نظام مهندسی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
سه شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷ | Tuesday, 14 August , 2018
 نظام مهندسی

برای انتخاب مهندسان از سوی پیمانکاران

نظام مهندسی و راه شهرسازی به توافق رسیدند

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از دستیابی به توافق میان شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان با این معاونت برای انتخاب مهندسان از سوی پیمانکاران خبر داد.

پیشنهاد نظام مهندسی برای جلوگیری از امضافروشی ارائه شد

رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور گفت: برای جلوگیری از امضافروشی در بخش ساخت و ساز، به دنبال حضور مهندسان ناظر مقیم در طرح های ساختمانی هستیم.

بر اساس ابلاغیه جدید آخوندی؛

آیین‌نامه نظام‌مهندسی بازهم اصلاح شد/کمرنگ‌تر شدن نقش نظام‌مهندسی

در اصلاحیه جدید آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی، اگر این سازمان اسامی مهندسان ناظری که کارفرما تعیین کرده را ظرف ۳ روز تأیید نکند، خودبه خود این اسامی قطعی می شوند.

گزارش اختصاصی سازه خبر

ثبت نام ۸۳ نفر در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

۸۳ نفر  از مهندسان آذربایجان شرقی در ۷ رشته در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان ثبت نام کردند.

اظهار نظر معاون وزیر در مورد احتمال رد صلاحیت های گسترده در انتخابات نظام مهندسی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شخصا با برگزاری اجلاس سالیانه سازمان نظام مهندسی در گران‌ترین هتل ایران موافق نیستم ولی آنها مقررات خودشان را دارند و پولش را از اعضا می‌گیرند.

حق عضویت اعضای نظام مهندسی فاقد پروانه تغییر کرد

حق عضویت اعضای نظام مهندسی فاقد پروانه تغییر کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان:

بعضی استانها با قوه قهریه طبق بخشنامه های وزیر عمل می‌کنند

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی، نظارت بر احداث ساختمان‌ها را امری اختیاری می‌داند گفت: اغلب استان‌ها طبق روال سابق و منویات ما پیش می‌روند اما دو سه استان معدود به دلیل استفاده وزارتخانه از قوه قهریه مجبور هستند ملاحظاتی صورت دهند و طبق بخشنامه های وزیر عمل می‌کنند.

عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با سازه خبر:

بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود

دکتر رضا دیزجی عضو هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی میهمان تحریریه پایگاه سازه خبر بود و به بیان نظرات خود در خصوص بخشنامه های اخیر وزیر راه و شهرسازی، عملکرد شهرداری تبریز و… پرداخت.

با صدور نامه ای

سازمان نظام مهندسی ساختمان از عملکرد صدا سیما انتقاد کرد

سازمان نظام مهندسی ساختمان، با انتقاد از رویه صدا و سیما در انعکاس یکسویه اخبار مربوط به وزیر راه و شهرسازی و ابلاغیه های اخیر او، خواستار برگزاری نشست با رییس صداوسیما به منظور اطلاع رسانی موضوعات مربوط به نظام مهندسی شد.

واکنش معاون آخوندی به اظهارات رئیس سازمان نظام مهندسی؛

برخورد قانونی با مدیران متخلف نظام مهندسی

معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از مواضع رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: آقای رجبی به مدیران نظام مهندسی توصیه می‌کند که به بخشنامه‌های وزارتخانه توجه نکنند؟ هیچ مماشاتی نخواهیم کرد.

در يك نامه خطاب به جهانگیری مطرح شد:

تأکید مجدد معاون رئیس‌جمهوری بر مسئولیت کنترل مستقیم ساختمان توسط شهرداری‌ها

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری در نامه‌ای خطاب به دكتر جهانگيری، مجددا بر مسئولیت شهرداری‌ها نسبت به کنترل مستقیم امور ساختمان‌ها و نظارت عالیه از سوی وزارت راه و شهرسازی تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد:

وجود۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار میلیار دتومان طرح عمرانی نیمه تمام در کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی نیمه تمام داریم.

وزیر راه و شهرسازی:

نظام مهندسی نمی تواند نظارت و اجرا را با هم انجام دهد

وزیر راه و شهرسازی گفت: به عنوان کسی که سال‌ها عضو نظام مهندسی و عضو شورای مرکزی این سازمان بوده‌ام می‌گویم به پیر، به پیغمبر اگر کار نظام مهندسی با میل و رغبت بهره‌بردار نباشد، به زور نمی‌توان خدمتی را به مردم فروخت.

مهلت ثبت‌نام از داوطلبان هشتمین انتخابات نظام مهندسی تمدید شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از تمدید مهلت ثبت‌نام از داوطلبان هشتمین انتخابات نظام مهندسی سال ۱۳۹۷ خبر داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان:

بدون برنامه‌ریزی در حوزه مسکن رشد اشتغال محقق نمی شود

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: اگر در حوزه مسکن برنامه‌ریزی جدی نداشته باشیم اهداف دولت در بخش اشتغال محقق نخواهد شد.

گزارش گفتگوی ویژه خبری؛

لزوم اتخاذ سیاست‌های مشخص برای اجاره بهای مسکن

عضو کمیسیون عمران: زمانی که دولت نرخ تورم را تک رقمی اعلام می‌کند باید نرخ اجاره بهای مسکن نیز تک رقمی باشد.

اعضای هیئت اجرایی و دستگاه نظارت بر انتخابات نظام مهندسی آذربایجان شرقی معرفی شدند

اعضای هیئت اجرایی و دستگاه نظارت بر انتخابات  هیئت مدیره نظام مهندسی آذربایجان شرقی معرفی شدند. به گزارش سازه خبر، ابوالقاسم سلطانی مدیر کل راه و شهر سازی و رئیس دستگاه نظارت آذربایجان شرقی با صدور نامه و اطلاعیه ای اعضای هیئت اجرایی و دستگاه نظارت بر انتخابات  هیئت مدیره نظام مهندسی آذربایجان شرقی معرفی کرد. […]

عملکرد یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در خرداد۹۷ تشریح شد

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن، عملکرد یگان حفاظت را در خرداد ۹۷ تشریح کرد و گفت: در ماه گذشته در اجرای آرای قطعی، ۴۰ فقره احکام قضایی در استان‌ها، اجرا شد که مجموعا موجب رهاسازی و اعاده ۳۱ هکتار از اراضی به مایملک سازمان شد که ارزش اجرای احکام قضایی در ماه […]

سه ماده از طرح اصلاح قانون نظام مهندسی تصویب شد

اعضای کمیسیون عمران مجلس، سه ماده از طرح اصلاح قانون نظام مهندسی را پس از بررسی، تصویب کردند.

گزارش

تلاش های نظام مهندسی ناکام، مهندسان بلاتکلیف!

جدیدترین تلاش سازمان نظام مهندسی ساختمان برای برای جلوگیری از تغییرات اصلاحی وزیر راه و شهرسازی در حالی ناکام ماند که جامعه‌ مهندسان کماکان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

حکم تعلیق رییس سابق نظام مهندسی تهران تایید شد+سند

از سوی شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری شکایت رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مبنی بر ابطال تصمیم وزیر راه و شهرسازی درباره تعلیق پروانه اشتغال به مهندسی او رد شد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان:

جامعه مهندسی یک سال اسیر موضوعات کم اهمیت بود

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه دولت از ظرفیت مهندسان استفاده نمی کند گفت: خوشحالم بعد از حدود یک سال که انرژی جامعه مهندسی اسیر موضوعات کم اهمیت بود، امروز صحبتهایی از جنس مهندسی و مواردی همچون مدیریت انرژی مطرح می کنیم.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی :

رکود مسکن معمولا ۴ سال و رونق ۶ ماه است/هر بار قیمت مسکن افزایشی شد، به حالت قبل بازنگشت

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی تهران گفت: بازار مسکن همواره در دوره چرخه ۴ تا ۵ ساله در رکود به سر می‌برد و در یک دوره ۶ ماهه یا یک ساله دچار رونق در معاملات و افزایش قیمت مسکن می‌شود.

از سوی معاون آخوندی؛

نظامنامه انتخابات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان ابلاغ شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروزه برگزاری انتخابات، یکی از مهم ترین اقدامات در راستای گزینش نمایندگان و مدیرانی شایسته و کاردان با پشتوانه مردمی است.

درخواست رجبی ازآخوندی/واگذاری اختیار برگزاری انتخابات نظام مهندسی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، از پیشنهاد شورای مرکزی نظام مهندسی به وزیر راه و شهرسازی برای واگذاری اختیارات برگزاری انتخابات به این شورا خبرداد.

  گزارش
برنامه دولت برای کنترل قیمت مسکن جواب می‌دهد؟ خطر بازگشت رکود تورمی به مسکن/بازار به تسهیلات جدید واکنش نداد عامل گرانی مسکن،نوسانات ارزی است/اثرات مثبت مالیات بر عایدی مسکن بازار دلار، چگونه قیمت خانه را بالاوپایین می‌کند؟ رشد ۹۴ درصدی ارزش صادرات سنگ تزیینی در پنج سال جزئیات ۱۰ چالش زندگی در پایتخت/ وجود تمایل ۵۸ درصدی به ترک پایتخت خانه بخریم یا دست نگه داریم؟/برآوردی از بازار مسکن در ماههای آتی ثبت نام ۸۳ نفر در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گران‌ترین خانه‌های دوبی چه قدر می‌ارزند؟ بیداد بی قانونی در بازار رهن و اجاره
  مصاحبه
بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم
  یادداشت
یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها ضرورت بازتعریف ارائه خدمات مهندسی ساختمان نکاتی در باب طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان راهكارهای تعديل بازار مسكن پرسه در دالان تاریخ قانون نظام مهندسی، روز از نو روزی از نو؟! احیای جاده ابریشم، این بار از مسیر شمال جهش در قیمت خودرو از کجا شروع شد؟
  جدید ترین اخبار
نظام مهندسی و راه شهرسازی به توافق رسیدند پیشنهاد نظام مهندسی برای جلوگیری از امضافروشی ارائه شد آیین‌نامه نظام‌مهندسی بازهم اصلاح شد/کمرنگ‌تر شدن نقش نظام‌مهندسی ثبت نام ۸۳ نفر در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی اظهار نظر معاون وزیر در مورد احتمال رد صلاحیت های گسترده در انتخابات نظام مهندسی حق عضویت اعضای نظام مهندسی فاقد پروانه تغییر کرد بعضی استانها با قوه قهریه طبق بخشنامه های وزیر عمل می‌کنند بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود سازمان نظام مهندسی ساختمان از عملکرد صدا سیما انتقاد کرد برخورد قانونی با مدیران متخلف نظام مهندسی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir