مجلس | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ | Saturday, 3 December , 2022
 مجلس

نماینده مجلس عنوان کرد:

بهترین فرصت تفکیک وزارت راه و شهرسازی

حجت اله فیروزی پور گفت: با توجه به اینکه کمیسیون عمران با طرح تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی موافقت کرده اما به نظر می‌رسد که دولت تمایلی به اجرایی شدن این تفکیک ندارد.

۴۵۰ هزار کارگر ساختمانی معطل ماده پنج قانون کار!

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر حدود ۴۵۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی فعال، معطل تصویب نهایی ماده پنج قانون کار در شورای نگهبان هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

تفکیک وزارت راه و شهرسازی در اولویت نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط فعلی اولویت با تفکیک وزارت راه و شهرسازی نیست بلکه مشکل مسکن باید حل شود.

نماینده مجلس:

تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی باید انجام شود

بسطامی گفت: تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی باید انجام شود زیرا راه و شهرسازی هیچ سنخیتی با هم ندارند اما این تفکیک نباید عجولانه باشد.

مجلس ساوزکار اسقاط خودرو را تعیین کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، سازوکار اسقاط خودرو را تعیین تکلیف کردند.

پنج وزیر برای پاسخ به سوالات نمایندگان به مجلس می‌روند

وزرای آموزش و پرورش، اقتصاد، امور خارجه، اطلاعات و جهاد کشاورزی به منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان در جلسات هفته جاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابند.

انتظار تحقق قانون جهش تولید مسکن در دوره جدید وزارت راه

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به عمر باقی مانده از دولت انتظار می‌رود اهتمام جدی برای ساخت مسکن در دوره جدید وزارت راه و شهرسازی به کار بسته شود و موانع موجود در مسیر ساخت مسکن کنار برود.

آسفالت ۷۰ کیلومتر از مسیر چهاربانده اردبیل-سرچم

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات آسفالت ۷۰ کیلومتر از پروژه تعریض و چهاربانده کردن مسیر اردبیل – سرچم امسال اجرا می‌شود.

گزینه‌ تصدی وزارت راه یکشنبه آینده به مجلس معرفی می‌شود

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیس جمهور روز یکشنبه آینده در نامه ای به مجلس گزینه‌ تصدی وزارت راه را معرفی می کنند تا تکلیف وزارتخانه راه و شهرسازی معلوم شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

مدل فعلی ساخت مسکن نتیجه بخش نخواهد بود

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی تواند ساخت مسکن را به نتیجه برساند از سوی دیگر مدلی که اکنون برای ساخت مسکن نیز پیش گرفته شده است نمی تواند کار را به نتیجه مطلوب برساند.

سکونت بیش از ۲۰ میلیون ایرانی در بافت های فرسوده

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام این که بیش از ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور امروز در بافت های فرسوده و حاشیه شهرها زندگی می کنند، گفت که در بحث احیا بافت های فرسوده از برنامه عقب هستیم.

معرفی بانک‌های متخلف در پرداخت تسهیلات مسکن به قوه قضاییه

رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: تا هفته آینده تمام بانک‌های متخلف به عنوان ترک فعل به قوه قضاییه معرفی می‌شوند و طبق قانون اگر بانک‌ها سهم خود را در پرداخت تسهیلات به بخش مسکن را نپردازند به اندازه آن شامل جریمه مالیاتی می‌شود و نه تنها باید به این به تعهد خود عمل کند […]

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

وزارت راه و شهرسازی در عمل سامانه املاک و اسکان را اجرایی نکرد

مهدی طغیانی گفت: نمی‌توان در قانون ستون فقرات مانند سامانه املاک و اسکان را نادیده گرفت، متاسفانه هنوز سامانه املاک و اسکان اجرایی نشده است.

دو راهکار یک عضو کمیسیون عمران برای حل مشکل مسکن

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مادامی که دست سوداگران از بازار مسکن با اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی کوتاه نشود حتی ساخت مسکن نیز نمی تواند در ساماندهی بازار مسکن موثر واقع شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

تشکیل جلسه فوری دولت برای کنار زدن موانع اجرای قانون جهش تولید مسکن

یک عضو کمیسیون عمران مجلس وشرای اسلامی گفت: انتظار می رود هرچه سریع تر شخص رئیس جمهور یا معاون اول وی جلسه فوری تشکیل داده تا راهکارهای لازم برای کنار زدن موانع اجرای قانون جهش تولید مسکن در دولت احصا شود.

عرضه متری مسکن یکی از اهداف تاسیس صندوق املاک و مستغلات

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس و اوراق بهادار با اشاره به تاسیس صندوق املاک و مستغلات گفت که با راه‌اندازی این صندوق علاوه بر مقابله با سوداگری در بازار مسکن،‌ قیمت‌ها شفاف شده و گامی برای عرضه متری مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:‌

ضرورت استانداردسازی آزمون نظام مهندسی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: استانداردسازی آزمون نظام مهندسی از مطالبات جدی جوانان رشته مهندسی عمران است و در ابتدا باید اقداماتی از سوی خود سازمان به‌ویژه از سوی شورای مرکزی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران:

تاکنون یک ریال وام برای ساخت مسکن پرداخت نشده است!

نایب رئییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در تسهیلات‌دهی تاکید کرد که تاکنون حتی یک ریال وام نیز جهت ساخت مسکن ارائه نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

تفکیک وزارت راه و شهرسازی یک عقب‌گرد دوساله!

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با تفکیک وزارت راه و شهرسازی کشور دو سال در این حوزه به عقب باز می‌گردد چراکه تا نیروهای جدید جایگزین شده و اعتبارات لازم برای تفکیک تخصیص یابد یک فرصت دوساله از کشور سلب می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

تفکیک وزارت راه و شهرسازی در وسط بحران مسکن درست نیست

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا این تصمیم درستی نیست که در وسط بحران مسکن به سراغ تغییر ساختار و فرماندهی این حوزه رفته و یک گام عجولانه برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی برداشته شود.

موافقت رئیس‌جمهور با افزایش تعداد نمایندگان مجلس

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: وزیر کشور و رئیس جمهور به صورت شفاهی به ما گفته‌اند که با طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان موافق هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس:

کم کاری مسئولان در حوزه مسکن موجب ضرر مردم می شود

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره رفع مشکلات مسکن گفت: رفع مشکلات حوزه مسکن باید از اولویت‌های دولت باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

سازمان استاندارد نباید به مسئله ساخت مسکن ورود کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت قبل با نساختن‌ مسکن مردم را بی‌خانمان کرد.

دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در سال جاری هیچ گونه برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد، اما مصرف سوخت در کشور باید کنترل شود.

برخورد با گران فروشی ایرلاین‌ها در اربعین

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: قیمت بلیت هواپیما برای رفت و برگشت زائران حسینی ۶ میلیون تومان تعیین و ابلاغ شده است و بالغ بر ۸ هزار اتوبوس آماده جابجایی زائران هستند.

  گزارش
سدهای کدام استان بیشتر آب دارند؟ نهضت ملی مسکن تبریز در پیچ و خم بی تعاملی! مگاپروژه عتیق؛ نماد بازآفرینی موفق شهر تبریز حلول متروپل در آسمان اسکو! گرانی سیمان با پروژه نهضت ملی مسکن چه می‌کند؟ قصه پر غصه بازآفرینی شهری در تبریز! آذربایجان، از بزرگترین میدان ایران تا فاجعه شهرسازی! مصرف بالای گاز، متهم اصلی آلودگی هوای کلانشهرها بازار مسکن در برزخ! سیمان در آرامش دوران رکود!
  مصاحبه
مقاومت هیئت مدیره شهر شهریار برای واگذاری زمین به نهضت ملی مسکن / وجود بی عدالتی در ارجاع کار در نظام مهندسی آذربایجان شرقی تامین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن تلاش برای ایجاد عدالت در ارجاعات و سالم سازی محیط کارشناسی امکان همکاری بنیاد مسکن با بخش خصوصی برای اجرای نهضت ملی مسکن بازرسان نظام مهندسی ساختمان هم مشمول بخشنامه دو سال فعالیت حرفه ای می شوند اعطای تسهیلات نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده تبریز مسیر تولید مسکن توسط توسعه محلی / بافت تاریخی شهر تبدیل به انبار شده است / اجرای پروژه آیمان با به روزترین طراحیها، متریال و مصالح نگرش ها در مورد سرمایه گذار باید تغییر کند / راه اندازی دو آکادمی پردیس فرهنگی، ورزشی در تبریز/ تدوین طرح های حمایتی برای نوسازی بافت فرسوده تبریز بدمسکنی پاشنه آشیل هوشیار است! / طلائیه،محمل رانت خواری در تبریز! / برداشت سخیف از بازآفرینی شهری / شهردار وقت پاسخگو باشد! آشفتگی در تبریز مشهود است/ دخالت اعضای شورا در انتصابات غیر قانونی است / کم‌فروشی نکرده‌ام/ ” تبریزیم” بازدهی لازم را نداشت
  یادداشت
نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و انتخاباتهای بلاتکلیف مانده! عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی! از تغییر در هیئت رئیسه تا ضرورت تغییر در روش مدیریت! اقدام بحث برانگیز رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! ابطال ماده ۲۷ و برگزاری همایش بیهوده توسط نظام مهندسی آذربایجان شرقی! چرا تغییر رئیس نظام مهندسی آذربایجان شرقی ضروری است؟! “تبریز ما” جشنواره ای که تخصصی نبود! نقدی بر جشنواره شائبه برانگیز تبریز ما! اداره نظام مهندسی آذربایجان شرقی با یک ۱/۱۲ بودجه سال گذشته! آیا دستور مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی لغو می شود؟!
  جدید ترین اخبار
بهترین فرصت تفکیک وزارت راه و شهرسازی ۴۵۰ هزار کارگر ساختمانی معطل ماده پنج قانون کار! تفکیک وزارت راه و شهرسازی در اولویت نیست تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی باید انجام شود مجلس ساوزکار اسقاط خودرو را تعیین کرد پنج وزیر برای پاسخ به سوالات نمایندگان به مجلس می‌روند انتظار تحقق قانون جهش تولید مسکن در دوره جدید وزارت راه آسفالت ۷۰ کیلومتر از مسیر چهاربانده اردبیل-سرچم گزینه‌ تصدی وزارت راه یکشنبه آینده به مجلس معرفی می‌شود مدل فعلی ساخت مسکن نتیجه بخش نخواهد بود

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir