راه و شهرسازی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | Wednesday, 24 October , 2018
 راه و شهرسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

آغاز عملیات اجرایی بازآفرینی در ۴۸۶ محله از آبان‌ ماه

در حال حاضر وظایف ۱۹ دستگاه دولتی و شهرداری‌ها به تفکیک شهر در اجرای برنامه بازآفرینی مشخص شده است.

اسلامی در جمع خبرنگاران:

اولویتم «مسکن مهر» است/توان عبور از تحریم‌های صنعت هوایی را داریم

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، با بیان اینکه «مسکن مهر» در اولویت برنامه‌هایم قرار دارد، گفت: به دنبال آن هستیم که با افزایش تولید مسکن، نیاز جامعه به واحدهای استیجاری را برطرف کنیم.

رئیس نظام مهندسی ساختمان تهران:

تعداد بی مسکن ها در ۵ سال گذشته به ۴ میلیون نفر رسیده است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با بیان اینکه علیرغم وعده‌های دولت و وزیر راه و شهرسازی مبنی بر برطرف شدن مشکل مسکن، اما در ۵ سال گذشته تعداد بی‌مسکن‌ها به ۴ میلیون نفر رسیده است،گفت: روش‌های کنونی تامین مسکن مربوط به قرن ۱۸ است.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، متخصص و توسعه گراست

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرد: رییس‌ جمهوری فردی را برای تصدی وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد کرده است که سوابق ارزشمندی در زمینه اجرا و فعالیت‌های مختلف در عرصه‌های سازندگی و توسعه‌ای کشور دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

برای قضاوت در مورد برنامه های وزیر جدید راه و شهرسازی زود است

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه هنوز زود است که بخواهیم برنامه‌های وزیر جدید راه و شهرسازی را قضاوت کنیم، گفت:‌ اینکه چرا آقای آخوندی روز آخر کاری خود «غلامرضا جابرانصاری» را به سرپرستی سازمان ملی زمین و مسکن در می‌آورد را پیگیری می‌کنیم اما وی از مدیران بازنشسته است و سرپرستی‌اش موقت خواهد […]

رئیس اتحادیه مشاوران املاک:

مسکن مهر جو روانی رشد قیمت را کنترل کرد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه میزان معاملات در کشور ۴ درصد رشد کرده، اما میزان معاملات اجاره ۱۳ درصد کاهش یافته است، گفت: وزیر مستعفی راه و شهرسازی در بخش مسکن موفق عمل نکرد و ما همچنان منتظر مسکن اجتماعی او هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

مسکن مهرهای بدون متقاضی،خریدار پیدا کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در پی افزایش قیمت ملک، استقبال از واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر افزایش یافته است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

دولت طی ۵ سال گذشته در بخش مسکن فقط حرف زد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: تأخیر در اجرای طرح باز آفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده توجیه پذير نیست؛ دولت پنج سال است فقط حرف می‌زند.

شرکت‌های مسافری‌ پارسال ۸۵۰‌ میلیارد تومان یارانه گرفتند

مدیرعامل راه‌‌آهن گفت: با توجه به این که تعرفه حق دسترسی شرکت‌های مسافری به شبکه ریلی صفر است، شرکت راه‌آهن در سال ۹۶ معادل ۸۵۰ میلیارد تومان یارانه به شرکت‌های مسافری ریلی اختصاص داد.

کمیسیون عمران برای ۲ وزیر پیشنهادی کار و راه به جمع‌بندی نرسید

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قرار بر این شد که موضع کمیسیون عمران پس از اتمام پاسخ دهی به سؤالات نمایندگان از سوی وزرای پیشنهادی اعلام شود.

معاون پارلمانی وزیر راه:

۴۰۰۰ پروژه نیمه‌تمام راه‌سازی در کشور وجود دارد

معاون پارلمانی وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه حدود چهار هزار پروژه نیمه‌تمام راه‌سازی در کشور وجود دارد، گفت: بهترین راه تکمیل پروژه‌ها واگذاری آن‌ها به بخش خصوص است.

سرپرست وزارت راه و شهرسازی کیست؟ + سوابق

سرپرست وزارت راه و شهرسازی، مدیر عاملی شرکت مسکن و ساختمان بنیاد مستضعفان و شرکت هواپیماسازی وزارت دفاع را در رزومه خود دارد.

با امضای تفاهم‌نامه میان دو دستگاه محقق می‌شود

نوسازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی فرسوده و ايجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در كشور

با امضای تفاهم‌نامه برنامه توليد و اشتغال در حوزه بازآفرينی شهری پايدار بين سازمان برنامه و بودجه كشور، وزارت راه و شهرسازی و صندوق توسعه ملی، ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كشور كه بافت فرسوده دارند،‌ بازسازی و نوسازی می‌شود.

محمد اسلامی به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» منصوب شد

رئیس جمهور در حکمی محمد اسلامی را به عنوان سرپرست «وزارت راه و شهرسازی» منصوب کرد.

روحانی با استعفای عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی موافقت کرد

رئیس‌ جمهور در نامه‌ای ضمن پذیرش استعفای عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی، از تلاش‌های وی در طول دوران تصدی وزارتخانه مزبور قدردانی کرد.

عضو کمیسیون قضائی و حقوق مجلس:

آخوندی جلو مسیر ایجاد مفسده و دوگانگی‌های نظام مهندسی را گرفت

عضو کمیسیون قضائی و حقوق مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه اقدام وزارت راه و شهرسازی در زمینه الزام نظام مهندسی برای انجام یک نظارت واقعی بر عملیات اجرایی ساختمان‌ها اقدام بسیار درستی بوده است گفت: طبیعتا هر فردی باید در یک سمت مشغول به کار باشد، قطعا یک نفر نمی‌تواند هم در جایگاه مجری […]

معاون وزیر راه و شهرسازی:

اعتبار سفر رئیس جمهور به جاده تبریز – اهر پرداخت نشده است

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان آذربایجان شرقی پیشرفت فیزیکی بزرگراه تبریز- اهر را بیش از ۶۵ درصد اعلام کرد و گفت: این پروژه یکی از اولویت‌های اصلی ما در استان آذربایجان شرقی است و تکمیل شدن آن علاوه بر ایمنی بیشتر مسیر، موجب رونق صنعت گردشگری در منطقه می‌شود.

۳۵ کیلومتر از جاده مراغه – هشترود روکش آسفالت می شود

رئیس اداره راه و حمل و نقل جاده ای مراغه گفت: ۳۵ کیلومتر از جاده مراغه – هشترود با هشت میلیارد تومان اعتبار روکش آسفالت می شود.

وزیر راه و شهرسازی:

افتتاح پروژه های عمرانی بدون توجه به کارایی سرانجامی ندارد

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه «افتتاح پروژه ها و طرح های عمرانی بدون توجه به نتیجه و اثر بخشی آن سرانجامی ندارد»، گفت: با وجود هزینه های میلیاردی برای اجرای پروژه های عمرانی اما به کارایی و نتیجه آن کمتر توجه می شود.

رئیس کمیته نظام فنی و مهندسی ساختمان مجلس خبر داد:

افزایش ۲ برابری هزینه های ساخت و ساز در کشور/نبود چشم انداز روشن درباره آینده مسکن

رئیس کمیته نظام فنی و مهندسی ساختمان مجلس از افزایش ۲ برابری هزینه های ساخت و ساز در کشور خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

احداث پلاسکوی جدید مغایر مصوبات شورای عالی شهرسازی است

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری گفت: احداث ساختمان جدید پلاسکو، هم از نظر تراکم مازاد و هم از نظر مسابقه طراحی که برگزار شده، با مصوبات شورای عالی شهرسازی مغایرت دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

افزایش مهاجرت از سکونتگاه‌های رسمی به غیر رسمی با افزایش قیمت مسکن و اجاره

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه توانستیم روند حاشیه نشینی را در برخی از شهرها کنترل کنیم، گفت: با افزایش قیمت مسکن و اجاره بها شاهد ایجاد و توسعه منطقه هلال فقر در تهران هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن:

دیدگاه ضدفساد آخوندی به ایجاد اشتغال منجر می‌شود/ نمايندگان مجلس در حمایت از آخوندی اقدام كرده‌اند

عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم نیشابور و فیروزه در استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک هر اقدامی که به زدودن فساد در سیستم اداری ما کمک کند قابل تقدیر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

کاهش معاملات مسکن به دلیل بالا بودن نرخ‌ها/ افزایش ۷۰ درصدی قیمت

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بخش مسکن از قوانین اصلی اقتصاد تبعیت کرده و متکی به قدرت خانوار است که به دلیل کاهش قدرت خانوارها، معاملات کم شده است.

پیشنهاد آخوندی به کامیون‌داران برای تامین لاستیک

وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر تعاونی‌های کامیون‌داران خود رأسا اقدام به واردات لاستیک کنند دولت ارز لازم را در اختیارشان قرار می‌دهد.

  گزارش
ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا برنامه آلمان برای افزایش پیاده‌روها و کاهش خودروها رونق بازار مسکن، چشم انتظار ضوابط کارآمد دو امکان صندوق یکم برای خانه اولی ها تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان ده تالار منحصر به فرد در اروپا برای لذت بردن از موسیقی+ تصاویر فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال
  مصاحبه
مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
آغاز عملیات اجرایی بازآفرینی در ۴۸۶ محله از آبان‌ ماه اولویتم «مسکن مهر» است/توان عبور از تحریم‌های صنعت هوایی را داریم تعداد بی مسکن ها در ۵ سال گذشته به ۴ میلیون نفر رسیده است وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، متخصص و توسعه گراست برای قضاوت در مورد برنامه های وزیر جدید راه و شهرسازی زود است مسکن مهر جو روانی رشد قیمت را کنترل کرد مسکن مهرهای بدون متقاضی،خریدار پیدا کرد دولت طی ۵ سال گذشته در بخش مسکن فقط حرف زد شرکت‌های مسافری‌ پارسال ۸۵۰‌ میلیارد تومان یارانه گرفتند کمیسیون عمران برای ۲ وزیر پیشنهادی کار و راه به جمع‌بندی نرسید

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir