یادداشت | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ | Sunday, 21 July , 2024
 یادداشت

بررسی تحلیلی انتخابات نظام مهندسی ساختمان

چرا انتخابات نظام مهندسی سه ساله است؟!

شرایط کنونی کشور به لحاظ اقتصادی و لزوم صرفه جویی و کاهش هزینه ها در بخش های مختلف ایجاب می کند که نظام مهندسی اهتمام بسیار بالایی به این موضوع داشته باشد. در صورتی که انتخابات از سه سال به چهار سال تغییر یابد از بسیاری از هزینه های مستقیم و غیرمستقیم در این زمینه […]

یادداشت اختصاصی “سازه خبر”

ورودی های تبریز، همچنان بلاتکلیف!

از دیرباز تبریز با دروازه های هشتگانه اش شناخته می شد که از ۲۴۰۰ سال پیش به منظور حفظ امنیت شهر و کنترل ورود و خروج به شهر تبریز ایجاد شده بودند.

یادداشت

استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر”

۳۰ دی ماه سال گذشته وقتیکه زین العابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی به رحمت خدا رفت گمانه زنی ها و شایعاتی در خصوص جانشین وی در این استان به گوش می رسید و نهایتا هیئت دولت مالک رحمتی را به عنوان استاندار آذربایجان شرقی منصوب کرد.

هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند.

یادداشت

محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری

محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری است و میزان سرمایه‌گذاری دولت سیزدهم برای رفع محرومیت و توانمندسازی ساکنان بافت‌ها از ابتدای دولت تاکنون ۲‌هزار میلیارد تومان بوده که در این مدت ۲۱۵ هزار واحدمسکونی در بافت‌های فرسوده در دست ساخت است.

“سازه خبر” ۷ ساله شد

“سازه خبر” نخستین و پربازدیدترین رسانه تخصصی حوزه شهر، راه و ساختمان شمالغرب کشور ۷ ساله شد.

یادداشت سردبیر

اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار!

در پی بارش برف سنگین در تبریز و مشکلات ایجاد شده برای شهروندان، شورای اسلامی این شهر جلسه ای ترتیب داد و شهردار تبریز نیز در این جلسه شرکت کرد اما یعقوب هوشیار پس از شنیدن انتقادات به یکباره جلسه را با حالت قهر ترک کرد.

شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی

حلقه‏‌های میانی به شکل داوطلبانه در محلات هدف حضور یافته و به شکل چهره به چهره با ساکنان وارد گفت‌وگو می‌شوند و با اطلاع رسانی درباره بسته‌های تشویقی شهرسازانه، مالی و اداری به‌ویژه بسته تشویقی ۱۹ بندی کالبدی و نیز وام‌های ارزان قیمتی که به این منظور در نظر گرفته شده است، آنان را برای […]

یادداشت

رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است!

ترافیک شهری در ایران همواره مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. تا جایی که انتشار مبحث مقررات ملی ساختمان مرتبط با الزامات ترافیکی ساختمان‌ها سال‌ها به طول انجامید و در نهایت پانزدهم آذرماه سال گذشته پس از سال‌ها بی‌توجهی در قالب مبحث بیست و سوم مقررات ملی ساختمان منتشر شد و این مبحث یک سال پس […]

یادداشت

توجه به معلولان مختص یک روز نباشد

امروز ۱۲ آذر روز جهانی معلولین است، قشری که در جامعه مظلوم واقع شده اند یا بهتربگویم دیده نمیشوند، برای آنهایی که رفت وآمد بدون موانع، تفریح بدون محدودیت، کارکردن بدون دغدغه برایشان در بخشهای مختلفی از سطح شهر به آرزو تبدیل شده است.

یادداشت

نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی!

هیئت رئیسه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم دوره نهم انتخاب شدند و حال در این یادداشت به نکات جالب توجه موجود در این سازمان اشاره می شود.

یادداشت

پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟!

پروژه میان گذر دریاچه ارومیه  که نزدیک دو دهه است ساخته شده اگر در نگهداری آن تدابیر مهندسی لحاظ نگردد شاهد فاجعه ای دیگر خواهیم بود.

ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟

یکی از اصلی ترین پیامدهای افزایش قیمت مسکن، افزایش میزان ساخت و ساز غیرمجاز در شهرهاست که کلانشهر تبریز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و روز به روز بر میزان ساخت و سازهای غیر محاز در مناطق مختلف تبریز افزوده می شود.

یادداشت اختصاصی “سازه خبر”

آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

شنبه هفته آینده رئیس و اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی توسط اعضای هیئت مدیره این سازمان انتخاب می شوند.

یادداشت اختصاصی “سازه خبر”

بررسی گزینه های ریاست نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در سال سوم

در حالیکه حدود چند هفته به انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی برای سال سوم  و آخر دور نهم باقی مانده است، بازار گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه و علی الخصوص رئیس این سازمان داغ است.

آیا مشکل ساختمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی حل می شود؟!

یعقوب هوشیار شهردار تبریز به دیدار رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی رفت.

یادداشت سردبیر

تبریز و مدارسی که آب رفتند!

بررسی تاریخ تبریز نشان می دهد که این شهر طی ۱۰۰ سال گذشته دارای مدارس متعددی بوده است که حداقل مساحت آنها هزار متر مربع بوده و در موارد بسیاری نیز مدارسی در این شهر احداث شده است که مساحت آنها تا ۴هزار متر مربع نیز رسیده است.

یادداشت سردبیر

احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت تبریز بازآفرینی شهری نیست!

مدیرعامل سازمان عمران و باز آفرینی شهری شهرداری تبریز اخیرا در گفتگویی از احداث مجتمع خدماتی تجاری میدان ساعت تبریز با معماری تاریخی تبریز قدیم برای بازآفرینی بافت قدیمی مرکز شهر و با هدف بازپیرایی منظر قدیمی میدان ساعت تبریز خبر داده بود، آنچه که در این میان حساسیت برانگیز شد موضوع احداث مجتمع تجاری […]

“سازه خبر” رسانه برگزیده رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” شد

با برگزاری مراسم اختتامیه رویداد رسانه ای ” تبریز نگار” پایگاه خبری ” سازه خبر” به عنوان یکی از رسانه های برگزیده این رویداد انتخاب شد.

یادداشت سازه خبر

مسئولان می روند، خبرنگاران هستند!

دوره فعالیت مسئولان تمام می شود ولی خبرنگاران همچنان هستند و به کار خود ادامه دهند.

یادداشت

ازپوشه های خالی   تا  چلوکباب عالی!

اپیزود اول : پوشه های خالی چندروز پیش برحسب اتفاق در اتاق یکی از کارمندان مشغول صحبت با همکاری بودم که ناخواسته منوجه شدم این کارمند محترم ازبین پرونده های درجریان یک سری پوشه های اضافی را که به نوعی دور انداخته میشود جدا کرده  جمع میکند و  پوشه هارا بر روی کمد مدارک می […]

یادداشت

نان جداگرهای لرزه ای در تبریز برای کیست؟!

بیش از یک دهه است که نام سیستم جداگرهای لرزه ای در تبریز به گوش می رسد ولی در عمل اتفاق خاصی مشاهده نمی شود.

به انتخاب سردبیر پایگاه “سازه خبر” صورت گرفت

موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهرو ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱

موثرترین و پربحث ترین چهره های حوزه شهر، راه و ساختمان آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ توسط سید حسین هاشمی سردبیر پایگاه “سازه خبر” انتخاب و معرفی شدند.

یادداشت

آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟!

برخورد عضو شورای اسلامی شهر تبریز با یکی از خبرنگاران  رسانه های این شهر در صحن شورا این سوال را به اذهان متبادر کرد که آیا اعضای شورای شهر تبریز خبرنگار گریزند؟!

یادداشت

چه کسی برای عضویت در شورای انتظامی نظام مهندسی مناسب است؟

شورای انتظامی مرجع رسيدگی به شکايات ودعاوی اشخاص حقيقی وحقوقی درخصوص تخلفات حرفه ای، انضباطی و انتظامی مهندسان وکاردانهای فنی عضو نظام مهندسی استان ها و يا دارندگان پروانه اشتغال می باشد .

  گزارش
گمانه زنی ها درخصوص گزینه های وزارت راه و شهرسازی دولت چهاردهم کمپین ملی تولید صنعتی ساختمان با قالب‌های تونلی اظهارات «مسکنی» نامزدهای ریاست جمهوری در گفتگوهای انتخاباتی انرژی؛ سرمایه‌ای که از ساختمان‌ها به هدر می‌رود! یک امتیاز جدید برای ساکنان بافت فرسوده ”مالک رحمتی” مردی که مولدسازی را از بر بود! ثبت دومین رشد پایین قیمت مسکن در ۷ سال اخیر انجام ۲۲ گفتگوی اختصاصی توسط ” سازه خبر” در ۱۴۰۲ / ” سازه خبر”رسانه برگزیده ۵ جشنواره و سمینار تخصصی بانک ها عامل اصلی گرانی مسکن! رویداد بین المللی فضا و زمان در مسیر جاده ابریشم در تبریز و تهران برگزار شد
  مصاحبه
نظام مهندسی ساختمان در حال تغییر است عدم استقرار دستگاه ها در سهند قابل قبول نیست / سهند دومین شهر پرجمعیت آذربایجان شرقی می شود بررسی نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی در گفتگوی اختصاصی مدیرکل راه و شهرسازی استان با «سازه خبر» انتظارات از شورای شهر تبریز بیشتر از این بود! / شهردار تبریز به پروژه های نیابتی علاقه بیشتری دارد! عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است
  یادداشت
چرا انتخابات نظام مهندسی سه ساله است؟! ورودی های تبریز، همچنان بلاتکلیف! استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر” هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳ محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد
  جدید ترین اخبار
چرا انتخابات نظام مهندسی سه ساله است؟! ورودی های تبریز، همچنان بلاتکلیف! استاندار شهید در چهار اپیزود به روایت سردبیر “سازه خبر” هفت نکته درباره‌ی‌ تحقق شعار سال ۱۴۰۳ محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir