مجلس | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲ | Wednesday, 29 March , 2023
 مجلس

رئیس مجلس:

بهترین روز وقتی است که بر ناکارآمدی‌ها غلبه کنیم

رییس مجلس شورای اسلامی با تبریک سال نو سالی که گذشت برای همهٔ ما سالی پرماجرا و پرتجربه بود، همراه با تلخی و شیرینی. نقشه پیچیده‌ای که دشمنان در این سال علیه ایران طراحی کرده بودند با تدابیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب و آگاهی ملت سرافراز ایران خنثی شد؛ بهترین روز برای ما وقتی است […]

ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع سامانه املاک و اسکان

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از ورود این کمیسیون به عدم پیاده‌سازی سامانه املاک و اسکان خبر داد و گفت: عدم ارائه اطلاعات دستگاه‌ها غیرقانونی بوده و هیچ توجیهی ندارد.

تَرکش‌های دلار به بازار مسکن خورد

رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: قیمت ساخت هر متر مربع نهضت ملی به دو برابر قیمت سال گذشته رسیده است، در حالیکه در سال گذشته قراردادها با قیمت هر متر مربع ۴.۵ میلیون تومان منعقد شد، امروز این نرخ تا دو برابر افزایش پیدا کرده‌است، در واقع واحد یکصدمتری نهضت ملی مسکن بیش از […]

اختصاص ۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه به شرکت‌های دانش بنیان

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیز از محل تعرفه های واردات ماشین آلات کشاورزی به صندوق های نوآوری و شکوفایی اختصاص یافته که به این شرکت ها تعلق می یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

دادستانی برای ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن توسط مالک حکم دهد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت که باید هرچه سریع‌تر برای حدود ۱۲۰ ساختمان ناایمن اولویت اول در تهران اعمال قانونی صورت گیرد یعنی ادامه اجازه فعالیت تا زمانی داده نشود که مطابق دستور نسبت به ایمن‌سازی ساختمان اقدام کند.

میزان مالیات طرح‌های مسکن مهر مشخص شد

مـیزان مـالیات هـر واحد مسکن مهر و واحدهای احداثی موضوع قانون جهش تولید مسکن را ۳ میلیون ریال تعیین شد.

اصلاح ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی به دولت ابلاغ شد

رئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به رئیس جمهور، قانون اصلاح ماده (۵) قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد.

نماینده تبریز در مجلس:

بروکراسی در منطقه آزاد ارس به حداقل برسد

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت به حداقل رساندن بروکراسی اداری در منطقه آزاد ارس تاکید کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

مردم باید از عواقب عدم مقاوم سازی بافت‌های فرسوده آگاه شوند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر مردم را به خوبی متوجه خطرات عقب ماندگی در حوزه مقاوم سازی بافت های فرسوده کرده و همچنین اطلاعات دقیقی از تسهیلاتی که می توانند در این حوزه برخوردار شوند در اختیار آنان قرار دهیم قطعا خود مردم پیش قدم شده و در این زمینه […]

رئیس مجلس:

دولت و مجلس با همه توان در کنار مردم زلزله‌زده خوی هستند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس با همه توان در کنار زلزله‌زدگان خوی هستند و تمام تلاش خود را برای کمک به مردم منطقه به کار می‌گیریم.

تعیین میزان مالیات هر واحد مسکن مهر در سال آینده

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور از تصویب میزان مالیات طرح‌های مسکن مهر در سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: طبق مصوبه کمیسیون برای هر واحد مسکن مهر معادل ۳۰۰ هزار تومان مالیات دریافت می شود.

رفع ایرادهای قانون پیش‌فروش مسکن در طرح ساماندهی بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اصلاحیه قانون پیش‌فروش مسکن هنوز به این کمیسیون ارجاع نشده؛ اما در مجلس مطرح است، گفت: طرحی به نام ساماندهی بازار مسکن و کنترل اجاره از کمیسیون عمران وارد صحن مجلس شده که بخشی از آن به اصلاح قانون پیش‌فروش مسکن برمی‌گردد.

میرتاج الدینی خبر داد:

افراد فاقد بیمه پایه بیمه رایگان می شوند

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ با اشاره به تصویب مالیات بر قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار مطابق با پیشنهاد دولت گفت که در سال آینده افراد فاقد بیمه پایه تحت پوشش بیمه رایگان قرار می گیرند.

نیاز مصرفی مردم به خانه، خودرو و طلا معاف از مالیات است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید به هیچ وجه مردم عادی درباره طرح مالیات بر سوداگری دغدغه داشته باشند، چرا که نیاز مصرفی آنان معاف از مالیات است.

سخنگوی کمیسیون عمران:

افزایش ۲۶ درصدی بودجه عمرانی برای سال آینده کافی نیست

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی تورم ۴۰ درصدی برای سال آتی و تجربیات نحوه تخصیص بودجه عمرانی در سنوات گذشته، قطع افزایش ۲۶ درصدی بودجه عمرانی کافی نبوده و مجلس تلاش می‌کند تا توجه بیشتری به حوزه عمرانی داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس:

گرانی بنزین را نمی‌پذیریم

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت تا این لحظه برنامه‌ای برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی و بنزین ندارد. البته مجلس هم این موضوع را به هیچ وجه نمی‌پذیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

همه مسئولیت ساخت مسکن نباید بر عهده دولت باشد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر راه و شهرسازی به درک درستی از قانون جهش تولید مسکن رسیده و در حال تلاش برای فعال سازی ظرفیت انبوه سازان و بخش خصوصی برای ساخت مسکن است.

رئیس کمیته صنعت مجلس:

عرضه خودرو در بورس به ضرر خریداران است

رئیس کمیته صنعت مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که میزان عرضه و تقاضای خودرو تعادل ندارد، عرضه خودرو در بورس باعث افزایش قیمت خودرو خواهد شد و به ضرر خریداران است.

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

کم‌کاری بانک‌ها در ارائه تسهیلات به بخش مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم‌کاری بانک‌ها در ارائه تسهیلات در بخش ساخت مسکن و عدم اجرای قانون جهش تولید مسکن، گفت: منابع مالی مهم‌ترین حلال مشکلات بحش مسکن است و بایستی عدم تمایل بانک‌ها و کُند بودن سرعت آنها در حوزه مسکن واکاوی شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس:

بورس تبدیل به دزدخانه و سر گردنه شده است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بورس که باید محلی برای سرمایه‌گذاری شفاف، امن و مقابله با رانت‌خواری باشد، تبدیل به دزدخانه و سر گردنه شده که نمونه بارز آن در قیمت گذاری فولاد و خودرو است.

نماینده مردم میانه در مجلس:

سازمان بازرسی به تخلفات فولاد میانه ورود کند

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: از سازمان بازرسی خواستیم تا با هدف مشخص شدن تخلفات صورت گرفته و هدررفت بیت‌المال، عملکرد ۱۰ سال گذشته مدیران و عوامل فولاد میانه را بررسی کنند اما متاسفانه در زمان وزیر منصوب آقای رئیسی در دولت سیزدهم هنوز مسؤولان ایمیدرو همان منصوبان دولت قبلی هستند و […]

“طرح ممنوع الخروجی مسئولان” در دستور کار هفته جاری مجلس

طرح ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی در دستور کار هفته جاری صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

شکایت نمایندگان مجلس از بانک ها به قوه قضائیه!

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از طرح شکایت نمایندگان مجلس از عملکرد بانک‌هایی که به تعهدات خود عمل نکردند به قوه قضائیه خبر داد.

«الیاس نادران» از نمایندگی مجلس استعفا داد

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از تقدیم استعفای خود از نمایندگی مجلس خبر داد.

رئیس مجلس:

نوسازی نظام حکمرانی باید در دستور کار کشور قرار گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بر این باورم نوسازی نظام حکمرانی در همه حوزه ها مبتنی بر مبانی مکتب امام و اندیشه سیاسی رهبر معظم انقلاب ضرورتی است که با بازگشتن امنیت، باید در دستور کار کشور قرار گیرد و اکنون در حال ایجاد اجماع در تصمیم‌گیری‌های لازم در این حوزه هستیم.

  گزارش
توییت جدید زلزله‌شناس هلندی توییتر را لرزاند / عکس موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ ثبت ۷هزار زمین لرزه در سال ۱۴۰۱ زلزله‌ ترکیه-سوریه و خوی؛ تلفات انسانی و حاشیه‌ساز شدن «هارپ» انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۱ / اعطای ۵ نشان طلایی المان‌های نوروزی بخش تفکیک‌ناپذیر مبلمان شهری زلزله چقدر خسارت به ترکیه وارد کرد؟ چرا نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی شهرداری را مقصر می داند؟! ژاپن خودروی پرنده آزمایش کرد زلزله ترکیه و پایان حکومت ۲۰ ساله اردوغان؟
  مصاحبه
اتصال ایستگاه خاوران به ایستگاه تبریز با تهاتر نفت / طرح پیاده راه جمهوری نیازمند تغییر است/ به موضوع ارجاع کار در نظام مهندسی ورود می کنم آذربایجان شرقی نیازمند پروژه های بنیادی است / ضرورت اتصال ایستگاه راه آهن خاوران به ایستگاه تبریز/ ماده ۲۷ باطل نشده است نحوه فشار صفحه عربستان به ایران و ترکیه تفاوت دارد / شاید انفجار هسته ای قوی بتواند گسلی را فعال کند وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است تشکیل بیش از ۹۵درصد کلاسهای دانشگاه آزاد تبریز / ساختمان ۵۸ کلاسه پایدار اما نیازمند مقاوم سازی است زمین های شهرک جوانان تبریز مورد تائید است وجود تحرکات مثبت در شورا و عملکرد شهردار تبریز / عده ای از دودستگی ها سود می برند!/ ایجاد اداره کل آب و انرژی در شهرداری تبریز
  یادداشت
موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟! چه کسی برای عضویت در شورای انتظامی نظام مهندسی مناسب است؟ ایستادگی رمز موفقیت ” سازه خبر” ” سازه خبر” ۶ ساله شد برگزاری انتخابات گروه های تخصصی نظام مهندسی آذربایجان شرقی در هاله ای ابهام! زلزله خوی و یک سوال از نظام مهندسی ساختمان! حواسمان هست که نمک نمی پاشید ” بازآفرینی شهری” راهکار رهایی از مشکلات ناشی از توسعه  سریع شهرنشینی کدام کاندیدا شانس بیشتری برای بازرسی نظام مهندسی آذربایجان شرقی دارد؟
  جدید ترین اخبار
بهترین روز وقتی است که بر ناکارآمدی‌ها غلبه کنیم ورود کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع سامانه املاک و اسکان تَرکش‌های دلار به بازار مسکن خورد اختصاص ۴۳ هزار میلیارد تومان بودجه به شرکت‌های دانش بنیان دادستانی برای ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن توسط مالک حکم دهد میزان مالیات طرح‌های مسکن مهر مشخص شد اصلاح ماده ۵ قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی به دولت ابلاغ شد بروکراسی در منطقه آزاد ارس به حداقل برسد مردم باید از عواقب عدم مقاوم سازی بافت‌های فرسوده آگاه شوند دولت و مجلس با همه توان در کنار مردم زلزله‌زده خوی هستند

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir