هواپیمایی | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷ | Saturday, 23 June , 2018
  نخستین پایگاه خبری تخصصی صنعت ساختمان آذربایجان شرقی
 هواپیمایی

پرواز تبریز – ازمیر برقرار شد

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی از برقرای پرواز مسیر ازمیر-– تبریز و بالعکس از فرودگاه تبریز خبر داد.

هما ۱۸ درصد کل تأخیرهای پروازی را به خود اختصاص داد

ایران ایر با کسب ۱۸ درصد تأخیرات پروازی از کل پروازهای داخلی انجام شده در اردیبهشت ماه، بیشترین میزان تأخیر در میان ایرلاین های ایرانی را کسب کرد.

مقام مسئول در سازمان هواپیمایی خبر داد:

تغییر قوانین فرودگاهی ایران با الگوبرداری از اتحادیه اروپا

مدیرکل نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: قوانین جدید فرودگاهی این سازمان با الگوبرداری از قوانین اتحادیه اروپا طراحی شده است.

واکنش وزیر راه و شهرسازی به احتمال عدم تحویل ۱۱ هواپیمای جدیدبوئینگ:

از تمام ظرفیت های قانونی و قراردادی استفاده می کنیم

وزیر راه و شهرسازی در واکنش به احتمال عدم تحویل ۱۱ هواپیمای جدیدبوئینگ گفت که ما از تمام ظرفیت های قانونی و قراردادی استفاده می کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

ایران فسخ قرارداد بویینگ را پیگیری می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران از طریق محاکم بین المللی، حقوقی و قضایی فسخ قرارداد بویینگ را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.

لغو قرارداد ۱۷ میلیارد دلاری؛

بوئینگ: هیچ هواپیمایی به ایران نمی‌دهیم

بوئینگ قبلاً اعلام کرده بود به تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران احترام خواهد گذاشت اما برنامه تجاری خود را مشخص نکرده بود، حالا بوئینگ می‌گوید هیچ هواپیمایی به ایران نخواهد داد.

مدیرعامل هما خواستار شد:

حمایت یاتا از صنعت هوایی ایران در مقابل تحریم ها/ انتخاب ایران به عنوان عضو نمونه یاتا در برقراری مساوات جنسیتی

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) در دیدار با دبیرکل انجمن بین‌المللی حمل‌ ونقل هوایی (یاتا) حمایت این سازمان بین المللی از صنعت هوایی ایران در برابر تهدیدهای آمریکا به بازگشت دوباره تحریم ها را خواستار شد.

رویترز گزارش داد؛

خط تولید ایرباس ای‌۳۳۰ از لغو مجوز فروش به ایران آسیب می‌بیند

در شرایطی که ۲۸ فروند از ۱۰۰ فروند هواپیمای سفارش داده شده توسط ایران‌ایر، هواپیمای ای۳۳۰ است، لغو مجوز فروش به ایران به تولید این جت لطمه می‌زند.

مدیرعامل ایران‌ایر خبر داد:

ورود ۱۱ فروند هواپیمای جدید تا پایان سال ۲۰۱۸

با وجود بازگشت تحریم های آمریکا از ابتدای آگوست سال جاری میلادی ایران‌ایر امیدوار است تا پایان سال، ۱۱ فروند هواپیمای جدید به ناوگان خود اضافه کند.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره):

ذات ترمینال‌ فرودگاه‌های کشور آرامش‌بخش نیست

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان این‌که ذات ترمینال فرودگاه‌های کشور آرامش بخش نیست، گفت:‌ در شهر فرودگاهی و پروژه ایرانشهر به حق و حقوق مردم پاسخ داده خواهد شد.

هشدار یک نماینده مجلس

سوخو نخرید، سقوط می‎کند

یک نماینده مجلس با اشاره به سقوط چند فروند سوخو در خاک جغرافیای روسیه گفت: خرید یا عدم خرید هواپیما از روسیه رابطه خوب ایران و روسیه را تحت شعاع قرار نخواهد داد زیرا امنیت جان مردم بیش از هر نوع مراوده ای اهمیت دارد.

آخوندی خبر داد:

افتتاح ترمینال سلام در تابستان/ پایان طراحی جامع فرودگاه امام

وزیر راه و شهرسازی گفت: ترمینال سلام فرودگاه امام تابستان امسال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل هما:

وضع حمل‌ونقل هوایی افغانستان بهتر از ایران است

مدیرعامل ایران‌ایر با پیش‌بینی قطع سوخت‌رسانی به پروازهای خارجی ایرلاین‌های داخلی به دلیل تحریم، وضع حمل‌ونقل هوایی افغانستان را بهتر از ایران توصیف کرد و گفت:‌ برای تامین سوخت باید با چمدان پول بفرستیم.

دادستان تهران با شرکت های هواپیمایی اتمام حجت کرد

دادستان تهران با شرکت‌های هواپیمایی اتمام حجت کرد که دادستانی در حوزه تأخیر های هواپیمایی ورود جدی‌تر خواهد کرد و انتظار می‌رود سازمان هواپیمایی کشور نظارت خود را بر شرکت‌هایی که خود را با مقررات تطبیق نمی‌هند، افزایش دهد.

آخرین وضعیت بازار بلیت هواپیما در تعطیلات پیش رو + قیمت

تعطیلات چند روزه هفته آینده باعث شده بخش قابل توجهی از ظرفیت حمل و نقل هوایی برای مسیرهای داخلی و خارجی به فروش رود. اما همچنان بخش قابل توجهی از بلیت ها باقی مانده که قیمت‌های بسیار متنوعی دارد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی هشدار داد

در تعطیلات پیش‌رو فریب سایت‌های فروش بلیت را نخورید

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اقدامات غیرقانونی و خارج از نظارت برخی سایت‌های فروش اینترنتی بلیت هواپیما به مسافران هشدار داد که بلیت با قیمت بالاتر از حد معمول را نخرند.

بلومبرگ اعلام کرد؛

تحریم جدید آمریکا علیه ماهان، کاسپین، معراج و پویا ایر

سخنگوی وزارت خرانه داری آمریکا بر اساس آنچه حمایت برخی ایرلاین های ایرانی از آنچه این وزارتخانه آمریکایی، حمایت از تروریسم خوانده، تحریم های جدید علیه آنها اعمال کرده است.

واکنش آخوندی به تصمیم آمریکا برای منع فروش هواپیما به ایران

وزیر راه و شهرسازی به تصمیم آمریکا برای ممنوعیت فروش هواپیما به ایران واکنش نشان داد.

رشد ۱۰ درصدی پروازهای فرودگاهی در فروردین ماه ۹۷/مهرآباد در صدر جدول فرودگاهی

 شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شمار پروازهای فرودگاه‌های کشور در فروردین ماه را ۴۱ هزار و ۹۰ اعلام کرد که در همسنجی با مدت مشابه پارسال سه درصد کاهش و نسبت به اسفندماه گذشته ۱۰ درصد افزایش یافت.

با خروج آمریکا از برجام

ضرر ۴۰میلیارد دلاری در انتظار ایرباس و بوئینگ

خروج آمریکا از برجام، قراردادهای ۴۰ میلیارد دلاری ایرباس و بوئینگ با ایران را با اما و اگرهایی مواجه کرده است.

مدیرعامل ایران ایر خبر داد

تعیین تکلیف هواپیماهای برجامی تا ۲ هفته دیگر

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: در خصوص قراردادهای خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ به مدت ۲ هفته بررسی های لازم را انجام می دهیم و پس از آن نظر خود را در رابطه با این قراردادها و وضعیت خرید هواپیما اعلام می کنیم.

ایران‌ایر در صدر تاخیرات پروازی اولین ماه بهار

در فروردین ۹۷ ایرلاین‌های داخلی ۵۶۷۴ پرواز انجام دادند که حدود ۳۴ درصد آن مربوط به پروازهای تاخیردار بوده است. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با ۵۷ درصد بیشترین تاخیرات پروازی اولین ماه بهار امسال را به خود اختصاص داد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها:

لغو برجام ما را دچار اختلال هوایی نمی‌ کند

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با اشاره به این که فرودگاه بین المللی گرگان تا دو دهه آینده نیاز به توسعه ندارد، گفت:فرودگاه مهرآبادتعطیل نمی شود اما گران می‌شود.

هواشناسی

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از چهارشنبه

از بعدازظهر چهارشنبه مجدداً سامانه بارش دیگری از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود و در برخی نقاط شمال‌غرب، غرب، مرکز و دامنه‌های زاگرس مرکزی، سبب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد شد.

مذاکره ایرلاین ایرانی با آمریکایی‌ها برای خرید ۲۰ هواپیمای بوئینگ

در حالی تحویل هواپیماهای بوئینگ به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته که مدیرعامل قشم‌ایر از مذاکره با این شرکت آمریکایی برای خرید ۲۰ فروند هواپیما خبر داد.

  گزارش
تلاش های ادامه دار برای اتمام قدیمی‌ترین پروژه شمالغرب کشور در تبریز زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏+ تصاویر ۲۰ فرودگاه شلوغ دنیا را بشناسید چگونه می‌توان قیمت مسکن را کنترل کرد؟/اماواگرهای پیشنهادتازه مجلس جهش مسکن، ثبات تورم مسکن مهر نود و هشتی می‌شود؟! نظام مهندسی در مسیرتغییرات مدنظر وزیر راه و شهرسازی افلاک نمای نروژ رونمایی شد تصاویر استادیوم فوتبال ترکیه برای میزبانی یورو ٢٠٢٤ رونمایی شد ماجرای وام‌داران بی‌مسکن/قدرت خرید مسکن صندوق یکم کاهش یافت
  مصاحبه
هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است
  یادداشت
بازار مسکن دوباره به لاک رکود خزیده است؟ ۵ شهر اروپا که مردمش خودروی شخصی را دوست ندارند! آشنایی با شرط و شروط‌های لازم در قرارداد رهن ضرورت طراحی خلاقانه پل های عابرگذرشهری+تصاویر تبریز در گرداب زیرگذرها!+ تصاویر تبریز سخنگو می خواهد! معماری چرنوبیل از گذشته، حال و آینده شهر ارواح ۴۸ توصیه مهم در زمان خرید مسکن ده فیلم کوتاه از زندگی شبانه بناهای شاخص اروپا
  جدید ترین اخبار
پرواز تبریز – ازمیر برقرار شد هما ۱۸ درصد کل تأخیرهای پروازی را به خود اختصاص داد تغییر قوانین فرودگاهی ایران با الگوبرداری از اتحادیه اروپا از تمام ظرفیت های قانونی و قراردادی استفاده می کنیم ایران فسخ قرارداد بویینگ را پیگیری می کند بوئینگ: هیچ هواپیمایی به ایران نمی‌دهیم حمایت یاتا از صنعت هوایی ایران در مقابل تحریم ها/ انتخاب ایران به عنوان عضو نمونه یاتا در برقراری مساوات جنسیتی خط تولید ایرباس ای‌۳۳۰ از لغو مجوز فروش به ایران آسیب می‌بیند ورود ۱۱ فروند هواپیمای جدید تا پایان سال ۲۰۱۸ ذات ترمینال‌ فرودگاه‌های کشور آرامش‌بخش نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir