هواپیمایی | نخستين پايگاه خبری-تحليلی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
 هواپیمایی

وضعیت پروازها پس از تغییر ساعت رسمی کشور اعلام شد

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از انجام پروازها طبق برنامه و زمان درج شده در بلیت‌ها خبر داد.

‌ قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد:

‌انجام ۳۵ هزار پرواز در نوروز ۹۷‌/ آمادگی فرودگاه‌ها از نظر فنی و عملیاتی‌

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آماده‌سازی فرودگاه‌ها و بررسی باند و سیستم‌های ناوبری برای خدمت‌رسانی مناسب به مسافران نوروزی خبر داد.

سقف و کف نرخ بلیت پروازهای نوروزی مشخص شد/ از ۶۳ تا ۶۹۸ هزار تومان

حداقل و حداکثر قیمت بلیت پروازهای داخلی شرکت‌های هواپیمایی برای نوروز ۹۷ اعلام شد، مسافران برای خرید بلیت فقط از ۳ طریق سایت شرکت‌‌های هواپیمایی، آژانس‌های فروش بلیت شرکت‌ها و آژانس‌های دارای مجوز بند الف، اقدام کنند.

فاینانس هواپیماهای ایران‌ایر سرانجام نهایی شد

پس از ماه‌ها گمانه‌زنی و مذاکره یک شرکت چینی اجرای فاینانس قرارداد خرید هواپیماهای ایران‌ایر را تقبل کرد.

گزارش مقدماتی سقوط هواپیمای تهران – یاسوج منتشر شد

سازمان هواپیمایی کشوری گزارش مقدماتی سقوط هواپیمای ای تی ار در حوالی فرودگاه یاسوج را منتشر کرد.

معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عنوان کرد

ممنوعیت افزایش نرخ بلیط هواپیما

معاون نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با عنایت به مصوبات کارگروه تنظیم بازار و با سیاستهای دولت مبنی بر جلوگیری از افزایش غیرمنطقی قیمتها، شرکتهای هواپیمایی هیچ‌ افزایش نرخی در پروازهای داخلی نخواهند داشت.

اصالت تصاویر منتشر شده از جعبه سیاه ATR سانحه دیده تأیید نشد

سازمان هواپیمایی کشوری اصالت تصاویر منتشر شده از جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده ATR را تأیید نکرد و اعلام کرد: با توجه به اظهارات گروه تجسس، تاکنون امکان انتقال تصاویر از قطعات یافته شده ممکن نبوده است.

نگاهی دوباره به ویژگی‌های هواپیمای تازه سقوط کرده

ATR برای همه مسیرها مناسب نیست

حادثه تلخ سقوط هواپیمای ATR شرکت آسمان که در روزهای پایانی بهمن‌ماه امسال اتفاق افتاد در کنار ابهام‌هایی که درباره علت سقوط این هواپیما به وجود آورده یک سوال بسیار مهم را نیز مطرح کرده است که‌ آیا هواپیمای ATR که به یکی از ایمن‌ترین هواپیماهای جهان مشهور است نیز امکان سقوط دارد؟

عملکرد فرودگاه‌های ایران در سال ۲۰۱۷ اعلام شد

فرودگاه شهید مدنی تبریز در جایگاه هشتم

شرکت فرودگاه‌ها آمار عملکرد فرودگاه‌های کشور در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد که براین اساس همچنان فرودگاه مهرآباد با انجام حدود یک سوم از کل پروازهای کشور رکورددار است و فرودگاه شهید مدنی تبریز در جایگاه هشتم میباشد.

گزارش مقدماتي سانحه هوايي تهران – ياسوج منتشر شد

سازمان هواپیمایی کشوری گزارش مقدماتي سانحه هوايي تهران – ياسوج هواپيمايي آسمان را منتشر کرد.

تا اطلاع ثانوی

پرواز هواپیماهای ATR72 آسمان متوقف شد

سازمان هواپیمایی کشوری در وبسایت رسمی خود از توقف پرواز هواپیماهای ATR72 آسمان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

یادداشت

ابهامات سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به قلم خبرنگار صدا و سیما

«حسن شمشادی»، خبرنگار صداوسیما، در یادداشتی تلگرامی با عنوان «ابهام کامل» نوشت: یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت آسمان یکشنبه، از تهران عازم یاسوج شد، که هرگز به مقصد نرسید.

معاون اسبق سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:

عدم پرداخت هزینه فعال بودن سیستم مکان‌یاب‌ هواپیما توسط شرکت آسمان

معاون اسبق سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه سیستم ELT بر روی هواپیماها نصب می‌شود تا در شرایط خاص موقعیت هواپیما را اعلام کند، گفت: شرکت‌های هواپیمایی برای دریافت این سیگنال‌ها باید عضو این موسسه بین‌الملل شوند و حق عضویت بپردازند اما گویا شرکت آسمان حق عضویت خود را به این موسسه نپرداخته است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:

هرگونه اظهارنظر قبل از رمزگشایی جعبه سیاه غیرکارشناسی است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بعد از دسترسی به سانحه بلک باکس آن را پیدا کرده و جعبه سیاه را برای یافتن علت وقوع حادثه رمزگشایی خواهیم کرد.

پروازهای چارتری حذف می شوند

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت های هواپیمایی، لازم است نسبت به مدیریت فروش خود با هدف حذف تدریجی پروازهای چارتری اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیر عامل قشم ایر:

قشم ایر در خدمت اهداف «تبریز ۲۰۱۸» است/ انجام ۳۱ پرواز از تبریز به هامبورگ

مدیرعامل قشم‌ایر گفت: قشم ایر با پرواز ایمن، بدون تاخیر، با کترینگ خوب و قیمت مناسب در خدمت اهداف «تبریز ۲۰۱۸» بوده است.

شهردار تبریز خبر داد:

شهرداری حامی خط هوایی تبریز- هامبورگ/ پیگیری احیا کنسولگری آلمان در تبریز

شهردار تبریز بر لزوم توسعه ارتباطات بین‌المللی با محوریت تبریز تاکید کرد و گفت: افزایش خطوط هوایی، از بسترهای تعیین‌کننده در ارتقای جایگاه بین‌المللی شهر است.

معاون عملیات شرکت فرودگاه‌ها :

فرودگاه تبریز در مسیر توسعه روز افزون است/ ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز دو برابر می‌شود

عضو هیات مدیره و معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پروژه‌های تاثیرگذار فرودگاه تبریز تاکید کرد که طرح‌هایی از جمله توسعه اپرون و توسعه ترمینال داخلی، فرودگاه تبریز را در مسیر توسعه روزافزون قرار می‌دهند.

یک فروند هواپیمای سوخو سوپرجت روسی وارد تهران می شود

سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد: فردا دوشنبه ۲۳ بهمن، یک فروند هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ همراه تیم مهندسی، در فرودگاه مهرآباد تهران فرود خواهد آمد.

سازه پرس یک ساله شد

پایگاه خبری سازه پرس، نخستین پایگاه خبری تخصصی حوزه راه و ساختمان شمالغرب کشور به مرکزیت تبریز یک ساله شد.

در مصاحبه با رویترز مطرح شد؛

امریکا مجوز ندهد در تحویل هواپیماها به مشکل برمی خوریم

ایران‌ایر هیچ مشکلی برای تامین مالی قراردادهای خرید هواپیما از بوئینگ و ایرباس ندارد اما درصورتی که آمریکا مجوزهای صادرات را تامین نکند در تحویل گرفتن هواپیماها اختلال به وجود خواهد آمد.

سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد؛

آتا رکورددار تأخیرهای پروازی/ ایرتور کمترین تأخیر

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هواپیمایی آتا با داشتن ۶۱ درصد تأخیر در پروازهای خود، رکورددار تأخیرهای پروازی بود و آسمان نیز بیشترین تأخیر را در کل پروازهای داخلی دیماه ثبت کرد.

مدیرعامل ایران‌ایر خبر داد

فعالیت هواپیماهای ATR هما تحت مدیریت «ایران‌ایر رجینال»/ ورود ۱۴ فروند هواپیمای جدید در سال ۹۷‌

مدیرعامل ایران‌ایر با بیان اینکه در برف اخیر حدود ۵۰ پرواز ایران‌ایر در مسیرهای داخلی و خارجی ابطال شد،گفت: در حال حاضر هواپیماهای ATR در مدیریت «ایران‌ایر رجینال» به پرواز در می‌آیند و این بخش هنوز اساسنامه مستقل ندارد بلکه یک SBU در بطن هما است.

مرکز خلبانی هواپیماهای سبک در فرودگاه سهند مراغه افتتاح شد

همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر با حضور مدیرکل فرودگاه‌های استان، دومین مرکز آموزش خلبانی هواپیماهای سبک در فرودگاه سهند مراغه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

پول برای خرید ایرباس داریم/ لازم نبود تأخیر تحویل را اطلاع دهند

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: پول برای خرید ایرباس داریم ولی اگر لازم باشد باز هم تهیه می کنیم.

  گزارش
گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟ ایده آجرهای توخالی پرشده با “هواژل” وسائط نقلیه متهم ردیف اول پرونده آلودگی هوای تبریز! عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن بررسی وضعیت بناهای تاریخی آذربایجان شرقی و ۶استان دیگر پس از زلزله غرب زلزله بودجه بیشتر از یک‌دهه استان کرمانشاه را بلعید پروژه راه آهن میانه – تبریز ۱۸ ساله شد و به اتمام نرسید! اجرای طرح L.E.Z والزامات آن در تبریز راه آهن ارومیه – مراغه آماده بهره برداری شد/اتمام مراحل ریل گذاری درنگ در خانه «علی مسیو»، گشت‌وگذار در تاریخ مشروطه
  مصاحبه
نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند مدیریت واحد شهری، اجرایی نیست / میدان آذربایجان، فاجعه شهرسازی / شهین باهر با دقت و پاکدست عمل کند دومین جشنواره انتخاب مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار می شود / برگزاری جشن گلریزان مهندسان زندانی دریافت ۵ درصد حق از نظارت صاحب کار قانونی است / آقای وزیر، آیا تعارض منافع در سایر ارگانها وجود ندارد؟ ضرورت غبارروبی از نگین های تبریز/ از شهردار تبریز نباید انتظار معجزه داشت/ سازه پرس می تواند راه گشا باشد تبریز نیازمند رژیم فرهنگی است / انعقاد قرار داد پروژه اطلس با رقم بسیارناچیز/ معمار خوب کارآفرین است شهر زیبایی نساخته ایم / شهردار تبریز شنونده خوبی باشد می توان مسکن را از رکود خارج کرد / مسکن مهر تبریز بی کیفیت نیست
  یادداشت
آجرکاری مواج و پیچیده در کلیسای Eladio Dieste Cristo Obrero در اروگوئه بار سنگین بازآفرینی بافت‌های فرسوده تبریز ۲۰۱۸؛ تبریز همه تبریزی ها وقتی حروف الفبا به پلانهای معماری تبدیل می شوند ابهامات سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به قلم خبرنگار صدا و سیما لوگوی اصلی تبریز ۲۰۱۸ کدام است؟ باز آفرینی شهری عامل ارتقا کیفیت زندگی ۵ نکته مهم در طرح بازآفرینی شهری تبریز و طرح های نازیبا نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی
  جدید ترین اخبار
وضعیت پروازها پس از تغییر ساعت رسمی کشور اعلام شد ‌انجام ۳۵ هزار پرواز در نوروز ۹۷‌/ آمادگی فرودگاه‌ها از نظر فنی و عملیاتی‌ سقف و کف نرخ بلیت پروازهای نوروزی مشخص شد/ از ۶۳ تا ۶۹۸ هزار تومان فاینانس هواپیماهای ایران‌ایر سرانجام نهایی شد گزارش مقدماتی سقوط هواپیمای تهران – یاسوج منتشر شد ممنوعیت افزایش نرخ بلیط هواپیما اصالت تصاویر منتشر شده از جعبه سیاه ATR سانحه دیده تأیید نشد ATR برای همه مسیرها مناسب نیست فرودگاه شهید مدنی تبریز در جایگاه هشتم گزارش مقدماتي سانحه هوايي تهران – ياسوج منتشر شد

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir