آذربایجان شرقی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
سه شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷ | Tuesday, 14 August , 2018
 آذربایجان شرقی

کارگاه آموزشی “معماری شهری و مدیریت بحران” در تبریز برگزار شد

کارگاه آموزشی معماری شهری و مدیریت بحران به همت واحد برنامه ریزی و بحران شهرداری منطقه۴ برگزار شد.

تردد ناوگان حمل بار درکلانشهرها منوط به داشتن پروانه از شهرداری ها شد

مدیرعامل سازمان حمل ونقل بارشهرداری تبریز گفت: برابر مصوبه هئیت دولت تردد ناوگان حمل بار درکلانشهرها منوط به داشتن پروانه از شهرداری ها است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی:

زیرسازی راه آهن میانه – بستان آباد به اتمام رسیده است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: برای تکمیل راه آهن بستان آباد – تبریز ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

مشکل مرخصی خودروهای ارس پلاک حل می شود

مدیر عامل منطقه آزاد ارس گفت: ارس در بین مناطق آزاد زمینه پیشرفت و اعتلای بیشتری دارد.

معاون قضایی دادگستری آذربایجان شرقی تاکید کرد:

پیش خرید ساختمان فقط با تنظیم سند در دفاتر رسمی

معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که مردم در همان ابتدای کار برای تنظیم قرارداد در “پیش‌فروش واحدهای ساختمانی” حتما از طریق دفتر اسناد رسمی اقدام کرده و سند رسمی تنظیم کنند، گفت: مردم برای خریداری امتیاز یک واحد مسکونی به صورت پیش […]

اظهارات نماینده کلیبر در مجلس در مورد تخصص و خوش فکری عباس آخوندی!

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تقدیر از وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه‌های ابتکاری آخوندی سبب توسعه حمل‌ونقل ریلی، جاده‌ای و هوایی در کشور شده است.

فیش های نوسازی و مشاغل شهرداری تبریز از شهریور امسال توزیع می شود

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز گفت: یکی از منابع درآمد پایدار شهرداری ها عوارض نوسازی و مشاغل و پسماند است که شهرداری تبریز یک بار در سال فیش این عوارض را توزیع می کند که امسال نیز از شهریورماه اغاز می شود.

تداوم فعالیت اتوبوسهای خطوط شبانه تبریز در مسیر تندرو

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از استمرار فعالیت اتوبوسها در قالب خطوط شبانه در مسیر تندرو خبر داد.

با اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی

طرح توسعه فرودگاه تبریز اجرا می شود

مدیرکل فرودگاه‌‌های استان آذربایجان شرقی از انجام دو پروژه توسعه‌ای در فرودگاه شهید مدنی تبریز با اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی خبر داد. به گزارش سازه خبر، مصطفی صفایی، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی به پروژه‌های عمرانی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز اشاره کرد و گفت: دو پروژه عمرانی در فرودگاه تبریز تعریف شده و اولین پروژه […]

شهردار تبریز تاکید کرد:

ضرورت جلوگیری از هزینه تراشی پروژه ها پس از افتتاح

شهردار تبریز گفت: ساز و کار اجرایی در شهرداری تبریز وارد فاز جدیدی شده است و برای تحقق کاهش هزینه ها ،بروکراسی غیر ضروری را در دستور مناطق و سازمان ها قرار دادیم.

پیشرفت ۵۰ درصدی اراضی ۱۲۰ هکتاری شهرک خاوران تبریز

شهردار منطقه ۹گفت: اراضی ۱۲۰ هکتاری شهرک مدرن خاوران که متعلق به تعاونی مسکن علوم پزشکی و شهرداری منطقه ۹ می باشد، با تفاهم نامه ای که بمنظور آماده سازی این اراضی، مابین شهرداری این منطقه و سازمان عمران شهرداری تبریز منعقد گردیده، هم اکنون این پروژه دارای پیشرفت ۵۰ درصدی می باشد.

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بهره‌برداری از ۳۰ کیلومتر از بزرگراه تبریز- هریس- اهر در سال جاری

وزیر راه و شهرسازی بعد از بازدید از پروژه آزادراه تبریز- اهر- هریس گفت: امسال حدود ۳۰ کیلومتر از این مسیر افتتاح شده و برای استفاده در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:

ضرورت استقرار دوایر راه و شهرسازی در هوراند

وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان آذربایجان شرقی و در بازدید از شهر جدید هوراند بر لزوم استقرار دوایر راه و شهرسازی و راهداری در این شهرستان تاکید کرد.

مدیر کل ساخت و توسعه شبکه راه‌های منطقه شمال غرب کشور خبر داد؛

بهره‌برداری از جاده میانه – میاندوآب تا پایان سالجاری

مدیر کل ساخت و توسعه شبکه راه‌های منطقه شمال غرب کشور از افتتاح جاده میانه – میاندوآب تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: برای افتتاح ۱۰ کیلومتر باقیمانده از این جاده ۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال

هشت پروژه عمرانی، خدماتی در تبریز به بهره برداری می رسد

شهردار منطقه یک تبریز از افتتاح و بهره برداری هشت پروژه عمرانی، خدماتی با مبلغ ۵۰ میلیارد ریال خبرداد.

شهین باهر تاکید کرد:

ضرورت کاهش برون سپاری پروژه های شهرداری تبریز

شهردار تبریز با تاکید بر کاهش برون سپاری پروژه های شهرداری، گفت: صد در صد اجرای مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش توسط توانمندی های شهرداری صورت می گیرد و سازمان موتوری مراحل اجرایی آن را به عهده دارد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آخرین وضعیت بزرگراه تبریز – اهر را تشریح کرد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با آماده سازی ۱۶ کیلومتر از بزرگراه اهر-تبریز برای افتتاح، سعی می کنیم تا ۱۱ کیلومتر باقی مانده از تعهدات این شرکت در سال ۹۸ عملیاتی شود.

طرح مطالعات جامع مشترک پدافند غیرعامل کشور و شهرداری تبریز اجرایی می شود

مدیر پدافند غیر عامل شهرداری تبریز گفت: با توجه به توافقات کتبی فی مابین شهردار محترم کلانشهر با سازمان پدافند غیرعامل کشور مبنی برانجام طرح مطالعات جامع پدافند غیرعامل شهرداری تبریز، طرح فوق با دستور شهردارتبریز درحال اختصاص بودجه برای شناسایی با شرکت مورد تائید سازمان پدافند غیر عامل کشور در حال اقدام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل:

راه‌آهن مراغه-ارومیه هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه تا پایان سال ۵۳۰ کیلومتر مسیر ریلی را تکمیل می‌کنیم، گفت: راه‌آهن مراغه-ارومیه در هفته دولت امسال بهره‌برداری رسمی می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز:

مردم فقط یک سوم هزینه جابجایی با اتوبوس را پرداخت می کنند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه بر لزوم پرداخت سهم دولت جهت تامین هزینه های جاری ناوگان حمل و نقل عمومی درونشهری اتوبوسرانیها تاکید کرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

تاخیر ۵ ساله در اجرای طرح های هادی روستایی مشکلات اساسی بوجود آورده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از تجارب موفق در جهت اصلاح فرایندهای اداری و حذف تشریفات زاید در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری تأکید کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی خبر داد:

بهره‌برداری ۱۰۰ درصدی از بزرگراه تبریز- اهر در سال ۹۸

استاندار آذربایجان‌شرقی از بهره‌برداری ۱۰۰ درصدی از بزرگراه تبریز- اهر و محورهای هریس و ورزقان در سال ۹۸ خبر داد.

رئيس فرودگاه سهند خبر داد:

مذاکره برای برقراری مجدد پروازهای فرودگاه سهند

رئيس فرودگاه سهند از انجام مذاکره با شرکت هواپيمايی هما برای برقراری دوباره پرواز در اين فرودگاه خبر داد.

رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورا خبرداد:

وضعیت ناعادلانه دریافتی‌ها در شهرداری تبریز/ تخلفات کارگزینی چند برابر تخلفات حوزه عمران

رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه اگر امتیازی در بحث‌های کارگزینی شهرداری هست، باید شامل حال همه کارکنان باشد، گفت: تاکید شورا در مورد وضعیت پرسنلی، یکسان‌سازی حقوق‌هاست که متاسفانه وضعیت ناعادلانه دریافتی‌ها در شهرداری تبریز را شاهد هستیم.

عملیات اجرای روسازی ایستگاه BRT در تبریز با کفپوش های ترافیکی آغاز شد

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری تبریز از آغاز عملیات اجرای روسازی ایستگاه BRT فردوسی با کفپوش های ترافیکی توسط سازمان عمران و با همکاری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز خبر داد.

  گزارش
برنامه دولت برای کنترل قیمت مسکن جواب می‌دهد؟ خطر بازگشت رکود تورمی به مسکن/بازار به تسهیلات جدید واکنش نداد عامل گرانی مسکن،نوسانات ارزی است/اثرات مثبت مالیات بر عایدی مسکن بازار دلار، چگونه قیمت خانه را بالاوپایین می‌کند؟ رشد ۹۴ درصدی ارزش صادرات سنگ تزیینی در پنج سال جزئیات ۱۰ چالش زندگی در پایتخت/ وجود تمایل ۵۸ درصدی به ترک پایتخت خانه بخریم یا دست نگه داریم؟/برآوردی از بازار مسکن در ماههای آتی ثبت نام ۸۳ نفر در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گران‌ترین خانه‌های دوبی چه قدر می‌ارزند؟ بیداد بی قانونی در بازار رهن و اجاره
  مصاحبه
بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم
  یادداشت
یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها ضرورت بازتعریف ارائه خدمات مهندسی ساختمان نکاتی در باب طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان راهكارهای تعديل بازار مسكن پرسه در دالان تاریخ قانون نظام مهندسی، روز از نو روزی از نو؟! احیای جاده ابریشم، این بار از مسیر شمال جهش در قیمت خودرو از کجا شروع شد؟
  جدید ترین اخبار
کارگاه آموزشی “معماری شهری و مدیریت بحران” در تبریز برگزار شد تردد ناوگان حمل بار درکلانشهرها منوط به داشتن پروانه از شهرداری ها شد زیرسازی راه آهن میانه – بستان آباد به اتمام رسیده است مشکل مرخصی خودروهای ارس پلاک حل می شود پیش خرید ساختمان فقط با تنظیم سند در دفاتر رسمی اظهارات نماینده کلیبر در مجلس در مورد تخصص و خوش فکری عباس آخوندی! فیش های نوسازی و مشاغل شهرداری تبریز از شهریور امسال توزیع می شود تداوم فعالیت اتوبوسهای خطوط شبانه تبریز در مسیر تندرو طرح توسعه فرودگاه تبریز اجرا می شود ضرورت جلوگیری از هزینه تراشی پروژه ها پس از افتتاح

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir