مجلس | پایگاه سازه خبر
جمعه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۸ | Friday, 18 October , 2019
 مجلس

مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با تشکیل بورس حمل و نقل

مرکز پژوهش های مجلس در اظهار نظری کارشناسی، راه اندازی بورس حمل کالا و مسافر را سبب ایجاد اختلال در شبکه حمل و نقل اعلام کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس:

طرح رئیس‌جمهور برای تامین مسکن، سرکار گذاشتن مردم است

عضو هیئت رئیسه مجلس درباره طرح دولت برای تأمین مسکن کارمندان جوانِ تازه استخدام شده، گفت: ارائه این طرح‌ها از سوی رئیس‌جمهور، به معنای سر کار گذاشتن مردم است.

تشریح آخرین وضعیت مالیات بر عایدی مسکن توسط زهرا سعیدی

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس و یکی از طراحان اصلی طرح مالیات بر عایدی سرمایه بخش مسکن گفت:۷۰ درصد تقاضای بازار مسکن، غیر مصرفی است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

شکایت مجلس از وزارت راه وشهرسازی

رئیس کمیسیون عمران از دو شکایت مجلس از دولت به دلیل عدم واگذاری زمین‌های دولتی و عدم ورود جدی به نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

کمیسیون عمران نحوه فعالیت شرکت‌های حمل و نقل اینترنتی را بررسی می‌کند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی نحوه فعالیت و نظارت بر شرکت های حمل و نقل اینترنتی و هم چنین میزان آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای خدمت رسانی به زائران عتبات عالیات در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

نماینده ارومیه در مجلس:

افزایش وام مسکن موجب بروز تورم در بازار می شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: افزایش میزان وام مسکن موجب بروز تورم در بازار می شود، همچنین این مسئله قطعا تشدید گرانی در بازار را به دنبال خواهد داشت.

کمیسیون عمران قیمت بلیت هواپیما را بررسی می‌کند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت که این کمیسیون موضوع افزایش قیمت بلیت برخی از پروازها و اختلاف قیمت پروازها در طول هفته را بررسی خواهد کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

«مسکن ملی» کمکی به خانه‌دار شدن مردم نمی‌کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اجرای طرح مسکن ملی کمکی به خانه دار شدن مردم نمی کند و از طرفی احتمال احتکار خانه‌های ساخته شده توسط انبوه سازان وجود دارد.

«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند

جلسه علنی صبح روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با دستور کار بررسی صلاحیت علی اصغر مونسان برای وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین بررسی صلاحیت حاجی‌میرزایی برای وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد و در نهایت مونسان و حاجی‌میرزایی توانستند رای اعتماد نمایندگان را به دست بیاورند.

کاهش تلاطمات بازار مسکن با اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:دولت معتقد به نقش تأثیرگذار و مثبت قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مدیریت و ساماندهی بازار مسکن است، اما طبق گفته‌های وزیر راه و شهرسازی، ابزار اجرای این قانون موجود نیست.

نائب رئیس کمیسیوت عمران مجلس:

حق کمیسیون بنگاه‌ها در معاملات باید از قیمت مسکن جدا شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه اکنون هر چقدر قیمت مسکن بالاتر رود بنگاه‌ها در معاملات خود سود بیشتری کسب خواهند کرد، گفت: اینکه اکنون بنگاه‌ها نیم درصد از قیمت فروش ساختمان را به عنوان حق کمیسیون اخذ می کنند، باعث می شود تا خود بنگاه‌ها نیز به افزایش قیمت تمایل داشته […]

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

۱۵ درصد زمین‌های دولتی در حال واگذاری است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: حدود ۱۵ درصد از زمین‌های دولتی در حال واگذاری به وزارت راه و شهرسازی است و هنوز مقاومت زیادی در میان دستگاه‌های اجرایی برای این اقدام وجود دارد.

تصویب کلیات طرح پیش‌فروش ساختمان در کمیسیون حقوقی مجلس

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص جلسه امروز کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: در پی بررسی‌های جلسه امروز کمیسیون کلیات طرح پیش‌فروش ساختمان تصویب و برای بررسی جزئیات آن را به کمیته تخصصی ارجاع دادیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

حق کمیسیون بنگاه‌های معامله مسکن طبق جدول تعیین شده محاسبه می‌شود

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس بر این موضوع تاکید کرد که حق کمیسیون بنگاه‌ها در معاملات مسکن طبق جدول تعریف شده محاسبه می‌شود و دارای دستور العمل مربوط به خود است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

به دنبال تصویب طرح مالیات بر عایدی مسکن در مجلس هستیم

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: مجلس مدت‌هاست در انتظار ارائه لایحه مالیات بر عایدی مسکن از سوی دولت مانده است و چون فرصت زیادی نداریم لذا به دنبال تصویب طرح نماینده‌ها در کمیسیون اقتصادی هستیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

دریافت کمیسیون مشاوران املاک متری می‌شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون در حال بررسی تغییر نحوه دریافت کمیسیون مشاوران املاک از ثمن معامله به متراژ مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

اخذ مالیات از خانه‌های خالی با یک راهکار بسیار ساده

عضو کمیسیون عمران مجلس مسکن گفت: با یک راهکار بسیار ساده می‌توان طی یکماه علاوه بر شناسایی خانه‌های خالی از مالکان این واحدهای مسکونی مالیات دریافت کرد.

انتقاد رئیس کمیسیون عمران مجلس از عدم واگذاری اراضی دولتی برای تولید انبوه مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام خبر ورود کمیسیون عمران برای رفع نقایص تولید انبوه مسکن گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده، تنها ۱۰ درصد از اراضی دولتی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته که این میزان بسیار کم و ناچیز است.

نماینده مجلس:

راه حل مشکل مسکن مالیات بر خانه‌های خالی است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: وضعیت معیشتی کارگران، کشاورزان، بازنشستگان، حقوق بگیران و همه آنها که مستمری‌های کوچک از نهادهای حمایتی دریافت می‌کنند به خصوص در نوبت‌مانده‌ها برای دریافت حمایت‌ها، سخت و دشوار است.

ارسال لایحه مالیات بر عایدی مسکن منتفی شد

همزمان با حذف مسکن از لایحه مالیات بر فعالیت های اختلال زا و منتفی شدن ارسال لایحه مالیات بر عایدی مسکن توسط دولت، کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی طرح مالیات بر عایدی مسکن را مجددا در دستور کار قرار داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

فرماندهی مسکن در دولت تشکیل شود

عضو کمیسیون عمران مجلس پیشنهاد داد تا ستاد فرماندهی مسکن در دولت تشکیل شود گفت:هر ساله ۲ میلیون واحد مسکونی نیاز داریم تا عرضه و تقاضا را متعادل کنیم که این میزان برای سال‌های ۸۵ تا ۹۵ تقریبا یک میلیون واحد مسکونی در سال بوده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

پروژه‌ها به دلیل عدم تأمین قیر رایگان یک سال به تعویق می‌افتد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌های عمرانی و راهسازی به دلیل عدم تأمین قیر رایگان یک سال به تعویق می‌افتد.

نماینده مجلس:

احتکار مسکن بیشتر از اقلام دیگر است

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت آشفته بازار مسکن احتکار مسکن بالاتر از مابقی اقلام در کشور است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

قیمت مسکن ۲۰درصد کاهش می یابد

رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد مردم مطمئن باشند قیمت مسکن بزودی کاهش پیدا خواهد کرد و در آینده‌ای نه چندان دور شاهد کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن خواهیم بود.

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد:

کاهش شدید قدرت خرید مسکن از محل تسهیلات

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی با اشاره به افزایش فاصله بین استطاعت خانوار و قیمت مسکن، اعلام کرد: سهم وام‌های مسکن در توانمندسازی مالی خانوار به‌ خصوص در کلان‌شهرها به‌ شدت کاهش یافته است.

  گزارش
افت بازار مسکن از چه زمانی آغاز شد؟ پیش‌خرید مسکن در بافت‌های فرسوده با وام ۶ درصد برگزاری نشست علمی تخصصی واکاوی پوسته های معماری ایران در تبریز مشتری آپارتمان‌های قدیمی افزایش می‌یابد ۱۰درصد خانه‌های کشور خالی هستند/ سامانه املاک و اسکان ضدفساد است؟ شیب تند افزایش قیمت مسکن در اروپا ماه عسل گران‌فروشان در بازار مسکن تمام شد+ قیمت سایه روشن مداخله دولت در بازار مسکن وام مسکن چقدر از قیمت یک خانه را پوشش می‌دهد؟ تعداد مسکن و مستاجران در ۲۰ سال دو برابر شد!
  مصاحبه
دخالت دولت رکود ساخت و ساز را حل نمی کند / آمادگی بنیاد بتن آذرآبادگان برای مشارکت در پروژه های بازآفرینی شهری تحقق سهمیه ۱۰۰ در صدی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در احداث مسکن مهر / هم مسکن ساخته ایم هم اشتغالزایی کرده ایم عملکرد شهرداری تبریز در مهندسی ترافیک ضعیف است / طرح اجرا شده در میدان آذربایجان قابل قبول نیست برای بستن گلوگاه های فساد در نظام مهندسی تلاش می کنم /با استقرار در ساختمان نیمه کاره مخالفت می کردم / مشمول بخشنامه تعارض منافع نیستم استادیوم یادگار امام(ره) تبریز بودجه اختصاصی ندارد / نور استادیوم استاندارد است /کنترل استادیوم با ۱۰۰ دوربین نورپردازی تبریز در حد صفر است/ نورپردازی موجب رونق کسب و کارها می شود شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد/ مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم/ مردم از چپ و راست خسته شده اند/ حذف فلکه بزرگ ولی عصر امنیتی نبود تعلیق ۹۸ مشاور املاک در تبریز / فعالیت بانوان به عنوان مشاور املاک ممنوع نیست / مشاورین املاک نقشی در افزایش قیمت ها ندارند آستانه تحمل بازار تبریز در وضعیت هشدار است / در شان بازار تبریز با آن رفتار نشده است رانندگان خود را با جاده تطبیق دهند / انتقادات به کیفیت جاده ها وارد است / استقرار سامانه های هوشمند در جاده های آذربایجان شرقی
  یادداشت
ایرج شهین باهر شهردار تبریز دکتر است یا مهندس؟! لزوم توقف استفاده از بتن در ساخت و سازها! نمای رومی و پوست اندازی تبریز! مهندسانی که پول می‌گیرند و نظارت نمی‌کنند! نظام مهندسی ساختمان از ناپاکی‌ها پاک می‌شود؟ بازگشت به نظام جوان اداری و نوآور تبعات سنگین رکود ۵ ساله تولید مسکن در کشور+نمودار طراحی اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا+تصاویر انتقاد شهردار سابق تبریز از اوضاع نابسامان مقبره الشعرا/ نوین خواستار پاسخگویی مسئولان شد رسانه های تخصصی را بیشتر دریابید
  جدید ترین اخبار
مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با تشکیل بورس حمل و نقل طرح رئیس‌جمهور برای تامین مسکن، سرکار گذاشتن مردم است تشریح آخرین وضعیت مالیات بر عایدی مسکن توسط زهرا سعیدی شکایت مجلس از وزارت راه وشهرسازی کمیسیون عمران نحوه فعالیت شرکت‌های حمل و نقل اینترنتی را بررسی می‌کند افزایش وام مسکن موجب بروز تورم در بازار می شود کمیسیون عمران قیمت بلیت هواپیما را بررسی می‌کند «مسکن ملی» کمکی به خانه‌دار شدن مردم نمی‌کند «مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند کاهش تلاطمات بازار مسکن با اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir