راه و شهرسازی | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ | Wednesday, 28 February , 2024
 راه و شهرسازی

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به ۳۸۱ هزار متقاضی

آمارهای پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن حاکی است که از یک میلیون و ۲۹۶ هزار و ۹۱۵ متقاضی حائز شرایط برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، بانک‌ها با ۳۸۱ هزار و ۷۶۳ متقاضی برای پرداخت تسهیلات قرارداد امضا کردند.

آغاز فرآیند پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی قطار از فردا

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام نوروز (بازه زمانی ۲۳ اسفند تا ۱۷ فروردین) از فردا (سه‌شنبه، هشتم اسفند) آغاز می‌شود.

تشدید بارش برف و باران از دو روز دیگر در کشور

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: بارش برف و باران در کشور از چهارشنبه تشدید می‌شود.

واگذاری ۷۰۰ هزار میلیارد ریال زمین رایگان در کل کشور به مردم

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون زمین رایگان به ارزش ۷۰۰ هزار میلیارد ریال در قالب طرح نهضت ملی مسکن به ۷۰ هزار متقاضی اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران:

سرعت نوسازی بافت‌های فرسوده با مشارکت بانک‌ها افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی بر اهمیت نوسازی در بافت‌های فرسوده تاکید دارد، گفت: سرعت نوسازی بافت‌های فرسوده در همکاری با بانک‌ها تسهیل می‌شود.

پیش‌بینی بارش برف و کاهش محسوس دما در آذربایجان‌شرقی

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از فردا (شنبه) نفوذ و فعالیت متناوب سامانه بارشی و توده هوای سرد، موجب بارش باران، برف و کاهش محسوس دما در استان می‌شود.

واگذاری زمین رایگان به ۱۱ هزار متقاضی جوانی جمعیت در ۱۰ استان

 مرحله سوم واگذاری زمین به ۱۱ هزار متقاضی جوانی جمعیت در ۱۰ استان کشور انجام می‌شود و با این واگذاری‌ها مجموع اراضی واگذار شده به ۷۰ هزار متقاضی می‌رسد.

واکنش بذرپاش به خبر مشارکت چینی‌ها در ساخت‌وساز مسکن

وزیر راه و شهرسازی در واکنش به خبر مشارکت چینی‌ها در ساخت‌وساز مسکن گفت: بیشتر به منابع مالی نیاز داریم تا تکنولوژی.

افزایش قیمت بلیت‌ قطارهای مسافری تکذیب شد

معاون مسافری شرکت راه‌آهن هرگونه افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری از جمله قطارهای پنج ستاره را تکذیب کرد.

هم اندیشی در خصوص مسائل مهندسان عضو نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

در دیدار رئیس و‌اعضای هیئت مدیره و‌بازرسان سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی با مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص مسائل کاری مهندسان عضو سازمان هم اندیشی، گفتگو و تبادل نظر شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی خبر داد:

واگذاری زمین رایگان به ۶۰۲ خانواده در آذربایجان شرقی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از واگذاری زمین رایگان به ۶۰۲ خانواده در سطح استان خبرداد.

اظهار نظر رییس کل امور مالیاتی در مورد پیامک های اشتباه وزارت راه و شهرسازی

رییس کل سازمان امور مالیاتی گفت: برخی پیامک‌ها با محتوای خانه خالی که از طرف وزارت راه و شهرسازی برای مالیات دهندگان ارسال می‌شود بعضا حاوی اطلاعات دقیقی نیست که در آن صورت افراد می‌توانند در مراحل دادرسی مالیاتی نسبت به عدم صحت این اطلاعات اعتراض کنند.

شهرداری‌ها می‌توانند بسته تشویقی متناسب با شرایط خودشان تهیه کنند

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون آمار صدور پروانه در بافت‌های فرسوده به بیش از ۲۲۵ هزار واحد رسیده و پیش بینی بر این است تا پایان سال ۳۰ هزار واحد دیگر به بهره برداری می‌رسد.

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران:

رویکرد تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید بر اینکه به‌منظور حل مشکلات شهرها تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند، گفت: در تهیه طرح‌ها، مشکلات مردم در گفت‌وگو با سمن‌ها، انجمن‌های مردم‌نهاد و سایر گروه‌ها اخذ می‌شود تا در تهیه طرح‌ها در همان بازه طرح جامع تغییرات مورد تصویب اعمال شود.

تداوم بارش‌ برف و باران در آذربایجان‌شرقی تا شنبه آینده

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو از روز دوشنبه تا اوایل هفته آینده، بارش‌های پراکنده برف و باران در استان ادامه می‌یابد.

رونمایی از سامانه فروش بلیت هواپیما طی چند روز آینده

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در پروازهای داخلی قیمت مصوب باید از سوی شرکت‌های هواپیمایی رعایت شود، گفت: طی چند روز آینده سامانه فروش بلیت هواپیما توسط سازمان هواپیمایی کشوری رونمایی می‌شود.

صدور پروانه برای ۲۲۴ هزار واحد در بافت فرسوده

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: اکنون آمار صدور پروانه در بافت‌های فرسوده به بیش از ۲۲۴ هزار واحد رسیده است و در مجموع تعداد واحدهای نوسازی شده در سال ۱۴۰۲ به ۸۰ هزار واحد خواهد رسید.

مشارکت ۲۲ هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح‌های وزارت راه و شهرسازی

بانک مسکن اعلام‌کرد: تامین مالی طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک مسکن به ارزش بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال در ۱۰ استان، تاکنون منجر به مشارکت در تکمیل ساخت و بهره‌برداری از ۱۰ پروژه آزادراهی و بزرگراهی با هدف کاهش تصادفات و تسریع در بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام شده است.

سهمیه جدید وام ۲۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن ابلاغ شد

 سهیه جدید وام ودیعه مسکن در شهرها و روستاها تا پایان سال جاری به شعب بانک دولتی ابلاغ شد.

عملیات اجرایی ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهیان آغاز شد

عملیات اجرایی بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهیان و خوابگاه های دانشجویان متأهل با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

تدوین ضوابط برنامه ساخت مسکن استاندارد برای کم‌درآمدها

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تدوین ضوابط ساخت مسکن استاندارد و در استطاعت برای قشر شریف و زحمتکش کم‌درآمد از برنامه‌های دولت است که بر اساس سند ملی جدید توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی در دستور کار قرار دارد.

بارش باران و برف با کاهش دما تا دوشنبه

سازمان هواشناسی کشور با توجه به ورود سامانه بارشی از بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه برای بیشتر مناطق کشور از امروز تا روز دوشنبه هفته آینده خبر داد و اعلام کرد: امروز بارش باران و برف در نوار غربی و در ۲۲ استان پیش‌بینی شده است.

کسب تجربیات ارزنده مقاوم‌سازی بیمارستان‌ها بین ایران و ژاپن

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: تجربیات مناسبی در پروژه‌های بهتاب در مقاوم‌سازی بیمارستان‌ها بین ایران و ژاپن به دست آمد.

سامانه بارشی از فردا وارد کشور می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی از فردا بعد از ظهر و از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود.

انتقاد دادستان آذربایجان شرقی از تعلل در اجرای بزرگراه اهر- مشگین شهر

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان شرقی گفت: تعلل و تاخیر در اجرای طرح بزرگراه اهر – مشگین شهر به هیچ عنوان قابل قبول نیست و دستگاه های مسئول باید پای کار باشند.

  گزارش
دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان پیش‌بینی رشد ساخت‌وساز ایران در ۴ سال آینده پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه
  مصاحبه
عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد
  یادداشت
محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی
  جدید ترین اخبار
پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به ۳۸۱ هزار متقاضی آغاز فرآیند پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی قطار از فردا تشدید بارش برف و باران از دو روز دیگر در کشور واگذاری ۷۰۰ هزار میلیارد ریال زمین رایگان در کل کشور به مردم سرعت نوسازی بافت‌های فرسوده با مشارکت بانک‌ها افزایش می‌یابد پیش‌بینی بارش برف و کاهش محسوس دما در آذربایجان‌شرقی واگذاری زمین رایگان به ۱۱ هزار متقاضی جوانی جمعیت در ۱۰ استان واکنش بذرپاش به خبر مشارکت چینی‌ها در ساخت‌وساز مسکن افزایش قیمت بلیت‌ قطارهای مسافری تکذیب شد هم اندیشی در خصوص مسائل مهندسان عضو نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir