مجلس | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۳۹۸ | Sunday, 16 June , 2019
 مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس:

وزارت راه عزم جدی برای راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که وزارت راه عزم جدی برای راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان ندارد، گفت: اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه و شفاف سازی آمار واحدهای مسکونی و تجاری بخشی از آثار مثبت راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور است.

نماینده مجلس:

اقدامات سوداگرانه جوانان را از صاحب‌خانه شدن دور می‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که اقدامات سوداگرانه در بازار مسکن بخش قابل توجهی از افراد جامعه علی الخصوص جوانان را هر روز بیشتر از قبل از به مسکن رسیدن و صاحب خانه شدن دور می کند و متاسفانه در طرح ملی مسکن به این نکته به عنوان یک موضوع مهم توجه […]

رئیس مجلس:

بیرون کشیدن زمین از بورس‌بازی باعث کاهش قیمت مسکن می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام این‌که مجلس تا حصول نتیجه موضوع مسکن را پیگیری می‌کند داشتن طرح فراگیر در ساخت و ساز مسکن را ضروری دانست.

انبوه‌سازان در زمین‌های دولتی خانه می‌سازند

به زودی زمین‌های دولتی در کلانشهرها به انبوه‌سازان متخصص و آشنا به مصالح روز واگذار می‌شود.

«طرح ملی مسکن» فردا در مجلس بررسی می شود

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: طرح ملی مسکن فردا با حضور وزرای کشور و راه و شهرسازی در مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

رشد۲۰ درصدی سهم مسکن از تسهیلات پرداختی کشور

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از ۱۰۰ درصد تسهیلات پرداختی کشور تنها ۸ درصد آن برای بخش مسکن است که باید این میزان به ۲۰ درصد افزایش یابد.

طرح اختصاص ۱۵ درصد حقوق کارمندان برای تامین «مسکن اقساطی»

عضو هیئت رئیسه مجلس باتاکید براینکه مَسکن موتور محرکه اقتصاد درشرایط تحریم است درنامه‌ای به روحانی راهکاری برای واگذاری هرسال یک میلیون مسکن اقساطی ازمحل ۱۵ درصد حقوق کارکنان دولت ارائه داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

اجاره بها نباید بیش از ۳۰ درصد از سبد خانوار را به خود اختصاص دهد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که اجاره بها نباید بیش از ۳۰ درصد سبد خانوار را به خود اختصاص دهد پیشنهاد داد کارگروهی زیر نظر وزارت راه برای رصد وضعیت بازار مسکن و جلوگیری از نرخ‌های کاذب تشکیل شود.

لاریجانی مطرح کرد:

افزایش ۲۰ درصدی سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش رئیس بانک مرکزی قرار است افزایش ۲۰ درصدی سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی را داشته باشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

تعیین دستوری سقف قیمت در بازار مسکن نتیجه‌بخش نیست

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:‌ در بلندمدت اقداماتی مانند تعیین سقف قیمت برای بازار مسکن نتیجه بخش نخواهد بود و حتی شاید اثرات منفی به دنبال داشته باشد، اما این روش ها در کوتاه مدت اثرات مثبت خواهد داشت.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس:

دولت تکلیف جدیدی برای اجاره بهای مسکن تعیین کند

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تنش در بازار مسکن فشار زیادی بر مستاجران وارد می سازد و دولت باید تکلیف جدیدی برای بنگاههای املاک مشخص سازد تا قراردادها با هر قیمتی بسته نشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

انبوه‌سازان هرکدام ۱۰۰ واحد می‌ساختند بازار مسکن تعادل داشت

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ۶۵۰۰ انبوه‌ساز در کشور داریم که هرکدام سالانه ۱۰۰ واحد مسکونی احداث کنند می‌توان تعادل بازار مسکن را ایجاد کرد، گفت: از سال ۹۲ مدام گفته می‌شود پرونده مسکن مهر سال بعد بسته می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس:

برخورد قاطع با دانه‌درشت‌های مافیای خودرو، پراید را به ۲۰ میلیون بر می‌گرداند

یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: راه‌حل فائق آمدن بر چالش‌های صنعت خودروسازی کشور واردات خودروهای دست دوم یا آزادسازی واردات خودرو نیست بلکه شناسایی، معرفی به مردم و اعدام دانه‌درشت‌های مافیای دلالی خودروست.

درخواست مجلس از روحانی؛

مدیریت بازار مسکن در اولویت دولت قرار گیرد

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از نامه اعضای کمیسیون عمران به رییس جمهور به منظور مدیریت بازار مسکن و در اولویت قرار گرفتن آن به رییس جمهور خبر داد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

اقدام مناسبی در حوزه مسکن صورت نگرفته است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه برهم ریختن تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن یکی از دلایل آشفتگی قیمت‌ها در این حوزه است گفت: دولت باید با دنبال کردن برنامه‌های عملیاتی در حوزه مسکن تعادل میان عرضه و تقاضا را برقرار کند و مجلس نیز در این زمینه به دولت کمک خواهد […]

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

مردم حتی نمیتوانند آرزوی خانه دار شدن داشته باشند

نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: با وجود وعده‌های متعدد جنابعالی هنوز خودروی بسیاری از مردمی که پیش‌ثبت‌نام یا پیش‌خرید کرده‌اند تحویل نشده و خودروسازان به وعده‌هایشان عمل نکرده‌اند و موجب سردرگمی مردم از یک سو و افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو ادر بازار از سوی دیگر شده و […]

مجلس در صدد تثبیت قیمت بنزین و گازوئیل تا پایان ۹۸+ سند

نمایندگان مجلس به منظور جلوگیری از اقدام خودسرانه دولت برای افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، به دنبال تصویب طرح ۲ فوریتی در خصوص ممنوعیت افزایش قیمت بنزین وگازوییل در سال ۹۸ هستند.

بررسی علت عدم تخصیص کامل قیر رایگان به دستگاه‌ها اجرایی در سال ۹۷

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی علت عدم تخصیص کامل ۴ میلیون تن قیر رایگان به دستگاه های اجرایی و تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از دستگاه های ذی ربط در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد:

شکست طرح بازآفرینی شهری دولت تدبیر

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه مسکن موتور محرکه اقتصاد ایران است، گفت: به ساخت سالی بیش از یک میلیون واحد مسکونی نیاز داریم.

بزرگراه تبریز ــ ارمنستان احداث می‌شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگراه تبریز ــ ارمنستان احداث می‌شود، گفت: بزرگراه تبریز ــ ارمنستان نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری در توسعه اقتصادی منطقه شمال غرب کشور دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

قیمت مسکن با ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تعدیل می شود

عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با پیش بینی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ از سوی دولت، شاهد تعدیل قیمت مسکن خواهیم بود.

بهسازی و روکش آسفالت جاده مراغه – هشترود سرعت می گیرد

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبار برای بهسازی و روکش آسفالت جاده مراغه – هشترود و تسریع در اجرای این طرح خبرداد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

کیفیت ساخت و سازها باید افزایش پیدا کند

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید کیفیت ساخت و سازها درکشور عوض شود.

عضوکمیسیون عمران مجلس:

اقدامات حمایتی می‌تواند قیمت مسکن را کنترل کند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه مسئولان حوزه مسکن نمی‌توانند بر روی عوامل بیرونی مؤثر در قیمت‌ها حوزه مسکن اثر بگذارند، گفت: مسئولان حوزه مسکن می‌توانند با اقدامات حمایتی وارد شوند و تا حدودی قیمت‌ها را کنترل کتند.

قوانین نظام مهندسی باید تجدید نظر شود

علاءالدین بروجردی گفت: مردم استان لرستان انتظار دارند رئیس جمهور شخصا به مناطق سیل زده لرستان سفر و با مردم این استان گفت وگو کند.

  گزارش
ایجاد کنسرسیوم مسکنی بانک‌ها امکان‌پذیر نیست جزئیات فروش مسکن در بورس کالا/ ایرادهای فروش متری مسکن رفع می‌شود یک ماهگی دو آتش سوزی مهیب؛ از تبریز تا پاریس کلاهبرداری پرسود با پیش فروش ساختمان/یک سند برای چند خانواده از بازار اجاره مسکن چه خبر؟ کمبود ۴ میلیون واحد مسکونی در بازار هزینه وام مسکن برای متاهل‌ها و مجردها چقدر است؟ ورود دیرهنگام مجلسی ها برای بازار اجاره بها/مدیریت بازار مسکن در دست دولت چراغ سبز دولت به مالیات مسکن عقب‌نشینی از تعیین سقف اجاره‌بها/وزارت راه:فقط شاخص ارائه می‌دهیم
  مصاحبه
رانندگان خود را با جاده تطبیق دهند / انتقادات به کیفیت جاده ها وارد است / استقرار سامانه های هوشمند در جاده های آذربایجان شرقی “میدان چایی” ناجی تبریز در برابر سیل/ آبهای سطحی مشکل اساسی تبریز است منتقدان دستاوردهای بنده را به نام خود زدند / شهرداری تبریز انتظارات را پایین آورده است برخورد قاطع با اهمال در شهرداری /شهرداری ها به پیشگیری از ساخت ساز غیر مجاز توجهی ندارند بهرام چاووشی روسای ادوار نظام مهندسی آذربایجان شرقی را به مناظره دعوت کرد استحکام بنا عامل محرومیت مهندسان / اکثر پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی ورشکست شده اند رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی
  یادداشت
در مقبره الشعرای تبریز چه خبر است؟! درخواست برای ورود امام جمعه تبریز به موضوع مقبره الشعرا آیا قراردادهای اجاره دوساله می شود؟ چرا ارومیه از پرداخت عوارض معاف است ولی تبریز نه؟! هیچ نامی بی‌حقیقت دیده‌ای؟ دماوند خاموش است رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی مسکن کلید “رونق تولید” پاسخ به سه سؤال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم صرفه‌جویی سالانه ۱۹ هزار میلیارد تومان با اجرای مبحث ۱۹ ساختمان سازه خبر دو ساله شد
  جدید ترین اخبار
وزارت راه عزم جدی برای راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان ندارد اقدامات سوداگرانه جوانان را از صاحب‌خانه شدن دور می‌کند بیرون کشیدن زمین از بورس‌بازی باعث کاهش قیمت مسکن می شود انبوه‌سازان در زمین‌های دولتی خانه می‌سازند «طرح ملی مسکن» فردا در مجلس بررسی می شود رشد۲۰ درصدی سهم مسکن از تسهیلات پرداختی کشور طرح اختصاص ۱۵ درصد حقوق کارمندان برای تامین «مسکن اقساطی» اجاره بها نباید بیش از ۳۰ درصد از سبد خانوار را به خود اختصاص دهد افزایش ۲۰ درصدی سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی تعیین دستوری سقف قیمت در بازار مسکن نتیجه‌بخش نیست

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir