نظام مهندسی | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۸ | Thursday, 12 December , 2019
 نظام مهندسی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

نظارت بر خدمات مهندسین یکی از خواسته های مهم مردم است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت:نظارت بر خدمات مهندسین ناظر یکی از خواسته های مهم مردم و جامعه از شما مسئولین می باشد.

خرم در آستانه کسب ریاست نظام مهندسی کشور

وزیر اسبق راه و ترابری توانست با کسب بیشترین آراء مأخوذه صدر لیست سه نفره کاندیداهای ریاست نظام مهندسی ساختمان کشور را به خود اختصاص دهد.

هیئت رئیسه جدید نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی انتخاب شدند

هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی پس از هفته ها کش و قوس انتخاب شدند.

شهرداری شناسنامه فنی ملکی را جدی نمی‌گیرد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران متاسفانه برخلاف قانون نظام مهندسی درخصوص گسترش ساختمان‌های دارای شناسنامه فنی، ملکی تخلف می‌کنند گفت: شهرداری تهران باید قبل از صدور پایان کار از سازنده‌ها درخواست شناسنامه فنی ملکی کند اما متاسفانه به راحتی پایان کار را صادر می‌کند.

فرصت حضور مهندسان ایرانی در پروژه ۱۶۰ میلیارد دلاری قطری‌ها

نماینده شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی با اشاره به برنامه میزبانی قطری‌ها در جام جهانی فوتبال، گفت: اجرای ۱۶۰ میلیارد دلار پروژه در قطر برای این مسابقات جهانی، فرصت مغتنمی برای حضور مهندسان ایرانی در این پروژه‌ها است.

سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در کما! ضرورت ورود نهادهای مسئول به موضوع

انتخابات هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی برای بار سوم برگزار نشد  که این اتفاق علنا این سازمان را درگیر مشکلات جدیدتر کرد.

یادداشت

تغییر درهیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی از حرف تا عمل!

انتخابات هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی هفته گذشته به دلایل نامعلوم برگزار نشد.

یادداشت

در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر است؟!

انتخابات هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی با عدم حضور تعدادی از اعضا برگزار نشد.

همکاری مشترک آتش نشانی اردبیل و نظام مهندسی در ارتقای ایمنی ساختمانها

مدیرعامل سازمان آتش نشانی اردبیل گفت: آتش نشانی اردبیل همکاری مشترکی را با سازمان نظام مهندسی استان اردبیل در راستای ارتقای ایمنی ساخت و سازها انجام داد تا با نظارت بیشتر زمینه ایمن‌سازی واحدهای مسکونی در شهر اردبیل فراهم آید.

تعیین تکلیف تعرفه سال ۹۸ خدمات مهندسی ظرف ۱۵ روز+نامه

محمود محمودزاده، سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نامه ای خطاب به مدیران کل راه و شهرسازی استان ها، خواستار تعیین تعرفه سال ۱۳۹۸ خدمات مهندسی استان ها شد. به گزارش سازه خبر محمود محمودزاده، سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نامه ای خطاب به مدیران کل […]

وزیر راه ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان را ابلاغ کرد

وزیر راه و شهرسازی ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان را که تهیه و تصویب شده و چگونگی «طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی» را مشخص می سازد، برای اجرا ابلاغ کرد.

قانون نظام مهندسی ساختمان و آیین‌نامه‌های آن اصلاح می‌شود

 معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز بعد از ۲۴ سال که از قانون نظام مهندسی ساختمان می‌گذرد حتما باید اصلاحاتی روی قانون نظام‌مهندسی ساختمان داشته باشیم و همه آنها باید در راستای استراتژی و هدف باشد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور:

سازمان نظام مهندسی ساختمان پدرخوانده دارد

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور معتقد است، تقاضای بالقوه خرید مسکن وجود دارد اما قدرت خرید به شکلی کاهش پیدا کرده که متقاضیان جرات ورود به بازار را ندارند و از سویی مدعی است که باید قبول کرد پدرخوانده در سازمان نظام مهندسی وجود دارد.

گزارش ترجمه

لزوم توقف استفاده از بتن در ساخت و سازها!

کارشناسان و فعالان شرکت کننده در اجلاس معماری در شرایط اقلیمی اضطراری در لندن با هم اندیشی به این مهم دست یافتند که ‍استفاده از مصالح بتنی در ساخت و سازها باید متوقف شود

بی اطلاعی رئیس سازمان نظام مهندسی از وجود پدرخوانده ها

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه از وجود مافیا و پدرخوانده در این سازمان بی اطلاع است گفت: چرا از افزایش کیفیت ساخت و ساز در این سالها صحبتی نمی کنند اما به حاشیه توجه زیادی می شود.

گزارش تصویری

دکتر علیرضا معتمد نیا عضو هیئت علمی دانشگاه میهمان سازه خبر

دکتر علیرضا معتمد نیا عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در تحریریه سازه خبر، نخستین و پربازدیدترین رسانه تخصصی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور ضمن آشنایی با روند فعالیت های این رسانه به سئوالات خبرنگاران سازه خبر نیز پاسخ داد.

عضو هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با سازه خبر:

برای بستن گلوگاه های فساد در نظام مهندسی تلاش می کنم /با استقرار در ساختمان نیمه کاره مخالفت می کردم / مشمول بخشنامه تعارض منافع نیستم

عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی از اوضاع فعلی این سازمان گفت، دلایل مشارکت پایین مهندسان در انتخابات را تشریح کرد، از بستن گلوگاه های فسادهای احتمالی در سازمان خبر داد  و به اظهار نظر در خصوص استقرار این سازمان در ساختمان نیمه کاره پرداخت.

یادداشت

مهندسانی که پول می‌گیرند و نظارت نمی‌کنند!

امضافروشی، زد و بند، نظارت‌های صوری و … بر ساختمان‌های در حال احداث، واژه‌هایی است که سال‌هاست در محافل رسانه‌ای و کارشناسی مطرح می‌شود اما هنوز آن‌طور که باید و شاید اقدام عاجلی در این زمینه صورت نگرفته است. به گزارش سازه خبر، تازه‌ترین جنجال درخصوص نظارت‌های صوری بر ساختمان‌ها در چالش اخیر وزارت راه و […]

نظام مهندسی ساختمان از ناپاکی‌ها پاک می‌شود؟

تیم قبلی وزارت راه و شهرسازی تفکرات شخصی خود را برتر از قانون و مبنای سنجش و معیار همه تصمیمات قرار می‌داد و به همه ارکان سازمان نظام مهندسی ساختمان نگاه ابزاری داشت.

با استفاده از مساعدت تخصصی نمایندگان UNDP

مدارس و بیمارستان های سبز احداث می شود

 کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی تشکیل جلسه داد و نحوه پیاده سازی استاندارد های انرژی در ساختمان ها را بررسی کرد.

حواشی جدید انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان

طی دو هفته اخیر معاون مسکن و ساختمان کشور درگیر حواشی شبیه دوران عباس آخوندی و معاون وی در این معاونت بوده که همه این مسائل به هشتمین دوره انتخابات شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان مربوط می‌شود.

گزارش ترجمه

طراحی اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا+تصاویر

اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا برای شهر لندن طراحی شد.

مالکان تهرانی برای دریافت شناسنامه فنی و ملکی ساختمان اقدام کنند

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: شناسنامه فنی و ملکی تمامی ساختمان هایی که هزینه آن به حساب نظام مهندسی واریز شده، آماده است و مالکان برای دریافت آن اقدام کنند.

اعضای جدید شورای مرکزی نظام مهندسی تایید شدند/فهرست اعضا

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان گفت: ۲۵ نفر عضو اصلی و ۷ عضو علی‌البدل از میان ۶۶ فرد معرفی شده از سوی مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به تأیید وزیر راه و شهرسازی رسید.

نظام نامه‌ چگونگی نماهای ساختمان تدوین می شود

عضو هیأت رئیسه گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از تدوین نظام نامه‌ چگونگی نماهای ساختمان خبر داد و گفت: این نظام نامه دراختیار معماران،‌ طراحان و ناظران ساختمان معماری قرار خواهد گرفت،

  گزارش
بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟ تکمیل اولین پل بزرگراهی غول‌آسای بین مرزی روسیه و چین گران‌ترین خانه‌های آمریکا معامله آپارتمان در تهران ۴۰ درصد کاهش یافت جهش اقتصادی آذربایجان‌غربی به روایت آمار پیش بینی وضعیت بازار مسکن تا پایان امسال «سرپل‌ذهاب» دو سال پس از زلزله/ دردسر ساکنان اتاقک‌های ۱۶ متری ضرورت تنویر افکار عمومی توسط شهردار تبریز در خصوص پارک های احداث شده! قیمت خانه‌های لوکس در شهرهای مختلف آمریکا سال ۹۹، سال رونق مالی پروژه های عمرانی
  مصاحبه
تحریک گسل تبریز شایعه است / نامشخص بودن گسل مسبب زلزله میانه خانه دار شدن ۵۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن / سقف وام مسکن باید برداشته شود / بخشودگی جرایم با اجرای طرح میثاق دخالت دولت رکود ساخت و ساز را حل نمی کند / آمادگی بنیاد بتن آذرآبادگان برای مشارکت در پروژه های بازآفرینی شهری تحقق سهمیه ۱۰۰ در صدی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در احداث مسکن مهر / هم مسکن ساخته ایم هم اشتغالزایی کرده ایم عملکرد شهرداری تبریز در مهندسی ترافیک ضعیف است / طرح اجرا شده در میدان آذربایجان قابل قبول نیست برای بستن گلوگاه های فساد در نظام مهندسی تلاش می کنم /با استقرار در ساختمان نیمه کاره مخالفت می کردم / مشمول بخشنامه تعارض منافع نیستم استادیوم یادگار امام(ره) تبریز بودجه اختصاصی ندارد / نور استادیوم استاندارد است /کنترل استادیوم با ۱۰۰ دوربین نورپردازی تبریز در حد صفر است/ نورپردازی موجب رونق کسب و کارها می شود شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد/ مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم/ مردم از چپ و راست خسته شده اند/ حذف فلکه بزرگ ولی عصر امنیتی نبود تعلیق ۹۸ مشاور املاک در تبریز / فعالیت بانوان به عنوان مشاور املاک ممنوع نیست / مشاورین املاک نقشی در افزایش قیمت ها ندارند
  یادداشت
سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در کما! ضرورت ورود نهادهای مسئول به موضوع تغییر درهیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی از حرف تا عمل! در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر است؟! زلزله ترس ندارد آمادگی می خواهد تفاوت‌های طرح اقدام‌ملی با مسکن مهر چیست؟ درمان رکود بازار مسکن با تولید هدفمند و اجرای مالیات های تنظیمی چرا قیمت مسکن کاهشی شد؟ ایرج شهین باهر شهردار تبریز دکتر است یا مهندس؟! لزوم توقف استفاده از بتن در ساخت و سازها! نمای رومی و پوست اندازی تبریز!
  جدید ترین اخبار
نظارت بر خدمات مهندسین یکی از خواسته های مهم مردم است خرم در آستانه کسب ریاست نظام مهندسی کشور هیئت رئیسه جدید نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی انتخاب شدند شهرداری شناسنامه فنی ملکی را جدی نمی‌گیرد فرصت حضور مهندسان ایرانی در پروژه ۱۶۰ میلیارد دلاری قطری‌ها سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در کما! ضرورت ورود نهادهای مسئول به موضوع تغییر درهیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی از حرف تا عمل! در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر است؟! همکاری مشترک آتش نشانی اردبیل و نظام مهندسی در ارتقای ایمنی ساختمانها تعیین تکلیف تعرفه سال ۹۸ خدمات مهندسی ظرف ۱۵ روز+نامه

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir