گزارش | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱ | Sunday, 29 January , 2023
 گزارش

عمارت موتمن‌الاطبا، اولین خانه سه‌طبقه در ایران

عمارت موتمن‌الاطبا، اولین خانه سه‌طبقه در ایران است که در سال ۱۲۶۲ خورشیدی ساخته شد. این خانه تاریخی ۸۰۰ متر مربع مساحت دارد و مانند همه خانه‌های دوره قاجاریان بخش‌های مانند اندرونی و بیرونی دارد.

تبدیل توربین‌های بادی مستعمل به بتن!

یک شرکت استارتاپی موفق شده است توربین‌های بادی مستعمل را به بتن مفید تبدیل کند، بدین صورت که پره‌های توربین‌های بادی را به فیبر تقویت کننده بازیافت می‌کند تا استحکام و دوام کلی بتن را افزایش دهد.

چگونه از بورس سکه بخریم؟

فردا برای نخستین بار ربع سکه در بورس کالا عرضه می‌شود؛ بر این اساس، سقف خرید برای هر متقاضی محدود بوده و زمان تحویل فیزیکی آن نیز پنج روز بعد از معاملات است.

گزارش

شهریار، شاید وقتی دیگر، به سهند مراجعه کنید!

شرکت عمران شهر جدید سهند به متقاضیان مسکن در شهر جدید شهریار پیامک ارسال کرد.

واکاوی منابع آلودگی هوا در ۷ شهر بزرگ کشور

بررسی منابع آلودگی هوا در ۷ شهر بزرگ کشور توسط ۷ دانشگاه مطرح، بیانگر آن است که منابع متحرک شامل وسایل نقلیه در مناطق شهری سهم ویژه‌ای در آلودگی هوا دارند، برای مثال در شهر تهران ۵۹ درصد آلودگی به دلیل منابع متحرک ایجاد می‌شود.

گزارش

حکایت باغ شهر تبریز با احیای درختان چنار بار دیگر روایت می‌شود

اگر درختان بلند قامت و کهنسال خیابان ولیعصر تهران به نمادی ماندگار برای پایتخت تبدیل شده‌اند، چنارهای بلند بالا و پر شاخ و برگ بلوار ۲۹ بهمن تبریز هم تداعی‌گر گذشته پر شکوه این شهر و یادگاری از باغ شهر تبریز کهن است.

معمای ارتباط “آلودگی هوا”، “نیروگاه‌ها” و “مازوت”

در شرایطی که اکنون بخشی از نیروگاه‌ها وارد دوره تعمیرات شده اند، هنوز از سوی برخی، نیروگاه ها یکی از متهمان اصلی آلودگی هوا شناخته می‌شوند، موضوعی که می تواند قابل تامل باشد.

گزارش اختصاصی ” سازه خبر”

خسارت ۳۰۷ میلیون دلاری تبریز از آلودگی هوا!

خسارت اقتصادی هزینه های مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا و مواجهه با ذرات معلق در کلانشهر تبریز حدود ۳۰۷ میلیون دلار در سال می باشد.

گزارش اختصاصی ” سازه خبر”

آلودگی هوای تبریز و اصرار عجیب و غیر مستند شورای شهر!

یکصد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز در حالی برگزاری شد که آلودگی هوا در این شهر همچنان تداوم داشت و برخی از اعضای شورای شهر همچنان معتقد بودند مازوت سوزی نیروگاه حرارتی این شهر عامل اصلی آلودگی هواست که بواقع حقیقت چیز دیگری است.

افزایش قرار دادهای صوری برای فرار از مالیات خانه‌های خالی

اقتصاددانان براین باورند که مالیات خانه های خالی نمی تواند بازار اجاره بها را کاهش دهد اما می تواند به مرور زمان آن را کنترل کند.

یک ترکیب سه‌گانه در بازار مسکن

آمدن مهرداد بذرپاش به وزارت راه و شهرسازی امیدواری‌هایی درخصوص تحرک یافتن صنعت ساختمان و ثبات نسبی قیمت‌ها ایجاد کرده و این در حالی است که از ابتدای سال جاری ترکیب سه‌گانه‌ی تورم، قیمت ارز و کاهش ساخت و ساز، بازار مسکن را در معرض نوسانات و رکود تورمی قرار داده است.

گزارش

ردپای هدر رفت آب در صنعت ساختمان سازی!

با افزایش جمعیت و به طبع از آن مصرف آب ساختمانی بیشتر شده و در فرآیند ساخت و ساز ساختمان ها و تولید مصالح، مقدار قابل توجهی آب مصرف می شود که هیچگاه دیده نمی شود.

گزارش

سدهای کدام استان بیشتر آب دارند؟

آمار سدهای کشور تا هشتم آذرماه بیانگر این است که موجودی مخزن سد اکباتان، آبشینه همدان ۸۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و در سد شیمیل و نیان هرمزگان با ۱۸۰ درصد افزایش موجودی مخزن مواجه هستیم.

گزارش ” سازه خبر”

نهضت ملی مسکن تبریز در پیچ و خم بی تعاملی!

شهر جدید شهریار یکی از شهرهای جدید مصوبه سال ۱۳۹۳ هیئت وزیران بوده و یکی از چهار شهر جدیدی است که در اطراف تبریز در حال  احداث است.

مگاپروژه عتیق؛ نماد بازآفرینی موفق شهر تبریز

طرح بزرگ و مدرن عمرانی، خدماتی و شهری موسوم به “مگاپروژه عتیق”، این روزها و در ادامه تلاش های شهرداری تبریز، در آستانه بهره برداری قرار گرفته و قرار است بخش مهمی از فازهای عمرانی و خدماتی آن، به عنوان یکی از مهم ترین پروژه های بازآفرینی شهری همزمان با دهه فجر امسال به بهره […]

گزارش

حلول متروپل در آسمان اسکو!

مجتمع آسمان اسکو به دلیل تخلفاتی که در احداث آن رخ داده به متروپل اسکو معروف شده و باعث نگرانی مردم این شهر شده است.

گرانی سیمان با پروژه نهضت ملی مسکن چه می‌کند؟

افزایش ۳۵ درصدی قیمت سیمان اعمال شود! این درخواست انجمن سیمان در شرایطی به بورس کالا ارایه شده که طی شش ماه گذشته هر پاکت سیمان از ۲۸ هزار تومان به حدود ۵۰ هزار تومان رسیده بود. سازندگان می‌گویند که قیمت فولاد و مس و یونولیت هم اخیرا دچار نوسان شده است. در این شرایط […]

گزارش

قصه پر غصه بازآفرینی شهری در تبریز!

در ادبیات اخیر دنیا واژه “بازآفرینی شهری” به عنوان یک واژه عام که مفاهیم دیگری نظیر بهسازی، نوسازی، بازسازی، توانمندسازی و روان بخشی را در برمی گیرد، به کار می رود.

گزارش

آذربایجان، از بزرگترین میدان ایران تا فاجعه شهرسازی!

یعقوب هوشیار شهردار تبریز از بررسی طراحی دوباره ورودی و نمای میدان آذربایجان خبر داده و گفته مباحث ترافیکی این میدان مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

مصرف بالای گاز، متهم اصلی آلودگی هوای کلانشهرها

سرد شدن هوا در کلانشهری همچون تهران همواره با آلودگی هوا همراه بوده است، آلودگی ای که سازمان ها و ارگان های مربوطه یکدیگر را مقصر می دانند تا بار مسئولیت از گردن خود بردارند.

بازار مسکن در برزخ!

اثر روانی تغییرات قیمت ارز، این روزها به شکل امتناع فروشندگان مسکن از فروش بروز یافته است. واسطه‌های ملکی در تهران می‌گویند اگرچه بازار ملک در رکود به سر می‌برد، طرف عرضه نسبت به فروش احتیاط می‌کند. این عقب‌نشینی پس از نوسان اندک قیمت ارز ایجاد شده است.

سیمان در آرامش دوران رکود!

از قیمت‌گذاری دستوری که می‌توانست نفس آن را بند بیاورد شده است؛ هم‌چنین اگر طرح‌های عمرانی از جمله پروژه نهضت ملی مسکن به رونق برسد، تحولی در صنعت سیمان ایجاد می‌شود.

گزارش

تب تند ویلا سازی و نابودی تن نحیف روستاها

تغییر کاربری اراضی یکی از معضل‌های جدی و دست‌به‌گریبان کشور است، که خوشبختانه عزم جدی برای مقابله با آن شکل گرفته است.

چگونه می توان پس از تولد فرزند سوم از دولت زمین و مسکن دریافت کرد؟

با ابلاغ آیین نامه اجرایی مربوط به تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم، اکنون خانواده هایی که نرخ باروری در شهرستان زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نباشد، می توانند یک قطعه زمین حداکثر به مساحت ۲۰۰ مترمربع و یا واحد مسکونی از وزارت راه و شهرسازی دریافت کنند.

گزارش

بزرگراه ارومیه -تبریز در مسیر بلاتکلیفی!

 بزرگراه آزاد راه ارومیه – تبریز با گذشت ۱۰ ساله و غفلت وزارت راه همچنان در مسیر بی توجهی قرار گرفته و این طرح نیمه تمام مهم قرار نیست به این زودی ها آماده بهره برداری شود.

  گزارش
عمارت موتمن‌الاطبا، اولین خانه سه‌طبقه در ایران تبدیل توربین‌های بادی مستعمل به بتن! چگونه از بورس سکه بخریم؟ شهریار، شاید وقتی دیگر، به سهند مراجعه کنید! واکاوی منابع آلودگی هوا در ۷ شهر بزرگ کشور حکایت باغ شهر تبریز با احیای درختان چنار بار دیگر روایت می‌شود معمای ارتباط “آلودگی هوا”، “نیروگاه‌ها” و “مازوت” خسارت ۳۰۷ میلیون دلاری تبریز از آلودگی هوا! آلودگی هوای تبریز و اصرار عجیب و غیر مستند شورای شهر! افزایش قرار دادهای صوری برای فرار از مالیات خانه‌های خالی
  مصاحبه
وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است تشکیل بیش از ۹۵درصد کلاسهای دانشگاه آزاد تبریز / ساختمان ۵۸ کلاسه پایدار اما نیازمند مقاوم سازی است زمین های شهرک جوانان تبریز مورد تائید است وجود تحرکات مثبت در شورا و عملکرد شهردار تبریز / عده ای از دودستگی ها سود می برند!/ ایجاد اداره کل آب و انرژی در شهرداری تبریز مقاومت هیئت مدیره شهر شهریار برای واگذاری زمین به نهضت ملی مسکن / وجود بی عدالتی در ارجاع کار در نظام مهندسی آذربایجان شرقی تامین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن تلاش برای ایجاد عدالت در ارجاعات و سالم سازی محیط کارشناسی
  یادداشت
حواسمان هست که نمک نمی پاشید ” بازآفرینی شهری” راهکار رهایی از مشکلات ناشی از توسعه  سریع شهرنشینی کدام کاندیدا شانس بیشتری برای بازرسی نظام مهندسی آذربایجان شرقی دارد؟ چرخ فناوری در صنعت مسکن به حرکت در می‌آید؟ آیا خبر تولید خودروی دانش بنیان در تبریز سنگ بزرگ بود؟! سهم خانه‌های خالی از مالیات چقدر است؟ نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و انتخاباتهای بلاتکلیف مانده! عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی! از تغییر در هیئت رئیسه تا ضرورت تغییر در روش مدیریت! اقدام بحث برانگیز رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی!
  جدید ترین اخبار
عمارت موتمن‌الاطبا، اولین خانه سه‌طبقه در ایران تبدیل توربین‌های بادی مستعمل به بتن! چگونه از بورس سکه بخریم؟ شهریار، شاید وقتی دیگر، به سهند مراجعه کنید! واکاوی منابع آلودگی هوا در ۷ شهر بزرگ کشور حکایت باغ شهر تبریز با احیای درختان چنار بار دیگر روایت می‌شود معمای ارتباط “آلودگی هوا”، “نیروگاه‌ها” و “مازوت” خسارت ۳۰۷ میلیون دلاری تبریز از آلودگی هوا! آلودگی هوای تبریز و اصرار عجیب و غیر مستند شورای شهر! افزایش قرار دادهای صوری برای فرار از مالیات خانه‌های خالی

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir