شورای شهر | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ | Saturday, 3 December , 2022
 شورای شهر

شفاف سازی فرماندار تبریز در مورد نحوه بررسی مصوبات شورای شهر

فرماندار تبریز اعلام کرد که ۹۱ درصد از مجموع مصوبات شورای اسلامی کلان شهر تبریز در سال جاری در هیات تطبیق مصوبات شهرستان تصویب شده‌ است.

تصاویر|رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز میهمان ” سازه خبر”

احد صادقی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری و عضو شورای اسلامی شهر تبریز میهمان تحریریه ” سازه خبر” بود و به سوالات خبرنگاران این رسانه تخصصی حوزه شهری پاسخ داد.

انتقاد زعفرانچیلر از بی توجهی به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تبریز در ۸سال گذشته!

 رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با توجه به برخی کاستی های ناشی از سالیان گذشته، مجموعه شورای شهر و شهرداری تبریز اولویت خود را برای جبران کاستی ها و اتمام پروژه های نیمه تمام قرار داده است.

هفت نامگذاری جدید در معابر و اماکن عمومی تبریز تصویب شد

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز هفت نامگذاری جدید برای معابر و اماکن عمومی شهر به تصویب رسید.

رئیس شورای عالی استان‌ها عنوان کرد:

ضرورت مشارکت شوراهای اسلامی شهرها در تدوین بودجه کشور

رئیس شورای عالی استان‌ها تأکید کرد: توافقات مهمی با رئیس‌جمهور درخصوص استفاده از ظرفیت‌های شهرداری‌ها و شوراها داشته‌ایم.

حمام تاریخی نوبر با دستور قضایی تحویل شهرداری تبریز داده می‌شود

با دستور مقام قضایی، حمام تاریخی نوبر به زودی به شهرداری تبریز تحویل داده می‌شود.

دبیر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز :

خدمات شهری شهرداری تبریز نمی‌تواند ساخت و سازهای غیر مجاز را کنترل کند

دبیر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز  گفت: خدمات شهری شهرداری تبریز هیچ وقت نمی‌تواند ساخت و سازهای غیر مجاز کنترل کند، لازم است تدابیری برای این امر مهم اتخاذ شود تا اقدامات به صورت سریع عملیاتی شود.

معان شهرسازی و معماری شهرداری تبریز خبر داد:

فراوانی ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق ۴، ۷ و ۱۰ تبریز

معان شهرسازی و معماری شهرداری تبریز از فراوانی ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق ۴، ۷ و ۱۰ این شهر خبر داد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز خواستار شد:

برخورد قضایی با ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شهرداری باید افرادی که در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز به صورت انبوه فعالیت می‌کنند، شناسایی کرده و به هر نحوه ممکنی از آنها شکایت کند تا جلو اقدامات غیرقانونی گرفته شود.

انتشار لیست حق الجلسات اعضای شورای شهر تبریز در مهر ۱۴۰۱

لیست حق‌الجلسات اعضای شورای شهر تبریز در مهرماه منتشر شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز:

خاوران قطب سرمایه‌گذاری تبریز می شود

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با حضور در سطح حوزه شهرداری منطقه۹، گفت: رغبت و مشارکت سرمایه گذاران در شهرک خاوران به دلیل انجام پروژه‌های مختلف عمرانی ملموس و مشهود است.

“تبریز ما” جشنواره ای که تخصصی نبود!

جشنواره رسانه ای – پژوهشی تبریز ما در حالی به کار خود پایان داد که نقد هایی از سوی اهالی رسانه و متخصصان به آن صورت گرفت.

نقدی بر جشنواره شائبه برانگیز تبریز ما!

آیین اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ای _ پژوهشی تبریزما با انتخاب و معرفی آثاری از میان ۱۳۰ اثر ارسال شده از ۲۴ رسانه به دبیر خانه جشنواره برگزار شد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز خبر داد:

تحقق بودجه شش ماهه شهرداری تبریز با وجود مخالفت های اولیه!

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به رکوردشکنی شهرداری تبریز در تحقق بودجه شش ماهه نسبت به ادوار و سال های قبل، عملکرد بودجه ای و مدیریت مالی شهرداری در نیمه نخست امسال را در یک دهه گذشته، بی سابقه و قابل توجه ارزیابی کرد.

رای مثبت به حضور شهرداری تبریز در مجمع شهرسازی و معماری جمهوری آذربایجان

اعضای شورای اسلامی شهر تبریز با حضور شهرداری در مجمع شهرسازی و معماری به دعوت جمهوری آذربایجان موافقت کردند.

رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی انتخاب شد

شهرام دبیری با کسب ۱۴ رای رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی شد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر تبریز خبرداد:

تخلیه عمارت تاریخی ساعت تبریز تا اوایل سال آینده

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز در خصوص نگهداری و مرمت خانه‌های تاریخی توسط شهرداری تبریز گفت: شهرداری برای احیا و مرمت بناهای تاریخی و تبدیل آنها به مکان‌های گردشگری عزم لازم را دارد و شورای شهر نیز با ارائه طرح‌های متنوع پیگیر این امر است.

استفاده رایگان از مترو و اتوبوس‌های بی آر تی تبریز در هفته اول مهر ماه

شهردار تبریز در آستانه آغاز سال‌تحصیلی جدید از رایگان شدن مترو و اتوبوس‌های مسیر” بی آر تی ” در هفته اول مهر ماه با مساعدت شورای اسلامی شهر خبر داد.

خانه استاد شهریار در تبریز مرمت می شود

ئیس شورای اسلامی شهر تبریز از آغاز پروژه مرمت خانه استاد شهریار بعد از پیک سفرهای گردشگران داخلی و خارجی به تبریز و با استفاده از تجربیات و نظرات کارشناسان و خبرگان این حوزه خبر داد.

حضور شهردار تبریز در مسیر پیاده‌روی اربعین

شهردار تبریز با حضور در مسیر پیاده‌روی اربعین، با شماری از زائران، گروه‌های مردمی و جهادی و همچنین موکب‌داران اربعین حسینی دیدار کرد.

بررسی راه اندازی کارخانه نوآوری در تبریز در حضور ستاری

شهردار تبریز از بررسی راه اندازی کارخانه نوآوری شهرداری تبریز در سفر معاون فناوری رئیس جمهور طی هفته جاری خبر داد.

کلنگ‌زنی نخستین پروژه قرارگاه مسکن در منطقه ۷ تبریز

شهردار تبریز از کلنگ‌زنی نخستین پروژه قرارگاه مسکن‌ در منطقه ۷ خبر داد و گفت: این پروژه در قالب قرارگاه مسکن و مسکن ارزان قیمت، ساخته شده و به شهروندان تحویل داده خواهد شد.

شهردار تبریز خبر داد:

افزایش ۹۰ درصدی صدور پیش پروانه ساختمانی در تبریز

شهردار تبریز از افزایش ۹۰ درصدی میزان صدور پیش پروانه ساختمانی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: برای تداوم این حرکت و حفظ این آمار کمی در شش ماهه دوم امسال و همچنین برای تحقق آمار مساحت سه میلیون متر مربعی ناشی از صدور پروانه، باید تلاش بیشتری کرد.

حقوق اعضای شورای شهر تبریز در مردادماه منتشر شد

لیست دریافتی و حق‌الجلسات اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در مردادماه منتشر شد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خبر داد:

برگزاری دومین اجلاس سازندگان و طراحان تبریز

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از برگزاری دومین اجلاس سازندگان و طراحان تبریز با حضور مقامات ملی و استانی، مدیران و کارشناسان شهری به مدت ۲ روز در مرکز همایش‌های بین المللی تبریز (خاوران) خبر داد.

  گزارش
سدهای کدام استان بیشتر آب دارند؟ نهضت ملی مسکن تبریز در پیچ و خم بی تعاملی! مگاپروژه عتیق؛ نماد بازآفرینی موفق شهر تبریز حلول متروپل در آسمان اسکو! گرانی سیمان با پروژه نهضت ملی مسکن چه می‌کند؟ قصه پر غصه بازآفرینی شهری در تبریز! آذربایجان، از بزرگترین میدان ایران تا فاجعه شهرسازی! مصرف بالای گاز، متهم اصلی آلودگی هوای کلانشهرها بازار مسکن در برزخ! سیمان در آرامش دوران رکود!
  مصاحبه
مقاومت هیئت مدیره شهر شهریار برای واگذاری زمین به نهضت ملی مسکن / وجود بی عدالتی در ارجاع کار در نظام مهندسی آذربایجان شرقی تامین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن تلاش برای ایجاد عدالت در ارجاعات و سالم سازی محیط کارشناسی امکان همکاری بنیاد مسکن با بخش خصوصی برای اجرای نهضت ملی مسکن بازرسان نظام مهندسی ساختمان هم مشمول بخشنامه دو سال فعالیت حرفه ای می شوند اعطای تسهیلات نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده تبریز مسیر تولید مسکن توسط توسعه محلی / بافت تاریخی شهر تبدیل به انبار شده است / اجرای پروژه آیمان با به روزترین طراحیها، متریال و مصالح نگرش ها در مورد سرمایه گذار باید تغییر کند / راه اندازی دو آکادمی پردیس فرهنگی، ورزشی در تبریز/ تدوین طرح های حمایتی برای نوسازی بافت فرسوده تبریز بدمسکنی پاشنه آشیل هوشیار است! / طلائیه،محمل رانت خواری در تبریز! / برداشت سخیف از بازآفرینی شهری / شهردار وقت پاسخگو باشد! آشفتگی در تبریز مشهود است/ دخالت اعضای شورا در انتصابات غیر قانونی است / کم‌فروشی نکرده‌ام/ ” تبریزیم” بازدهی لازم را نداشت
  یادداشت
نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و انتخاباتهای بلاتکلیف مانده! عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی! از تغییر در هیئت رئیسه تا ضرورت تغییر در روش مدیریت! اقدام بحث برانگیز رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! ابطال ماده ۲۷ و برگزاری همایش بیهوده توسط نظام مهندسی آذربایجان شرقی! چرا تغییر رئیس نظام مهندسی آذربایجان شرقی ضروری است؟! “تبریز ما” جشنواره ای که تخصصی نبود! نقدی بر جشنواره شائبه برانگیز تبریز ما! اداره نظام مهندسی آذربایجان شرقی با یک ۱/۱۲ بودجه سال گذشته! آیا دستور مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی لغو می شود؟!
  جدید ترین اخبار
شفاف سازی فرماندار تبریز در مورد نحوه بررسی مصوبات شورای شهر تصاویر|رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز میهمان ” سازه خبر” انتقاد زعفرانچیلر از بی توجهی به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تبریز در ۸سال گذشته! هفت نامگذاری جدید در معابر و اماکن عمومی تبریز تصویب شد ضرورت مشارکت شوراهای اسلامی شهرها در تدوین بودجه کشور حمام تاریخی نوبر با دستور قضایی تحویل شهرداری تبریز داده می‌شود خدمات شهری شهرداری تبریز نمی‌تواند ساخت و سازهای غیر مجاز را کنترل کند فراوانی ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق ۴، ۷ و ۱۰ تبریز برخورد قضایی با ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز انتشار لیست حق الجلسات اعضای شورای شهر تبریز در مهر ۱۴۰۱

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir