راه آهن | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
سه شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷ | Tuesday, 14 August , 2018
 راه آهن

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی:

زیرسازی راه آهن میانه – بستان آباد به اتمام رسیده است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: برای تکمیل راه آهن بستان آباد – تبریز ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

جزئیات ‌دوشاخه شدن راه‌‌آهن از رشت به انزلی و آستارا تشریح شد‌

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل‌ با تشریح پیشرفت خط‌‌‌آهن ۵۰ کیلومتری رشت-انزلی، گفت: طبق برنامه‌ریزی، خط‌‌‌آهن از رشت دو شاخه می‌شود، رشت تا انزلی توسط شرکت ساخت و از رشت تا آستارا توسط شرکت راه‌آهن ساخته می‌شود.

مدیرعامل رجا خبر داد:

افزایش ۳۰درصدی ظرفیت ناوگان ریلی/ ارومیه، همدان و رشت مسیرهای جدید ریلی

مدیرعامل رجا با بیان اینکه تا ماه آینده تعداد ۱۱ دستگاه واگن مسافری ساخت داخل تحویل رجا خواهد شد‌، گفت: تلاش می‌کنیم در سال ۹۷ تعداد واگن‌های جدید ناوگان رجا را به ۲۳ دستگاه برسانیم. به گزارش سازه خبر به نقل از روابط عمومی شرکت حمل و نقل ریلی رجا محمد رجبی در جلسه مدیران این […]

جزئیات ساخت خط‌آهن رشت-آستارا به صورت تمام ‌پل تشریح شد

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن با بیان اینکه در حال بررسی ساخت خط‌آهن رشت-آستارا به صورت پل هستیم تا کل این خط را اجرا کنیم، گفت: این مسیر جغرافیای خاص جنگل، آب و مرداب دارد و برای اجرای آن باید کمترین آسیب به محیط‌ زیست وارد شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل:

راه‌آهن مراغه-ارومیه هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه تا پایان سال ۵۳۰ کیلومتر مسیر ریلی را تکمیل می‌کنیم، گفت: راه‌آهن مراغه-ارومیه در هفته دولت امسال بهره‌برداری رسمی می‌شود.

معادن کشور طی ۴ سال به شبکه ریلی وصل می‌شود

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: ۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی فرعی و آنتنی برای اتصال معادن، مراکز صنعتی و مراکز بار در سطح کشور به شبکه سراسری راه‌آهن ایران در دست ساخت است که در چهار سال آینده تکمیل می‌شود.

سراب وارد شبکه ریلی کشور می شود

نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی گفت : عملیات اجرایی زیر سازی قطعه اول راه آهن سراب ، بستان آباد با اعتبار اولیه ۵۰۲ میلیارد ریالی به مناقصه عمومی گذاشته شد .

انتقاد نماینده ارومیه از واردات ریل های کهنه توسط وزارت راه و شهرسازی!

نماینده ارومیه با تاکید بر این‌که «واردات به معنای بیکاری کارگران ایرانی است»، گفت: چرا وزارت راه و شهرسازی به جای دلار و روپیه ریل وارد کرده است.

استاندار آذربایجان غربی خبر داد:

اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای اتمام راه آهن ارومیه – مراغه

استاندار آذربایجان غربی از اختصاص یک هزار میلیارد ریال برای اتمام راه آهن ارومیه – مراغه طی سالجاری خبر داد.

پیش فروش بلیت قطار برای نیمه دوم تابستان از ۴مرداد آغاز می شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه آهن گفت: پیش فروش بلیت قطارهای مسافری در بازه زمانی ۱۶ مرداد تا ۳۱ شهریورماه از چهارم مردادماه امسال‌ آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت ساختمان و تأسیسات راه‌آهن خبر داد:

تکمیل ۴۰ پروژه ریلی در دستور کار

مدیرعامل شرکت ساختمان و تأسیسات راه‌آهن با بیان اینکه فعلا ۴۰ پروژه ریلی در دست اجرا داریم، گفت: در مجمع عمومی سالانه شرکت، تقسیم مبلغ ۸ ریال سود به ازای هر سهم تصویب شد.

مجوز استفاده از واگن‌های مسافری بالای ۳۰ سال تمدید شد

معاون ناوگان شرکت راه‌آهن از صدور مجوز سیر واگن‌های مسافری با طول عمر بالای ۳۰ سال خبر داد و گفت: این مجوز مشروط به رعایت الزامات کنترلی دستورالعمل پیوست تا تاریخ ۳۱ خرداد ۹۸ تمدید شد.

حقوق معوق کارگران راه آهن آذربایجان پرداخت می شود

مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت: مطالبات کارگران این منطقه از بابت حقوق اردیبهشت و خرداد ماه پرداخت می شود.

در ۹ ماه گذشته صورت گرفت

حمل بیش از ۶۳ هزار تن کالا از ایران به ترکیه توسط خطوط ریلی

مديرکل راه‌آهن آذربايجان گفت: مبادلات ريلي ايران و ترکيه به يک‌ميليون تن در سال افزايش می‌يابد.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل‌و‌نقل راه‌آهن عنوان کرد:

اقدام بین بخشی در راه‌آهن برای تامین سرمایه ۴ هزار میلیارد تومانی

معاون شرکت راه‌آهن جذب سرمایه در حوزه TOD را نمونه‌ای از تلاش‌های راه‌آهن در جذب سرمایه دانست و خاطرنشان کرد: در سال جاری با همکاری بین بخشی بین سه معاونت فنی و زیر بنائی، مسافری، برنامه‌ریزی، اقدامات مناسبی انجام‌شده است و امیدواریم حجم دو پروژه تأمین سرمایه به ۴ هزار میلیارد تومان برسد.

فرماندار شهرستان اهر خبر دارد:

پیشرفت ۶۴درصدی بزرگراه اهر – تبریز

فرماندار شهرستان اهر گفت: رونق و گسترش صنعت گردشگری منطقه ارسباران(قره داغ) تنها با تکمیل و بهره برداری بزرگراه تبریز-اهر میسر است.

مدیرعامل راه‌آهن:

سرمایه‌گذاری سالانه یک میلیارد دلاری دولت در راه‌آهن / الزام ساخت شش هزار کیلومتر راه آهن برقی تا سال ۱۴۰۴

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت ایران سالیانه یک میلیارد دلار در بخش حمل و نقل ریلی سرمایه‌گذاری می‌کند که این نشان از توجه دولت به این صنعت دارد گفت: تا سال ۱۴۰۴ باید شش هزار کیلومتر خط آهن برقی در کشور ساخته شود.

سرمایه‌گذاران روسی راه‌آهن برقی شمال را می‌سازند

مدیرکل راه‌آهن شمال از آغاز عملیات اجرایی برقی‌ کردن راه‌اهن شمال با حضور مسئولان ارشد استان خبر داد.

با ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار

راه آهن تهران-قزوین-زنجان دو خطه می شود

مدیرکل راه‌آهن شمالغرب از اتمام مطالعات استقرار نظام TOD در راه‌آهن قزوین در سال جاری خبر داد و گفت: اقبال مردم به راه‌آهن، بازآفرینی شهری و حل معضل ترافیک از جمله مزایای اجرای طرح TOD هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساخت بیش از ۳ هزارکیلومتر پروژه ریلی در دست اقدام است

معاون وزیر راه و شهرسازی از عملیات اجرایی برای ساخت بیش از سه هزار و ۴۱۰ کیلومتر طرح ریلی در سراسر کشور خبر داد.

مدیرعامل شرکت راه آهن:

واگن های فرسوده اجازه تردد در شبکه ریلی ندارند

مدیرعامل شرکت راه آهن از فرسودگی برخی واگن های شبکه ریلی سخن گفت و افزود این شرکت تردد واگن های فرسوده و نا ایمن در خطوط ریلی را نمی دهد.

قیمت بلیت قطار ۱۰درصد افزایش یافت

عضو هیأت مدیره انجمن حمل و نقل ریلی گفت: قیمت بلیت قطار از اول تیرماه ۱۰ درصد افزایش می‌یابد که البته به دلیل آن که نرخ‌ها از زمستان ۹۴ افزایش نیافته در حالی که هر ساله حداقل ۱۰ درصد تورم داریم، ضرورت داشت این افزایش بیشتر باشد.

راه‌آهن رشت – آستارا تا ۴ سال آینده احداث می شود/ تأمین مالی ۵۰۰ میلیون دلاری توسط کشور آذربایجان

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خط آهن رشت تا آستارا تا چهار سال آینده به اتمام خوهد رسید، گفت:‌ تأمین مالی این پروژه در کنار کشور ایران از سوی کشور آذربایجان هم به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار انجام شده است.

تلاش برای بومی‌سازی تولید واگن‌های مترو تا ۵۵ درصد/ امکان افزایش ظرفیت تولید واگن مترو تا سه برابر

مدیرعامل واگن‌سازی تهران با بیان اینکه در حال حاضر با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کنیم و امکان تولید تا ۳ برابر این ظرفیت را داریم، گفت: تلاش می‌کنیم در بومی‌سازی تولید واگن‌های مترو و قطار حومه‌ای به رقم ۵۵ درصد برسیم که برای واگن‌سازی رقمی مناسب است.

تفاهم‌نامه بازسازی و تامین ادوات ریلی راه‌آهن ایران و با سوئیس امضا شد

تفاهم‌نامه پروژه‌های بازسازی و تعمیرات اساسی ادوات ریلی زیرکوب (بالاست و رگلاتور) و تدارک ۲۱ دستگاه ماشین‌آلات خطی امروز بین راه‌آهن ایران و شرکت ماتیزا سوئیس به امضا رسید.

  گزارش
برنامه دولت برای کنترل قیمت مسکن جواب می‌دهد؟ خطر بازگشت رکود تورمی به مسکن/بازار به تسهیلات جدید واکنش نداد عامل گرانی مسکن،نوسانات ارزی است/اثرات مثبت مالیات بر عایدی مسکن بازار دلار، چگونه قیمت خانه را بالاوپایین می‌کند؟ رشد ۹۴ درصدی ارزش صادرات سنگ تزیینی در پنج سال جزئیات ۱۰ چالش زندگی در پایتخت/ وجود تمایل ۵۸ درصدی به ترک پایتخت خانه بخریم یا دست نگه داریم؟/برآوردی از بازار مسکن در ماههای آتی ثبت نام ۸۳ نفر در انتخابات هشتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گران‌ترین خانه‌های دوبی چه قدر می‌ارزند؟ بیداد بی قانونی در بازار رهن و اجاره
  مصاحبه
بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم
  یادداشت
یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری تبریز ۲۰۱۸ در کما / فرصت سوزی مدل ۲۰۱۸ در شهر اولین ها ضرورت بازتعریف ارائه خدمات مهندسی ساختمان نکاتی در باب طرح اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان راهكارهای تعديل بازار مسكن پرسه در دالان تاریخ قانون نظام مهندسی، روز از نو روزی از نو؟! احیای جاده ابریشم، این بار از مسیر شمال جهش در قیمت خودرو از کجا شروع شد؟
  جدید ترین اخبار
زیرسازی راه آهن میانه – بستان آباد به اتمام رسیده است جزئیات ‌دوشاخه شدن راه‌‌آهن از رشت به انزلی و آستارا تشریح شد‌ افزایش ۳۰درصدی ظرفیت ناوگان ریلی/ ارومیه، همدان و رشت مسیرهای جدید ریلی جزئیات ساخت خط‌آهن رشت-آستارا به صورت تمام ‌پل تشریح شد راه‌آهن مراغه-ارومیه هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد معادن کشور طی ۴ سال به شبکه ریلی وصل می‌شود سراب وارد شبکه ریلی کشور می شود انتقاد نماینده ارومیه از واردات ریل های کهنه توسط وزارت راه و شهرسازی! اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای اتمام راه آهن ارومیه – مراغه پیش فروش بلیت قطار برای نیمه دوم تابستان از ۴مرداد آغاز می شود

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir