راه آهن | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۸ | Thursday, 12 December , 2019
 راه آهن

راه‌آهن رشت-آستارا با همکاری آذربایجان تکمیل می‌شود

در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، موضوعات کمیسیون مشترک دو کشور مورد توافق طرفین قرار گرفت.

احتمال برقراری سفر ریلی تهران استانبول؛ نوروز ۹۹

معاون مسافری شرکت راه آهن از تلاش برای برنامه ریزی پیش فروش بلیت قطارهای تهران-آنکارا-استانبول در ایام سفرهای نوروزی پیش رو خبر داد.

افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا/ تهران-استانبول همچنان در حال مذاکره

معاون مسافری شرکت راه آهن اعلام کرد: در صورت افزایش تقاضا و بالا رفتن ضریب اشغال واگن‌های مسافری، می‌توانیم ظرفیت این قطارها را تا ۳۷۰ نفر در هفته افزایش دهیم و برای راه اندازی قطار تهران -استانبول هیچ مشکلی از نظر زیرساخت نداریم.

جزئیات افتتاح راه‌آهن بستان‌آباد – میانه + قیمت بلیت

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که با افتتاح خط ریلی بستان آباد – میانه و راه اندازی بخشی از این خط ریلی تا تبریز مسیر هوایی تا تهران نسبت به خط ریلی گذشته پنج ساعت کوتاه تر می‌شود و این پنجمین پروژه حوزه ریلی است که در دولت کنونی به بهره […]

خط آهن “میانه-بستان آباد” افتتاح شد

خط آهن “میانه-بستان آباد” با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

راه‌آهن ‌ میانه-بستان‌آباد فردا افتتاح می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در پی درگذشت خواهر رئیس‌جمهور، برنامه سفر وی به آذربایجان شرقی به تعویق افتاد، در این راستا خط‌آهن میانه-بستان‌آباد روز چهارشنبه هفته جاری افتتاح می‌شود.

اظهارات مدیر عامل راه آهن در خصوص اخبار حذف ایران از کریدور ریلی راه ابریشم

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: ایران در کریدور ریلی جنوبی راه ابریشم حضور دارد که از آسیای میانه به ایران، ترکیه و سپس اروپا تردد می‌کند.

روحانی فردا راه‌آهن میانه- بستان آباد را افتتاح می کند

 معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: در راستای تکمیل حلقه‌های مفقوده شبکه ریلی کشور و اتصال استان آذربایجان شرقی از مسیر میانبر و جدید به شبکه ریلی، روز دوشنبه راه‌آهن میانه – بستان‌آباد با حضور رییس‌جمهوری افتتاح می‌شود.

راه‌آهن میانه-بستان‌آباد هفته جاری افتتاح می شود/ تبریز ۵.۵ ساعت نزدیکتر به تهران

راه‌آهن میانه به بستان‌آباد در هفته جاری با حضور رئیس‌جمهور با اعتبار ۱۴۱۴ میلیارد تومان با ریل ملی UIC۶۰ (ساخت ایران) به بهره برداری می رسد و این خط ریلی مسیر تا تبریز را ۵.۵ ساعت کوتاه‌تر می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی:

۱۵ هزار کیلومتر ریل در دست مطالعه و ساخت/ اتصال دو استان دیگر به شبکه ریلی تا دو سال ‌آینده

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۴ هزار کیلومتر خط آن در کشور ایران وجود دارد، گفت: همچنین ۱۵ هزار کیلومتر خط راه‌آهن در دست مطالعه و ساخت است.

طراحی ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد با هدف آشتی مردم با راه‌آهن

مدیرکل ساخت ساختمان راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و نقل کشور گفت: دولت تدبیر و امید با استفاده از سیاست معماری ایستگاه‌های جدید راه‌آهن تصمیم دارد تا فاصله مردم و راه‌آهن را کاسته و از این طریق بر مسافران ریلی خود بیفزاید.

زلزله هیچ آسیبی به خطوط ریلی نرسانده است

یک مقام مسئول در شرکت راه آهن گفت: هیچ آسیبی به خطوط ریلی واقع در محدوده زلزله امروز در آذربایجان شرقی نرسیده است.

اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران هندی برای برقی کردن قطار تبریز- تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‎شرقی گفت: سرمایه گذاران هندی با حضور در نمایشگاه رینوتکس آمادگی خود را برای سرمایه‎گذاری در طرح‎های ریلی به ویژه پروژه برقی کردن قطار تبریز- تهران اعلام کردند.

صدور کیفرخواست برای ۴ متهم حادثه قطار تبریز- مشهد

سخنگوی قوه قضاییه از صدور کیفرخواست برای ۴ متهم حادثه قطار تبریز- مشهد خبر داد.

عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز آغاز شد

 معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در آستانه بهره‌برداری از راه‌آهن میانه – بستان‌آباد، گفت: براساس برنامه ساماندهی کریدورهای شرقی- غربی و تکمیل هرچه سریع‌تر خط‌آهن میانه – تبریز از روز گذشته عملیات ریل‌گذاری راه‌آهن بستان‌آباد – تبریز آغاز شد.

آذربایجان خواهان تداوم خط ریلی رشت به آستارا

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در سه فصل با کشور آذربایجان گفت‌وگو کرد که یکی از موارد موضوع تعاملات ریلی است.

ایران عضو دائم اتحادیه ریلی آسیای میانه شد

مدیرعامل شرکت راه آهن از قطعی شدن تغییر عضویت ایران در اتحادیه حمل و نقل ریلی آسیای میانه و شمال اروپا از ناظر به دائم خبر داد.

تلاش برای جلب سرمایه‌گذاری و افزایش تعداد قطار در راه‌آهن ارومیه

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان گفت: هم‌اکنون اداره کل راه‌آهن آذربایجان در حال رایزنی برای جلب سرمایه‌گذاری و افزایش قطار به منظور حمل بار در آذربایجان‌غربی است.

راه‌آهن میانه-بستان‌آباد با حضور روحانی افتتاح می شود

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح راه‌آهن میانه به بستان‌آباد در روزهای آینده با حضور رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: این خط ریلی مسیر را تا تبریز ۴ ساعت کوتاه‌تر می‌کند.

فروش بلیت قطار‌‌ برای بازه زمانی ۱۱ آبان تا ۳۰ آذر از دوشنبه

فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۱ آبان تا ۳۰ آذرماه سال جاری، از صبح روز دوشنبه ۶ آبان ماه، به صورت اینترنتی و حضوری در سراسر کشور آغاز می شود.

تنها ۱۱ درصد حمل و نقل کشور ریلی است

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: حدود ۸۹ درصد حمل و نقل کشور، جاده‌ای و حدود ۱۱ درصد ریلی است که خسارت محسوب می‌شود و اقتصادی نیست.

افزایش تعداد قطارهای اربعین به ۹۰۸ رام/قطارهای فوق‌العاده در مسیر مرزها

طبق اعلام روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران‌ با توجه به پیش‌بینی افزایش تردد زائران حسینی، ۳۲ رام قطار دیگر به صورت فوق‌العاده برای بازگشت زائران اربعین راه‌اندازی شد.

اواسط آبان ماه

راه‌آهن میانه – بستان آباد افتتاح می شود

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت؛ امیدواریم قطعه میانه – بستان‌آباد حداکثر در اواسط آبان ماه به بهره‌برداری برسد.

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از صبح فردا آغاز می شود

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۹۸/۰۸/۱ تا ۹۸/۰۸/۱۰، از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۱ مهر در سراسر کشور آغاز می‌شود.

احتمال افتتاح راه آهن «میانه-بستان آباد» تا پایان مهر

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی از احتمال بهره‌برداری از راه آهن «میانه-بستان آباد» تا پایان مهر ماه با توجه به پیشرفت ۹۵ درصدی آن خبر داد و گفت: اگر آسفالت‌ریزی مسیر ایستگاه راه آهن بستان آباد تا داخل شهر به پایان برسد، پروژه آماده بهره‌برداری می‎شود.

  گزارش
بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟ تکمیل اولین پل بزرگراهی غول‌آسای بین مرزی روسیه و چین گران‌ترین خانه‌های آمریکا معامله آپارتمان در تهران ۴۰ درصد کاهش یافت جهش اقتصادی آذربایجان‌غربی به روایت آمار پیش بینی وضعیت بازار مسکن تا پایان امسال «سرپل‌ذهاب» دو سال پس از زلزله/ دردسر ساکنان اتاقک‌های ۱۶ متری ضرورت تنویر افکار عمومی توسط شهردار تبریز در خصوص پارک های احداث شده! قیمت خانه‌های لوکس در شهرهای مختلف آمریکا سال ۹۹، سال رونق مالی پروژه های عمرانی
  مصاحبه
تحریک گسل تبریز شایعه است / نامشخص بودن گسل مسبب زلزله میانه خانه دار شدن ۵۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن / سقف وام مسکن باید برداشته شود / بخشودگی جرایم با اجرای طرح میثاق دخالت دولت رکود ساخت و ساز را حل نمی کند / آمادگی بنیاد بتن آذرآبادگان برای مشارکت در پروژه های بازآفرینی شهری تحقق سهمیه ۱۰۰ در صدی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در احداث مسکن مهر / هم مسکن ساخته ایم هم اشتغالزایی کرده ایم عملکرد شهرداری تبریز در مهندسی ترافیک ضعیف است / طرح اجرا شده در میدان آذربایجان قابل قبول نیست برای بستن گلوگاه های فساد در نظام مهندسی تلاش می کنم /با استقرار در ساختمان نیمه کاره مخالفت می کردم / مشمول بخشنامه تعارض منافع نیستم استادیوم یادگار امام(ره) تبریز بودجه اختصاصی ندارد / نور استادیوم استاندارد است /کنترل استادیوم با ۱۰۰ دوربین نورپردازی تبریز در حد صفر است/ نورپردازی موجب رونق کسب و کارها می شود شورای پنجم عملکرد راضی کننده ای ندارد/ مخالف مسقف سازی قبور شهدا بودم/ مردم از چپ و راست خسته شده اند/ حذف فلکه بزرگ ولی عصر امنیتی نبود تعلیق ۹۸ مشاور املاک در تبریز / فعالیت بانوان به عنوان مشاور املاک ممنوع نیست / مشاورین املاک نقشی در افزایش قیمت ها ندارند
  یادداشت
سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در کما! ضرورت ورود نهادهای مسئول به موضوع تغییر درهیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی از حرف تا عمل! در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر است؟! زلزله ترس ندارد آمادگی می خواهد تفاوت‌های طرح اقدام‌ملی با مسکن مهر چیست؟ درمان رکود بازار مسکن با تولید هدفمند و اجرای مالیات های تنظیمی چرا قیمت مسکن کاهشی شد؟ ایرج شهین باهر شهردار تبریز دکتر است یا مهندس؟! لزوم توقف استفاده از بتن در ساخت و سازها! نمای رومی و پوست اندازی تبریز!
  جدید ترین اخبار
راه‌آهن رشت-آستارا با همکاری آذربایجان تکمیل می‌شود احتمال برقراری سفر ریلی تهران استانبول؛ نوروز ۹۹ افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا/ تهران-استانبول همچنان در حال مذاکره جزئیات افتتاح راه‌آهن بستان‌آباد – میانه + قیمت بلیت خط آهن “میانه-بستان آباد” افتتاح شد راه‌آهن ‌ میانه-بستان‌آباد فردا افتتاح می شود اظهارات مدیر عامل راه آهن در خصوص اخبار حذف ایران از کریدور ریلی راه ابریشم روحانی فردا راه‌آهن میانه- بستان آباد را افتتاح می کند راه‌آهن میانه-بستان‌آباد هفته جاری افتتاح می شود/ تبریز ۵.۵ ساعت نزدیکتر به تهران ۱۵ هزار کیلومتر ریل در دست مطالعه و ساخت/ اتصال دو استان دیگر به شبکه ریلی تا دو سال ‌آینده

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir