راه آهن | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | Wednesday, 24 October , 2018
 راه آهن

شرکت‌های مسافری‌ پارسال ۸۵۰‌ میلیارد تومان یارانه گرفتند

مدیرعامل راه‌‌آهن گفت: با توجه به این که تعرفه حق دسترسی شرکت‌های مسافری به شبکه ریلی صفر است، شرکت راه‌آهن در سال ۹۶ معادل ۸۵۰ میلیارد تومان یارانه به شرکت‌های مسافری ریلی اختصاص داد.

جابجایی مسافر از راه آهن آذربایجان ۴۵ درصد افزایش یافت

مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت: جابجایی مسافر از طریق ناوگان ریلی این ناحیه در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۵ درصد افزایش یافت.

پروژه احداث خط آهن میانه-اردبیل مجددا فعال شد

سرپرست معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از فعال شدن مجدد پروژه راه آهن میانه-اردبیل با توزیع اعتبارات جدید از محل فاینانس داخلی خبر داد.

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

تخصیص ۸۳درصد اعتبارات خط آهن میانه – باسمنج

استاندار آذربایجان شرقی از بهره برداری از خط آهن میانه تا باسمنج تا سال آینده خبرداد و گفت: امسال بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه جذب شده است و با توجه به تخصیص اعتبار بیش از ۸۳ درصد فعلا نگران بودجه اجرایی نیستیم .

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تزریق ۸۰ میلیارد تومان به راه آهن میانه- اردبیل

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با پرداخت ۸۰ میلیارد تومان اعتبار از رقم کلی ۷۵۰ میلیارد تومان فاینانس داخلی اختصاص داده شده به راه‌آهن میانه- اردبیل، روند احداث این خط ریلی سرعت می‌گیرد.

صادرات سیمان ایران به آسیای میانه ۱۹۱ درصد رشد کرد

مدیرکل راه‌آهن خراسان گفت: در نیمه نخست امسال صادرات سیمان از مرز ریلی سرخس به کشورهای آسیای میانه به ۱۹۳هزار تن رسید که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۱ درصد افزایش یافت.

مدیرعامل راه آهن اعلام کرد:

سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری در حوزه ریلی در ۴ سال آینده

مدیرعامل راه آهن گفت: چهار سال آینده برای توسعه زیرساخت های حمل ونقل ریلی کشور پنج میلیارد دلار سرمایه گذاری می شود.

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان مطرح کرد:

رشد ۷۵ درصدي بار صادراتي راه‌آهن آذربايجان

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان به حجم مسافر جابه‌جا شده از طريق خطوط ريل راه‌آهن آذربايجان را رقم يک‌ميليون و ۱۶۰ هزار و ۶۹۰ نفر را عنوان داشت و گفت: اين رقم در مدت مشابه سال قبل ۷۹۸ هزار و ۹۶۲ نفر بوده که از رشد بيش از ۲۵ درصدي حکايت دارد.

مدیرعامل رجا اعلام کرد:

افزایش ۲.۵ برابری هزینه تأمین قطعات قطار

مدیرعامل رجا گفت: از دولت می‌خواهیم که با تخصیص ارز و منابع ویژه با سود کم‌ به شرکت‌های ریلی کمک کنند تا با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی، چرخ، سیستم ترمز، باتری و غیره را از خارج کشور وارد کنند.

نخستین قطار هیدروژنی جهان آغاز به کار کرد

اولین قطار سوخت سلول هیدروژنی جهان (۱۷ سپتامبر) در آلمان راه‌اندازی شد.

راه آهن مراغه – ارومیه به زودی افتتاح می‌شود

معاون فنی و زیر بنایی راه آهن از افتتاح قریب الوقوع خط آهن مراغه- ارومیه خبر داد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت های مجلس و دولت است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت‌های مجلس و دولت است، گفت: در قانون بودجه سال جاری شرایط ویژه ای برای دولت تعریف شده است تا برای تامین مالی پروژه های راه آهن کشور مجاز باشد.

تا پایان سال‌جاری

مترو تبریز به راه آهن وصل می شود

معاون مسافری راه‌آهن گفت: راه‌آهن بستان‌آباد به ایستگاه ائل‌گولی و ایستگاه فعلی راه‌آهن تبریز وصل می‌شود.

مدیر کل راه‌‌آهن آذربایجان عنوان کرد:

آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز

بخش ریلی استان آذربایجان شرقی با توجه به موقعیت استراتژیکی که در امر صادرات و واردات دارد طی چند سال اخیر روند روبه رشدی داشته و توانسته فعالیت چشمگیری داشته باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی:

راه آهن ارومیه ـ مراغه ۱۵ مهر افتتاح می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پروژه ملی راه آهن ارومیه ـ مراغه ۱۵ مهر افتتاح می‌شود.

فرماندار بستان‌آباد خبر داد:

مسافرگیری مسافران راه‌‌آهن میانه- تبریز در بستان‌آباد

فرماندار بستان‌آباد در مورد راه‌آهن میانه-بستان آباد-تبریز گفت: امسال ایستگاه بستان‌آباد راه‌اندازی شود و مسافرگیری مسافران تبریزی از بستان‌آباد صورت می‌گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی:

زیرسازی راه آهن میانه – بستان آباد به اتمام رسیده است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: برای تکمیل راه آهن بستان آباد – تبریز ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

جزئیات ‌دوشاخه شدن راه‌‌آهن از رشت به انزلی و آستارا تشریح شد‌

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل‌ با تشریح پیشرفت خط‌‌‌آهن ۵۰ کیلومتری رشت-انزلی، گفت: طبق برنامه‌ریزی، خط‌‌‌آهن از رشت دو شاخه می‌شود، رشت تا انزلی توسط شرکت ساخت و از رشت تا آستارا توسط شرکت راه‌آهن ساخته می‌شود.

مدیرعامل رجا خبر داد:

افزایش ۳۰درصدی ظرفیت ناوگان ریلی/ ارومیه، همدان و رشت مسیرهای جدید ریلی

مدیرعامل رجا با بیان اینکه تا ماه آینده تعداد ۱۱ دستگاه واگن مسافری ساخت داخل تحویل رجا خواهد شد‌، گفت: تلاش می‌کنیم در سال ۹۷ تعداد واگن‌های جدید ناوگان رجا را به ۲۳ دستگاه برسانیم. به گزارش سازه خبر به نقل از روابط عمومی شرکت حمل و نقل ریلی رجا محمد رجبی در جلسه مدیران این […]

جزئیات ساخت خط‌آهن رشت-آستارا به صورت تمام ‌پل تشریح شد

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن با بیان اینکه در حال بررسی ساخت خط‌آهن رشت-آستارا به صورت پل هستیم تا کل این خط را اجرا کنیم، گفت: این مسیر جغرافیای خاص جنگل، آب و مرداب دارد و برای اجرای آن باید کمترین آسیب به محیط‌ زیست وارد شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل:

راه‌آهن مراغه-ارومیه هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه تا پایان سال ۵۳۰ کیلومتر مسیر ریلی را تکمیل می‌کنیم، گفت: راه‌آهن مراغه-ارومیه در هفته دولت امسال بهره‌برداری رسمی می‌شود.

معادن کشور طی ۴ سال به شبکه ریلی وصل می‌شود

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: ۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی فرعی و آنتنی برای اتصال معادن، مراکز صنعتی و مراکز بار در سطح کشور به شبکه سراسری راه‌آهن ایران در دست ساخت است که در چهار سال آینده تکمیل می‌شود.

سراب وارد شبکه ریلی کشور می شود

نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی گفت : عملیات اجرایی زیر سازی قطعه اول راه آهن سراب ، بستان آباد با اعتبار اولیه ۵۰۲ میلیارد ریالی به مناقصه عمومی گذاشته شد .

انتقاد نماینده ارومیه از واردات ریل های کهنه توسط وزارت راه و شهرسازی!

نماینده ارومیه با تاکید بر این‌که «واردات به معنای بیکاری کارگران ایرانی است»، گفت: چرا وزارت راه و شهرسازی به جای دلار و روپیه ریل وارد کرده است.

استاندار آذربایجان غربی خبر داد:

اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای اتمام راه آهن ارومیه – مراغه

استاندار آذربایجان غربی از اختصاص یک هزار میلیارد ریال برای اتمام راه آهن ارومیه – مراغه طی سالجاری خبر داد.

  گزارش
ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا برنامه آلمان برای افزایش پیاده‌روها و کاهش خودروها رونق بازار مسکن، چشم انتظار ضوابط کارآمد دو امکان صندوق یکم برای خانه اولی ها تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان ده تالار منحصر به فرد در اروپا برای لذت بردن از موسیقی+ تصاویر فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال
  مصاحبه
مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
شرکت‌های مسافری‌ پارسال ۸۵۰‌ میلیارد تومان یارانه گرفتند جابجایی مسافر از راه آهن آذربایجان ۴۵ درصد افزایش یافت پروژه احداث خط آهن میانه-اردبیل مجددا فعال شد تخصیص ۸۳درصد اعتبارات خط آهن میانه – باسمنج تزریق ۸۰ میلیارد تومان به راه آهن میانه- اردبیل صادرات سیمان ایران به آسیای میانه ۱۹۱ درصد رشد کرد سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری در حوزه ریلی در ۴ سال آینده رشد ۷۵ درصدي بار صادراتي راه‌آهن آذربايجان افزایش ۲.۵ برابری هزینه تأمین قطعات قطار نخستین قطار هیدروژنی جهان آغاز به کار کرد

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir