هواپیمایی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | Wednesday, 24 October , 2018
 هواپیمایی

شمار مسافران هوایی کشور ۱۳ درصد کاهش یافت

حدود ۲۸ میلیون مسافر داخلی و خارجی با ۲۳۰ هزار پرواز در نیمه نخست امسال در فرودگاه های کشور جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۳ و ۱۰ درصد کاهش داشته است.

خط طولانی‌ترین پرواز جهان از سنگاپور به آمریکا افتتاح شد

شرکت هواپیمایی سنگاپور با آغاز به کار خط طولانی‌ترین پرواز جهان که ۱۹ ساعت بدون توقف از سنگاپور به نیویورک سفر می‌کند، حضور خود در آمریکا را تقویت کرد.

۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز فرودگاههای کشور هزینه شد

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور گفت که امسال برای خرید تجهیزات و اجرای طرح های عمرانی توسعه فرودگاههای کشور ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری:

قیمت بلیت هواپیما کاهش می‌یابد

معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با کاهش نرخ ارز ، به طور قطع قیمت بلیت هواپیما نیز به همان نسبت روند کاهشی می‌یابد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

قیمت بلیت هواپیما به دلیل تقاضای کمتر کاهش یافته است

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: عرضه بلیت هواپیما بر اساس کشش بازار و همچنین ­مکانیزم عرضه و تقاضاست.

معرفی گران‌فروشان بلیت هواپیما به تعزیرات

معاون نظارت سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: شرکت‌های هواپیمایی که خودسرانه و بدون هماهنگی با کارگروه تنظیم بازار اقدام به افزایش قیمتها کرده‌اند، برای آنها پرونده گران‌فروشی تشکیل و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

ممنوعیت تردد تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام (ره) تکذیب شد

مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: تردد تاکسی های اینترنتی به محوطه این فرودگاه ممنوع نشده است اما اسنپ و تپسی باید با فرودگاه امام قرارداد امضا کنند.

ورود تاکسی های اینترنتی به فرودگاه تبریز ممنوع نیست

ورود تاکسی های اینترنتی دارای مجوز از مراجع ذی صلاح به فرودگاه تبریز ممنوع نیست.

دو شرکت هواپیمایی موفق به دریافت ارز از سامانه نیما شدند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: دو شرکت هواپیمایی موفق شدند ارز مورد نیاز خود را از سامانه نیما و با نرخ این سامانه خریداری کنند و چند شرکت دیگر هم پول واریز کرده‌اند، اما هنوز ارز نیما دریافت نکرده‌اند. ‌به گزارش سازه خبر به نقل از فارس مقصود اسعدی سامانی ، درباره قیمت بلیت پروازهای […]

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی:

افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان شرقی به تشریح دستآوردهای ۵ ساله این اداره کل در حوزه پروژه های عمرانی و افزایش مسافر فرودگاه‌های استان پرداخت.

‌قشم‌ایر اعلام کرد

تکذیب فروش قشم‌ایر/ این شرکت جزو اموال وزارت نفت است‌

قشم‌ایر اعلام کرد، خرید امتیاز این شرکت هواپیمایی فقط از طریق واحدهای ذی‌ربط و جمعی اموال وزارت نفت قابل بحث و مذاکره است و هر گونه مطلب در خصوص خرید شرکت هواپیمایی قشم، ‌تکذیب می‌شود.

روابط عمومی سازمان هواپیمایی اعلام کرد:

۵۷ سایت برای فروش بلیط هواپیما دارای مجوز هستند

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه ۵۷ سایت دارای مجوز ازاین سازمان، عملیات فروش بلیت هواپیما را انجام می‌دهند، گفت: سایت‌هایی که به تازگی فیلتر شده‌اند، هیچ‌یک مجوز فروش بلیت هواپیما از سازمان هواپیمایی نداشتند.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی:

شهرداری حمایت نکرد، پرواز تبریز – هامبورگ متوقف شد

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: عدم حمایت و همکاری شهرداری تبریز، دلیل متوقف شدن پروازهای تبریز – هامبورگ است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

نرخ بلیت هواپیما از مهر کاهش می یابد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت در شرایط کنونی ناگزیر به قرار دادن تجهیزات مورد نیاز هواپیماها در لیست کالاهای اساسی است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها خبر داد:

تکمیل همه پروژه‌های نیمه‌تمام فرودگاهی طی چندماه آینده‌

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اتمام همه پروژه‎های ناتمامی که از ادوار گذشته در فرودگاه‎ها باقی مانده‌اند، در آینده نزدیک، خبر داد.

ای‌.تی.آر هواپیماهای سفارشی ایران‌ایر را تحویل نمی دهد

شرکت هواپیماسازی «ای. تی. آر» اعلام کرده به خاطر عدم امکان تجارت با ایران ، هفت فروند جت سفارش «ایران ایر» را به فروش گذاشته است.

فرودگاه های غیر اقتصادی به استانداری ها و شهرداری ها واگذار می شوند

عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از رونمایی طرح واگذاری فرودگاه های غیر اقتصادی به استانداری ها و شهرداری ها در یکی دو هفته آینده خبر داد.

سند تک برگ مالکيت برای فرودگاه تبريز صادر شد

مديرکل فرودگاه‌های استان آذربايجان شرقی از صدور سند تک برگ مالکيت فرودگاه بين المللی شهيد مدنی تبريز خبر داد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد:

خرید یک هزارمیلیارد تومان تجهیزات و سامانه هوایی در پسابرجام

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در ۳٫۵ سال گذشته یک هزار میلیارد تومان تجهیزات و سامانه ناوبری هوایی و فرودگاهی خریداری و معادل یک هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی در فرودگاه ها هزینه کردیم.

رئیس سازمان هواپیمایی:

نرخ بلیت هواپیما در مهرماه کاهش می‌یابد

رئیس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه ۵۵ درصد هزینه یک ساعت پرواز در کشور ارزی است، گفت: شهریورماه فصل پرتقاضای سفر است و به همین دلیل نرخ بلیت هواپیما افزایش یافت، اما نرخ‌ها در مهرماه کاهش می‌یابد.

۳۰ درصد پرواز‌ها چارتر می‌شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های هواپیمایی بیش از ۷۰ درصد بلیت هواپیما را به صورت غیرچارتری تابع مقررات تغییر و ابطال ارائه می‌کنند.

نرخ ثابت برای پروازهای داخلی تعیین شد‌

دبیرانجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: به دلیل بروز نرخ‌های غیرواقعی در پروازهای داخلی در چند روز اخیر، مقرر شد با همکاری شرکت‌های هواپیمایی، فعلا و تا پایان مهرماه نرخ‌های مصوبی برای پروازهای داخلی اعمال شود و همه ملزم به اجرا هستند.

رئیس سازمان هواپیمایی:

آزادسازی نرخ بلیت صنعت هواپیمایی کشور را نجات داد

رئیس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه نگاه لوکس به صنعت هواپیمایی کشور خسارات زیادی وارد کرد، افزود: اگر آزادسازی نرخ بلیت صورت نمی گرفت، صنعت هواپیمایی از بین می رفت.

سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به دادستانی معرفی شدند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: فهرست سایت های اینترنتی غیرمجاز را در اختیار دادستانی کل کشور قرار دادیم و قوه قضاییه نیز پیگیری های لازم را برای مسدود کردن این سایت ها انجام می دهد.

پیشنهاد تشکیل کمیته بررسی نرخ واقعی بلیت هواپیما داده شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی ۲۲ مرداد نامه ای به معاون اول رئیس جمهور نوشت و در آن خواستار تشکیل کمیته ای مشترک با عضویت این سازمان، وزارت راه و بانک مرکزی برای بررسی نرخ واقعی بلیت هواپیما شد.

  گزارش
ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا برنامه آلمان برای افزایش پیاده‌روها و کاهش خودروها رونق بازار مسکن، چشم انتظار ضوابط کارآمد دو امکان صندوق یکم برای خانه اولی ها تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان ده تالار منحصر به فرد در اروپا برای لذت بردن از موسیقی+ تصاویر فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال
  مصاحبه
مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
شمار مسافران هوایی کشور ۱۳ درصد کاهش یافت خط طولانی‌ترین پرواز جهان از سنگاپور به آمریکا افتتاح شد ۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز فرودگاههای کشور هزینه شد قیمت بلیت هواپیما کاهش می‌یابد قیمت بلیت هواپیما به دلیل تقاضای کمتر کاهش یافته است معرفی گران‌فروشان بلیت هواپیما به تعزیرات ممنوعیت تردد تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام (ره) تکذیب شد ورود تاکسی های اینترنتی به فرودگاه تبریز ممنوع نیست دو شرکت هواپیمایی موفق به دریافت ارز از سامانه نیما شدند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir