راه آهن | نخستين پايگاه خبری-تحليلی صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
 راه آهن

راه آهن رشت – آستارا طی سه سال آینده اجرایی می شود

وزیران اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اعلام کردند، با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری هر یک از دو کشور، راه آهن رشت – آستارا تا سه سال آینده اجرایی شود.

حمل بار با قطار امسال به ۴۷ میلیون تن رسید/ رشد ۶ درصدی حمل مسافر

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تا پیش از سال ۱۳۹۲، سالیانه نزدیک به ۳۳ میلیون تن بار در شبکه ریلی حمل می شد اما از سال ۱۳۹۴، روند آن صعودی شد و امسال به حدود ۴۷ میلیون تن افزایش یافت.

استاندار آذربایجان شرقی:

بستان‌آباد به بندر خشک و منطقه لجستیک تبدیل می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی در چهارمین بازدید خود از روند عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن میانه – تبریز، از پیشرفت پروژه ابراز رضایت کرد و از اتمام ریل‌گذاری مسیر میانه تا بستان‌آباد در فروردین ماه سال آتی خبر داد.

حریم خطوط ریلی راه آهن زیباسازی و بهسازی می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران را به زیباسازی و بهسازی حریم خطوط واقع در محدوده شهرها و ایستگاه های راه آهن مجاز کردند.

پروژه راه آهن تهران- تبریز با مشارکت بخش خصوصی ساماندهی می شود

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از ساماندهی و اجرای پروژه راه آهن تهران- تبریز با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

سازه پرس یک ساله شد

پایگاه خبری سازه پرس، نخستین پایگاه خبری تخصصی حوزه راه و ساختمان شمالغرب کشور به مرکزیت تبریز یک ساله شد.

مدیرکل راه آهن شمال غرب ایران:

خط ریلی آستارا به روسیه و فنلاند متصل می شود

مدیرکل راه آهن شمال غرب ایران نیز گفت: خط ریلی آستارا – آستارا از طریق جمهوری آذربایجان به روسیه و به فنلاند متصل خواهد شد و شرکت های خارجی برای استفاده تجاری از این راه آهن، اعلام آمادگی کرده اند. 

مذاکره ایران، آذربایجان و روسیه برای راه اندازی قطار مسافری آستارا – مسکو

مدیرکل دفتر امور بین الملل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از مذاکره سه جانبه ایران ، آذربایجان و روسیه برای راه اندازی قطار مسافری آستارا – مسکو خبر داد.

با تکمیل ریل‌گذاری نقده تا ارومیه

ارومیه به شبکه راه‌آهن سراسری وصل می شود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در بازدید از راه‌‌آهن مراغه-ارومیه گفت:‌ با تکمیل ریل‌گذاری نقده تا ارومیه اتصال ریلی شهر ارومیه به شبکه حمل و نقل ریلی برقرار شد و هم‌اکنون عملیات تکمیل خط در حال انجام است.

معاون راه آهن خبرداد؛

آغاز مطالعه احداث۶۳۰۰کلیومتر راه آهن سریع‌السیر

معاون فنی وزیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از آغاز مطالعه طرح جامعه ساخت ۶۳۰۰ کیلومتر خط آهن سریع السیر خبر داد و گفت: این خطوط امکان ارتباط با شهرهای اصلی محل احداث را فراهم می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مسافت خط ریلی‌ تهران ـ تبریز ‌ ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌یا‌بد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسافت خط ریلی‌ تهران ـ تبریز ‌ ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌یا‌بد، گفت: تا پایان سال جاری خط ریلی میانه ـ بستان‌آباد با سه ایستگاه درجه ۳ به‌صورت تک خطه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون راه آهن خبر داد؛

خط آهن آستارا- آستارا ماه جاری افتتاح می‌شود

معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن از اجرای ۲ هزار و ۳۰۰ پروژه ریلی به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: خط آهن آستارا ـ آستارا در ماه جاری افتتاح می شود.

نهایی شدن فاینانس راه‌آهن رشت-آستارا/قرارداد ۳میلیارد یورویی واگن

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل شرکت راه‌آهن، از راه‌اندازی مرکز کسب‌ وکارهای نوین در راه‌آهن خبر داد و گفت: زنجیره تأمین خدمات حمل‌ونقل با استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات مؤثرتر است.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن خبر داد:

رشد ۵ درصدی جا‌به‌جایی مسافر در کشور

معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال پس از هشت سال با‌ جابه‌جایی ۱۸٫۵ میلیون مسافر، در این زمینه با رشد پنج درصدی مواجه بودیم.

استاندار اردبیل:

عملیات اجرایی راه‌آهن اردبیل شتاب می‌گیرد

استاندار اردبیل گفت: تلاش و پیگیری‌های مسئولان استان به ویژه ریاست سازمان برنامه و بودجه استان در جذب اعتبارات و بودجه برای راه‌آهن اردبیل قابل قدردانی است و با اختصاص اعتبارات ویژه عملیات اجرایی این پروژه شتاب می‌گیرد.

وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

برنامه‌ريزی برای اتصال مراكز تمام استان‌ها به شبکه ريلی كشور

وزير راه و شهرسازی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از برنامه‌ريزی برای اتصال همه مراكز استان به راه‌آهن، بهره‌گيری از فناوری‌های نوين نظير برقی كردن قطارها خبر داد و تمركز روی موضوع ريل را يكی از بسترهای تحقق اقتصاد مقاومتی ارزيابی كرد.

رئیس کمیته حمل و نقل بین المللی راه آهن ایران خبر داد:

اتصال راه‌آهن سراسری کشور به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا

رئیس کمیته حمل و نقل بین المللی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اتصال راه آهن سراسری کشور به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا خبر داد.

مدیرکل خط و سازه های فنی راه آهن:

برخی محورها از حدود ۵۰ سال پیش نیاز به بازسازی دارند

مدیرکل خط و سازه‌های فنی راه آهن از پایش دائم نقاط سانحه خیز خطوط برای پیشگیری از زمین لغزش و رانش خبر داد.

قطار گردشگری تبریز ـ جلفا به صورت رایگان راه اندازی شد

معاون مسافری شرکت راه‌آهن از راه‌اندازی قطار گردشگری تبریز ـ جلفا خبر داد و گفت: این قطار از ۱۰ آذر تا ۱۰ بهمن هر روز به صورت رایگان تردد می کند.

امضاء قرارداد خرید ۴۵۰ واگن ریل‌باس بین ایران و کره جنوبی/ اشتغال‌زایی برای ۴۷۰۰ نفر با اجرای قرارداد

قرارداد خرید ۴۵۰ واگن ریل‌باس میان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و کنسرسیوم ایرانی-کره‌ای متشکل از شرکت ایریکو و هیوندای روتم لحظاتی پیش در حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد شد.

استاندار آذربایجان شرقی:

تکمیل خط آهن میانه – بستان آباد از اولویت های اصلی آذربایجان شرقی است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خط آهن میانه – بستان آباد جزو طرح های زیربنایی استان بوده و با توجه به اهمیت ویژه، تکمیل آن از اولویت های اصلی است.

بمناسبت نودمین سالگرد تاسیس راه آهن کشور؛

جشنواره قطار گردشگری از تبریز تا مرز رازی خوی برگزارشد

بمناسبت نودمین سالگرد تاسیس راه آهن کشور جشنواره قطار گردشگری با حرکت قطار از تبریز تا مرز رازی خوی و وان ترکیه با حضور ۷۰ خبرنگار و عکاس خبری برگزار شد.

در ستاد ارتقاء ایمنی مطرح شد:

تاکید مدیرعامل شرکت راه‌آهن بر تجهیز تمامی لكوموتیوها به ATC

مدیرعامل راه آهن خواستار تجهیز تمامی لكوموتیوها به ATC ، تحلیل سوانح و درس آموزی از آنها، به كارگیری تجربیات در پیشگیری از وقوع سوانح مشابه و بررسی خط تامین و انجام آنها از سوی مدیران مربوطه شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس:

مقصران پرونده قطار تبریز- مشهد تا چند روز آینده مشخص می شوند

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه تمام مدارک و مستندات مربوطه از حادثه قطار و قربانیان این اتفاق به همراه سهل انگاری‌های صورت گرفته را به دادستان کل کشور تحویل داده شده،گفت:اقدامات و مراحل پرونده طی شده و طبق آخرین اطلاعات در چند روز آینده نتیجه نهایی اعلام شده و مقصران اصلی […]

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس:

وضعیت راه‌های هوایی و ریلی اردبیل مطلوب نیست

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت راه‌های هوایی و ریلی در این استان مطلوب نیست.

  گزارش
گران‌ترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟ ایده آجرهای توخالی پرشده با “هواژل” وسائط نقلیه متهم ردیف اول پرونده آلودگی هوای تبریز! عدم تناسب ورودی و خروجی وام مسکن بررسی وضعیت بناهای تاریخی آذربایجان شرقی و ۶استان دیگر پس از زلزله غرب زلزله بودجه بیشتر از یک‌دهه استان کرمانشاه را بلعید پروژه راه آهن میانه – تبریز ۱۸ ساله شد و به اتمام نرسید! اجرای طرح L.E.Z والزامات آن در تبریز راه آهن ارومیه – مراغه آماده بهره برداری شد/اتمام مراحل ریل گذاری درنگ در خانه «علی مسیو»، گشت‌وگذار در تاریخ مشروطه
  مصاحبه
نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است شهردار تبریز تعامل خود را با نظام مهندسی بیشتر کند مدیریت واحد شهری، اجرایی نیست / میدان آذربایجان، فاجعه شهرسازی / شهین باهر با دقت و پاکدست عمل کند دومین جشنواره انتخاب مهندسان نمونه آذربایجان شرقی برگزار می شود / برگزاری جشن گلریزان مهندسان زندانی دریافت ۵ درصد حق از نظارت صاحب کار قانونی است / آقای وزیر، آیا تعارض منافع در سایر ارگانها وجود ندارد؟ ضرورت غبارروبی از نگین های تبریز/ از شهردار تبریز نباید انتظار معجزه داشت/ سازه پرس می تواند راه گشا باشد تبریز نیازمند رژیم فرهنگی است / انعقاد قرار داد پروژه اطلس با رقم بسیارناچیز/ معمار خوب کارآفرین است شهر زیبایی نساخته ایم / شهردار تبریز شنونده خوبی باشد می توان مسکن را از رکود خارج کرد / مسکن مهر تبریز بی کیفیت نیست
  یادداشت
آجرکاری مواج و پیچیده در کلیسای Eladio Dieste Cristo Obrero در اروگوئه بار سنگین بازآفرینی بافت‌های فرسوده تبریز ۲۰۱۸؛ تبریز همه تبریزی ها وقتی حروف الفبا به پلانهای معماری تبدیل می شوند ابهامات سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به قلم خبرنگار صدا و سیما لوگوی اصلی تبریز ۲۰۱۸ کدام است؟ باز آفرینی شهری عامل ارتقا کیفیت زندگی ۵ نکته مهم در طرح بازآفرینی شهری تبریز و طرح های نازیبا نقدی بر لایحه پیشنهادی اصلاح قانون نظام مهندسی
  جدید ترین اخبار
راه آهن رشت – آستارا طی سه سال آینده اجرایی می شود حمل بار با قطار امسال به ۴۷ میلیون تن رسید/ رشد ۶ درصدی حمل مسافر بستان‌آباد به بندر خشک و منطقه لجستیک تبدیل می‌شود حریم خطوط ریلی راه آهن زیباسازی و بهسازی می شود پروژه راه آهن تهران- تبریز با مشارکت بخش خصوصی ساماندهی می شود سازه پرس یک ساله شد خط ریلی آستارا به روسیه و فنلاند متصل می شود مذاکره ایران، آذربایجان و روسیه برای راه اندازی قطار مسافری آستارا – مسکو ارومیه به شبکه راه‌آهن سراسری وصل می شود آغاز مطالعه احداث۶۳۰۰کلیومتر راه آهن سریع‌السیر

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir