صفحه نخست | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ | Monday, 24 September , 2018
 صفحه نخست

براساس گزارش مرکز آمار ایران

متوسط قیمت خرید مسکن ۲۹٫۷ درصد در بهار رشد کرد

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، بهار امسال ٢٩.٧ درصد متوسط قيمت خريد و فروش يك مترمربع زيربنای مسكونی نسبت به بهار ۹۶ افزایش یافت.

نامه انبوه‌سازان به رئیس مجلس:

جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در نامه‌ای به رئیس مجلس با اشاره به ممانعت کمیسیون عمران مجلس از حضور انبوه‌سازان در جریان رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و پیش فروش ساختمان نسبت به عواقب این قبیل اقدامات برای کشور هشدار داد.

یکی از موسسان نظام مهندسی عنوان کرد:

کنترل ساخت برعهده شهرداری است نه نظام مهندسی

یکی از مؤسسان سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: وظیفه کنترل ساخت و ساز شهری بر عهده شهرداری هاست که به اشتباه آن را به نظام مهندسی ساختمان واگذار کرده اند.

دکتر رسول درسخوان در گفتگو با سازه خبر:

مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند

دکتر رسول درسخوان گفت: مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به کارتیمی و صنفی اعتقاد داشته باشند.

پیش فروش ایران خودرو برپایه کد ملی مشتریان انجام می شود

طرح پیش فروش ۵۳ هزار دستگاه از تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو از روز سه شنبه این هفته (سوم مهرماه) برپایه کد ملی مشتریان به شیوه اینترنتی آغاز و در مدت ۶ روز اجرا می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی تاکید،کرد:

لزوم استفاده از مصالح استاندارد و باکیفیت در پروژه های عمرانی

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی برلزوم استفاده از مصالح استاندارد و باکیفیت در پروژه های عمرانی تاکید کرد.

ورود خودروهای فرسوده به پایتخت محدود شود

شهردار تهران با بیان اینکه بخشی از آلودگی هوا به دلیل تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر است گفت: باید از ورود خودروهای فرسوده به سطح شهر جلوگیری شود.

بررسی ادامه طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در کمیسیون عمران مجلس

نایب رئیس کمیسیون عمران از بررسی ادامه طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در جلسه این کمیسیون خبر داد.

استیضاح وزیر راه با ۵۰ امضا تقدیم هیات رئیسه شد

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت که استیضاح عباس آخوندی با ۵۰ امضاء در ۳۲ محور تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است.

نماینده شبستر در مجلس:

طرح شناسایی خانه های خالی سرانجامی ندارد

نماینده مردم شبستر در مجلس گفت: این مساله مهمی است که بتوانیم مالکیت افراد خارجی و سرمایه گذاری آنان در بخش مسکن را به نقطه مشخصی برسانیم؛ چراکه هیچ قانون منضبطی در حال حاضر مبنی بر سرمایه گذاری افراد خارجی در ایران در حوزه مسکن وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت خط و ابنیه فنی راه‌آهن خبر داد:

خط ریلی مهاباد ـ ارومیه در آستانه افتتاح

مدیرعامل شرکت خط و ابنیه فنی راه‌آهن گفت: خط ریلی مهاباد ـ ارومیه در آستانه افتتاح قرار دارد.

انتشار شایعه تعویق انتخابات نظام مهندسی ساختمان در سراسر کشور+ تصویر نامه

شایعه تعویق هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان در سراسر کشور منتشر شد.

قائم مقام شهردار تبریز:

مشکلات شدید اقتصادی هم باعث نمی شود شهرداری تبریز کم کاری کند

قائم مقام شهردار تبریز گفت: هرچند امروزه مشکلات اقتصادی شدیدی وجود دارد اما تاکید شورا و شهرداری بر این است که این مشکلات مانع انجام وظایف شهرداری تبریز نشود.

در مرداد امسال

بانک مسکن ۲۰۴۵ میلیارد تومان تسهیلات مسکن پرداخت کرد

اداره کل آمار و اطلاعات بانک مسکن، میزان پرداخت تسهیلات در حوزه های مختلف طی ماه میانی تابستان را اعلام کرد.

پنج شهرک صنعتی غیردولتی اردبیل ساخته می شود

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: پنج شهرک صنعتی غیردولتی در این استان در دست احداث است و مجوز احداث سه شهرک دیگر نیز صادر می شود.

صدور صورت وضعیت پروژه های عمرانی الکترونیکی می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی تهیه، ارسال و بررسی صورت کارکرد پروژه ها در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرعامل شهر جدید سهند خبر داد:

پیشرفت ۶۸ درصدی پروژه آزادراه تبریز – سهند/ تکمیل ۹۹ درصدی مسکن مهر شهر جدید سهند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با بیان اینکه در حال حاضر ۹۹ درصد عملیات ساخت مسکن مهر شهر جدید سهند به پایان رسیده است گفت: سهند در کل دارای ۳۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر است که عملیات احداث بخش قابل توجهی از آن به اتمام رسیده است.

روزانه ۵۰۰ دستگاه خودرو از ایران خودروی تبریز بارگیری می شود

مدیرعامل شرکت ایران خودرو تبریز گفت: پارکینگ این شرکت فعالیت مجدد خود را از سر گرفته و روزانه ۵۰۰ دستگاه خودرو برای ارسال به نمایندگی های مجاز سراسر کشور بارگیری می شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک:

بازار مسکن کساد است اما راکد نیست

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه هیچ کالایی ارزان نشده که انتظار داشته باشیم قیمت مسکن کاهش یابد، گفت: مسکن دچار رکود نشده، بلکه در یک حالت کسادی قرار دارد.

یادداشت

گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس

مناطق آزاد کشور با هدف توسعه صادرات و کمک به اقتصاد سرزمین اصلی با توجه به مزیت های ویژه برای سرمایه گذاران شکل گرفتند و اکنون که کشورمان با محدودیت های بین المللی دشمنان مواجه است، وجود این مناطق نقطه اتکایی برای حفظ بازارهای هدف و تامین مواد اولیه واحدهای داخلی به منظور تداوم تولید […]

وزیر راه و شهرسازی:

نام مهندسان با امضا فروشی قرین شده / از ناکارآمدی نظام مهندسی نمی توانم بی تفاوت عبور کنم

وزیر راه و شهرسازی می گوید، نام مهندسان با امضا فروشی قرین شده و باید بپذیریم که مدتی است اعتبار و حیثیت اجتماعی ما در جامعه ایران لطمه خورده‌ است، پس به حکم وظیفه‌ قانونی نمی‌توانستم بی‌تفاوت از کنار این حد از نارسایی، ناکارآمدی و فساد به‌سادگی عبور کنم.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک:

رشد ۵۰ درصدی قیمت مسکن ظرف ۶ ماه بی سابقه بود

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه کاهش قدرت خرید متقاضیان و خروج سفته بازان از بازار از دلایل اصلی ورود مسکن به رکود است، گفت: تا به حال سابقه نداشته قیمت مسکن در بازه زمانی شش ماهه ۵۰ تا ۶۰ درصد رشد کند.

تردد خودروهای سنگین از اول تا یازدهم مهر در داخل تبریز ممنوع است

مدیرعامل سازمان حمل ونقل بار شهرداری تبریز گفت: در راستای افزایش ایمنی دانش آموزان و آسایش شهروندان و کاهش ترافیک، برای ۱۱روز اول مهرماه تحت هیچ عنوان مجوز تردد خودروهای باری سنگین اعم ازخودروهای حامل بتن و یا نخاله صادر نخواهد شد.

دو شرکت هواپیمایی موفق به دریافت ارز از سامانه نیما شدند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: دو شرکت هواپیمایی موفق شدند ارز مورد نیاز خود را از سامانه نیما و با نرخ این سامانه خریداری کنند و چند شرکت دیگر هم پول واریز کرده‌اند، اما هنوز ارز نیما دریافت نکرده‌اند. ‌به گزارش سازه خبر به نقل از فارس مقصود اسعدی سامانی ، درباره قیمت بلیت پروازهای […]

قائم مقام شهردار تبریز:

هدف اصلی ادغام سازمانهای تابعه شهرداری چابک‌سازی مجموعه است

قائم مقام شهردار تبریز هدف اصلی از ادغام سازمان های تابعه شهرداری تبریز را چابک سازی مجموعه شهرداری دانست.

  گزارش
فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال چالش های واگذاری کنترل ساختمان به شهرداری آیا خروج خودرو از مناطق آزاد با پلاک‌های جعلی امکان‌پذیر است؟ مالیات خانه های خالی، قانونی که اجرا نمی شود تحول دیجیتال و مدیریت مصرف با خانه صفر انرژی بازار مسکن در رکود و متقاضیان خرید در انتظار کاهش قیمت‌ها بازار مسکن در سراشیبی رکود
  مصاحبه
مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
متوسط قیمت خرید مسکن ۲۹٫۷ درصد در بهار رشد کرد جای بخش خصوصی در اصلاح قانون نظام مهندسی خالی است کنترل ساخت برعهده شهرداری است نه نظام مهندسی مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند پیش فروش ایران خودرو برپایه کد ملی مشتریان انجام می شود لزوم استفاده از مصالح استاندارد و باکیفیت در پروژه های عمرانی ورود خودروهای فرسوده به پایتخت محدود شود بررسی ادامه طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در کمیسیون عمران مجلس استیضاح وزیر راه با ۵۰ امضا تقدیم هیات رئیسه شد طرح شناسایی خانه های خالی سرانجامی ندارد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir