میراث فرهنگی | پایگاه سازه خبر
جمعه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۸ | Friday, 18 October , 2019
 میراث فرهنگی

اجرای فاز جدید اجرایی طرح بازآفرینی پروژه دو کمال

شهردار منطقه ۱ تبریز گفت: طرح بازآفرینی مکان‌های تاریخی در پروژه دوکمال وارد فاز جدید اجرایی شد.

تداوم کاوش‌های مجموعه ربع رشیدی تبریز با حضور باستان شناسان آلمانی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از تداوم کاوش‌های مجموعه ربع رشیدی تبریز با حضور باستان شناسان آلمانی خبر داد و گفت: متخصصان این موسسه با ارائه برنامه‎ای پنج ساله و تعیین پنج فصل کاوش، اقداماتشان را در مجموعه ربع رشیدی از سال گذشته آغاز کرده‌اند.

بازارچه صنایع دستی استانبول قاپیسی تبریز تکمیل می شود

شهردار منطقه ۸ تبریز از تکمیل بازارچه درب استانبول بعد از عملیات نماکاری و جداره سازی سنتی پروژه خبر داد.

جلوگیری از مرمت حمام خان تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی، جلوگیری مالکان و تعدد وراث ملک مربوط به حمام خان را دلیل اصلی مرمت نشدن این بنای تاریخی در تبریز عنوان کرد.

مدیر پایگاه میراث‌جهانی کلیساهای ایران:

مرمت قره کلیسا منطبق با استانداردهای یونسکو انجام شده است

مدیر پایگاه میراث‌جهانی کلیساهای ایران تأکید کرد که مرمت قره‌ کلیسا با نظر کارشناسان فنی و منطبق با استانداردهای یونسکو انجام‌شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز در گفتگوی اختصاصی با سازه خبر:

نورپردازی تبریز در حد صفر است/ نورپردازی موجب رونق کسب و کارها می شود

عضو هیئت علمی دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز از ضرورت نورانی کردن شب ها گفت و از وضعیت نورپردازی در تبریز انتقاد کرد و بر نورانی کردن شب ها تاکید نمود و نورپردازی را موجب رونق کسب و کارها دانست.

«مونسان» سرپرست وزارت‌ میراث فرهنگی شد

رئیس‌جمهور در حکمی علی‌اصغر مونسان را به سرپرستی وزارت تازه‌ تاسیس میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب کرد.

مرمت سرای ایکی قاپیلار تبریز وارد مراحل نهایی شد

مرمت سرای ایکی قاپیلار بازار تاریخی تبریز وارد مراحل نهایی اجرا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی:

شهرداری تبریز در تملک خانه‌های مجاور موزه مشروطه همکاری کند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: علی‌رغم وعده‌های مدیران شهری مبنی بر همکاری در تملک خانه‌های مجاور موزه مشروطه، متاسفانه تاکنون اقدامی صورت نگرفته است، از شهردار تبریز در این زمینه یاری می‌خواهیم تا شاهد اجرای طرح توسعه موزه‌ها باشیم.

مناره‌های جدید تهدید جدی مسجد تاریخی کریمخان تبریز

ساخت دو مناره جدید در جوار مسجد کریمخان تبریز که از چند روز قبل آغاز شده است، به لحاظ معماری و نوع سازه تهدید بصری جدی برای این بنای تاریخی به شمار می‌رود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی:

وجود شهرک زیر زمینی تاریخی در والمان تبریز شایعه است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: وجود شهرک زیر زمینی تاریخی  دروالمان تبریز شایعه است.

۳۰ هتل در تبریز در دست احداث است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اشتغال‌زایی مستقیم برای بیش از ۲۱۱۰ نفر با تکمیل ۳۰ هتل در حال ساخت استان، خبر داد. 

تعیین ضرب الاجل ۱۰ روزه رحمتی برای ارائه طرح جدید ساماندهی مقبره الشعرای تبریز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر تسریع در عملیات اجرایی سامان‌دهی مقبره‌الشعرا و تسهیل بازدید گردشگران از این مجموعه تاریخی تأکید کرد.

دست از گلوی تبریز بردارید / نقشه باستان‌شناسی تبریز هر چه سریع‌تر آماده شود

انجمن متخصصین حفاظت و مرمت بناها و بافت‌های تاریخی، با صدور بیانیه‌ای با عنوان «دست از گلوی تبریز بردارید» به کشف بافت تاریخی در حفاری محله والمان واکنش نشان داده و از اجرای بی‌رویه و بدون پشتوانه علمی پروژه‌های کلان‌ عمرانی و به‌کارگیری نیروهای غیرمتخصص در میراث فرهنگی استان انتقاد کرده‌است.

معاون شهردار تبریز:

تسریع پروژه بازآفرینی مقبره الشعرا تبریز ضروری است

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز بازآفرینی مجموعه تاریخی مقبره‌الشعرا را از اقدامات شهرداری تبریز در تقویت زیرساخت‌های فرهنگی شهر عنوان کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگوی اختصاصی با سازه خبر:

آستانه تحمل بازار تبریز در وضعیت هشدار است / در شان بازار تبریز با آن رفتار نشده است

مهندس کامران دهقان مهمان تحریریه پایگاه سازه خبر بود به سوالات خبرنگاران این رسانه در خصوص وضعیت بافت تاریخی تبریز مخصوصا بازار تاریخی این شهر پاسخ داد.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت چاره اندیشی اساسی در مورد تاسیسات و سیستم‌های ایمنی بازار تبریز

استاندار آذربایجان شرقی، مشکلات حاشیه‌نشینی را در تبریز و استان جدی دانست و گفت: این مناطق به نوعی تهدید برای شهرهای ماست، ولی این مسأله نباید تنها از منظر حوادث طبیعی بررسی شود، بلکه باید آثار منفی اجتماعی و فرهنگی آن نیز مورد توجه قرار گیرد.

یادداشت

در مقبره الشعرای تبریز چه خبر است؟! درخواست برای ورود امام جمعه تبریز به موضوع مقبره الشعرا

مقبره‌ الشعرای تبریز در محله‌ سرخاب این شهر قرار دارد و گفته می شود بیش از ۴۰۰ شاعر، عارف و ادیب ایرانی مانند استاد شهریار، خاقانی شروانی، اسدی طوسی، قطران تبریزی، سوزنی سمرقندی، همام تبریزی، ظهیرالدین فاریابی، لسان شیرازی، و بسیاری از نفرات دیگر در آن به خاک سپرده شده اند. 

گزارش

یک ماهگی دو آتش سوزی مهیب؛ از تبریز تا پاریس

ساعات پایانی هجدهم اردیبهشت ماه امسال بود که سرای ایکی قاپیلار در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان دچار حریقی گسترده شد و دست کم به ۱۲۰ مغازه و بافت تاریخی آن خسارت زد اما در مقایسه با حریقی که چند روز قبل از آن در کلیسای نوتردام فرانسه رخ داده بود، مورد توجه جوامع جهانی قرار […]

با انجام نظرسنجی در میان مخاطبان سازه خبر اعلام شد:

سهم بیشتر ” زیر ساخت های فرسوده” در وقوع آتش سوزی ” ایکی قاپلی لار”

۳۲ درصد مخاطبان پایگاه سازه خبر با شرکت در نظر سنجی این رسانه  سهم ” زیرساخت های فرسوده” بازار تبریز را بیشتر از سایر عوامل در وقوع آتش سوزی در سرای ” ایکی قاپلی لار” عنوان  کردند.

گزارش تصویری

” ایکی قاپلی لار” ۲۹ روز پس از آتش سوزی

سرای ” ایکی قاپلی لار” در بازار تاریخی تبریز شامگاه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ طعمه حریق شد. ۲۹ روز از آن حادثه می گذرد و مقرر شده است توسط شهرداری تبریز به اصنافی که مغازه هایشان در آتش سوخته در مجتمع تجاری صدرای تبریز به مدت یک سال به صورت رایگان مغازه اختصاص داده شود.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی منصوب شد

با ابلاغ حكمي از سوي مرتضی آبدار، مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، « علیرضا قوچی» به عنوان سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل منصوب شد.

شهردار منطقه ۸ تبریز:

پس از آواربرداری، میراث فرهنگی “ایکی قاپلی لار” را برای مرمت تحویل می گیرد

شهردار منطقه ۸ تبریز از آغاز عملیات آواربرداری سرای ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز که اخیرا دچار آتش سوزی شده بود خبر داد.

رییس جمهور موافقت کرد:

تامین رایگان یا اقساطی زمین برای ساخت هتل در ۵٠٠ نقطه

رییس جمهور با تامین زمین مورد نیاز برای ساخت هتل و اجرای طرح‌های گردشگری در ۵٠٠ نقطه از کشور به صورت رایگان و یا اقساط ٢٠ ساله موافقت کرد.

فعالیت ۲۱ کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از فعالیت ۲۱ کارگاه مرمتی در مساجد تاریخی  استان خبر داد.

  گزارش
افت بازار مسکن از چه زمانی آغاز شد؟ پیش‌خرید مسکن در بافت‌های فرسوده با وام ۶ درصد برگزاری نشست علمی تخصصی واکاوی پوسته های معماری ایران در تبریز مشتری آپارتمان‌های قدیمی افزایش می‌یابد ۱۰درصد خانه‌های کشور خالی هستند/ سامانه املاک و اسکان ضدفساد است؟ شیب تند افزایش قیمت مسکن در اروپا ماه عسل گران‌فروشان در بازار مسکن تمام شد+ قیمت سایه روشن مداخله دولت در بازار مسکن وام مسکن چقدر از قیمت یک خانه را پوشش می‌دهد؟ تعداد مسکن و مستاجران در ۲۰ سال دو برابر شد!
  مصاحبه
دخالت دولت رکود ساخت و ساز را حل نمی کند / آمادگی بنیاد بتن آذرآبادگان برای مشارکت در پروژه های بازآفرینی شهری تحقق سهمیه ۱۰۰ در صدی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در احداث مسکن مهر / هم مسکن ساخته ایم هم اشتغالزایی کرده ایم عملکرد شهرداری تبریز در مهندسی ترافیک ضعیف است / طرح اجرا شده در میدان آذربایجان قابل قبول نیست برای بستن گلوگاه های فساد در نظام مهندسی تلاش می کنم /با استقرار در ساختمان نیمه کاره مخالفت می کردم / مشمول بخشنامه تعارض منافع نیستم استادیوم یادگار امام(ره) تبریز بودجه اختصاصی ندارد / نور استادیوم استاندارد است /کنترل استادیوم با ۱۰۰ دوربین نورپردازی تبریز در حد صفر است/ نورپردازی موجب رونق کسب و کارها می شود شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد/ مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم/ مردم از چپ و راست خسته شده اند/ حذف فلکه بزرگ ولی عصر امنیتی نبود تعلیق ۹۸ مشاور املاک در تبریز / فعالیت بانوان به عنوان مشاور املاک ممنوع نیست / مشاورین املاک نقشی در افزایش قیمت ها ندارند آستانه تحمل بازار تبریز در وضعیت هشدار است / در شان بازار تبریز با آن رفتار نشده است رانندگان خود را با جاده تطبیق دهند / انتقادات به کیفیت جاده ها وارد است / استقرار سامانه های هوشمند در جاده های آذربایجان شرقی
  یادداشت
ایرج شهین باهر شهردار تبریز دکتر است یا مهندس؟! لزوم توقف استفاده از بتن در ساخت و سازها! نمای رومی و پوست اندازی تبریز! مهندسانی که پول می‌گیرند و نظارت نمی‌کنند! نظام مهندسی ساختمان از ناپاکی‌ها پاک می‌شود؟ بازگشت به نظام جوان اداری و نوآور تبعات سنگین رکود ۵ ساله تولید مسکن در کشور+نمودار طراحی اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا+تصاویر انتقاد شهردار سابق تبریز از اوضاع نابسامان مقبره الشعرا/ نوین خواستار پاسخگویی مسئولان شد رسانه های تخصصی را بیشتر دریابید
  جدید ترین اخبار
اجرای فاز جدید اجرایی طرح بازآفرینی پروژه دو کمال تداوم کاوش‌های مجموعه ربع رشیدی تبریز با حضور باستان شناسان آلمانی بازارچه صنایع دستی استانبول قاپیسی تبریز تکمیل می شود جلوگیری از مرمت حمام خان تبریز مرمت قره کلیسا منطبق با استانداردهای یونسکو انجام شده است نورپردازی تبریز در حد صفر است/ نورپردازی موجب رونق کسب و کارها می شود «مونسان» سرپرست وزارت‌ میراث فرهنگی شد مرمت سرای ایکی قاپیلار تبریز وارد مراحل نهایی شد شهرداری تبریز در تملک خانه‌های مجاور موزه مشروطه همکاری کند مناره‌های جدید تهدید جدی مسجد تاریخی کریمخان تبریز

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir