راه و شهرسازی | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷ | Saturday, 19 January , 2019
 راه و شهرسازی

۲۹۴۷ کیلومتر طرح ریلی آماده سرمایه گذاری است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مطالعه ۲ هزار و ۹۴۷ کیلومتر طرح ریلی در کشور انجام شده و آماده سرمایه گذاری است.

۴۵ هزار واحد مسکن مهر دهه فجر افتتاح می شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: ۴۵ هزار واحد مسکن مهر در دهه فجر افتتاح می شود و پرونده مسکن مهرهایی که معارض ندارند، تا پایان سال ۹۸ بسته خواهد شد.

عملیات ۴ باند کردن راه «بستان آباد – شیبلي» از سر گرفته می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: عملیات چهار باند کردن راه «بستان آباد – شیبلی» پس از یک سال توقف، با آغاز فصل کاری ادامه می یابد.

کدام آزادراه‌ها تا پایان امسال عوارض الکترونیکی می‌گیرند؟

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از تجهیز شش آزادراه به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض تا پایان سال جاری و تجهیز ۱۳ آزادراه دیگر به این سیستم تا تیرماه سال آینده خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی:

اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمدشان را صرف اجاره‌بها می‌کنند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رشد تقاضا و عدم عرضه مسکن باعث شده اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمد خود را صرف اجاره‌بها کنند گفت: خواست قاطع مردم بحث مسکن است و سیاست‌های ما می‌تواند به تولید مسکن شتاب دهد.

راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان به وزارت راه واگذار شد/ زمین‌ برای مسکن اجتماعی تأمین شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان از این سازمان گرفته شده و به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی محول شده است، گفت: ۱.۵ میلیون مترمربع در شهرها زمین دولتی وجود دارد.

پیشنهاد وام ۹۰ میلیون تومانی ساخت مسکن در شهرهای جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز احداث ۶۰ هزار واحد مسکونی مشارکتی در ۱۴ شهر جدید خبر داد و گفت: این ۶۰ هزار واحد مسکونی مشارکتی به صورت مشترک با سازنده‌ها احداث خواهد شد.

ویرایش جدید آیین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله آغاز شد

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه آیین‌نامه ۲۸۰۰ و آیین‌نامه طراحی مقاومت ساختمان‌ در برابر زلزله ویرایش جدید آن آغاز شده و ۵۰ درصد آن منتشر شده است، گفت: برخی واحدهای مسکن مهر مشکل سازه‌ای دارند.

پرداخت نقدی عوارضی آزادراه‌ها از تابستان ۹۸ متوقف می شود

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت: عملیات تجهیز آزادراه‌ها به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض آغاز شده و تا تیرماه سال آینده و بر اساس اولویت، همه آزادراه‌های کشور به این سیستم مجهز می‌شوند.

هزینه ساخت‌وساز در طرح‌های جدید متری ۳۰۰ هزار تومان ارزان شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هزینه ساخت و ساز بر اساس طرح‌های جدید نسبت به سال گذشته در هر متر مربع ۳۰۰ هزار تومان کمتر شده است.

وزیر راه و شهرسازی ۳ معاون خود را تغییر داد

وزیر راه و شهرسازی سه معاون بخش مسکن خود را تغییر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبرداد:

تکمیل مسکن مهر شهرهای جدید در سال ۹۸

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید خبر داد: با توجه به تمهیداتی که در بودجه ۱۳۹۸ اندیشیده شده، سال آینده بجز واحدهایی که دارای مشکل حقوقی و معارض هستند، بقیه واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید تکمیل و به متقاضیان تحویل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

افزایش سقف وام مسکن مهر به جمع‌بندی نرسیده است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در برخی پروژه‌های خارج از مسکن مهر شهرهای جدید هنوز سقف وام از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا نکرده است، گفت: درباره افزایش سقف وام مسکن مهر شهرهای جدید موضوع جدیدی نهایی نشده است.

استقبال ۹۲ شرکت برای سرمایه گذاری در بافت فرسوده

وزیر راه و شهرسازی در نمایشگاه”مسکن,شهرسازی و بازآفرینی شهری” از استقبال ۹۲ شرکت برای مشارکت در طرح بازآفرینی شهری به منظور نوسازی محله محور در کشور خبر داد.

اسلامی خواستار افزایش سرعت احیای بافت های ناکارآمد شهری در تبریز شد

وزیر راه و شهرسازی در اولین ساعات آغاز به کار نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری تهران در غرفه تبریز حضور یافت.

طرح فروش اعتباری مصالح ساختمانی در مراحل نهایی

وزیر راه و شهرسازی از قرار گرفتن فرآیند طراحی کارت اعتباری مصالح ساختمانی برای فروش غیرنقدی مصالح وتجهیزات ساختمانی در مراحل نهایی خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

بازآفرینی شهری نیازمند ۱۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: در جریان بازآفرینی ۴۷۰ میلیارد تومان سهم دولت، ۲۸۰ میلیارد تومان سهم شهرداری ها و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم بخش خصوصی است.

یک میلیون مسکن مهر از ابتدای دولت تدبیر بهره‌برداری شد

یک میلیون واحد مسکن مهر از ابتدای دولت تدبیر و امید در کشور تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد:

لزوم تخصیص اعتبارات ریالی و ارزی به توسعه ریلی کشور

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تأکید بر این‌که لازم است اعتبارات ریالی و ارزی بر‌ا‌ی توسعه ریلی کشور اختصاص یابد، گفت: تا زمانی که تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان کشور با قطار سفر نکنند، ادراک کاملی از توسعه ریلی کشور نخواهند داشت.

افزایش وام مسکن کمکی به قدرت خرید مردم نمی‌کند

وزیر راه و شهرسازی گفت: به نظر من افزایش سقف وام مسکن کمکی به ارتقاء توان خرید متقاضیان نمی‌کند و به همین دلیل ما مدل جدیدی را طراحی کرده‌ایم. به گزارش سازه خبر، محمد اسلامی اظهار کرد: موضوعاتی همچون افزایش رقم تسهیلات مسکن در شورای پول و اعتبار مطرح می‌شود، ولی آنچه مهم است این‌که […]

وزیر راه و شهرسازی:

ادامه کار شورای مرکزی نظام مهندسی به‌لحاظ قانونی اشکالی ندارد

وزیر راه و شهرسازی گفت: ادامه روند کنونی شورای مرکزی نظام مهندسی به‌لحاظ قانونی اشکالی ندارد.

مدل جدید تقویت قدرت خرید مردم در بازار مسکن تشریح شد

وزیر راه و شهرسازی مدل جدید تقویت قدرت خرید مردم در بازار مسکن را تشریح کرد.

۸۱ درصد مسکن مهرها اقساطی به فروش رسیده است

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت گفت: از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تاکنون بالغ بر ۸۱ درصد واحدهای مسکن مهر معادل یک میلیون ۹۲۲ هزار و ۶۲۸ واحد تعیین تکلیف شده ، به مرحله فروش اقساطی رسیده و کارت قسط خود را دریافت کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی:

مردم برای تهیه مسکن در فشار هستند

وزیر راه و شهرسازی گفت: تعادل عرضه و تقاضای مسکن بهم خورده و بر قشر متوسط پائین جامعه برای تهیه مسکن فشار می آید.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

سیاست تعیین سقف برای قیمت مسکن محکوم به شکست است

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: مسکن کالایی ناهمگن است و نمی توان برای واحدهای مسکونی قیمت قطعی تعیین کرد.

  گزارش
حق مسکن کارگران چقدر می‌شود؟ معرفی سریع‌ترین هواپیمای الکتریکی جهان تا سال ۲۰۲۰ سازمان نظام مهندسی ساختمان؛ از بلاتکلیفی تا پیشنهادهای عجیب نرخ تلفات هوایی در ۲۰۱۸ صعودی بود! بازنگری حق مسکن؛ نیاز جامعه کارگری حذف سوداگری درکنار حمایت از تولید مسکن/ مالیات بر عایدی قانون شود بهترین ایرلاین‌های جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند دوره رونق مسکن تکمیل شده است تخت سلیمان،بزرگترین آتشکده ساسانی در وسط دریاچه ای عجیب! دریافت وام مسکن چقدر آب می‌خورد؟
  مصاحبه
رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
۲۹۴۷ کیلومتر طرح ریلی آماده سرمایه گذاری است ۴۵ هزار واحد مسکن مهر دهه فجر افتتاح می شود عملیات ۴ باند کردن راه «بستان آباد – شیبلي» از سر گرفته می‌شود کدام آزادراه‌ها تا پایان امسال عوارض الکترونیکی می‌گیرند؟ اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمدشان را صرف اجاره‌بها می‌کنند راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان به وزارت راه واگذار شد/ زمین‌ برای مسکن اجتماعی تأمین شد پیشنهاد وام ۹۰ میلیون تومانی ساخت مسکن در شهرهای جدید ویرایش جدید آیین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله آغاز شد پرداخت نقدی عوارضی آزادراه‌ها از تابستان ۹۸ متوقف می شود هزینه ساخت‌وساز در طرح‌های جدید متری ۳۰۰ هزار تومان ارزان شد

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir