عکس | پایگاه سازه خبر
جمعه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۸ | Friday, 18 October , 2019
 عکس

گزارش تصویری

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی میزبان سازه خبر

دکتر امیر رنجبریان مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی میزبان پایگاه سازه خبر بود و به سوالات خبرنگاران این رسانه تخصصی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور پاسخ داد.

گزارش تصویری

نشست واکاوی پوسته های معماری ایران در نیم قرن اخیر

نشست علمی تخصصی واکاوی پوسته های معماری ایران در نیم قرن اخیر در تبریز برگزار شد.

گزارش تصویری

روح الله دهقان نژاد فرمانده سابق بسیج رسانه آذربایجان شرقی میهمان سازه خبر

روح الله دهقان نژاد فرمانده سابق بسیج رسانه آذربایجان شرقی و فعال حوزه فرهنگ و رسانه، میهمان سازه خبر نخستین و پربازدیدترین رسانه تخصصی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور بود و با روند فعالیت های این رسانه تخصصی مجازی از نزدیک آشنا شد.

گزارش تصویری

ارگ علیشاه تبریز

ارگ تبریز (ارگ علی‌شاه) به بازمانده‌های ایوان جنوبی ارگ علیشاه در شهر تبریز گفته‌می‌شود. بنای نخستین ارگ که در خیابان امام خمینی(ره) تبریز واقع شده است به سده هشتم هجری بازمی‌گردداین اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۷۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

گزارش تصویری

استخر در حال احداث قهرمانی تبریز

استخر قهرمانی مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) تبریز نام یک استخر در حال احداث برای مسابقات قهرمانی شنا در دهکده المپیک تبریز است. ظرفیت این استخر ۷ هزار نفر بوده و در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. گفته می شود در طراحی این استخر از استخر المپیک مونیخ  الهام گرفته شده است.

گزارش تصویری

مدیر عامل بنیاد بتن آذرآبادگان میهمان سازه خبر

مهندس علی فولادی مدیر عامل بنیاد بتن آذرآبادگان با حضور در تحریریه سازه خبر، نخستین و پربازدیدترین رسانه تخصصی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور ضمن آشنایی با روند فعالیت های این رسانه مجازی به سئوالات خبرنگاران سازه خبر نیز پاسخ داد.

گزارش تصویری

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی میزبان سازه خبر

مهندس حافظ باباپور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی به گفتگوی اختصاصی با خبرنگاران سازه خبر، نخستین و پریازدیدترین رسانه تخصصی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور پرداخت و به سوالات آنها پاسخ داد.

گزارش تصویری

ربع رشیدی تبریز

رَبع رشیدی یکی از بناهای تاریخی و ارزشمند شهر تبریز واقع در خیابان عباسی به سبک معماری آذری است. حدود ۷۰۰ سال پیش در تبریز، دانشگاهی به‌نام رشیدالدین فضل‌الله همدانی ایجاد شد. رشیدالدین وزیر غازان خان از حکمرانان وقت آن دیار بود. در آن زمان این دانشگاه شامل چهار دانشکده بود که در چهارطرف آن قرار داشت و اربع یا چهار عربی را به خود اختصاص داد […]

گزارش تصویری

احداث پیاده راه کریم خان در ولی عصر(عج) تبریز

پروژه احداث پیاده راه مسیر کریم خان ولی عصر (عج) تبریز به عنوان  یکی از پرترددترین مکان‌های شهر در حال اجراست.

گزارش تصویری

دکتر علیرضا معتمد نیا عضو هیئت علمی دانشگاه میهمان سازه خبر

دکتر علیرضا معتمد نیا عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در تحریریه سازه خبر، نخستین و پربازدیدترین رسانه تخصصی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور ضمن آشنایی با روند فعالیت های این رسانه به سئوالات خبرنگاران سازه خبر نیز پاسخ داد.

گزارش تصویری

وضعیت نابسامان باغ دو کمال تبریز

مقبره یا باغ دو کمال یکی از آثار تاریخی تبریز است که آرامگاه کمال‌الدین مسعود خجندی، شاعر نامدار قرن هشتم و نهم هجری و کمال‌الدین بهزاد، نقاش و نگارگر قرن دهم هجری در آن قرار دارد و در هم اکنون در حال و روز مناسبی به سر نمی برد و اوضاع نابسامانی دارد.

گزارش تصویری

استادیوم یادگار امام (ره) تبریز در یک روز غیر فوتبالی

ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز دومین ورزشگاه بزرگ فوتبال ایران از لحاظ ظرفیتی با گنجایش ۶۶،۸۳۳ نفر است.این ورزشگاه که در دهکدهٔ المپیک تبریز قرار دارد، در سال ۱۳۶۸ شروع به ساخت و در سال ۱۳۷۵ گشایش یافت. ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز از معدود ورزشگاه‌های کشور می‌باشد که بازی‌های تیم ملّی ایران و همچنین بازی شهرآورد پایتخت (دربی تهران) در آن برگزار […]

گزارش تصویری

عضو هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی میهمان سازه خبر

مهندس شهرام کاشانی اصل عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی با حضور در تحریریه سازه خبر، نخستین و پربازدیدترین رسانه تخصصی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور ضمن آشنایی با روند فعالیت های این رسانه مجازی به سئوالات خبرنگاران سازه خبر نیز پاسخ داد.

گزارش تصویری

مرکز تجارت جهانی تبریز

مرکز تجارت جهانی تبریز، نخستین مرکز تجارت جهانی در ایران است که در شهرک ولیعصر تبریز واقع شده‌ است. ساختمان اصلی این مجموعه شامل ۳۷ طبقه بوده و با ارتفاع ۱۵۲ متر بلندترین برج تجاری، خدماتی، گردشگری کشور است. مراحل اجرایی احداث مرکز تجارت جهانی تبریز با مشارکت شهرداری تبریز و اداره کل راه و شهرسازی و با سرمایه‌گذاری «علی کمک‌پناه و «گروه […]

گزارش تصویری

روند بازسازی سرای ” ایکی قاپلی لار” تبریز

سرای ” ایکی قاپلی لار” در بازار تاریخی تبریز که شامگاه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ طعمه حریق شد در حال مرمت و بازسازی می باشد.

گزارش تصویری

نشست خبری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی

اروجعلی علیزاده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی به مناسبت روز خبرنگار در جمع نمایندگان رسانه ها حاضر شد و ضمن تشریح وضعیت حمل و نقل و جاده های استان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

گزارش تصویری

ترمینال بزرگ تبریز

پایانهٔ مسافربری مرکزی تبریز یا ترمینال مرکزی تبریز، بزرگ‌ترین و مهمترین پایانه مسافربری در تبریز و غرب ایران است. این پایانه مسافری، در جنوب تبریز و در حاشیه آزادراه شهید کسایی واقع شده است.  این ترمینال  در ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ به صورت رسمی افتتاح شد و برای اجرای این پروژه از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۴، ۸۰ میلیارد تومان هزینه شد.

گزارش تصویری

چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز

چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز، از ۹ الی ۱۳ مرداد ماه ۹۸ در محل نمایشگاه های بین المللی تبریز در حال برگزاری می باشد.

گزارش تصویری

نشست خبری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی

موسی خلیل الهی رئیس کل جدید دادگستری آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران حاضر شد و برای نخستین بار در این کسوت به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد. وی پیش از این دادستان تبریز بود.

گزارش تصویری

بندرشرفخانه

بندرشرفخانه یکی از بنادر دریاچه ارومیه‌است. این بندر از توابع شهرستان شبستر استان آذربایجان شرقی است و فاصله آن از شهرستان شبستر ۲۰ کیلومتر و از شهر تبریز حدود ۹۰ کیلومتر است. این بندر در مسیر قطار تبریز-دیزج خلیل-بندر شرفخانه-سلماس قرار دارد. این بندر دارای آب و هوای معتدل و باغات سرسبز میوه‌است.از آثار تاریخی این بندر می‌توان به اسکله […]

گزارش تصویری

پروژه والمان تبریز و اثر مربوط به دوره قاجار

با حفاری های صورت گرفته در منطقه والمان تبریز برای احداث پروژه جدید، بر اثر نشست زمین اثری به نظر باستانی سر از خاک بیرون آورد که گفته می شود مربوط به اواخر دوره قاجار است که در حال حاضر باستان شناسان در حال بررسی دقیق تر این اثر سر از خاک بیرون آورده هستند.

گزارش تصویری

مقبره الشعرای تبریز

مقبره‌ الشعرای تبریز در محله‌ سرخاب این شهر قرار دارد و گفته می شود بیش از ۴۰۰ شاعر، عارف و ادیب ایرانی مانند استاد شهریار، خاقانی شروانی، اسدی طوسی، قطران تبریزی، سوزنی سمرقندی، همام تبریزی، ظهیرالدین فاریابی، لسان شیرازی، و بسیاری از نفرات دیگر در آن به خاک سپرده شده اند. 

گزارش تصویری

“قاری کؤرپؤسی” تبریز

“قاری کؤرپؤسی”  یکی از پل‌های تاریخی و مشهور شهر تبریز  است. این پل در خیابان ثقةالاسلام و بر روی رودخانهٔ «میدان چایی» واقع شده‌است. سرستون‌های کله قوچی و چراغ‌های قدیمی این پل در اواخر قاجاریه ساخته شده‌ و ارتباط بین بازار بزرگ و بخش شمالی شهر شامل ششگلان و دووچی را برقرار می‌سازد و شامل هشت دهنه با قوس‌های مدور […]

گزارش تصویری

” ایکی قاپلی لار” ۲۹ روز پس از آتش سوزی

سرای ” ایکی قاپلی لار” در بازار تاریخی تبریز شامگاه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ طعمه حریق شد. ۲۹ روز از آن حادثه می گذرد و مقرر شده است توسط شهرداری تبریز به اصنافی که مغازه هایشان در آتش سوخته در مجتمع تجاری صدرای تبریز به مدت یک سال به صورت رایگان مغازه اختصاص داده شود.

گزارش تصویری

“شانزلیزه” تبریز

مسیر سنگ فرش حد فاصل فلکه بزرگ ولیعصر و فلکه بازار تبریز اجرا شده و طول مسیر آن حدود ۵۰۰ متر می باشد. این خیابان که بین اهالی تبریز به شانزلیزه معروف است، توسط شهرداری این شهر “سنگ فرش شهریار” نام گذاری شده است و اخیرا با بازسازی هایی که در آن انجام شده، تردد […]

  گزارش
افت بازار مسکن از چه زمانی آغاز شد؟ پیش‌خرید مسکن در بافت‌های فرسوده با وام ۶ درصد برگزاری نشست علمی تخصصی واکاوی پوسته های معماری ایران در تبریز مشتری آپارتمان‌های قدیمی افزایش می‌یابد ۱۰درصد خانه‌های کشور خالی هستند/ سامانه املاک و اسکان ضدفساد است؟ شیب تند افزایش قیمت مسکن در اروپا ماه عسل گران‌فروشان در بازار مسکن تمام شد+ قیمت سایه روشن مداخله دولت در بازار مسکن وام مسکن چقدر از قیمت یک خانه را پوشش می‌دهد؟ تعداد مسکن و مستاجران در ۲۰ سال دو برابر شد!
  مصاحبه
دخالت دولت رکود ساخت و ساز را حل نمی کند / آمادگی بنیاد بتن آذرآبادگان برای مشارکت در پروژه های بازآفرینی شهری تحقق سهمیه ۱۰۰ در صدی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در احداث مسکن مهر / هم مسکن ساخته ایم هم اشتغالزایی کرده ایم عملکرد شهرداری تبریز در مهندسی ترافیک ضعیف است / طرح اجرا شده در میدان آذربایجان قابل قبول نیست برای بستن گلوگاه های فساد در نظام مهندسی تلاش می کنم /با استقرار در ساختمان نیمه کاره مخالفت می کردم / مشمول بخشنامه تعارض منافع نیستم استادیوم یادگار امام(ره) تبریز بودجه اختصاصی ندارد / نور استادیوم استاندارد است /کنترل استادیوم با ۱۰۰ دوربین نورپردازی تبریز در حد صفر است/ نورپردازی موجب رونق کسب و کارها می شود شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد/ مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم/ مردم از چپ و راست خسته شده اند/ حذف فلکه بزرگ ولی عصر امنیتی نبود تعلیق ۹۸ مشاور املاک در تبریز / فعالیت بانوان به عنوان مشاور املاک ممنوع نیست / مشاورین املاک نقشی در افزایش قیمت ها ندارند آستانه تحمل بازار تبریز در وضعیت هشدار است / در شان بازار تبریز با آن رفتار نشده است رانندگان خود را با جاده تطبیق دهند / انتقادات به کیفیت جاده ها وارد است / استقرار سامانه های هوشمند در جاده های آذربایجان شرقی
  یادداشت
ایرج شهین باهر شهردار تبریز دکتر است یا مهندس؟! لزوم توقف استفاده از بتن در ساخت و سازها! نمای رومی و پوست اندازی تبریز! مهندسانی که پول می‌گیرند و نظارت نمی‌کنند! نظام مهندسی ساختمان از ناپاکی‌ها پاک می‌شود؟ بازگشت به نظام جوان اداری و نوآور تبعات سنگین رکود ۵ ساله تولید مسکن در کشور+نمودار طراحی اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا+تصاویر انتقاد شهردار سابق تبریز از اوضاع نابسامان مقبره الشعرا/ نوین خواستار پاسخگویی مسئولان شد رسانه های تخصصی را بیشتر دریابید
  جدید ترین اخبار
مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی میزبان سازه خبر نشست واکاوی پوسته های معماری ایران در نیم قرن اخیر روح الله دهقان نژاد فرمانده سابق بسیج رسانه آذربایجان شرقی میهمان سازه خبر ارگ علیشاه تبریز استخر در حال احداث قهرمانی تبریز مدیر عامل بنیاد بتن آذرآبادگان میهمان سازه خبر مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی میزبان سازه خبر ربع رشیدی تبریز احداث پیاده راه کریم خان در ولی عصر(عج) تبریز دکتر علیرضا معتمد نیا عضو هیئت علمی دانشگاه میهمان سازه خبر

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir