راه آهن | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷ | Saturday, 23 June , 2018
  نخستین پایگاه خبری تخصصی صنعت ساختمان آذربایجان شرقی
 راه آهن

مدیرعامل شرکت راه آهن:

واگن های فرسوده اجازه تردد در شبکه ریلی ندارند

مدیرعامل شرکت راه آهن از فرسودگی برخی واگن های شبکه ریلی سخن گفت و افزود این شرکت تردد واگن های فرسوده و نا ایمن در خطوط ریلی را نمی دهد.

قیمت بلیت قطار ۱۰درصد افزایش یافت

عضو هیأت مدیره انجمن حمل و نقل ریلی گفت: قیمت بلیت قطار از اول تیرماه ۱۰ درصد افزایش می‌یابد که البته به دلیل آن که نرخ‌ها از زمستان ۹۴ افزایش نیافته در حالی که هر ساله حداقل ۱۰ درصد تورم داریم، ضرورت داشت این افزایش بیشتر باشد.

راه‌آهن رشت – آستارا تا ۴ سال آینده احداث می شود/ تأمین مالی ۵۰۰ میلیون دلاری توسط کشور آذربایجان

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خط آهن رشت تا آستارا تا چهار سال آینده به اتمام خوهد رسید، گفت:‌ تأمین مالی این پروژه در کنار کشور ایران از سوی کشور آذربایجان هم به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار انجام شده است.

تلاش برای بومی‌سازی تولید واگن‌های مترو تا ۵۵ درصد/ امکان افزایش ظرفیت تولید واگن مترو تا سه برابر

مدیرعامل واگن‌سازی تهران با بیان اینکه در حال حاضر با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کنیم و امکان تولید تا ۳ برابر این ظرفیت را داریم، گفت: تلاش می‌کنیم در بومی‌سازی تولید واگن‌های مترو و قطار حومه‌ای به رقم ۵۵ درصد برسیم که برای واگن‌سازی رقمی مناسب است.

تفاهم‌نامه بازسازی و تامین ادوات ریلی راه‌آهن ایران و با سوئیس امضا شد

تفاهم‌نامه پروژه‌های بازسازی و تعمیرات اساسی ادوات ریلی زیرکوب (بالاست و رگلاتور) و تدارک ۲۱ دستگاه ماشین‌آلات خطی امروز بین راه‌آهن ایران و شرکت ماتیزا سوئیس به امضا رسید.

قطار تبریز-وان راه اندازی می شود

قائم مقام مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه قطار تبریز-وان ترکیه طی چند هفته آینده افتتاح می‌شود، گفت: در نمایشگاه ریلی امسال ۹۰ شرکت خارجی حضور دارند، تحریم‌ها اعمال شده است، اما این شرکت‌ها تداوم حضور خود را اعلام کردند.

تا پایان سال ۹۹ انجام می‌گیرد؛

بهره‌برداری کامل از خط آهن تبریز به میانه

مجری پروژه راه‌آهن تبریز به میانه با بیان اینکه در صورت تامین بودجه اختصاص یافته پروژه در سال ۹۹ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، گفت: با این شرایط پروژه در سال ۹۸ به ایستگاه باسمنج و در سال ۹۹ در ایستگاه ائل‌گلی خواهد رسید.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس خبر داد

برقی شدن راه آهن تهران – تبریز/ سفر ۴ ساعته از تهران به تبریز با قطار

نماینده مردم بستان آباد در مجلس از برقی شدن راه آهن «تهران- تبریز» خبر داد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور:

توسعه راه آهن، یکی از برنامه‌های زیربنایی دولت است

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در برنامه و لایحه ای که دولت به مجلس تقدیم کرده، توسعه راه آهن یکی از اولویت های اساسی کشور است.

شرکت‌های ریلی خواستار افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار شدند

هشت شرکت ریلی مسافری، با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل شرکت راه‌آهن، خواهان افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار برای سال جاری شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

تکمیل زیرسازی راه آهن میانه-بستان آباد/ ریل‌گذاری یک خط به پایان رسید

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: با تکمیل زیرسازی راه‌آهن میانه- بستان‌آباد، عملیات بالاست‌ و ریلگذاری یک خط از این محور نیز به عنوان یکی از ۵ طرح اولویت دار ریلی انجام شده است.

تا چند هفته آینده

راه‌آهن ارومیه به بهره برداری می رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که کار عمرانی در راه آهن ارومیه تقریبا به پایان رسیده و می توان انتظار داشت ظرف هفته های آینده به بهره برداری برسد.

بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن اردبیل در دهه فجر سال ۹۹

 استاندار اردبیل با اشاره به اولویت‌های عمرانی این استان در سال جاری، ابراز امیدواری کرد که پروژه راه‌آهن اردبیل در دهه فجر سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس:

بعد از ۱۸ ماه مقصر قطار تبریز – مشهد هنوز مشخص نشده است/مسافران هواپیمایی یاسوج به علت غفلت مسوولان بیمه نبودند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: در حادثه سقوط هواپیما یاسوج دیدیم که به سبب غفلت مسوولان حتی مسافران بیمه هم نبودند و مسوولان باید پاسخگوی کار خود باشند.

پیشنهاد ایران به روسیه برای برقی‌کردن راه‌آهن ایران

پروژه برقی کردن خطوط راه آهن ایران به روسیه واگذار می‌شود.

تلاش مجدانه جمهوری آذربایجان برای راه‌اندازی راه‌آهن«آستارا -آستارا»

معاون اقتصادی راه‌آهن جمهوری آذربایجان گفت: همه تلاش خود را برای انجام هر چه سریع‌تر تعهداتی که مربوط به جمهوری آذربایجان است انجام خواهیم داد.

نخستین قطار بوم‌گردی روستایی کشور راه‌اندازی شد

نخستین قطار بوم‌گردی روستایی کشور هم‌زمان با نوروز در ایستگاه بیابانک توقف کرد.

راه‌آهن آستارا ـ آستارا رسما افتتاح شد

راه‌آهن بین‌المللی آستارا ـ آستارا با حضور مسئولین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به‌صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

با حضور روسای جمهوری ایران و آذربایجان

مسیر ریلی آستارا – آستارا افتتاح می شود/ سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری آذربایجان در خط رشت – آستارا

عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری آذربایجان برای توسعه بارانداز راه آهن آستارا در غرب استان گیلان، ۶۰ میلیون دلار سرمایه گذاری می کند و بهره برداری از حمل و نقل کالا در این خط ریلی به مدت ۱۵ سال به آن کشور واگذار شده است.

راه آهن رشت – آستارا طی سه سال آینده اجرایی می شود

وزیران اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اعلام کردند، با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری هر یک از دو کشور، راه آهن رشت – آستارا تا سه سال آینده اجرایی شود.

حمل بار با قطار امسال به ۴۷ میلیون تن رسید/ رشد ۶ درصدی حمل مسافر

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تا پیش از سال ۱۳۹۲، سالیانه نزدیک به ۳۳ میلیون تن بار در شبکه ریلی حمل می شد اما از سال ۱۳۹۴، روند آن صعودی شد و امسال به حدود ۴۷ میلیون تن افزایش یافت.

استاندار آذربایجان شرقی:

بستان‌آباد به بندر خشک و منطقه لجستیک تبدیل می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی در چهارمین بازدید خود از روند عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن میانه – تبریز، از پیشرفت پروژه ابراز رضایت کرد و از اتمام ریل‌گذاری مسیر میانه تا بستان‌آباد در فروردین ماه سال آتی خبر داد.

حریم خطوط ریلی راه آهن زیباسازی و بهسازی می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران را به زیباسازی و بهسازی حریم خطوط واقع در محدوده شهرها و ایستگاه های راه آهن مجاز کردند.

پروژه راه آهن تهران- تبریز با مشارکت بخش خصوصی ساماندهی می شود

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از ساماندهی و اجرای پروژه راه آهن تهران- تبریز با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

سازه پرس یک ساله شد

پایگاه خبری سازه پرس، نخستین پایگاه خبری تخصصی حوزه راه و ساختمان شمالغرب کشور به مرکزیت تبریز یک ساله شد.

  گزارش
تلاش های ادامه دار برای اتمام قدیمی‌ترین پروژه شمالغرب کشور در تبریز زشت ترین آسمان خراش های جهان ‏+ تصاویر ۲۰ فرودگاه شلوغ دنیا را بشناسید چگونه می‌توان قیمت مسکن را کنترل کرد؟/اماواگرهای پیشنهادتازه مجلس جهش مسکن، ثبات تورم مسکن مهر نود و هشتی می‌شود؟! نظام مهندسی در مسیرتغییرات مدنظر وزیر راه و شهرسازی افلاک نمای نروژ رونمایی شد تصاویر استادیوم فوتبال ترکیه برای میزبانی یورو ٢٠٢٤ رونمایی شد ماجرای وام‌داران بی‌مسکن/قدرت خرید مسکن صندوق یکم کاهش یافت
  مصاحبه
هدف وزیر راه و شهرسازی حذف نظام مهندسی است / عملکرد شهین باهر در شهرداری تبریز متوسط است نظام مهندسی متولی اشتغالزایی برای مهندسان نیست/ اجرای بخشنامه ها باعث تضعیف نظام مهندسی در ساخت و ساز می شود توجه ملی به تبریز ۲۰۱۸ وجود ندارد / ضرورت برداشتن نگاه امنیتی از تبریز / از برگزاری کنگره بین المللی شهریار انصراف می دهم اجرای ابلاغیه های وزیر راه وشهرسازی جلو فساد را می گیرد / انتصاب شهین باهر سیاسی بود عدم اجرای درست ابلاغیه های وزیر باعث بروز دلالی می شود / اجرای مبحث ۱۹ در ساختمانها جدی گرفته شود رویداد ۲۰۱۸ برای تبریز زود بود / شهین باهر نباید به بوسنی سفر می کرد/ اکبرنژاد توصیه برادرش را نکرده مهندسان باید مهارت آموزی کنند / اجرای طرح های استاد و شاگردی، تکاپو و کارورزی در اولویت مشکلات نظام مهندسی با بخشنامه حل نمی شود / شهین باهر رویه های زائد شهرداری را حذف کند نظام مهندسی از مسیر اصلی خود منحرف شده است/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم مشکلات تبریز با جذب سرمایه گذار حل می شود/ با ابلاغیه های وزیر مخالفم / در حق بانوان مهندس ظلم شده است
  یادداشت
بازار مسکن دوباره به لاک رکود خزیده است؟ ۵ شهر اروپا که مردمش خودروی شخصی را دوست ندارند! آشنایی با شرط و شروط‌های لازم در قرارداد رهن ضرورت طراحی خلاقانه پل های عابرگذرشهری+تصاویر تبریز در گرداب زیرگذرها!+ تصاویر تبریز سخنگو می خواهد! معماری چرنوبیل از گذشته، حال و آینده شهر ارواح ۴۸ توصیه مهم در زمان خرید مسکن ده فیلم کوتاه از زندگی شبانه بناهای شاخص اروپا
  جدید ترین اخبار
واگن های فرسوده اجازه تردد در شبکه ریلی ندارند قیمت بلیت قطار ۱۰درصد افزایش یافت راه‌آهن رشت – آستارا تا ۴ سال آینده احداث می شود/ تأمین مالی ۵۰۰ میلیون دلاری توسط کشور آذربایجان تلاش برای بومی‌سازی تولید واگن‌های مترو تا ۵۵ درصد/ امکان افزایش ظرفیت تولید واگن مترو تا سه برابر تفاهم‌نامه بازسازی و تامین ادوات ریلی راه‌آهن ایران و با سوئیس امضا شد قطار تبریز-وان راه اندازی می شود بهره‌برداری کامل از خط آهن تبریز به میانه برقی شدن راه آهن تهران – تبریز/ سفر ۴ ساعته از تهران به تبریز با قطار توسعه راه آهن، یکی از برنامه‌های زیربنایی دولت است شرکت‌های ریلی خواستار افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار شدند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir