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

۶۵ هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۵ هزار طرح نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد که حتی تا ۱۶ سال آینده نیز نمی توان آنها را به سرانجام رساند.

رییس کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

وجود اختلاف نظر جدی روحانی و آخوندی در بخش مسکن

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر نه تنها در کابینه دولت اعتماد بین وزرا وجود ندارد بلکه در برخی موارد یکدیگر را تضعیف می‌کنند، گفت: در بخش مسکن اختلاف نظر جدی بین رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی وجود دارد و به همین دلیل رییس جمهوری به […]

رئیس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس:

اتکا به منابع بانکی برای تامین مسکن شیوه مناسبی نیست

رئیس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در سال های اخیر روند تسهیلات دهی در بخش مسکن با رشد مثبتی همراه بوده است گفت: اتکای صرف به منابع بانکی برای تامین مسکن شیوه مناسبی نیست.

مالیات ۲۰درصدی بر فروش مسکن در راه است

بر اساس طرح دو فوریتی مجلس، از فروش مکرر مسکن مالیات ۲۰ درصدی دریافت خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

با سیاست فعلی دولت نمی توان اقشار متوسط و ضعیف جامعه را صاحبانه کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با سیاست فعلی دولت و وزارت راه و شهرسازی یعنی پرداخت وام ۸۰ میلیون تومانی و سود بیست و چند درصدی و مدت زمان ۱۲ سال نمی‌توان اقشار متوسط و ضعیف جامعه را صاحبانه کرد.

توسط عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تشریح شد:

۸ راهکار جهت بهبود وضعیت کامیون‌داران

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با ارائه ۸ راهکار جهت بهبود وضعیت کامیون‌داران و گفت: اگر تصدی‌گری دولت کاهش یابد و حق کمیسیون‌ها عادلانه شود بخشی از مشکلات کامیون‌داران حل می‌شود

طرح مجلس برای خانه‌دار شدن دهک‌های پایین اعلام شد

رئیس کمیسیون عمران از تدوین طرحی برای خانه‌دار شدن اقشار ضعیف جامعه خبر داد.

  گزارش
برنامه دولت برای کنترل قیمت مسکن جواب می‌دهد؟ خطر بازگشت رکود تورمی به مسکن/بازار به تسهیلات جدید واکنش نداد عامل گرانی مسکن،نوسانات ارزی است/اثرات مثبت مالیات بر عایدی مسکن بازار دلار، چگونه قیمت خانه را بالاوپایین می‌کند؟ رشد ۹۴ درصدی ارزش صادرات سنگ تزیینی در پنج سال جزئیات ۱۰ چالش زندگی در پایتخت/ وجود تمایل ۵۸ درصدی به ترک پایتخت خانه بخریم یا دست نگه داریم؟/برآوردی از بازار مسکن در ماههای آتی ثبت نام ۸۳ نفر در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گران‌ترین خانه‌های دوبی چه قدر می‌ارزند؟ بیداد بی قانونی در بازار رهن و اجاره
  مصاحبه
بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم
  یادداشت
یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها ضرورت بازتعریف ارائه خدمات مهندسی ساختمان نکاتی در باب طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان راهكارهای تعديل بازار مسكن پرسه در دالان تاریخ قانون نظام مهندسی، روز از نو روزی از نو؟! احیای جاده ابریشم، این بار از مسیر شمال جهش در قیمت خودرو از کجا شروع شد؟
  جدید ترین اخبار
اظهارات نماینده کلیبر در مجلس در مورد تخصص و خوش فکری عباس آخوندی! احتکار میلگرد یکی از تبعات رکود در ساخت و ساز افزایش پلکانی مالیات برای مالکان خانه راه‌حلی برای کنترل اجاره‌بها تخصیص اعتبارات ویژه برای توسعه راه‌های ترانزیتی اردبیل افزایش سرمایه بانک مسکن باید زودتر عملیاتی شود فراکسیون مرزنشینان پیگیر استیضاح آخوندی قیمت گذاری در بازار خودرو معنی ندارد / شورای رقابت دیگر حق دخالت ندارد آغاز تحرک بازار مسکن در نیمه دوم ۹۷ کاهش التهاب نرخ مسکن با رصد الکترونیکی بازار مدیران لایق، شجاع و توانمند منصوب کنید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir