راه و شهرسازی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
سه شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷ | Tuesday, 14 August , 2018
 راه و شهرسازی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی:

زیرسازی راه آهن میانه – بستان آباد به اتمام رسیده است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: برای تکمیل راه آهن بستان آباد – تبریز ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

کارگروه ویژه حل مشکل مسکن مهر به ریاست جهانگیری تشکیل شد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که پروژه‌های مسکن مهر به ۱۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام نیاز دارند، گفت: کارگروهی ویژه به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری و با حضور وزارتخانه‌های راه، نیرو و کشور برای حل مشکلات مسکن مهر تشکیل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیونی برای نوسازی بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی بافت‌ فرسوده با نرخ ۹ درصد از شهریور آغاز می‌شود، گفت: این تسهیلات از ۲۵۰۰ میلیارد نقدینگی دولت و ۲۵۰۰ میلیارد تومان آورده بانک‌ها اجرا خواهد شد.

اظهارات نماینده کلیبر در مجلس در مورد تخصص و خوش فکری عباس آخوندی!

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تقدیر از وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه‌های ابتکاری آخوندی سبب توسعه حمل‌ونقل ریلی، جاده‌ای و هوایی در کشور شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

نقش سیاست‌های جدید بانک مسکن در بهبود بازار ملک

معاون وزیر راه و شهرسازی از تلاش مدیران بانک مسکن به منظور کمک به تقویت قدرت خرید متقاضیان مصرفی تقدیر کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

لابی خودروسازان مانع کاهش قیمت خودرو و گرانی سوخت

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: لابی خودروسازها اجازه اعمال استراتژی کاهش قیمت خودرو و افزایش قیمت سوخت را نمی دهد.

جزئیات ‌دوشاخه شدن راه‌‌آهن از رشت به انزلی و آستارا تشریح شد‌

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل‌ با تشریح پیشرفت خط‌‌‌آهن ۵۰ کیلومتری رشت-انزلی، گفت: طبق برنامه‌ریزی، خط‌‌‌آهن از رشت دو شاخه می‌شود، رشت تا انزلی توسط شرکت ساخت و از رشت تا آستارا توسط شرکت راه‌آهن ساخته می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

ضرورت اختصاص زمین‌های دولتی برای بازآفرینی شهری قانونی است

دستگاه‌هایی که زمین‌های دولتی دارند جزو قوای مجریه به شمار می‌روند و مکلف هستند تا زمین‌های دولتی را بر اساس قانون در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

وزیر راه و شهرسازی:

بازآفرینی شهری مهم‌ترین مساله کشور محسوب می‌شود

بحث بازآفرینی شهری و بافت‌های ناکارآمد در حوزه اجتماعی مهم‌ترین مساله کشور محسوب می‌شود.

سازمان هواپیمایی کشوری:

ایرلاین های خارجی باید بلیت را برپایه ریال عرضه کنند

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: شرکت‌های هواپیمایی خارجی به فروش بلیت هواپیما در ایران با پول رایج کشور ملزمند.

با اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی

طرح توسعه فرودگاه تبریز اجرا می شود

مدیرکل فرودگاه‌‌های استان آذربایجان شرقی از انجام دو پروژه توسعه‌ای در فرودگاه شهید مدنی تبریز با اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی خبر داد. به گزارش سازه خبر، مصطفی صفایی، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی به پروژه‌های عمرانی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز اشاره کرد و گفت: دو پروژه عمرانی در فرودگاه تبریز تعریف شده و اولین پروژه […]

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تشریح کرد:

جزئیات خرید ‌۱۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات فرودگاهی

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: امروز در هيچ فرودگاهی با چالشی که تغيير شرايط در روند کار اختلال ايجاد کند، مواجه نيستيم، خريدهايمان را در دو سال گذشته انجام داده‌ايم و امروز در حال نصب تجهيزات هستيم.

مسئول کمیته مطالبات وزارت نفت:

فروش قشم‌ایر‌ به اصفهان نهایی نشده است

مسئول کمیته مطالبات وزارت نفت از مذاکره با چند خریدار برای فروش شرکت هواپیمایی قشم‌ایر خبر داد و گفت: بخش خصوصی اصفهان نیز یکی از متقاضیان خریداری این خط هوایی است.

حمایت از مستاجران در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت

وزارت راه و شهرسازی در جدیدترین برنامه‌های خود برای کنترل بازار مسکن و حمایت از مستاجران و متقاضیان مسکن، لوایحی را برای کنترل سوداگری، افزایش عرضه، کنترل اجاره بها و افزایش مدت اجاره به هیات دولت ارسال کرده است.

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بهره‌برداری از ۳۰ کیلومتر از بزرگراه تبریز- هریس- اهر در سال جاری

وزیر راه و شهرسازی بعد از بازدید از پروژه آزادراه تبریز- اهر- هریس گفت: امسال حدود ۳۰ کیلومتر از این مسیر افتتاح شده و برای استفاده در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

پس از تبریز، اصفهان هم صاحب ایرلاین شد

استاندار اصفهان از خرید شرکت هواپیمایی قشم خبر داد و گفت: قشم ایر مشکلات تحریمی ندارد و اجازه داشتن پرواز به اروپا و کیفیت هواپیماها و خدمات پروازی از مزایای آن است.

راهنمای طراحی سازه‌ای و جزئیات اجرایی دیوارهای غیرسازه‌ای منتشر شد

کتاب راهنمای طراحی سازه ای و جزئیات اجرایی دیوارهای غیرسازه‌ای به همت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان منتشر شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:

ضرورت استقرار دوایر راه و شهرسازی در هوراند

وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان آذربایجان شرقی و در بازدید از شهر جدید هوراند بر لزوم استقرار دوایر راه و شهرسازی و راهداری در این شهرستان تاکید کرد.

مدیر کل ساخت و توسعه شبکه راه‌های منطقه شمال غرب کشور خبر داد؛

بهره‌برداری از جاده میانه – میاندوآب تا پایان سالجاری

مدیر کل ساخت و توسعه شبکه راه‌های منطقه شمال غرب کشور از افتتاح جاده میانه – میاندوآب تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: برای افتتاح ۱۰ کیلومتر باقیمانده از این جاده ۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

نشست رابطه توده و فضا در مسکن ایرانی برگزار می شود

نهمین نشست از سلسله نشست های شهرسازی و معماری با موضوع رابطه توده و فضا در مسکن ایرانی و آسیب شناسی آثار ضابطه ۶۰-۴۰ در ایران با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تردد سالانه ۱۸۰ هزار کامیون در مسیر ایران و آذربایجان

وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه در راس هیاتی وارد شهرستان پارس آباد از توابع استان اردبیل شد و مورد استقبال مسئولان ملی و استانی قرار گرفت.

امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت عمران شهرهای جدید با آژانس انرژی آلمان

شرکت عمران شهرهای جدید با گروه دنا (DENA) به نمایندگی از آژانس انرژی آلمان در چهار زمینه مرتبط با شهر هوشمند و سازگار با محیط زیست تفاهم نامه مشترکی را به امضا رساند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها:

طول راه های هوایی کشور به ۹۵ هزار کیلومتر رسید

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: مرحله نخست طرح فراملی مدیریت آسمان ایران شهر به اجرا درآمده و اکنون طول شبکه راه های هوایی کشور به ۹۵ هزار کیلومتر رسیده است.

فراکسیون مرزنشینان پیگیر استیضاح آخوندی

رییس فراکسیون مرزنشینان مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون پیگیر استیضاح وزیر راه است و در هفته بعد از تعطیلات مجلس نسبت به پیگیری استیضاح اقدام می‌کند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تاکید کرد:

خطر زلزله در کمین تهران / ضرورت خروج ساختمان های مهم از مناطق پر خطر پایتخت

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه خطر زلزله در کمین پایتخت قرار دارد، اعلام کرد: باید به مرور ساختمان‌های پراهمیت در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ سال از مناطق پرخطر خارج شوند و این اقدامی است که در صورت تداوم و استمرار در اجرا، تهران را به مکانی امن برای […]

  گزارش
برنامه دولت برای کنترل قیمت مسکن جواب می‌دهد؟ خطر بازگشت رکود تورمی به مسکن/بازار به تسهیلات جدید واکنش نداد عامل گرانی مسکن،نوسانات ارزی است/اثرات مثبت مالیات بر عایدی مسکن بازار دلار، چگونه قیمت خانه را بالاوپایین می‌کند؟ رشد ۹۴ درصدی ارزش صادرات سنگ تزیینی در پنج سال جزئیات ۱۰ چالش زندگی در پایتخت/ وجود تمایل ۵۸ درصدی به ترک پایتخت خانه بخریم یا دست نگه داریم؟/برآوردی از بازار مسکن در ماههای آتی ثبت نام ۸۳ نفر در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گران‌ترین خانه‌های دوبی چه قدر می‌ارزند؟ بیداد بی قانونی در بازار رهن و اجاره
  مصاحبه
بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم
  یادداشت
یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها ضرورت بازتعریف ارائه خدمات مهندسی ساختمان نکاتی در باب طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان راهكارهای تعديل بازار مسكن پرسه در دالان تاریخ قانون نظام مهندسی، روز از نو روزی از نو؟! احیای جاده ابریشم، این بار از مسیر شمال جهش در قیمت خودرو از کجا شروع شد؟
  جدید ترین اخبار
زیرسازی راه آهن میانه – بستان آباد به اتمام رسیده است کارگروه ویژه حل مشکل مسکن مهر به ریاست جهانگیری تشکیل شد پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیونی برای نوسازی بافت فرسوده اظهارات نماینده کلیبر در مجلس در مورد تخصص و خوش فکری عباس آخوندی! نقش سیاست‌های جدید بانک مسکن در بهبود بازار ملک لابی خودروسازان مانع کاهش قیمت خودرو و گرانی سوخت جزئیات ‌دوشاخه شدن راه‌‌آهن از رشت به انزلی و آستارا تشریح شد‌ ضرورت اختصاص زمین‌های دولتی برای بازآفرینی شهری قانونی است بازآفرینی شهری مهم‌ترین مساله کشور محسوب می‌شود ایرلاین های خارجی باید بلیت را برپایه ریال عرضه کنند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir