مجلس | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷ | Saturday, 19 January , 2019
 مجلس

عضو کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد:

لزوم تخصیص اعتبارات ریالی و ارزی به توسعه ریلی کشور

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر این‌که لازم است اعتبارات ریالی و ارزی بر‌ا‌ی توسعه ریلی کشور اختصاص یابد، گفت: تا زمانی که تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان کشور با قطار سفر نکنند، ادراک کاملی از توسعه ریلی کشور نخواهند داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

رونق مسکن با فروش اعتباری مصالح ساختمانی

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که کارت‌های اعتباری خرید مصالح ساختمانی به انبوه سازان باعث رونق بازار مسکن می‌شود، گفت: به دلیل افزایش قیمت نهاده‌های ساختمانی طی ۱۰ ماه اخیر ساخت برخی از پروژه‌های ساختمانی متوقف شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

باید از همه ظرفیت مالیات بر عایدی مسکن استفاده شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه مالیات برعایدی مسکن طرح جدیدی نیست و در مجلس قبل هم مطرح شده بود، گفت: پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مجلس این است که سایر بازارهای مالی نیز در طرح مالیات برعایدی سرمایه دیده شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

ضرورت نظارت مستقیم نظام مهندسی بر احداث پروژه ها

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن طرح جامع شهری در صدور مجوزهای ساخت و ساز گفت: در طرح جامع شهری جوانب مختلفی باید دیده شود و در صدور مجوز برای ساخت یک پروژه نظارت مستقیم سازمان نظام مهندسی باید وجود داشته باشد تا از لحاظ ایمنی و جوانب […]

واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی از سال آینده آغاز می شود

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به پیش بینی حدود ۶۲ هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی در سال آینده، از واگذاری بخشی از این پروژه ها به بخش خصوصی در سال آینده خبر داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

افزایش تسهیلات، راه حل مشکل مسکن نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش سقف تسهیلات راه حل مشکل مسکن نیست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد:

لزوم واگذاری مدیریت فرودگاه‌های استانی به استانداران

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ضرورت دارد، مدیریت فرودگاه‌های استانی به استانداری‌ها واگذار شود، گفت: برای حذف بلیت‌های چارتری به وزارت راه و سازمان هواپیمایی تذکرات لازم را داده‌ایم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

دولت ساز و کارهای کنترل قیمت مسکن را تهیه نکرد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بازار سرمایه‌های دیگر نیز باید در مالیات بر عایدی سرمایه دیده شود گفت:ساز و کارهای شناسایی کنترل قیمت مسکن را هنوز دولت تهیه نکرده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

روند نزولی تولید مسکن/کمبود ۴ میلیونی واحد مسکونی در بازار

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن متأسفانه طی چند سال گذشته روند نزولی پیدا کرده است و این در حالی است که ما باید سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بسازیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

۱۲ هزار میلیارد تومان سر جمع اعتبارات وزارت راه و شهرسازی

سر جمع اعتبارات وزارت راه و شهرسازی در بودجه سال آینده حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که، وزارتخانه از فرصت های اعتباری تبصره ها، اوراق مشارکت و فاینانس ها به خوبی استفاده نکرده است.

مجلس به وزیر راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن ضرب الاجل تعیین کرد

رئیس کمیسیون عمران مجلس از ضرب الاجل کمیسیون متبوعش به وزیر راه و شهرسازی برای ارائه برنامه او جهت ساماندهی بازار مسکن خبر داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

طرح بازآفرینی شهری موجب رونق صنعت ساخت و ساز می شود

طرح بازآفرینی شهری موجب رونق گرفتن صنعت محصولات و مواد اولیه صنعت ساخت و ساز می شود.

راهکار تعدیل قیمت مسکن؛ واگذاری تسهیلات به سازندگان انبوه مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه افزایش میزان تسهیلات مسکن صرفا راه حل اساسی تأمین خانه نیست گفت:باید سیاست های کلان تنظیم بازار در این حوزه تقویت شوند.

پیشنهاد مجلس برای بالا رفتن قدرت خرید زوج‌های جوان فاقد مسکن

نمایندگان مجلس با حضور در بانک مسکن و در حضور وزیر راه و شهرسازی تقویت قدرت خرید زوج‌های جوان فاقد مسکن و کنترل سوداگری و سفته­ بازی در بازار ملک را پیشنهاد کردند و بحث و بررسی گذاشتند.

مخالفت ۱۰۰ درصدی کمیسیون انرژی با افزایش قیمت سوخت

رئیس کمیسیون انرژی با بیان اینکه این کمیسیون ۱۰۰ درصد مخالف افزایش نرخ سوخت است و رضایتی از این کار ندارد، گفت: تاکنون هیچ بحث و صحبت و مذاکره‌ای درباره افزایش قیمت از سوی مجلس و دولت نشده است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

تسهیلات تولید و خرید مسکن با شرایط آسان افزایش یابد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: شوک ارزی در سال جاری هزینه ساخت و ساز را افزایش داده بنابراین باید میزان تسهیلات تولید و خرید مسکن با شرایط آسان افزایش یابد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

اخذ مالیات صرفا در بخش مسکن اثرات منفی در جذب سرمایه‌گذاری دارد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اخذ مالیات صرفا در حوزه مسکن تاثیر معکوس بر روی جذب سرمایه دارد لذا قرار شد تا با نگاهی وسیع‌تر این طرح بررسی شود.

وام خرید مسکن ۲برابر می‌شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از دوبرابر شدن وام خرید مسکن در راستای افزایش قدرت خرید مردم خبر داد.

کمیسیون عمران مجلس طرح ساماندهی بازار مسکن ارائه می کند

رئیس کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح جدید کمیسیون عمران مجلس برای ساماندهی بازار مسکن به زودی نهایی می‌شود.

تذکر کتبی ۲۵ نماینده به وزیر کشور درباره تعلل در صدور حکم حناچی

یک عضو فراکسیون شوراهای مجلس گفت: امروز در صحن تذکری را به وزیر کشور آماده کردیم که به امضای ۲۵ نفر از نمایندگان استان تهران رسید و خواستیم ایشان تعللی در اجرای حکم شهردار تهران نداشته باشند و موارد مدنظر نمایندگان نیز بیان شد

عضو کمیسیون عمران مجلس:

ساخت سالیانه یک هزار کیلومتر خطوط ریلی تکلیف شده است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای دستیابی به چشم‌انداز توسعه شبکه ریلی تا سال ۱۴۰۴، سالیانه باید یک هزار کیلومتر خطوط ریلی در کشور ساخته شود.

۲۲بهمن زمان احتمالی افتتاح خط آهن «میانه – بستان‌آباد»

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی از احتمال بهره‌برداری از خط آهن «میانه – بستان‌آباد» در ۲۲ بهمن‌ماه امسال خبر داد.

نصب صندلی کودک در خودروهای سواری اجباری شد

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس از اصلاح ماده ۱۹ قوانین راهنمایی و رانندگی و الزامی شدن داشتن صندلی کودک و کلاه ایمنی برای تمامی سرنشینان موتور در جلسه امروز کمیسیون عمران خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد:

اعمال سیاست‌های تشویقی حرکت به سمت قراردادهای دو ساله اجاره مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه «از دو ساله شدن قرارداد اجاره مسکن استقبال می‌کنم»،‌ گفت: البته نمی‌توان این موضوع را به مالکان اجبار کرد ولی می‌توان سیاست‌های تشویقی را در نظر گرفت تا مالکان به سمت قراردادهای دو ساله اجاره حرکت کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

کشور با کمبود ۴ میلیون مسکن برای کم‌درآمدها مواجه است

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت باید سیاست‌گذاری و ریل‌گذاری مناسبی برای جبران کمبود ۴ میلیون واحد مسکونی برای کم‌درآمدها انجام دهد، گفت: نظر وزیر جدید راه و شهرسازی اتمام هر چه سریع‌تر مسکن مهر است.

  گزارش
حق مسکن کارگران چقدر می‌شود؟ معرفی سریع‌ترین هواپیمای الکتریکی جهان تا سال ۲۰۲۰ سازمان نظام مهندسی ساختمان؛ از بلاتکلیفی تا پیشنهادهای عجیب نرخ تلفات هوایی در ۲۰۱۸ صعودی بود! بازنگری حق مسکن؛ نیاز جامعه کارگری حذف سوداگری درکنار حمایت از تولید مسکن/ مالیات بر عایدی قانون شود بهترین ایرلاین‌های جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند دوره رونق مسکن تکمیل شده است تخت سلیمان،بزرگترین آتشکده ساسانی در وسط دریاچه ای عجیب! دریافت وام مسکن چقدر آب می‌خورد؟
  مصاحبه
رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
لزوم تخصیص اعتبارات ریالی و ارزی به توسعه ریلی کشور رونق مسکن با فروش اعتباری مصالح ساختمانی باید از همه ظرفیت مالیات بر عایدی مسکن استفاده شود ضرورت نظارت مستقیم نظام مهندسی بر احداث پروژه ها واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی از سال آینده آغاز می شود افزایش تسهیلات، راه حل مشکل مسکن نیست لزوم واگذاری مدیریت فرودگاه‌های استانی به استانداران دولت ساز و کارهای کنترل قیمت مسکن را تهیه نکرد روند نزولی تولید مسکن/کمبود ۴ میلیونی واحد مسکونی در بازار ۱۲ هزار میلیارد تومان سر جمع اعتبارات وزارت راه و شهرسازی

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir