میراث فرهنگی | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸ | Tuesday, 21 May , 2019
 میراث فرهنگی

رییس جمهور موافقت کرد:

تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در ۵٠٠ نقطه

رییس جمهور با تامین زمین مورد نیاز برای ساخت هتل و اجرای طرح‌های گردشگری در ۵٠٠ نقطه از کشور به صورت رایگان و یا اقساط ٢٠ ساله موافقت کرد.

فعالیت ۲۱ کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فعالیت ۲۱ کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی  استان خبر داد.

عملیات خاکریزی و مسطح‌سازی ضلع شمال‌غربی ارک علیشاه آغاز شد

به منظور ساماندهی قسمت حفاری شده در ضلع شمالغربی محوطه ارک علیشاه، عملیات خاکریزی و مسطح سازی این قسمت زیر نظر عوامل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی آغاز شد.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی:

آسیب بازار تبریز از آتش سوزی اندک است

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: با توجه به اقدامات مرمتی انجام شده در سال های قبل، آسیب ناشی از آتش سوزی در سرای «ایکی قاپیلار» بازار تاریخی تبریز اندک است.

۱۰۰مغازه در بازار جهانی تبریز آسیب دیدند

مدیر پایگاه میراث جهانی بازار تبریز از آسیب دیدن حدود ۱۰۰ مغازه به دنبال آتش‌سوزی چند ساعت گذشته در این بازار تاریخی و جهانی خبر داد.

مرمت ۴ خانه تاریخی تا پایان سال جاری در آذربایجان شرقی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فعالیت ۲۰ کارگاه مرمت خانه تاریخی در سال ۹۸ و اتمام مرمت چهار خانه تاریخی تا پایان سال جاری خبر داد. 

گزارش

لرزه بر تن خانه تاریخی «مجتهدی ها» در تبریز

ساختمان موزه پست در خانه تاریخی «مجتهدی ها» از جمله مکان های قدیمی تبریز می باشد که این روزها با خطر لرزه های شدید ناشی از حفاری ایستگاه قطار شهری در مجاور آن مواجه است.

مدیردفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی استان:

۲۲ پروژه مرمت و گردشگری در آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد

مدیردفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از تعریف ۱۶۳ پروژه مرمت و زیرساخت گردشگری و اتمام ۲۲ پروژه اجرایی تا پایان سال ۹۸ در آذربایجان شرقی خبر داد.

ثبت ۸۳۴ هزار و ۴۵ بازدید از جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ثبت ۸۳۴ هزار و ۴۵ بازدید از جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی تا پایان روز چهارم فروردین ۹۸ خبر داد.

ایران برای بازسازی “طاق کسری” با عراق همکاری می کند

«ایران به عنوان کشور همسایه که در همه مسائل عراق با آن‌های همکاری دارد، به دنبال صحبت‌های معاون رییس جمهور، آمادگی خود را برای همکاری با عراق اعلام می‌کند.»

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت جلوگیری از موازی کاری بین میراث فرهنگی و شهرداری

مدیرکل مراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: در سال گذشته با اقدامات شهرداری تبریز و بقیه دستگاه های مسئول در برگزاری مراسم نوروز توانستیم بین پنج استان موفق در جذب گردشگری نوروزی قرار بگیریم.

برگزاری ۶۳ درصد از برنامه‌های «تبریز ۲۰۱۸»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۱۶۳ رویداد فرهنگی، تاریخی، علمی و ورزشی برای تبریز ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده بود، گفت: تاکنون ۶۳ درصد از برنامه‌های برنامه ریزی شده در راستای تبریز ۲۰۱۸، اجرا شده است.

۵۰ بنای تاریخی آذربایجان شرقی در حال مرمت است

مسوول ثبت آثار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: حدود ۵۰ بنای تاریخی این استان در حال مرمت بوده و تعداد ۶۰ اثر نیز در حال واگذاری به پیمانکار است.

برگزاری گردهمایی بین المللی معماری بومی ۲۰۱۸ در تبریز

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد: گردهمایی بین‎المللی معماری بومی موسوم به «سیاو / ایکوموس» در سال ۲۰۱۸ به میزبانی تبریز برگزار می شود.

برخلاف گمانه زنی ها

آبدار در میراث فرهنگی آذربایجان شرقی ماندنی شد

علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به شایعات و گمانه زنی ها پایان داد و در حکمی مرتضی آبدار بخشایش را در سمت مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی ابقا کرد.

پیشنهاد تشکیل کمیته بررسی نرخ واقعی بلیت هواپیما داده شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی ۲۲ مرداد نامه ای به معاون اول رئیس جمهور نوشت و در آن خواستار تشکیل کمیته ای مشترک با عضویت این سازمان، وزارت راه و بانک مرکزی برای بررسی نرخ واقعی بلیت هواپیما شد.

خانه‌های تاریخی با کمک هنرمندان احیا می شوند

شرکت ملی بازآفرینی شهری، در قالب طرح­های مرمت و احیای بناهای ارزشمند تاریخی، پروژه‌هایی را در شهرهای مختلف کشور مدنظر قرار داده است.

سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تبدیل می شود

نمایندگان مردم با تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه موافقت کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با صدور نامه ای خواستار شد:

جلوگیری از ساخت و ساز در جوار بازار ثبت جهانی تبریز

محمد سعید ایزدی در نامه‌ای به معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان ‌شرقی، خواستار ممانعت از هرگونه اقدامات خلاف مصوبات شورای‌عالی و ضوابط سازمان میراث فرهنگی، در جوار بازار ثبت جهانی تبریز شد.

۲ کاروانسرای تاریخی در آذربایجان شرقی به مزایده گذاشته شد

صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، ۸ بنای تاریخی در ۵ استان کشور را به مزایده گذاشت.

یادداشت

تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها

فصل تابستان آغاز شده وکمتر از ۶ ماه به پایان رویداد تبریز ۲۰۱۸ باقی مانده است و کلانشهر تبریز همچنان روزهای عادی همانند سالهای گذشته را سپری می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:

چهره‌ای متفاوت از تبریز باید در سال ۹۷ به نمایش گذاشته شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: چهره‌ای متفاوت از تبریز باید در سال ۹۷ به نمایش گذاشته شود.

موزه مطبوعات آذربایجان امسال راه اندازی می شود

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از راه اندازی موزه مطبوعات آذربایجان در سال جاری خبر داد.

سرپرست منطقه هشت شهرداری تبریز :

وضعیت حیاط‌ها، فاضلاب و کف سازی‌ بازار ساماندهی می شود

در جلسه ای با حضور سرپرست منطقه هشت شهرداری تبریز و مدیرکل میراث فرهنگی استان، مشکلات و مسائل بازار تاریخی تبریز مطرح و نسبت به رفع آنها تصمیمات لازم گرفته شد.

مجوز رسمی فعالیت دومین موزه خصوصی در تبریز صادر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از صدور مجوز موزه خودروهای کلاسیک به عنوان دومین موزه خصوصی در تبریز خبر داد.

  گزارش
پیشنهادات شگفت انگیز برای بازسازی کلیسای نوتردام+ تصاویر نسخه‌پیچی غلط برای مسکن/تشدید شکاف طبقاتی نتیجه وام شناور خرید ۱۲ استان کشور با زلزله‌های بزرگتر از ۳ لرزیدند استراتژی های آمریکایی برای مقابله با تغییرات زیست محیطی در شهرها + تصاویر معمار هرم موزه لوور درگذشت معرفی۱۰ شغل برتر برای فارغ التحصیلان / خبری از عمران و معماری نیست! سریعترین قطار جهان رونمایی شد ارزیابی بازار مسکن بعد از بازگشت قیمت به آگهی‌ها سیاستی که بازارمسکن راویران کرد/ غفلت از مالیات برای مهار سوداگری طراحی به سبک مدرنیسم به روایت تاریخ چین+ تصاویر
  مصاحبه
“میدان چایی” ناجی تبریز در برابر سیل/ آبهای سطحی مشکل اساسی تبریز است منتقدان دستاوردهای بنده را به نام خود زدند / شهرداری تبریز انتظارات را پایین آورده است برخورد قاطع با اهمال در شهرداری /شهرداری ها به پیشگیری از ساخت ساز غیر مجاز توجهی ندارند بهرام چاووشی روسای ادوار نظام مهندسی آذربایجان شرقی را به مناظره دعوت کرد استحکام بنا عامل محرومیت مهندسان / اکثر پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی ورشکست شده اند رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند
  یادداشت
چرا ارومیه از پرداخت عوارض معاف است ولی تبریز نه؟! هیچ نامی بی‌حقیقت دیده‌ای؟ دماوند خاموش است رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی مسکن کلید “رونق تولید” پاسخ به سه سؤال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم صرفه‌جویی سالانه ۱۹ هزار میلیارد تومان با اجرای مبحث ۱۹ ساختمان سازه خبر دو ساله شد لزوم نگاه تحقیقاتی به پروژه‌­های اجرایی حوزه نگهداری راه گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس
  جدید ترین اخبار
تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در ۵٠٠ نقطه فعالیت ۲۱ کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی آذربایجان شرقی عملیات خاکریزی و مسطح‌سازی ضلع شمال‌غربی ارک علیشاه آغاز شد آسیب بازار تبریز از آتش سوزی اندک است ۱۰۰مغازه در بازار جهانی تبریز آسیب دیدند مرمت ۴ خانه تاریخی تا پایان سال جاری در آذربایجان شرقی لرزه بر تن خانه تاریخی «مجتهدی ها» در تبریز ۲۲ پروژه مرمت و گردشگری در آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد ثبت ۸۳۴ هزار و ۴۵ بازدید از جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی ایران برای بازسازی “طاق کسری” با عراق همکاری می کند

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir