راه و شهرسازی | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱ | Sunday, 29 January , 2023
 راه و شهرسازی

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن:

نقشه‌های حدنگار برای اراضی دولتی تهیه می‌شود

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از تسریع در تبدیل اسناد دفترچه‌ای سازمان ملی زمین و مسکن به سند تک‌برگ و تهیه نقشه‌های حدنگار برای اراضی دولتی کشور خبر داد.

وجود ۷۴هزار هکتار بافت فرسوده میانی در کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۷۴هزار هکتار بافت فرسوده در بخش میانی شهری بدون احتساب بافت فرسوده تاریخی در کشور، گفت: عزم دولت بر اعطای سند به شهروندان در مناطق دارای زمین‌های دولتی است تا بتوانند با استفاده از منابع و تسهیلات موجود نسبت به مقاوم‌سازی و نوسازی واحدهای خود اقدام […]

جاده‌های ۸ استان بارانی و برفی است

 مرکز مدیریت راه‌ها، در پی ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شروع بارش برف و باران در راه‌های هشت استان خبر داد و وضعیت ترافیک ورودی به تهران را نیز سنگین اعلام کرد.

سامانه بارشی عصر امروز از غرب کشور وارد می‌شود

 سازمان هواشناسی ضمن اعلام تداوم آلودگی هوا برای ۱۳ شهرستان استان تهران، از فعالیت سامانه بارشی جدید از سمت غرب کشور و شروع بارش‌ها از فردا (یکشنبه) خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

شناسایی ظرفیت‌های تولید مسکن با کمترین هزینه

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: بر اساس برنامه باید سالانه ۱۵۰ هزار واحد ساخته شود اما در نظر داریم این میزان را تا ۲۰۰ هزار واحد افزایش دهیم برای این منظور نیازمند کار چهار برابری هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افتتاح خط‌آهن بستان‌آباد- تبریز تا پایان سال جاری

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور در بازدید از ایستگاه راه‌آهن خاوران و بخشی از خط ریلی بستان‌آباد- تبریز، روند پیشرفت این پروژه را بررسی کرد.

قیمت بلیت هواپیما به طور میانگین ۳۰ درصد افزایش یافت

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: قیمت بلیت هواپیما به طور میانگین در تمام مسیرها تا ۳۰ درصد افزایش یافت.

گام نخست هوشمندسازی شهرهای جدید برداشته شد

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید بر اهمیت اجرای اقدامات زیربنایی در حوزه هوشمندسازی شهرهای جدید تأکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی:

بازآفرینی شهری ایران پیشرو در تولید مسکن شود

مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۴۰۰شرکت باز آفرینی شهری ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی و تصویب گزارش حسابرسی شرکت برگزار شد.

امضای تفاهم‌نامه با چهار بانک برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: با بانک‌ها سپه، ملت، ملی و پارسیان تفاهم نامه امضا شده است که بانک ملت در خصوص خود مالکی در استان‌ها وارد عمل می‌شود.

تحویل زمین به ۷ شرکت صنعتی برای ساخت مسکن بدون تسهیلات بانکی

عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن از تصویب ۷ شرکت صنعتی در دولت خبر داد که بادریافت زمین ازسازمان ملی زمین ومسکن وبدون دریافت تسهیلات بانکی برای کارکنان خود به احداث مسکن اقدام خواهندکرد.

ساخت پایانه جدید فرودگاه تبریز مصوب شد

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: پروژه ساخت پایانه جدید فرودگاه تبریز با بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مصوب شد و به زودی اجرا می شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

افزایش قیمت بلیط هواپیما تخلف است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت ابلاغیه افزایش قیمت بلیت هواپیما صادر نشده است و هر شرکتی که به این کار اقدام کند، تخلف کرده است و بنابر قانون با آنها برخورد می‌شود.

فرود اضطراری پرواز قشم‌ایر در تبریز

پرواز شماره ۲۱۳ هواپیمایی قشم در مسیر تهران – استانبول صبح یکشنبه و با هدف نجات جان یکی از مسافران مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه تبریز شد.

نفوذ هوای سرد به اغلب مناطق کشور تا روز چهارشنبه

سازمان هواشناسی با پیش بینی تداوم یخبندان و افزایش مصرف انرژی اعلام‌کرد: تا روز چهارشنبه توده هوای سرد در غرب و شمال غرب، شمال شرق، شرق و جنوب شرق و هم چنین مرکز ، دامنه و ارتفاعات البرز ماندگار است‌.

آلودگی هوای کلان‌شهرها تا ۴ روز آینده ادامه دارد

سازمان هواشناسی اعلام کرد: آلودگی هوای کلان‌شهرها تا ۴ روز آینده ادامه دارد.

ماندگاری هوای سرد تا ۵ روز آینده در کشور

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به تداوم هوای سرد در اکثر مناطق کشور تا پنج روز آینده از آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه وزارت راه و شهرسازی در سال جاری

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه هزینه‌ای سال ۱۴۰۱ و رشد قابل ملاحظه بودجه هزینه‌ای سال ۱۴۰۲ این وزارتخانه خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی:

۳۳۰۰ هکتار از مساحت تبریز بافت فرسوده و نارکارآمد است

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی گفت:۳۳۰۰ هکتار از مساحت تبریز بافت فرسوده و نارکارآمد است.

استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد:

عقب افتادگی هشت ساله آذربایجان شرقی در بازآفرینی

استاندار آذربایجان شرقی از عقب افتادگی هشت ساله این استان در بازآفرینی خبر داد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران:

پنج درصد بناهای ناپایدار کشور در تبریز قرار دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: پنج درصد بناهای ناپایدار کشور در تبریز است که بیش از ۱۳۰ هزار واحد مسکونی را شامل می‌شود.

جزییات پرداخت وجه بلیت‌ پروازهای لغو شده اعلام شد

رییس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه شرایط و زمان استرداد وجه بلیت هواپیما بسته به نوع خرید متفاوت است، گفت: بارها تاکید شد که مسافران از مراکز معتبر و به طور مستقیم از سایت شرکت‌های هواپیمایی بلیت خریداری کنند تا هنگام ابطال پروازها در کوتاه‌ترین زمان وجه به آنها بازگردانده شود.

استاندار آذربایجان شرقی:

از روند اجرای پروژه های مسکن در آذربایجان شرقی گله مندیم!

استاندار آذربایجان شرقی، وجود بروکراسی اداری در تامین و واگذاری زمین را مهم‌ترین مانع اجرای پروژه‌های مسکن در استان دانست و گفت: اولویت و ماموریت نخست اداره کل راه و شهرسازی استان، بحث مسکن است و این مجموعه باید نقش تسهیل‌کننده داشته و موانع اجرای پروژه‌ها را رفع کند.

انتقاد معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از روند پرداخت تسهیلات مسکن

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی روند پرداخت تسهیلات مسکن را پایین‌تر از حد انتظار دانست.

تداوم آلودگی هوای شهرهای صنعتی تا پنجشنبه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم آلودگی هوای شهرهای صنعتی تا پنج‌شنبه (۲۹ دی) و بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور خبر داد.

  گزارش
عمارت موتمن‌الاطبا، اولین خانه سه‌طبقه در ایران تبدیل توربین‌های بادی مستعمل به بتن! چگونه از بورس سکه بخریم؟ شهریار، شاید وقتی دیگر، به سهند مراجعه کنید! واکاوی منابع آلودگی هوا در ۷ شهر بزرگ کشور حکایت باغ شهر تبریز با احیای درختان چنار بار دیگر روایت می‌شود معمای ارتباط “آلودگی هوا”، “نیروگاه‌ها” و “مازوت” خسارت ۳۰۷ میلیون دلاری تبریز از آلودگی هوا! آلودگی هوای تبریز و اصرار عجیب و غیر مستند شورای شهر! افزایش قرار دادهای صوری برای فرار از مالیات خانه‌های خالی
  مصاحبه
وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است تشکیل بیش از ۹۵درصد کلاسهای دانشگاه آزاد تبریز / ساختمان ۵۸ کلاسه پایدار اما نیازمند مقاوم سازی است زمین های شهرک جوانان تبریز مورد تائید است وجود تحرکات مثبت در شورا و عملکرد شهردار تبریز / عده ای از دودستگی ها سود می برند!/ ایجاد اداره کل آب و انرژی در شهرداری تبریز مقاومت هیئت مدیره شهر شهریار برای واگذاری زمین به نهضت ملی مسکن / وجود بی عدالتی در ارجاع کار در نظام مهندسی آذربایجان شرقی تامین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن تلاش برای ایجاد عدالت در ارجاعات و سالم سازی محیط کارشناسی
  یادداشت
حواسمان هست که نمک نمی پاشید ” بازآفرینی شهری” راهکار رهایی از مشکلات ناشی از توسعه  سریع شهرنشینی کدام کاندیدا شانس بیشتری برای بازرسی نظام مهندسی آذربایجان شرقی دارد؟ چرخ فناوری در صنعت مسکن به حرکت در می‌آید؟ آیا خبر تولید خودروی دانش بنیان در تبریز سنگ بزرگ بود؟! سهم خانه‌های خالی از مالیات چقدر است؟ نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و انتخاباتهای بلاتکلیف مانده! عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی! از تغییر در هیئت رئیسه تا ضرورت تغییر در روش مدیریت! اقدام بحث برانگیز رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی!
  جدید ترین اخبار
نقشه‌های حدنگار برای اراضی دولتی تهیه می‌شود وجود ۷۴هزار هکتار بافت فرسوده میانی در کشور جاده‌های ۸ استان بارانی و برفی است سامانه بارشی عصر امروز از غرب کشور وارد می‌شود شناسایی ظرفیت‌های تولید مسکن با کمترین هزینه افتتاح خط‌آهن بستان‌آباد- تبریز تا پایان سال جاری قیمت بلیت هواپیما به طور میانگین ۳۰ درصد افزایش یافت گام نخست هوشمندسازی شهرهای جدید برداشته شد بازآفرینی شهری ایران پیشرو در تولید مسکن شود امضای تفاهم‌نامه با چهار بانک برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir