مجلس | نخستين پايگاه خبری-تحليلی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
 مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس:

گرانی و افت کیفیت مصالح حباب نرخ مسکن را بزرگ تر کرده است

عضو کمیسیون عمران مجلس، از گرانی و افت کیفیت مصالح ساختمانی در کشور انتقاد کرد و گفت: ضعف نظارت ها بر واحدهای تولید فراورده های ساختمانی عامل اصلی گرانی مسکن در سال های اخیر بوده است.

آغاز جلسه علنی مجلس/ استیضاح ربیعی و آخوندی در دستور کار نمایندگان

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۲۲۳ نفر از نمایندگان آغاز شد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خبر داد:

شکایت خانواده‌های جانباختگان حادثه هواپیمای ATR به کمیسیون اصل ۹۰

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، از شکایت خانواده‌های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای ATR به کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد.

حمله شدید وزیر راه به پارلمان؛ آخوندی استیضاح مجلس را به استیضاح کشید

وزیر راه و شهرسازی طی یادداشتی با انتقاد شدید از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بابت طرح استیضاحش با طرح این پرسش که “آیا این استیضاح پایه‌ استواری دارد؟” گفت: نمایندگان چگونه و با چه‌مدرکی به این نتیجه رسیدند مقصر سقوط هواپیمای آسمان هستم؟

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

اگر استیضاح به امنیت سفرهای نوروزی لطمه بزند مجلس باید پاسخگو باشد/ تاکید بر حفظ امنیت جان بیش از ۲۵ میلیون مسافر ایام نوروز

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،گفت: باید مجموعه دولت در آرامش و با استقرار نیروها و قابلیت‌هایی که دارد سفرهای ایام نوروز را مدیریت کند و ماندن وزیر راه و شهرسازی در این مرحله از زمان ضروری است، در غیر اینصورت اگر به موضوع ایمنی و امنیت سفرها در ایام نوروز لطمه وارد شود همه […]

عضو کمیسیون عمران مجلس:

گرانی مصالح ساختمانی ساخت داخل به بهانه نوسانات ارزی / مثلث سازه های غیر ایمن در کشور چیست؟

عضو کمیسیون عمران مجلس، امضا فروشی مهندسان، گرانی مصالح ساختمانی و کیفیت نازل آن را سه مثلث ایجاد سازه های غیر ایمن در کشور خواند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

مخالفان خرید هواپیماهای جديد از ضعف در نوسازی ناوگان حرف نزنند/ حذف وزیر راه و شهرسازی تبعات سنگينی دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه حذف وزیر راه و شهرسازی در آستانه سفرهاي نوروزي تبعات سنگينی درپي دارد، گفت: کسانی که در دوران انعقاد قرارداد خرید هواپیماهای نو مخالفت و سنگ‌اندازی می‌کردند امروز نباید از ضعف در نوسازی ناوگان هوایی حرف بزنند و آخوندی را مقصر بدانند.

با تصویب مجلس صورت می گیرد؛

۲۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای صرف حمایت از بافت فرسوده، حمل و نقل عمومی و ریلی

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند ۲۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در بودجه برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام بخش خصوصی، اجرای پروژه‌های صنایع کوچک و طرح‌های اشتغالزایی مناطق مرزی اختصاص یابد.

عامل تورم بی سابقه مسکن چیست؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با رد تاثیرپذیری بازار مسکن از نوسانات ارزی، گفت: تورم موجود در بازار مسکن نتیجه ضعف مدیریت در این حوزه است.

در کمیسیون عمران مصوب شد:

ارجاع طرح استیضاح آخوندی به هیأت رئیسه مجلس

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با حضور وزیر و معاونان این وزارتخانه و نمایندگان استیضاح‌کننده در کمیسیون عمران خبر داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

استیضاح آخوندی به سود دولت است

عضو کمیسیون عمران مجلس استیضاح وزیر راه و شهرسازی را به سود دولت عنوان کرد و گفت: آخوندی برای توضیح مواردی در جلسه کمیسیون عمران حضور می یابد.

“نفلین سینیت” سراب و کلیبر می‌تواند سیمان مورد نیاز کشور را تأمین کند

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با تکمیل واحدهای تولیدی نفلین سینیت در شهرستان‌های سراب، ورزقان و کلیبر و ایجاد صنایع پایین‌دستی، آذربایجان شرقی می‌تواند سیمان مورد نیاز کشور را تأمین کند.

نماینده تبریز در مجلس:

ساختار اداری و شرکت های خدمات رسان شهرداری تغییر می کند

عضو کمیسیون شوراها گفت: طرح جامع مدیریت شهری که در کارگروه ویژه در حال بررسی است تغییرات فراوانی را در ساختار اداری و همچنین شرکت های خدمات رسان ایجاد می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

آسیب‌های اجتماعی با نوسازی بافت‌های فرسوده کاهش می یابد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ‌گفت: مناطقی که دارای بافت فرسوده هستند به دلیل کمبود فضاهای فرهنگی، ورزشی و آموزشی در معرض خطرها و آسیب‌های اجتماعی قرار دارند و مسلما اگر بتوان این بافت‌های فشرده را کاهش و سرانه‌های فرهنگی را افزایش دهیم شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی هم خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

هفته آینده؛ بررسی طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی و جزییات سانحه هوایی تهران-یاسوج در کمیسیون عمران مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس، از بررسی جزییات سانحه هواپیمای تهران-یاسوج و طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

تشریح جزئیات نشست اعضای سازمان نظام مهندسی کشور با وزیر راه و شهرسازی

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی جزییات نشست این سازمان با آخوندی را تشریح کرد.

۷۵ میلیارد اعتبار برای تبریز ۲۰۱۸ اختصاص می‌یابد

نماینده تبریز با اشاره به اینکه قبلاً بودجه تبریز ۲۰۱۸ حدود ۱۰ میلیارد تصویب شده بود گفت: مقداری هم به صورت بودجه سرمایه‌ای ارائه شده و حدود ۷۵ میلیارد اعتبار برای آن اختصاص می‌یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس :

تولید مسکن باید افزایش یابد/ امیدی به بازسازی محلات بافت‌های فرسوده ندارم

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تأکید براینکه ۲.۵ میلیون مسکن در کشور کمبود داریم اما دوستان وزارت راه و شهرسازی بر این اعتقاد هستند که مسکن کمبود ندارد، گفت: اگر این رویکرد باقی بماند افزایش جهشی قیمت مسکن را شاهد خواهیم بود پس تنها نباید امید خود را به بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده ببندیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس؛

زد و بند کمیسیون عمران با آخوندی را تکذیب می‌کنم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره اتهام برخی از نمایندگان مجلس در خصوص زد و بند اعضای این کمیسیون با وزیر راه و شهرسازی گفت: این اتهام تکذیب شده و به هیچ عنوان صحت ندارد.

استیضاح آخوندی به کمیسیون عمران مجلس ارجاع شد

رئیس کمیسیون عمران مجلس از ارجاع نامه استیضاح وزیر راه و شهرسازی از سوی هیئت رئیسه به کمیسیون عمران خبر داد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

وزیر راه در ۵ محور استیضاح می‌شود/ بررسی استیضاح طی هفته آینده

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر راه در پنج محور از جمله سوءمدیریت در سوانح ریلی و هوایی، بحران برف و… استیضاح می‌شود.

عضو کمیسیون شوراها مجلس مطرح کرد؛

تکلیف شهرداری‌ها برای ادغام یا انحلال سازمان‌های تابعه / ایجاد خزانه متمرکز راهکاری موثر برای جلوگیری از ریخت و پاش‌ها

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس انحلال یا ادغام برخی از سازمان‌های تابعه شهرداری‌ها را تکلیف شهرداری‌ها دانست.

استیضاح وزیر راه و شهرسازی با بیش از ۳۰ امضاء کلید خورد

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس، از کلید خوردن استیضاح وزیر راه و شهرسازی در نشست امروز صحن علنی با بیش از ۳۰ امضاء خبر داد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس:

احیای بافت فرسوده باید با اتکاء به بودجه دولت انجام شود

 یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: حذف ۱۰۰ میلیون دلار بودجه احیای بافت فرسوده به معنای احیای بافت فرسوده با اتکاء به بودجه و اعتبارات خود دولت است.

رشد مسکن سال ۹۶ هم منفی خواهد ماند

بر اساس گزارش مرکز پژوهشهای مجلس، رشد ارزش افزوده بخش مسکن و ساختمان در سال ۹۶ منفی ۲.۴ درصد خواهد بود.

  گزارش
گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟ ایده آجرهای توخالی پرشده با “هواژل” وسائط نقلیه متهم ردیف اول پرونده آلودگی هوای تبریز! عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن بررسی وضعیت بناهای تاریخی آذربایجان شرقی و ۶استان دیگر پس از زلزله غرب زلزله بودجه بیشتر از یک‌دهه استان کرمانشاه را بلعید پروژه راه آهن میانه – تبریز ۱۸ ساله شد و به اتمام نرسید! اجرای طرح L.E.Z والزامات آن در تبریز راه آهن ارومیه – مراغه آماده بهره برداری شد/اتمام مراحل ریل گذاری درنگ در خانه «علی مسیو»، گشت‌وگذار در تاریخ مشروطه
  مصاحبه
نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند مدیریت واحد شهری، اجرایی نیست / میدان آذربایجان، فاجعه شهرسازی / شهین باهر با دقت و پاکدست عمل کند دومین جشنواره انتخاب مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار می شود / برگزاری جشن گلریزان مهندسان زندانی دریافت ۵ درصد حق از نظارت صاحب کار قانونی است / آقای وزیر، آیا تعارض منافع در سایر ارگانها وجود ندارد؟ ضرورت غبارروبی از نگین های تبریز/ از شهردار تبریز نباید انتظار معجزه داشت/ سازه پرس می تواند راه گشا باشد تبریز نیازمند رژیم فرهنگی است / انعقاد قرار داد پروژه اطلس با رقم بسیارناچیز/ معمار خوب کارآفرین است شهر زیبایی نساخته ایم / شهردار تبریز شنونده خوبی باشد می توان مسکن را از رکود خارج کرد / مسکن مهر تبریز بی کیفیت نیست
  یادداشت
آجرکاری مواج و پیچیده در کلیسای Eladio Dieste Cristo Obrero در اروگوئه بار سنگین بازآفرینی بافت‌های فرسوده تبریز ۲۰۱۸؛ تبریز همه تبریزی ها وقتی حروف الفبا به پلانهای معماری تبدیل می شوند ابهامات سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به قلم خبرنگار صدا و سیما لوگوی اصلی تبریز ۲۰۱۸ کدام است؟ باز آفرینی شهری عامل ارتقا کیفیت زندگی ۵ نکته مهم در طرح بازآفرینی شهری تبریز و طرح های نازیبا نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی
  جدید ترین اخبار
گرانی و افت کیفیت مصالح حباب نرخ مسکن را بزرگ تر کرده است آغاز جلسه علنی مجلس/ استیضاح ربیعی و آخوندی در دستور کار نمایندگان شکایت خانواده‌های جانباختگان حادثه هواپیمای ATR به کمیسیون اصل ۹۰ حمله شدید وزیر راه به پارلمان؛ آخوندی استیضاح مجلس را به استیضاح کشید اگر استیضاح به امنیت سفرهای نوروزی لطمه بزند مجلس باید پاسخگو باشد/ تاکید بر حفظ امنیت جان بیش از ۲۵ میلیون مسافر ایام نوروز گرانی مصالح ساختمانی ساخت داخل به بهانه نوسانات ارزی / مثلث سازه های غیر ایمن در کشور چیست؟ مخالفان خرید هواپیماهای جديد از ضعف در نوسازی ناوگان حرف نزنند/ حذف وزیر راه و شهرسازی تبعات سنگينی دارد ۲۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای صرف حمایت از بافت فرسوده، حمل و نقل عمومی و ریلی عامل تورم بی سابقه مسکن چیست؟ ارجاع طرح استیضاح آخوندی به هیأت رئیسه مجلس

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir