میراث فرهنگی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | Wednesday, 24 October , 2018
 میراث فرهنگی

برگزاری گردهمایی بین المللی معماری بومی ۲۰۱۸ در تبریز

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد: گردهمایی بین‎المللی معماری بومی موسوم به «سیاو / ایکوموس» در سال ۲۰۱۸ به میزبانی تبریز برگزار می شود.

برخلاف گمانه زنی ها

آبدار در میراث فرهنگی آذربایجان شرقی ماندنی شد

علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به شایعات و گمانه زنی ها پایان داد و در حکمی مرتضی آبدار بخشایش را در سمت مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی ابقا کرد.

پیشنهاد تشکیل کمیته بررسی نرخ واقعی بلیت هواپیما داده شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی ۲۲ مرداد نامه ای به معاون اول رئیس جمهور نوشت و در آن خواستار تشکیل کمیته ای مشترک با عضویت این سازمان، وزارت راه و بانک مرکزی برای بررسی نرخ واقعی بلیت هواپیما شد.

خانه‌های تاریخی با کمک هنرمندان احیا می شوند

شرکت ملی بازآفرینی شهری، در قالب طرح­های مرمت و احیای بناهای ارزشمند تاریخی، پروژه‌هایی را در شهرهای مختلف کشور مدنظر قرار داده است.

سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تبدیل می شود

نمایندگان مردم با تبدیل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه موافقت کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با صدور نامه ای خواستار شد:

جلوگیری از ساخت و ساز در جوار بازار ثبت جهانی تبریز

محمد سعید ایزدی در نامه‌ای به معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان ‌شرقی، خواستار ممانعت از هرگونه اقدامات خلاف مصوبات شورای‌عالی و ضوابط سازمان میراث فرهنگی، در جوار بازار ثبت جهانی تبریز شد.

۲ کاروانسرای تاریخی در آذربایجان شرقی به مزایده گذاشته شد

صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، ۸ بنای تاریخی در ۵ استان کشور را به مزایده گذاشت.

یادداشت

تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها

فصل تابستان آغاز شده وکمتر از ۶ ماه به پایان رویداد تبریز ۲۰۱۸ باقی مانده است و کلانشهر تبریز همچنان روزهای عادی همانند سالهای گذشته را سپری می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:

چهره‌ای متفاوت از تبریز باید در سال ۹۷ به نمایش گذاشته شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: چهره‌ای متفاوت از تبریز باید در سال ۹۷ به نمایش گذاشته شود.

موزه مطبوعات آذربایجان امسال راه اندازی می شود

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از راه اندازی موزه مطبوعات آذربایجان در سال جاری خبر داد.

سرپرست منطقه هشت شهرداری تبریز :

وضعیت حیاط‌ها، فاضلاب و کف سازی‌ بازار ساماندهی می شود

در جلسه ای با حضور سرپرست منطقه هشت شهرداری تبریز و مدیرکل میراث فرهنگی استان، مشکلات و مسائل بازار تاریخی تبریز مطرح و نسبت به رفع آنها تصمیمات لازم گرفته شد.

مجوز رسمی فعالیت دومین موزه خصوصی در تبریز صادر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از صدور مجوز موزه خودروهای کلاسیک به عنوان دومین موزه خصوصی در تبریز خبر داد.

محوطه ارک تبریز برای گردشگران ساماندهی می‌شود

شهردار تبریز اعلام کرد: با عنایت ویژه و موافقت امام جمعه تبریز و همکاری بنیاد مصلی، محوطه ارک تبریز ساماندهی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد

قرارگیری چهار بنای تاریخی آذربایجان شرقی در لیست مزایده صندوق احیا

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از قرارگیری چهار بنای تاریخی آذربایجان شرقی در طرح مزایده صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، خبر داد.

گزارش تصویری

اولین خانه ایرانی در تبریز

اولین خانه ایرانی در پیاده راه تاریخی تبریز در خانه صلح جو(کلکته چی) این شهر افتتاح شد.

معاون رئیس جمهور مطرح کرد

آغاز فعالیت‌های باستان‌شناسی و مرمت ربع رشیدی

معاون رئیس جمهور به شروع فعالیت‌های باستان‌شناسی و مرمت ربع رشیدی اشاره کرد و گفت: این کار در سال ۲۰۱۸ شروع خواهد شد، ربع رشیدی قدیم‌ترین مرکز دانشگاهی بعد از جندی‌شاپور است.

با دستور روحانی

نخستین خانه ایرانی در تبریز افتتاح شد

نخستین خانه ایرانی به دستور رییس جمهوری و از طریق ارتباط ویدیویی در تبریز افتتاح شد.

شهردار کلانشهر تبریز عنوان کرد:

مرکز همایش ها پروژه ای برای توسعه شاخص های فرهنگی شهر

 شهردار کلانشهر تبریز وجود مرکز همایش های بین المللی تبریز را زیرساخت ارزشمندی برای توسعه شاخص های فرهنگی شهر تبریز دانست.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی:

حفاظت از میراث فرهنگی نیازمند دانش روز است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، بر لزوم استفاده از دانش روز و اطلاعات نوین در عرصه حفاظت از میراث فرهنگی تاکید کرد.

با حضور اساتید برجسته کشوری و متخصصان حوزه میراث فرهنگی؛

آئین پاسداشت روز جهانی بناهای تاریخی در تبریز برگزار می شود

معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از برگزاری آئین پاسداشت روز جهانی بناهای تاریخی در روز ۳۰ فروردین خبر داد.

مرمت مدرسه ۸۰۰ ساله حسن پادشاه تبریز آغاز شد

معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: با تخصیص ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار، عملیات مرمت و ساماندهی مدرسه مجموعه عظیم و تاریخی ‘حسن پادشاه’ تبریز آغاز شد.

تعامل شهرداری و میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گامی در تحقق اهداف رویداد تبریز۲۰۱۸

شهردار تبریز بر تعامل مستمر و سازنده شهرداری تبریز و میراث فرهنگی استان در پیشبرد اهداف رویداد بزرگ ۲۰۱۸ و نوروز ۹۷ تاکید کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد:

پایان محوطه سازی ارگ علیشاه تبریز آخر اردیبهشت ۹۷

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد: عملیات محوطه سازی ارگ علیشاه تبریز تا آخر اردیبهشت ۹۷ به پایان می رسد تا  محیطی مناسب و در شان این بنای تاریخی فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی:

خانه حریری باید برای موزه مورد بهره‌ برداری قرار گیرد

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: خانه حریری باید برای موزه مورد بهره‌ برداری قرار گیرد.

“سیلوی گندم تبریز” در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از  ثبت ملی “ساختمای های سیلوی گندم تبریز” در شاخه میراث صنعتی خبر داد .

  گزارش
ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا برنامه آلمان برای افزایش پیاده‌روها و کاهش خودروها رونق بازار مسکن، چشم انتظار ضوابط کارآمد دو امکان صندوق یکم برای خانه اولی ها تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان ده تالار منحصر به فرد در اروپا برای لذت بردن از موسیقی+ تصاویر فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال
  مصاحبه
مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
برگزاری گردهمایی بین المللی معماری بومی ۲۰۱۸ در تبریز آبدار در میراث فرهنگی آذربایجان شرقی ماندنی شد پیشنهاد تشکیل کمیته بررسی نرخ واقعی بلیت هواپیما داده شد خانه‌های تاریخی با کمک هنرمندان احیا می شوند سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تبدیل می شود جلوگیری از ساخت و ساز در جوار بازار ثبت جهانی تبریز ۲ کاروانسرای تاریخی در آذربایجان شرقی به مزایده گذاشته شد تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها چهره‌ای متفاوت از تبریز باید در سال ۹۷ به نمایش گذاشته شود موزه مطبوعات آذربایجان امسال راه اندازی می شود

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir