راهداری | نخستين پايگاه خبری-تحليلی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
 راهداری

معاون ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل:

۴۳ هزار کیلومتر بزرگراه در کشور احداث شده است

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور گفت: در حال حاضر بیش از  ۴۳ هزار کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در کشور احداث شده است.

افزایش ۶/۳ درصدی تردد جاده ای در شبانه روز گذشته

مرکز مدیریت راه های کشور بر اساس اطلاعات ۲۱۶۹ ترددشمار فعال در محورهای برون ‌شهری، از افزایش ۶٫۳ درصدی رفت و آمدها در شبانه روز گذشته نسبت به روز پیش از آن خبر داد.

پلیس اعلام کرد:

برف و باران در جاده های آذربایجان شرقی، غربی و زنجان

پلیس راهور ناجا اعلام کرد: علاوه بر برفی بودن۴ محور و اکثر محورهای استان آذربایجان غربی، اکثر محورهای ۵ استان نیز بارانی است.

۲۵ پلیس راه پیش ساخته در ۱۶ استان افتتاح شد

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به افتتاح ۲۵ باب پاسگاه پیش‌ساخته پلیس راه در ۱۶ استان کشور گفت:‌ این پروژه به تدریج گسترش می‌یابد.

پلیس اعلام کرد:

برف و مه جاده های کشور را فرا گرفت / مسافران زنجیر چرخ را فراموش نکنند

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ضمن اعلام محورهای برفی و بارانی، گفت: توصیه می‌کنیم مسافران و رانندگانی که قصد سفر به محورهای برف‌گیر و زمستانی را در روزهای آتی دارند،‌ حتما تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ برای سفر به همراه داشته باشند.

به دلیل برف و باران

۵ محور اصلی و فرعی کشور مسدود شد

پلیس راه راهور ناجا از انسداد ۵ محور فرعی و اصلی در کشور به دلیل بارش برف و احتمال ریزش بهمن خبر داد.

رئیس سازمان راهداری خبر داد:

آمادگی راهداران برای بارش های پیش‌رو

رئیس سازمان راهداری با بیان اینکه « سامانه بارشی که فردا وارد کشور می‌شود تا پایان هفته جاری در کشور خواهد بود »گفت: ادارات کل استان‌ها برای انجام عملیات راهداری آماده هستند.

سازه پرس یک ساله شد

پایگاه خبری سازه پرس، نخستین پایگاه خبری تخصصی حوزه راه و ساختمان شمالغرب کشور به مرکزیت تبریز یک ساله شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

پیشرفت ۱۸ درصدی آزاد راه هشترود – مراغه

معاون ساخت و توسعه آزاد راه های وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر خود به شهرستان بناب در بازدید از روند اجرای آزاد راه هشترود – مراغه از پیشرفت ۱۸ درصدی این آزاد راه خبر داد.

در نشست خبری نقشه راه ایمنی جاده‌های کشور مطرح شد:

تشریح سه سناریو برای دستيابی به افق نقشه ایمنی جاده‌های کشور/ بودجه مورد نیاز ۵۶۰ هزار میلیارد تومان

معاون مرکز تدوین مقررات و امینی حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی علت افزایش تلفات در صورت ادامه روند فعلی را خودرو محور بودن حمل‌ونقل کشور عنوان کرد و ادامه داد: توسعه کشور به‌گونه‌ای است که خودرو محوری در حوزه درون‌شهری و برون‌شهری افزایش خواهد یافت که ناشی از قیمت یارانه‌ای سوخت است.

راه آهن ارومیه – مراغه بهمن امسال به بهره برداری می رسد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: راه آهن سراسری ارومیه- مراغه بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.

معاون وزیر راه وشهرسازی:

كاهش ۱۰ كیلومتری سقف سرعت مجاز در راه‌های كشور

معاون وزیر راه وشهرسازی در پایان با بیان اینكه سقف سرعت مجاز ۱۰ كیلومتر در ساعت كاهش می‌یابد بیان داشت: این تصمیم‌گیری شامل تمام راه‌ها می‌شود به طوری‌كه سقف سرعت مجاز در آزادراه‌ها از ۱۲۰ به ۱۱۰، بزرگراه‌ها به ۱۰۰، جاده اصلی به ۸۵، جاده فرعی به ۷۰ كیلومتر بر ساعت كاهش می‌یابد.

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

چاره‌ای جز مدیریت هوشمند جاده‌ها نداریم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نیاز داریم ساختارها را در ایران مورد تجدیدنظر قرار دهیم گفت: وقتی مجبور می‌شویم که ساختار مدیریت را به سمت جاده‌های هوشمند تغییر دهیم و اساساً برویم به سمت اینکه روش مدیریت را از مدیریت مکانیکی به مدیریت هوشمند جاده‌ها ببریم، این سطح و روش دیگری از مدیریت […]

امدادرسانی به در راه ماندگان و اسکان مسافران گرفتار در برف و کولاک

مدیر عامل هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با انجام ۱۸ فقره عملیات به بیش از ۹۵۰ فرد گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

استاندار اردبیل:

عملیات اجرایی راه خلخال به منجیل شتاب می گیرد

استاندار اردبیل گفت: با استفاده از پیمانکار جدید و توانمند درطرح راه اصلی خلخال ، طارم به منجیل ، عملیات اجرایی این جاده شتاب می گیرد.

برگزاری کارگاه‌های علمی-اجرایی در زمینه راهداری زمستانی با حضور کارشناسان بین‌المللی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «برگزاری كارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی در زمینه تشریح اقدامات نوین و مؤثر بهبود ایمنی راه‌ها و شیوه‌های نوین نگهداری راه یكی از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سال‌جاری است.

مدیركل دفتر نگهداری ابنیه فنی سازمان راهداری کشور خبر داد:

تعمير و بهسازی بيش از ۵۰۰ دستگاه پل بزرگ در سال ۹۶

مدیركل دفتر نگهداری ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای كشور از تعمیر و بهسازی بیش از ۵۰۰ دستگاه پل بزرگ در راههای كشور با اعتباری معادل ۱۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۶ خبر داد.

گزارش

شمارش معکوس برای بزرگراه شدن جاده مرگ در آذربایجان شرقی

تعداد بالای سوانح رانندگی، جاده اهر- تبریز را تبدیل به جاده مرگ و وحشت کرده و حالا با احداث بزرگراه شمارش معکوس برای تعریض جاده مرگ در آذربایجان شرقی آغاز شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

سرمایه‌گذاری‌ برای تبدیل ۴ بزرگراه کشور به آزادراه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در راستای ارتقاء ایمنی و تسهیل ترافیک هم اکنون ۳۳۰ کیلومتر از بزرگراه‌های کشور در مرحله مذاکرات و عقد قرارداد سرمایه‌گذاری برای تبدیل شدن به آزادراه قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۶ هزار کیلومتر راه شریانی، بزرگراه می‌شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تبدیل ۱۶ هزار راه شریانی به بزرگراه در دستور کار قرار دارد و مصوبه اخیر مجلس امکان تبدیل راه اصلی به بزرگراه از طریق سرمایه گذار بخش خصوصی را می‌دهد،گفت: ۳۵ هزار کیلومتر راه شریانی، ظرفیت تبدیل به آزادراه و بزرگراه را دارند.

عملیات اجرای بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه آغاز شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری از ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در کریدور غرب و ۱۸۰ کیلومتر هم در کریدور جنوب کشور در سال جاری خبرداد.

نخستین شهرک حمل و نقل شمال غرب کشور به بهره برداری رسید

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از بهره برداری از نخستین شهرک حمل و نقل شمالغرب کشور و استان در شهرستان خوی خبر داد.

مدیرکل راهداری زنجان خبر داد:

کاهش ۳۰درصدی تلفات جاده ای در استان زنجان

مدیرکل راهداری و  حمل و نقل جاده ای استان زنجان از کاهش ۳۰ درصدی تلفات جاده ای استان درحوزه برون شهری وروستایی طی دوماهه فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های آذربایجان شرقی:

بزرگراه تبریز – اهر تا پایان سال مالی ۹۶ به بهره برداری می رسد

مدیر ساخت و توسعه راه‌های آذربایجان شرقی گفت: بزرگراه تبریز – اهر تا پایان سال مالی ۹۶ به بهره برداری می رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان:

با ساخت ‌و سازهای غیرقانونی در حریم راه‌ها برخورد می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: با توجه به اختیارات قانونی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در قبال حریم راه‌ها به مدیران‌کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای با ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم راه‌های استان زنجان برخورد می‌کنیم.

  گزارش
گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟ ایده آجرهای توخالی پرشده با “هواژل” وسائط نقلیه متهم ردیف اول پرونده آلودگی هوای تبریز! عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن بررسی وضعیت بناهای تاریخی آذربایجان شرقی و ۶استان دیگر پس از زلزله غرب زلزله بودجه بیشتر از یک‌دهه استان کرمانشاه را بلعید پروژه راه آهن میانه – تبریز ۱۸ ساله شد و به اتمام نرسید! اجرای طرح L.E.Z والزامات آن در تبریز راه آهن ارومیه – مراغه آماده بهره برداری شد/اتمام مراحل ریل گذاری درنگ در خانه «علی مسیو»، گشت‌وگذار در تاریخ مشروطه
  مصاحبه
نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند مدیریت واحد شهری، اجرایی نیست / میدان آذربایجان، فاجعه شهرسازی / شهین باهر با دقت و پاکدست عمل کند دومین جشنواره انتخاب مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار می شود / برگزاری جشن گلریزان مهندسان زندانی دریافت ۵ درصد حق از نظارت صاحب کار قانونی است / آقای وزیر، آیا تعارض منافع در سایر ارگانها وجود ندارد؟ ضرورت غبارروبی از نگین های تبریز/ از شهردار تبریز نباید انتظار معجزه داشت/ سازه پرس می تواند راه گشا باشد تبریز نیازمند رژیم فرهنگی است / انعقاد قرار داد پروژه اطلس با رقم بسیارناچیز/ معمار خوب کارآفرین است شهر زیبایی نساخته ایم / شهردار تبریز شنونده خوبی باشد می توان مسکن را از رکود خارج کرد / مسکن مهر تبریز بی کیفیت نیست
  یادداشت
آجرکاری مواج و پیچیده در کلیسای Eladio Dieste Cristo Obrero در اروگوئه بار سنگین بازآفرینی بافت‌های فرسوده تبریز ۲۰۱۸؛ تبریز همه تبریزی ها وقتی حروف الفبا به پلانهای معماری تبدیل می شوند ابهامات سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به قلم خبرنگار صدا و سیما لوگوی اصلی تبریز ۲۰۱۸ کدام است؟ باز آفرینی شهری عامل ارتقا کیفیت زندگی ۵ نکته مهم در طرح بازآفرینی شهری تبریز و طرح های نازیبا نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی
  جدید ترین اخبار
۴۳ هزار کیلومتر بزرگراه در کشور احداث شده است افزایش ۶/۳ درصدی تردد جاده ای در شبانه روز گذشته برف و باران در جاده های آذربایجان شرقی، غربی و زنجان ۲۵ پلیس راه پیش ساخته در ۱۶ استان افتتاح شد برف و مه جاده های کشور را فرا گرفت / مسافران زنجیر چرخ را فراموش نکنند ۵ محور اصلی و فرعی کشور مسدود شد آمادگی راهداران برای بارش های پیش‌رو سازه پرس یک ساله شد پیشرفت ۱۸ درصدی آزاد راه هشترود – مراغه تشریح سه سناریو برای دستيابی به افق نقشه ایمنی جاده‌های کشور/ بودجه مورد نیاز ۵۶۰ هزار میلیارد تومان

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir