مجلس | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۸ | Thursday, 25 April , 2019
 مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس:

قیمت مسکن با ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تعدیل می شود

عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با پیش بینی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ از سوی دولت، شاهد تعدیل قیمت مسکن خواهیم بود.

بهسازی و روکش آسفالت جاده مراغه – هشترود سرعت می گیرد

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتبار برای بهسازی و روکش آسفالت جاده مراغه – هشترود و تسریع در اجرای این طرح خبرداد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

کیفیت ساخت و سازها باید افزایش پیدا کند

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید کیفیت ساخت و سازها درکشور عوض شود.

عضوکمیسیون عمران مجلس:

اقدامات حمایتی می‌تواند قیمت مسکن را کنترل کند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه مسئولان حوزه مسکن نمی‌توانند بر روی عوامل بیرونی مؤثر در قیمت‌ها حوزه مسکن اثر بگذارند، گفت: مسئولان حوزه مسکن می‌توانند با اقدامات حمایتی وارد شوند و تا حدودی قیمت‌ها را کنترل کتند.

قوانین نظام مهندسی باید تجدید نظر شود

علاءالدین بروجردی گفت: مردم استان لرستان انتظار دارند رئیس جمهور شخصا به مناطق سیل زده لرستان سفر و با مردم این استان گفت وگو کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

ضروروت حمایت دولت از بخش خصوصی برای ساخت مسکن

یک عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه «دولت باید برنامه منسجمی برای تولید سالانه یک میلیون مسکن داشته باشد»، گفت: دولت باید با سیاست‌های حمایتی توسط بخش خصوصی اقدام به ساخت مسکن تا سقف یک میلیون کرده و آن را در اختیار جامعه هدف قرار دهد تا شاهد انباشته شدن تقاضا و افزایش […]

عضو کمیسیون عمران مجلس:

خرید هواپیمای دست دوم توجیه اقتصادی ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد برای خرید ۲۸ فروند هواپیما، گفت: خرید این تعداد هواپیمای دست دوم توجیه اقتصادی ندارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

ابهامات خرید هواپیما در دوران آخوندی بررسی می شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس از موافقت وزیر راه و شهرسازی با تحقیق و تفحص از قراردادهای خرید هواپیما از اروپا در دوران وزارت آخوندی خبرداد.

طرح جامع مسکن اجرایی نشده است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: چند سال است که بحث طرح جامع تولید مسکن مطرح شده است و برغم رونمایی از این طرح هیچوقت شاهد اجرایی شدن آن نبوده‌ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

شرکت‌های بزرگ پیمانکاری در عرصه ساخت و ساز نادیده گرفته شدند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:متاسفانه شرکت‌های بزرگ پیمانکاری در عرصه ساخت و ساز نادیده گرفته شدند در حالیکه باید به صورت تخصصی به عنوان بازیگران بازار مسکن وارد عرصه ساخت و ساز شوند.

سن ناوگان هوایی کشور ۲۲.۷ سال است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سن ناوگان هوایی ما مقداری رو به بالاست و سیاست و استراتژی باید به‌گونه‌ای باشد که سن ناوگان هواپیمایی را کاهش دهیم.

۲۹ هزار میلیارد تومان به طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی اختصاص می‌یابد

مجلس در مصوبه‌ای مقرر کرد ۲۹ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی به طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیمه‌تمام و طرح‌های ساماندهی دانشگاه‌ها اختصاص یابد.

مجلس تصویب کرد

دادن مهلت بیشتر به شرکت های مهندسی فعال در خارج کشور برای پرداخت بدهی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر کردند: بانک مرکزی برای شرکت‌های صادرکننده خدمات فنی و مهندسی که در خارج از کشور فعالیت و از ارز دولتی استفاده می‌کنند جهت تسویه بدهی مهلت بیشتری در نظر بگیرد.

مجلس با «سهميه‌بندی بنزين» مخالفت كرد

نمايندگان مجلس در جريان بررسی جزئيات لايحه بودجه سال ۹۸ كل كشور، با پيشنهاد اختصاص ماهانه ۳۰ ليتر در ماه به ازای هر نفر مخالفت كردند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

امکان تغییرسقف تسهیلات خرید مسکن با افزایش دوره بازپرداخت

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با وزیر راه و شهرسازی در باره افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن صحبت شده است، گفت: تسهیلات خرید مسکن باید به گونه‌ای باشد که تا ۷۰ درصد قیمت مسکن را پوشش دهد

الزامات اجرای برنامه مسکن ارزان قیمت تشریح شد

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح مسکن ارزان قیمت، الزامات اجرای این سیاست را تشریح کرد.

کشور به ١.٥ میلیون واحد مسکونی در سال نیاز داد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سالانه به حدود یک میلیون تا یک میلیون و ۵٠٠ هزار واحد مسکونی در کشور نیاز داریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

بهبودقیمت مسکن نیازمندرونق ساخت وساز است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برای تثبیت وضع موجود بازار مسکن به تولید ۸۰۰ هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن نیاز داریم.

کمیسیون عمران در بودجه ۹۸ به طرح‌های بزرگراهی توجهی ویژه دارد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: این کمیسیون در بودجه ۹۸ توجهی ویژه و جدی به تکمیل پروژه‌های ریلی و بزرگراهی کشور دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

۲۰ میلیون ایرانی در بافت تاریخی و فرسوده سکونت دارند

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۰ میلیون نفر در کشور در بافت‌های تاریخی، فرسوده و ناکارآمد سکونت دارند.

نمایندگان با افزایش قیمت وسهمیه بندی سوخت مخالفت کردند

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی، در تشریح جلسه امروز کمیسیون، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق با افزایش قیمت و سهمیه بندی سوخت در سال آینده مخالفت کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

پیشنهاد افزایش سهم مسکن در بودجه ۹۸ مطرح است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد به دلیل ارتباط مسکن با اشتغالزایی و با هدف تحرک بخشی به بازار مسکن، پیشنهادهایی برای افزایش سهم این بخش در بودجه سال آینده مطرح شده است.

قیمت مسکن قابل‌تحمل نیست

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت خرید مسکن در شرایط فعلی برای طبقات کم‌درآمد و متوسط به ویژه خانه اولی‌ها و جوانان قابل‌تحمل نیست.

امکان افزایش وام مسکن زوجین تا ۳۰۰ میلیون تومان وجود دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه لازمه رونق بازار مسکن، افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن است، گفت: وام مسکن زوجین باید به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد:

لزوم تخصیص اعتبارات ریالی و ارزی به توسعه ریلی کشور

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر این‌که لازم است اعتبارات ریالی و ارزی بر‌ا‌ی توسعه ریلی کشور اختصاص یابد، گفت: تا زمانی که تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان کشور با قطار سفر نکنند، ادراک کاملی از توسعه ریلی کشور نخواهند داشت.

  گزارش
روایت عباس آخوندی از سفر به تبریز، قم، اصفهان، نائین و کاشان معطلی۴ساله اجرای مالیات برخانه‌های خالی/نابسامانی بازار اجاره‌بها فروکش هیجان بازار مسکن متوسط قیمت مسکن در شهرهای مختلف جهان چقدر است؟ هم اینک وقت آبگیری است + فیلم و عکس سقوط وام‌ مسکن به سطح سال ۹۲ ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای جهان برای خرید مسکن احداث اولین شهر شناور جهان در اقیانوس آرام+تصاویر معماری در مریخ از ایده تا اجرا+تصاویر لرزه بر تن خانه تاریخی «مجتهدی ها» در تبریز
  مصاحبه
“میدان چایی” ناجی تبریز در برابر سیل/ آبهای سطحی مشکل اساسی تبریز است منتقدان دستاوردهای بنده را به نام خود زدند / شهرداری تبریز انتظارات را پایین آورده است برخورد قاطع با اهمال در شهرداری /شهرداری ها به پیشگیری از ساخت ساز غیر مجاز توجهی ندارند بهرام چاووشی روسای ادوار نظام مهندسی آذربایجان شرقی را به مناظره دعوت کرد استحکام بنا عامل محرومیت مهندسان / اکثر پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی ورشکست شده اند رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند
  یادداشت
هیچ نامی بی‌حقیقت دیده‌ای؟ دماوند خاموش است رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی مسکن کلید “رونق تولید” پاسخ به سه سؤال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم صرفه‌جویی سالانه ۱۹ هزار میلیارد تومان با اجرای مبحث ۱۹ ساختمان سازه خبر دو ساله شد لزوم نگاه تحقیقاتی به پروژه‌­های اجرایی حوزه نگهداری راه گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها
  جدید ترین اخبار
قیمت مسکن با ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تعدیل می شود بهسازی و روکش آسفالت جاده مراغه – هشترود سرعت می گیرد کیفیت ساخت و سازها باید افزایش پیدا کند اقدامات حمایتی می‌تواند قیمت مسکن را کنترل کند قوانین نظام مهندسی باید تجدید نظر شود ضروروت حمایت دولت از بخش خصوصی برای ساخت مسکن خرید هواپیمای دست دوم توجیه اقتصادی ندارد ابهامات خرید هواپیما در دوران آخوندی بررسی می شود طرح جامع مسکن اجرایی نشده است شرکت‌های بزرگ پیمانکاری در عرصه ساخت و ساز نادیده گرفته شدند

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir