مجلس | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | Wednesday, 24 October , 2018
 مجلس

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

برای قضاوت در مورد برنامه های وزیر جدید راه و شهرسازی زود است

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه هنوز زود است که بخواهیم برنامه‌های وزیر جدید راه و شهرسازی را قضاوت کنیم، گفت:‌ اینکه چرا آقای آخوندی روز آخر کاری خود «غلامرضا جابرانصاری» را به سرپرستی سازمان ملی زمین و مسکن در می‌آورد را پیگیری می‌کنیم اما وی از مدیران بازنشسته است و سرپرستی‌اش موقت خواهد […]

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

دولت طی ۵ سال گذشته در بخش مسکن فقط حرف زد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: تأخیر در اجرای طرح باز آفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده توجیه پذير نیست؛ دولت پنج سال است فقط حرف می‌زند.

کمیسیون عمران برای ۲ وزیر پیشنهادی کار و راه به جمع‌بندی نرسید

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قرار بر این شد که موضع کمیسیون عمران پس از اتمام پاسخ دهی به سؤالات نمایندگان از سوی وزرای پیشنهادی اعلام شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

نوسازی بافت فرسوده ۲ سال از برنامه ششم عقب است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه دولت با گذشت حدود دو سال از برنامه ششم توسعه به هیچکدام از تعهدات خود در نوسازی بافت فرسوده عمل نکرده است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

مجلس پیگیر بودجه سال آینده مترو تبریز است

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در مجلس پیگیر اعتبارات صندوق توسعه ملی، پرداخت بدهی پیمانکاران توسط اوراق اسناد خزانه اسلامی و ایجاد ردیف‌های اعتباری در بودجه سال آینده ، ویژه مترو تبریز هستیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

تکمیل طرح های ناتمام به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۷۲ هزار پروژه نیمه تمام در کشور و نیاز به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل آنها گفت که ۱۲ هزار طرح از این تعداد را دولت، قابل واگذاری به بخش خصوصی اعلام کرده است.

آخرین وضعیت طرح مالیات بر عایدی مسکن تشریح شد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه طرح مالیات بر عایدی مسکن در دو کمیسیون تخصصی عمران و اقتصادی مجلس در حال بررسی است، گفت: این طرح با لحاظ برخی استثنائات بررسی می شود.

رئیس کمیته نظام فنی و مهندسی ساختمان مجلس خبر داد:

افزایش ۲ برابری هزینه های ساخت و ساز در کشور/نبود چشم انداز روشن درباره آینده مسکن

رئیس کمیته نظام فنی و مهندسی ساختمان مجلس از افزایش ۲ برابری هزینه های ساخت و ساز در کشور خبر داد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس دلایل تغییر قیمت مسکن را تشریح کرد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قبل از CFT عملکرد دستگاه‌های اجرایی، وزارت راه و شهرسازی و تولید نشدن آپارتمان جدید در افزایش قیمت‌ها در بخش مسکن تاثیرگذار بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن:

دیدگاه ضدفساد آخوندی به ایجاد اشتغال منجر می‌شود/ نمايندگان مجلس در حمایت از آخوندی اقدام كرده‌اند

عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم نیشابور و فیروزه در استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک هر اقدامی که به زدودن فساد در سیستم اداری ما کمک کند قابل تقدیر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

آخوندی تنها فرد دارای صلاحیت برای مقابله با فساد در سازمان نظام‌مهندسی است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تنها فرد دارای صلاحیت برای برخورد با فساد در سازمان نظام‌مهندسی ساختمان دکتر آخوندی است زیرا طبق قانون مسئولیت نظارت بر این سازمان بر عهده وزارت راه و شهرسازی است.

رییس کمیسیون عمران مجلس:

کمیسیون اصل ۹۰ به تخلفات وزارت راه و شهرسازی ورود می‌کند

رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی به عنوان ناظر بر تخلفات دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی مفاد گزارش کمیسیون عمران و انجام تحقیقات تکمیلی و احراز تخلفات انجام شده می‌تواند جمع‌بندی خود را در قالب گزارش به قوه قضاییه ارسال کند تا این قوه به تخلفات اتفاق افتاده رسیدگی کند.

آثار تصویب CFT بر بازار مسکن از نگاه سخنگوی کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصویب لایحه CFT و مدیریت و کنترل عوامل داخلی را موجب کاهش تا ۳۰ درصدی قیمت زمین و آپارتمان تا پایان سال ۱۳۹۷ ارزیابی کرد. 

آخوندی به جای کمیسیون عمران به کمیسیون امنیت ملی می‌رود

نائب رئیس کمیسیون عمران با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور در هفته جاری تغییراتی را در کابینه ایجاد و وزرای جدید را به مجلس معرفی خواهد کرد، گفت: قرار بود امروز آخوندی در کمیسیون عمران حاضر شود که این جلسه توسط رئیس کمیسیون لغو شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نقدینگی به جای بازار ارز به سمت مسکن و تولید هدایت شود

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تغییرات قیمت‌ها در بازار ارز بر ضرورت هدایت نقدینگی به سمت بازار مسکن و تولید تاکید کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس خبرداد:

یارگیری رجبی علیه آخوندی برای افزایش جمع‌آوی امضاء استیضاح

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش قیمت مسکن تحت تاثیر مولفه‌های درونی و بیرونی سبب نارضایتی نمایندگان مجلس از عملکرد وزیر راه وشهرسازی در حوزه مسکن شده است و همین مساله منشاء کلید خوردن اسیتضاح وی در مجلس است.

عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

تولید مسکن در کشور پایین تر از میانگین ده سال اخیر

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت مسکن در یک سال اخیر با وجود پایین بودن نرخ ارز افزایش یافت، بنابراین به نظر من موج جدید کاهش نرخ ارز در پایین آمدن قیمت مسکن تأثیرگذار نخواهد بود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

احتمال افزایش قیمت مسکن در کلانشهرها وجود دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس از احتمال افزایش قیمت مسکن در کشور به ویژه کلانشهرها خبر داد.

بررسی استیضاح آخوندی و شریعتمداری در کمیسیون های مجلس

تقاضای استیضاح محمد شریعتمداری و عباس آخوندی وزیران صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی هفته آینده در کمیسیون های صنایع و عمران مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

دریافت مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند قیمت‌ها را کاهش دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه دولت برای اخذ مالیات از خانه های خالی گفت: این طرح می تواند تأثیر قابل قبولی در کاهش بخش اعظمی از قیمت مسکن داشته باشد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس:

رد لایحه منطقه آزاد اردبیل توسط شورای نگهبان شایعه است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان لایحه منطقه آزاد را رد نکرده و نباید مردم به این شایعات باور داشته باشند.

بررسی التهابات بازار مسکن در کمیسیون عمران

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از بررسی الحاق یک ماده به قانون مالیات های مستقیم در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

کاهش بودجه سازمان راهداری یکی از دلایل بروز تصادف های برون شهری

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی کاهش بودجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای را یکی از دلایل بروز تصادف های برون شهری کنونی دانست که امکان رسیدگی لازم به این مسائل را از بین می برد.

بررسی ادامه طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در کمیسیون عمران مجلس

نایب رئیس کمیسیون عمران از بررسی ادامه طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در جلسه این کمیسیون خبر داد.

نماینده شبستر در مجلس:

طرح شناسایی خانه های خالی سرانجامی ندارد

نماینده مردم شبستر در مجلس گفت: این مساله مهمی است که بتوانیم مالکیت افراد خارجی و سرمایه گذاری آنان در بخش مسکن را به نقطه مشخصی برسانیم؛ چراکه هیچ قانون منضبطی در حال حاضر مبنی بر سرمایه گذاری افراد خارجی در ایران در حوزه مسکن وجود ندارد.

  گزارش
ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا برنامه آلمان برای افزایش پیاده‌روها و کاهش خودروها رونق بازار مسکن، چشم انتظار ضوابط کارآمد دو امکان صندوق یکم برای خانه اولی ها تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان ده تالار منحصر به فرد در اروپا برای لذت بردن از موسیقی+ تصاویر فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال
  مصاحبه
مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
برای قضاوت در مورد برنامه های وزیر جدید راه و شهرسازی زود است دولت طی ۵ سال گذشته در بخش مسکن فقط حرف زد کمیسیون عمران برای ۲ وزیر پیشنهادی کار و راه به جمع‌بندی نرسید نوسازی بافت فرسوده ۲ سال از برنامه ششم عقب است مجلس پیگیر بودجه سال آینده مترو تبریز است تکمیل طرح های ناتمام به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد آخرین وضعیت طرح مالیات بر عایدی مسکن تشریح شد افزایش ۲ برابری هزینه های ساخت و ساز در کشور/نبود چشم انداز روشن درباره آینده مسکن رئیس کمیسیون عمران مجلس دلایل تغییر قیمت مسکن را تشریح کرد دیدگاه ضدفساد آخوندی به ایجاد اشتغال منجر می‌شود/ نمايندگان مجلس در حمایت از آخوندی اقدام كرده‌اند

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir