نظام مهندسی | نخستين پايگاه خبری-تحليلی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
 نظام مهندسی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی:

توجه به معماری اسلامی، یکی از وظایف اصلی نظام مهندسی است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی مطرح کرد:توجه به معماری اسلامی، یکی از وظایف اصلی نظام مهندسی است.

رییس سازمان نظام مهندسی:

دستورالعمل منع تعارض منافع ابلاغی بازنگری می شود

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد:دستورالعمل منع تعارض منافع ابلاغی بازنگری می شود.

روایت رجبی از مشکلات اصلی مهندسان ساختمانی /بخش خصوصی در ایران جدی گرفته نمی شود

عضو کمیسیون عمران مجلس، ریشه اختلافات وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی را بی توجهی دولت به قوانین و همچنین نادیده گرفتن بخش خصوصی دانست.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور:

اصلاح چارت بازسازی بافت های فرسوده سرعت نوسازی را بالا می برد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه دولت می تواند با اصلاح چارت بازسازی بافت های فرسوده سرعت خود را در این برنامه بالا ببرد .

به همت مجمع مهندسان جوان استان

سمینار تخصصی آشنایی با قوانین بیمه و بازرسی ادواری در صنعت آسانسور در تبریز برگزار شد

سمینار تخصصی آشنایی با قوانین بیمه و بازرسی ادواری در صنعت آسانسور به همت مجمع مهندسان جوان آذربایجان شرقی و شرکت بیمه معلم و شرکت بازرسی مهندسی ایران در تبریز برگزار شد.

تشریح جزئیات نشست اعضای سازمان نظام مهندسی کشور با وزیر راه و شهرسازی

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی جزییات نشست این سازمان با آخوندی را تشریح کرد.

در تعداد مهندس مقام سوم جهان را داریم

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: ایران با ۵۰۰ هزار مهندس، مقام سوم جهان را به لحاظ تعداد مهندسان در اختیار دارد.

رئیس نظام مهندسی:

در جامعه مهندسی امنیت روانی وجود ندارد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به مطالبات پیمانکاران از دولت گفت: در جامعه مهندسی امنیت روانی وجود ندارد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی:جذب بی‌رویه‌ی دانشجو جایگاه مهندسین را تضعیف کرد

رییس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی تاکید کرد: جذب بی‌رویه‌ی دانشجو جایگاه مهندسین را تضعیف کرد.

توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

مراسم بزرگداشت روز مهندس در تبریز برگزار می شود

مراسم بزرگداشت روز مهندس ۵ اسفند ماه ۹۶ توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در تبریز  برگزار می شود.

معاون وزیر راه و شهری سازی:

لغو کسر ۵درصد درخواست ۵ ساله مهندسان بود

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان با حق‌الزحمه مهندسان املاک خریداری کرده‌اند، گفت:‌ لغو کسر ۵ درصد از حق الزحمه مهندسان ناظر توسط سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان،‌درخواست ۵ ساله مهندسان بود.

خط و نشان معاون وزیر برای رییس نظام مهندسی!

حامد مظاهریان، معاون وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی، عدم تمکین رییس سازمان نظام مهندسی به ابلاغیه های وزیر را سرپیچی از قانون دانست و این سازمان را نسبت به اقدام عملی دولت تهدید کرد.

سازه پرس یک ساله شد

پایگاه خبری سازه پرس، نخستین پایگاه خبری تخصصی حوزه راه و ساختمان شمالغرب کشور به مرکزیت تبریز یک ساله شد.

رئیس انجمن بتن ایران در گفتگوی اختصاصی با سازه پرس(۱):

نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم

رئیس انجمن بتن ایران گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان از مسیر خود منحرف شده و حرف چندانی برای گفتن ندارد.

در نامه ای به وزیر راه؛

کمیسیون عمران مجلس بخشنامه های اخیر آخوندی را غیرقانونی اعلام کرد

کمیسیون عمران مجلس در نامه ای به آخوندی اعلام کرد هر دو بخشنامه اخیر وی در حوزه نظام مهندسی ساختمان غیر قانونی بوده و فاقد اثر است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان:

عجله‌ای در تایید یا رد بخشنامه مهندسان دو شغله نداریم/ نظام مهندسی باید خود تصمیم گیرنده باشند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به اینکه عجله ای در تائید یا رد بخشنامه وزیر راه و شهرسازی نداریم، گفت: سازمان‌های نظام مهندسی می توانند در مجامع خود اخذ درصدی از حق الزحمه مهندسین را در اموری که ارجاع می دهند، مصوب کنند.

ورود مجلس به بخشنامه جنجالی آخوندی درباره نظام مهندسی

رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی با بیان این‌که با اداره قوانین مجلس مکاتبه کرده‌ایم تا مشخص شود بخشنامه اخیر وزیر راه با سایر قوانین و قانون اساسی تعارضی دارد یا خیر، گفت: لغو کسر ۵ درصد از حق‌الزحمه مهندسان ناظر در حیطه وظایف مجامع است.

هشدار شدید رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان به هیئت مدیره‌ها

به فاصله سه روز پس از هشدار معاون آخوندی به رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان ، فرج‌الله رجبی نیز در نامه‌ای به مظاهریان ضمن هشدار به هیئت مدیره‌های سازمان‌ها اعلام کرد:در موضوع کسر ۵ درصد از حق‌الزحمه مهندسان ناظر هیچ ابهامی وجود ندارد.

دبیر هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی با سازه پرس:

مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است

دکتر بیتا باقری دبیر هیئت رئیسه سازمان نظان مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و استاد دانشگاه میهمان تحریریه پایگاه خبری سازه پرس بود و به سوالات خبرنگاران این پایگاه خبری تخصصی حوزه راه و ساختمان پاسخ داد. 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس:

ارتقاء کیفیت‌ با ابلاغیه جدید منع همزمان ارائه خدمات مهندسی کارمندان دولت/ الگوبرداری از دستورالعمل آخوندی برای نمایندگان مجلس

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی‌ابلاغیه اخیر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر منع پذیرش و یا قبول منافع متعارض در ارایه خدمات مهندسی ساختمان را موثر و مثبت ارزیابی کرد و گفت: این ابلاغیه باعث افزایش کیفیت نظارت بر ساخت و ساز‌ها و البته منحصر شدن رقابت می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در گفتگو با سازه پرس:

شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گفت: ما انتظار داریم چون آقای شهین باهر از بدنه سازمان نظام مهندسی است بایستی در راستای افزایش بیشتر تعامل شهرداری با این سازمان اقدام کند.

آغاز کناره‌گیری شاغلین وزارت راه و شهرسازی از حرفه مهندسی/ آخوندی پروانه خود را پس داد

عباس آخوندی ضمن کناره‌گیری از اشتغال به کار مهندسی در زمان اشتغال در وزارت راه و شهرسازی در دو نامه جداگانه به روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و کانون کارشناسان رسمی دادگستری، پروانه اشتغال به کار مهندسی خود را به آن دو دستگاه بازگرداند.

پس از بخشنامه وزیر

نظام مهندسی پا در هواست

بعد از ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه سازمانهای نظام‌مهندسی دیگر حق کسر ۵ درصد از حقوق مهندسان را ندارند که با مخالفت رییس این سازمان همراه شده، هم اکنون دفاتر استانی بلاتکلیف مانده اند که آیا این کارمزد را بگیرند یا نگیرند.

دعوای آخوندی-رجبی تا کِی ادامه می‌یابد؟/جامعه مهندسی؛بازنده اصلی

ادامه دعواهای وزیر راه و شهرسازی و رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان بر سر بخشنامه حذف کسر ۵ درصد از درآمدهای مهندسان می تواند به اعتبار جامعه مهندسی ضربه بزند.

نماینده مجلس:

ابلاغیه وزیر راه مانع بروز فساد مالی و امضا فروشی می‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: صدور ابلاغیه منع دوشغلگی در نظام مهندسی اقدام بجایی از سوی وزیر راه و شهرسازی بود.

  گزارش
گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟ ایده آجرهای توخالی پرشده با “هواژل” وسائط نقلیه متهم ردیف اول پرونده آلودگی هوای تبریز! عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن بررسی وضعیت بناهای تاریخی آذربایجان شرقی و ۶استان دیگر پس از زلزله غرب زلزله بودجه بیشتر از یک‌دهه استان کرمانشاه را بلعید پروژه راه آهن میانه – تبریز ۱۸ ساله شد و به اتمام نرسید! اجرای طرح L.E.Z والزامات آن در تبریز راه آهن ارومیه – مراغه آماده بهره برداری شد/اتمام مراحل ریل گذاری درنگ در خانه «علی مسیو»، گشت‌وگذار در تاریخ مشروطه
  مصاحبه
نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند مدیریت واحد شهری، اجرایی نیست / میدان آذربایجان، فاجعه شهرسازی / شهین باهر با دقت و پاکدست عمل کند دومین جشنواره انتخاب مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار می شود / برگزاری جشن گلریزان مهندسان زندانی دریافت ۵ درصد حق از نظارت صاحب کار قانونی است / آقای وزیر، آیا تعارض منافع در سایر ارگانها وجود ندارد؟ ضرورت غبارروبی از نگین های تبریز/ از شهردار تبریز نباید انتظار معجزه داشت/ سازه پرس می تواند راه گشا باشد تبریز نیازمند رژیم فرهنگی است / انعقاد قرار داد پروژه اطلس با رقم بسیارناچیز/ معمار خوب کارآفرین است شهر زیبایی نساخته ایم / شهردار تبریز شنونده خوبی باشد می توان مسکن را از رکود خارج کرد / مسکن مهر تبریز بی کیفیت نیست
  یادداشت
آجرکاری مواج و پیچیده در کلیسای Eladio Dieste Cristo Obrero در اروگوئه بار سنگین بازآفرینی بافت‌های فرسوده تبریز ۲۰۱۸؛ تبریز همه تبریزی ها وقتی حروف الفبا به پلانهای معماری تبدیل می شوند ابهامات سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به قلم خبرنگار صدا و سیما لوگوی اصلی تبریز ۲۰۱۸ کدام است؟ باز آفرینی شهری عامل ارتقا کیفیت زندگی ۵ نکته مهم در طرح بازآفرینی شهری تبریز و طرح های نازیبا نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی
  جدید ترین اخبار
توجه به معماری اسلامی، یکی از وظایف اصلی نظام مهندسی است دستورالعمل منع تعارض منافع ابلاغی بازنگری می شود روایت رجبی از مشکلات اصلی مهندسان ساختمانی /بخش خصوصی در ایران جدی گرفته نمی شود اصلاح چارت بازسازی بافت های فرسوده سرعت نوسازی را بالا می برد سمینار تخصصی آشنایی با قوانین بیمه و بازرسی ادواری در صنعت آسانسور در تبریز برگزار شد تشریح جزئیات نشست اعضای سازمان نظام مهندسی کشور با وزیر راه و شهرسازی در تعداد مهندس مقام سوم جهان را داریم در جامعه مهندسی امنیت روانی وجود ندارد رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی:جذب بی‌رویه‌ی دانشجو جایگاه مهندسین را تضعیف کرد مراسم بزرگداشت روز مهندس در تبریز برگزار می شود

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir