عکس | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۳۰ مرداد , ۱۳۹۸ | Wednesday, 21 August , 2019
 عکس

گزارش تصویری

نشست خبری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی

اروجعلی علیزاده مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی به مناسبت روز خبرنگار در جمع نمایندگان رسانه ها حاضر شد و ضمن تشریح وضعیت حمل و نقل و جاده های استان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

گزارش تصویری

ترمینال بزرگ تبریز

پایانهٔ مسافربری مرکزی تبریز یا ترمینال مرکزی تبریز، بزرگ‌ترین و مهمترین پایانه مسافربری در تبریز و غرب ایران است. این پایانه مسافری، در جنوب تبریز و در حاشیه آزادراه شهید کسایی واقع شده است.  این ترمینال  در ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ به صورت رسمی افتتاح شد و برای اجرای این پروژه از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۴، ۸۰ میلیارد تومان هزینه شد.

گزارش تصویری

چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز

چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز، از ۹ الی ۱۳ مرداد ماه ۹۸ در محل نمایشگاه های بین المللی تبریز در حال برگزاری می باشد.

گزارش تصویری

نشست خبری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی

موسی خلیل الهی رئیس کل جدید دادگستری آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران حاضر شد و برای نخستین بار در این کسوت به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد. وی پیش از این دادستان تبریز بود.

گزارش تصویری

بندرشرفخانه

بندرشرفخانه یکی از بنادر دریاچه ارومیه‌است. این بندر از توابع شهرستان شبستر استان آذربایجان شرقی است و فاصله آن از شهرستان شبستر ۲۰ کیلومتر و از شهر تبریز حدود ۹۰ کیلومتر است. این بندر در مسیر قطار تبریز-دیزج خلیل-بندر شرفخانه-سلماس قرار دارد. این بندر دارای آب و هوای معتدل و باغات سرسبز میوه‌است.از آثار تاریخی این بندر می‌توان به اسکله […]

گزارش تصویری

پروژه والمان تبریز و اثر مربوط به دوره قاجار

با حفاری های صورت گرفته در منطقه والمان تبریز برای احداث پروژه جدید، بر اثر نشست زمین اثری به نظر باستانی سر از خاک بیرون آورد که گفته می شود مربوط به اواخر دوره قاجار است که در حال حاضر باستان شناسان در حال بررسی دقیق تر این اثر سر از خاک بیرون آورده هستند.

گزارش تصویری

مقبره الشعرای تبریز

مقبره‌ الشعرای تبریز در محله‌ سرخاب این شهر قرار دارد و گفته می شود بیش از ۴۰۰ شاعر، عارف و ادیب ایرانی مانند استاد شهریار، خاقانی شروانی، اسدی طوسی، قطران تبریزی، سوزنی سمرقندی، همام تبریزی، ظهیرالدین فاریابی، لسان شیرازی، و بسیاری از نفرات دیگر در آن به خاک سپرده شده اند. 

گزارش تصویری

“قاری کؤرپؤسی” تبریز

“قاری کؤرپؤسی”  یکی از پل‌های تاریخی و مشهور شهر تبریز  است. این پل در خیابان ثقةالاسلام و بر روی رودخانهٔ «میدان چایی» واقع شده‌است. سرستون‌های کله قوچی و چراغ‌های قدیمی این پل در اواخر قاجاریه ساخته شده‌ و ارتباط بین بازار بزرگ و بخش شمالی شهر شامل ششگلان و دووچی را برقرار می‌سازد و شامل هشت دهنه با قوس‌های مدور […]

گزارش تصویری

” ایکی قاپلی لار” ۲۹ روز پس از آتش سوزی

سرای ” ایکی قاپلی لار” در بازار تاریخی تبریز شامگاه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ طعمه حریق شد. ۲۹ روز از آن حادثه می گذرد و مقرر شده است توسط شهرداری تبریز به اصنافی که مغازه هایشان در آتش سوخته در مجتمع تجاری صدرای تبریز به مدت یک سال به صورت رایگان مغازه اختصاص داده شود.

گزارش تصویری

“شانزلیزه” تبریز

مسیر سنگ فرش حد فاصل فلکه بزرگ ولیعصر و فلکه بازار تبریز اجرا شده و طول مسیر آن حدود ۵۰۰ متر می باشد. این خیابان که بین اهالی تبریز به شانزلیزه معروف است، توسط شهرداری این شهر “سنگ فرش شهریار” نام گذاری شده است و اخیرا با بازسازی هایی که در آن انجام شده، تردد […]

گزارش تصویری

استقرار سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی در ساختمان نیمه کاره

سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی که خود متولی کنترل ساختمان بوده و وظیفه نظارت بر حسن انجام خدمات مهندسی را عهده دار می باشد، چندی است در ساختمان نیمه کاره در بلوار استاد شهریار تبریز مستقر شده است و این درحالیست که در بخشی از ساختمان که همچنان کارگاه محسوب می شود کارگران مشغول کارند […]

گزارش تصویری

دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن موسسات فرهنگی و هنری با مدیرکل ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

اعضای هیئت مدیره و بازرسان انجمن موسسات فرهنگی و هنری آذربایجان شرقی با دکتر محمد محمد پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار کرده و پیرامون مسائل و دغدغه های موسسات فرهنگی و هنری و راهکارهای توانمندسازی هر چه بیشتر موسسات گفتگو کرده و به تبادل نظر پرداختند.

گزارش تصویری

آتش سوزی در بازار”ایکی قاپلی لار” تبریز

آتش در بازار”ایکی قاپلی لار” تبریز حدودا ۱۷۰ مغازه را طعمه خود کرد.

گزارش تصویری

یادمان شمس تبریزی در باغ گلستان تبریز

یادمان شمس تبریزی شاعر مشهور سدهٔ هفتم هجری با هزینه ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در باغ گلستان تبریز اجرا در سال ۱۳۹۵ رونمایی شد.

گزارش تصویری

خانه در آستانه تخریب ارفع الملک شهردار تبریز

ارفع الملک جلیلی در سال ۱۳۱۳ همزمان با وقوع سیل ویرانگر به‌عنوان شهردار تبریز انتخاب شد و با ساخت مسیل مهرانه رود(میدان چایی)، تبریز را برای همیشه از تهدید سیل نجات داد. خانه ارفع الملک جلیلی واقع در خیابان بهشتی( منصور) تبریز است که سردر آن خانه در ۷ مهر ماه ۱۳۸۱ به شماره‌ی ۶۲۱۳ در […]

گزارش تصویری

پروژه سنگ فرش خیابان ارک تبریز

پروژه در حال اجرای سنگ فرش خیابان ارک تبریز 

گزارش تصویری

سومین جشنواره تجلیل از مهندسان برتر آذربایجان شرقی

سومین جشنواره انتخاب مهندسان برتر آذربایجان شرقی با مشارکت مجمع مهندسان جوان، استانداری آذربایجان شرقی، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل فنی و حرفه استان  به مناسبت روز مهندس در تبریز برگزار شد.

گزارش تصویری

ترمینال بزرگ تبریز

پایانهٔ مسافربری مرکزی تبریز یا ترمینال مرکزی تبریز، بزرگ‌ترین و مهمترین پایانه مسافربری در تبریز و غرب ایران است. این پایانه مسافری، در جنوب تبریز و در حاشیه آزادراه شهید کسایی واقع شده است.  این ترمینال  در ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ به صورت رسمی افتتاح شد و برای اجرای این پروژه از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۴، ۸۰ میلیارد تومان هزینه شد.

گزارش تصویری

راه آهن تازه احداث شده ارومیه

راه آهن تازه احداث شده ارومیه که در هفته جاری توسط رئیس جمهوری افتتاح می شود.

گزارش تصویری

عملیات بهسازی مسیر BRT در تبریز

عملیات بهسازی مسیر BRT در تبریز در حال انجام است.

گزارش تصویری

بزرگترین فرودگاه جهان در ترکیه افتتاح شد

فرودگاه سوم استانبول که به مناسبت نود و پنجمین سالروز تاسیس جمهوری ترکیه بهره برداری شد، در زمینی به مساحت ۷۶٫۵ میلیون مترمربع احداث شده است، سالانه میزبان ۲۰۰ میلیون مسافر داخلی و خارجی خواهد بود.

گزارش تصویری

عملیات احداث بزرگراه تبریز- بازرگان

عملیات احداث بزرگراه تبریز- بازرگان در حال اجراست.

گزارش تصویری

جلسه بررسی مشکلات شهر تبریز با حضور وزیر راه و شهرسازی

جلسه رسیدگی به مشکلات شهر تبریز حول سه محور طرح جامع شهری و حریم و بافت‌های شهری تبریز، نحوه اتصال ایستگاه راه‌آهن به مترو تبریز، همچنین نحوه اتصال آزادراه‌های منتهی به شهر تبریز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دستورات لازم از سوی وزیر راه و شهرسازی برای هر یک از موارد به معاونت‌های […]

گزارش تصویری

معرفی ۵ برج بلند جهان

۵ برج بلند دنیا به ترتیب در شهرهای دوبی، شانگهای، مکه، نیویورک و تایپه قرار دارند.

  گزارش
شمارش معکوس برای رونمایی از طرح مالیات مسکن طراحی اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا+تصاویر حق بنگاه معاملات مسکن چگونه محاسبه می‌شود؟ کدام کشورها بیشترین مالک و مستاجر را دارند؟ گره کور بازار مسکن در دست افزایش تسهیلات مدیریت پسماند در تبریز به روش سنتی بدون حضور فرانسه و ترکیه ! مستاجران شهری طی ۲۰ سال ۱.۷ برابر شدند ترفندهای شرکت‌های هواپیمایی برای کاهش هزینه‌ پرواز بازار اجاره آرام‌تر شد+ قیمت سرنوشت دومین پل طبیعت کشور در هاله ای از ابهام! طراح پل: خبری از اجرا نیست!
  مصاحبه
تعلیق ۹۸ مشاور املاک در تبریز / فعالیت بانوان به عنوان مشاور املاک ممنوع نیست / مشاورین املاک نقشی در افزایش قیمت ها ندارند آستانه تحمل بازار تبریز در وضعیت هشدار است / در شان بازار تبریز با آن رفتار نشده است رانندگان خود را با جاده تطبیق دهند / انتقادات به کیفیت جاده ها وارد است / استقرار سامانه های هوشمند در جاده های آذربایجان شرقی “میدان چایی” ناجی تبریز در برابر سیل/ آبهای سطحی مشکل اساسی تبریز است منتقدان دستاوردهای بنده را به نام خود زدند / شهرداری تبریز انتظارات را پایین آورده است برخورد قاطع با اهمال در شهرداری /شهرداری ها به پیشگیری از ساخت ساز غیر مجاز توجهی ندارند بهرام چاووشی روسای ادوار نظام مهندسی آذربایجان شرقی را به مناظره دعوت کرد استحکام بنا عامل محرومیت مهندسان / اکثر پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی ورشکست شده اند رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید
  یادداشت
بازگشت به نظام جوان اداری و نوآور تبعات سنگین رکود ۵ ساله تولید مسکن در کشور+نمودار طراحی اولین استخر اینفینیتی ۳۶۰ درجه دنیا+تصاویر انتقاد شهردار سابق تبریز از اوضاع نابسامان مقبره الشعرا/ نوین خواستار پاسخگویی مسئولان شد رسانه های تخصصی را بیشتر دریابید کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها برای کسب درآمد ایجاد شده‌اند؟ بازگشت قدرت خرید مسکن مردم با اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در مقبره الشعرای تبریز چه خبر است؟! درخواست برای ورود امام جمعه تبریز به موضوع مقبره الشعرا آیا قراردادهای اجاره دوساله می شود؟ چرا ارومیه از پرداخت عوارض معاف است ولی تبریز نه؟!
  جدید ترین اخبار
نشست خبری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی ترمینال بزرگ تبریز چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی فرش دستبافت تبریز نشست خبری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی بندرشرفخانه پروژه والمان تبریز و اثر مربوط به دوره قاجار مقبره الشعرای تبریز “قاری کؤرپؤسی” تبریز ” ایکی قاپلی لار” ۲۹ روز پس از آتش سوزی “شانزلیزه” تبریز

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir