مجلس | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۳۰ مرداد , ۱۳۹۸ | Wednesday, 21 August , 2019
 مجلس

نائب رئیس کمیسیوت عمران مجلس:

حق کمیسیون بنگاه‌ها در معاملات باید از قیمت مسکن جدا شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه اکنون هر چقدر قیمت مسکن بالاتر رود بنگاه‌ها در معاملات خود سود بیشتری کسب خواهند کرد، گفت: اینکه اکنون بنگاه‌ها نیم درصد از قیمت فروش ساختمان را به عنوان حق کمیسیون اخذ می کنند، باعث می شود تا خود بنگاه‌ها نیز به افزایش قیمت تمایل داشته […]

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

۱۵ درصد زمین‌های دولتی در حال واگذاری است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: حدود ۱۵ درصد از زمین‌های دولتی در حال واگذاری به وزارت راه و شهرسازی است و هنوز مقاومت زیادی در میان دستگاه‌های اجرایی برای این اقدام وجود دارد.

تصویب کلیات طرح پیش‌فروش ساختمان در کمیسیون حقوقی مجلس

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص جلسه امروز کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: در پی بررسی‌های جلسه امروز کمیسیون کلیات طرح پیش‌فروش ساختمان تصویب و برای بررسی جزئیات آن را به کمیته تخصصی ارجاع دادیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

حق کمیسیون بنگاه‌های معامله مسکن طبق جدول تعیین شده محاسبه می‌شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بر این موضوع تاکید کرد که حق کمیسیون بنگاه‌ها در معاملات مسکن طبق جدول تعریف شده محاسبه می‌شود و دارای دستور العمل مربوط به خود است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

به دنبال تصویب طرح مالیات بر عایدی مسکن در مجلس هستیم

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: مجلس مدت‌هاست در انتظار ارائه لایحه مالیات بر عایدی مسکن از سوی دولت مانده است و چون فرصت زیادی نداریم لذا به دنبال تصویب طرح نماینده‌ها در کمیسیون اقتصادی هستیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

دریافت کمیسیون مشاوران املاک متری می‌شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون در حال بررسی تغییر نحوه دریافت کمیسیون مشاوران املاک از ثمن معامله به متراژ مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

اخذ مالیات از خانه‌های خالی با یک راهکار بسیار ساده

عضو کمیسیون عمران مجلس مسکن گفت: با یک راهکار بسیار ساده می‌توان طی یکماه علاوه بر شناسایی خانه‌های خالی از مالکان این واحدهای مسکونی مالیات دریافت کرد.

انتقاد رئیس کمیسیون عمران مجلس از عدم واگذاری اراضی دولتی برای تولید انبوه مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام خبر ورود کمیسیون عمران برای رفع نقایص تولید انبوه مسکن گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده، تنها ۱۰ درصد از اراضی دولتی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته که این میزان بسیار کم و ناچیز است.

نماینده مجلس:

راه حل مشکل مسکن مالیات بر خانه‌های خالی است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: وضعیت معیشتی کارگران، کشاورزان، بازنشستگان، حقوق بگیران و همه آنها که مستمری‌های کوچک از نهادهای حمایتی دریافت می‌کنند به خصوص در نوبت‌مانده‌ها برای دریافت حمایت‌ها، سخت و دشوار است.

ارسال لایحه مالیات بر عایدی مسکن منتفی شد

همزمان با حذف مسکن از لایحه مالیات بر فعالیت های اختلال زا و منتفی شدن ارسال لایحه مالیات بر عایدی مسکن توسط دولت، کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی طرح مالیات بر عایدی مسکن را مجددا در دستور کار قرار داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

فرماندهی مسکن در دولت تشکیل شود

عضو کمیسیون عمران مجلس پیشنهاد داد تا ستاد فرماندهی مسکن در دولت تشکیل شود گفت:هر ساله ۲ میلیون واحد مسکونی نیاز داریم تا عرضه و تقاضا را متعادل کنیم که این میزان برای سال‌های ۸۵ تا ۹۵ تقریبا یک میلیون واحد مسکونی در سال بوده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

پروژه‌ها به دلیل عدم تأمین قیر رایگان یک سال به تعویق می‌افتد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌های عمرانی و راهسازی به دلیل عدم تأمین قیر رایگان یک سال به تعویق می‌افتد.

نماینده مجلس:

احتکار مسکن بیشتر از اقلام دیگر است

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت آشفته بازار مسکن احتکار مسکن بالاتر از مابقی اقلام در کشور است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

قیمت مسکن ۲۰درصد کاهش می یابد

رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد مردم مطمئن باشند قیمت مسکن بزودی کاهش پیدا خواهد کرد و در آینده‌ای نه چندان دور شاهد کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن خواهیم بود.

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد:

کاهش شدید قدرت خرید مسکن از محل تسهیلات

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی با اشاره به افزایش فاصله بین استطاعت خانوار و قیمت مسکن، اعلام کرد: سهم وام‌های مسکن در توانمندسازی مالی خانوار به‌ خصوص در کلان‌شهرها به‌ شدت کاهش یافته است.

نماینده ارومیه در مجلس:

دولت سهم ۱۵۰۰ میلیاردی خود را برای احداث آزادراه ارومیه – تبریز اختصاص دهد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید سهم دولت در آزادراه ارومیه –  تبریز به میزان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به نحوی که در فصل مناسب سال جاری قابل جذب باشد اختصاص یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

دولت برای خانه‌دار شدن به مردم یارانه دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت به دنبال تامین مسکن برای مردم به ویژه اقشار محروم و کم درآمد است باید به آنان یارانه دهد و نیازی به تصویب قوانین جدید برای این کار نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

نخریدن راهکار مناسبی برای کاهش بهای مسکن نیست/مسکن کشش رشد قیمت ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه نخریدن مسکن از سوی مردم برای کاهش قیمت راهکار مناسبی نیست گفت:تقویت ارزش پول ملی ، پرداخت تسهیلات برای تولید مسکن مناسب و تقویت بخش خصوصی می تواند راهکار مناسبی برای کاهش قیمت مسکن باشد.

جزئیات «طرح شرکت‌های اجاره‌ دهنده مسکن» تشریح شد

عضو هیئت رئیسه مجلس در راستای ساماندهی وضعیت بازار اجاره مسکن خواستار ایجاد شرکت های اجاره دهنده مسکن، انعقاد قراردادهای ۵ ساله و شناسایی کیفیت واحدهای مسکونی از طریق ستاره شد.

کشف سلطان مسکن با ۲۵۰۰ واحد در تهران/ ۹۵ درصد مردم مشمول مالیات عایدی سرمایه نمی‌شوند

عضوکمیسیون اقتصادی برنامه و بودجه مجلس با تشریح طرح مجلس برای دریافت مالیات بر عایدی سرمایه مسکن گفت: ۱۷۰ کشور دنیا در حال پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه هستند و با اجرایی شدن این طرح قطعا ۹۵ درصد مردم جامعه از آن معاف خواهند بود.

پیشنهاد وضع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس

پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس برای ساماندهی بازار مسکن، افزایش سقف وام به اضافه تصویب قانون مالیات بر عایدی است.

مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد:

بهره گیری از منابع غیربودجه ای در رونق بخش مسکن

مرکز پژوهش های مجلس در یک گزارش تحلیلی، یکی از این چالش های رونق بخش مسکن را اعتبار مالی پایین بودجه ای دانست و بر ضرورت بهره گیری از منابع غیر بودجه ای برای رونق این بخش تاکید کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

با افزایش اجاره‌ مسکن، بیم حاشیه‌نشینی بیشتر وجود دارد

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۵.۹ درصد خانوارهای کشور اجاره‌نشین هستند، گفت: بیم آن می‌رود که با این وضعیت اجاره‌ها، حاشیه‌نشینی‌های درون شهری و برون شهری افزایش یابد و وضعیت آسیب‌های اجتماعی وخیم‌تر شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

۲.۴ میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام این‌که ۲.۴ میلیون خانه خالی در کشور داریم، گفت: قیمت مسکن را به جای دولت، سوداگران تعیین می‌کنند.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

جانمایی تخصصی برای واگذاری اراضی دولتی در ساخت مسکن ضروری است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای واگذاری اراضی دولتی جهت تولید مسکن باید جانمایی و مباحث فنی و کارشناسی به صورت گیرد تا اشتباهات مسکن مهر تکرار نشود.

  گزارش
شمارش معکوس برای رونمایی از طرح مالیات مسکن طراحی اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا+تصاویر حق بنگاه معاملات مسکن چگونه محاسبه می‌شود؟ کدام کشورها بیشترین مالک و مستاجر را دارند؟ گره کور بازار مسکن در دست افزایش تسهیلات مدیریت پسماند در تبریز به روش سنتی بدون حضور فرانسه و ترکیه ! مستاجران شهری طی ۲۰ سال ۱.۷ برابر شدند ترفندهای شرکت‌های هواپیمایی برای کاهش هزینه‌ پرواز بازار اجاره آرام‌تر شد+ قیمت سرنوشت دومین پل طبیعت کشور در هاله ای از ابهام! طراح پل: خبری از اجرا نیست!
  مصاحبه
تعلیق ۹۸ مشاور املاک در تبریز / فعالیت بانوان به عنوان مشاور املاک ممنوع نیست / مشاورین املاک نقشی در افزایش قیمت ها ندارند آستانه تحمل بازار تبریز در وضعیت هشدار است / در شان بازار تبریز با آن رفتار نشده است رانندگان خود را با جاده تطبیق دهند / انتقادات به کیفیت جاده ها وارد است / استقرار سامانه های هوشمند در جاده های آذربایجان شرقی “میدان چایی” ناجی تبریز در برابر سیل/ آبهای سطحی مشکل اساسی تبریز است منتقدان دستاوردهای بنده را به نام خود زدند / شهرداری تبریز انتظارات را پایین آورده است برخورد قاطع با اهمال در شهرداری /شهرداری ها به پیشگیری از ساخت ساز غیر مجاز توجهی ندارند بهرام چاووشی روسای ادوار نظام مهندسی آذربایجان شرقی را به مناظره دعوت کرد استحکام بنا عامل محرومیت مهندسان / اکثر پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی ورشکست شده اند رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید
  یادداشت
بازگشت به نظام جوان اداری و نوآور تبعات سنگین رکود ۵ ساله تولید مسکن در کشور+نمودار طراحی اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا+تصاویر انتقاد شهردار سابق تبریز از اوضاع نابسامان مقبره الشعرا/ نوین خواستار پاسخگویی مسئولان شد رسانه های تخصصی را بیشتر دریابید کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها برای کسب درآمد ایجاد شده‌اند؟ بازگشت قدرت خرید مسکن مردم با اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در مقبره الشعرای تبریز چه خبر است؟! درخواست برای ورود امام جمعه تبریز به موضوع مقبره الشعرا آیا قراردادهای اجاره دوساله می شود؟ چرا ارومیه از پرداخت عوارض معاف است ولی تبریز نه؟!
  جدید ترین اخبار
حق کمیسیون بنگاه‌ها در معاملات باید از قیمت مسکن جدا شود ۱۵ درصد زمین‌های دولتی در حال واگذاری است تصویب کلیات طرح پیش‌فروش ساختمان در کمیسیون حقوقی مجلس حق کمیسیون بنگاه‌های معامله مسکن طبق جدول تعیین شده محاسبه می‌شود به دنبال تصویب طرح مالیات بر عایدی مسکن در مجلس هستیم دریافت کمیسیون مشاوران املاک متری می‌شود اخذ مالیات از خانه‌های خالی با یک راهکار بسیار ساده انتقاد رئیس کمیسیون عمران مجلس از عدم واگذاری اراضی دولتی برای تولید انبوه مسکن راه حل مشکل مسکن مالیات بر خانه‌های خالی است ارسال لایحه مالیات بر عایدی مسکن منتفی شد

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir