فناوری | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱ | Sunday, 29 January , 2023
 فناوری

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور:

دانش بنیان‌ها پشت در پارک‌های فناوری نمانده‌اند

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از برنامه های این معاونت را حمایت از شرکت‌های فعال دارویی ​​​​​​​اعلام کرد و گفت: با حمایت از این شرکت‌ها فعالیت آنها گسترده شده و با تشکیل مجموعه‌های بزرگ تر وارد بخش صادرات می‌شوند.

صندوق پژوهش و فناوری نیرو تشکیل می‌شود

وزیر نیرو گفت:برنامه‌ریزی برای تبدیل صندوق پژوهش‌وفناوری صنعت برق وانرژی به صندوق پژوهش وفناوری نیرو درجهت توسعه منابع وتسهیلات به همه بخش‌های صنعت آب وبرق در دستور کار وزارت نیرو قراردارد.

سقف ضمانت دانش بنیان‌ها ۷ میلیارد تومان می‌شود

با امضای تفاهم‌نامه میان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و صندوق نوآوری و شکوفایی، سقف ضمانت تسهیلات تعاونی‌های دانش‌بنیان تا ۱۰ میلیارد تومان و برای شرکت‌های غیرتعاونی دانش بنیان تا هفت میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

گردش مالی ۵۱۸ میلیارد تومانی شرکت های فناور در آذربایجان شرقی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی اعلام کرد: شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در این پارک طی  ۹ ماهه سال جاری بیش از سه و نیم میلیون دلار صادرات داشتند.

ساخت نخستین کارخانه نوآوری بخش آب به‌زودی آغاز می‌شود

رییس موسسه تحقیقات آب گفت: قرارداد اجرایی نخستین کارخانه نوآوری بخش آب کشور امروز با حضور وزیر نیرو به امضا رسید و به‌زودی عملیاتی می‌شود.

حمایت از دانشجویان کارآفرین با رویداد نانواستارت‌آپ

ستاد توسعه فناوری نانو در نظر دارد با برگزاری ششمین دوره نانواستارت‌آپ، از کسب و کارهای نانویی و از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعدی حمایت مادی و معنوی کند که به دنبال کارآفرینی، راه‌اندازی استارت‌آپ و حل چالش‌های موجود در کشور هستند.

ضمانت از شرکتهای دانش‌بنیان تا سقف ۷میلیارد تومان افزایش یافت

سرپرست صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون گفت: امسال این صندوق سقف ضمانت شرکتهای غیر تعاونی در دریافت تسهیلات را افزایش داده است، به طوریکه شرکتهای دانش‌بنیان تا سقف هفت میلیارد تومان حمایت می‌شوند.

انتخاب استاد دانشگاه تبریز به عنوان چهره ماندگار علمی کشور

دکتر سیدحسین حسینی، استاد برجسته دانشگاه تبریز در رشته برق قدرت به عنوان چهره ماندگار علمی کشور انتخاب شد.

یادداشت

آیا خبر تولید خودروی دانش بنیان در تبریز سنگ بزرگ بود؟!

رئیس وقت پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ابتدای امسال از طراحی و ساخت نخستین خودروی دانش بنیان در تبریز خبر داده بود.

حمایت صندوق نوآوری از کسب‌وکارهای اینترنتی دانش‌بنیان

صندوق نوآوری و شکوفایی، کسب و کارهای اینترنتی دانش‌بنیان را مورد حمایت قرار می‌دهد. این صندوق در بسته حمایتی خود برای هر شرکت تا ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته است که با نرخ ترجیحی و به‌صورت یک‌جا پرداخت می‌شود.

رئیس مجلس

نوآوری نیاز به شجاعت دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نوآوری نیاز به شجاعت دارد و امروز کشور نیازمند مدیران شجاعی است که دارای دو ویژگی قوی بودن و امین بودن باشند.

برگزاری اختتامیه نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی

نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی با حضور دکتر علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، مهندس تراب محمدی معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی استان، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و پژوهشگران، فناوران و دانشجویان در محل مجتمع عصر انقلاب پارک […]

تخصیص ۹۷ میلیارد تومان برای حوزه فناری و نوآوری آذربایجان‌شرقی

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: اعتباری معادل ۹۷ میلیارد تومان برای حوزه فناوری و نوآوری این استان اختصاص یافت.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی خبرداد:

رونمایی از۲۰ محصول دانش‌بنیان در آذربایجان‌شرقی

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۲۰ محصول جدید در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان رونمایی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

ضرورت زمینه سازی برای حضور قدرتمند بخش خصوصی در حمایت از دانش بنیان ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی به نیاز ارتباط هر چه نزدیک تر دانشجویان، مراکز رشد، پژوهشگران با صنعت اشاره کرد و افزود: امروز دفتر ارتباط با صنعت مفهوم پیدا کرده است و باید از تولید منابع محور به دانش محور برسیم و نباید اجازه دهیم فضای یاس و نا امیدی سرعت پیشرفت […]

مشاور خلاقیت و نوآوری استاندار آذربایجان شرقی:

تفکر سنتی مانع از پیشرفت دانش بنیان ها می شود

مشاور خلاقیت و نوآوری استاندار آذربایجان شرقی گفت: شرکت های دانش بنیان نسل جدیدی از کارافرینان هستند و تلاش داریم در توسعه به آنها کمک کنیم تا شاهد اشتغالزایی، درامدزایی و گردش مالی جوانان توانمند باشیم و نقش خود را در توسعه اقتصاد ایفا کنیم.

تصاویر | افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری آذربایجان شرقی

مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری آذربایجان شرقی به مناسبت هفته پژوهش در مجتمع عصر انقلاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با حضور سعید جعفری راد رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، حجت الاسلام برگی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، صابر پرنیان رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی، سید کاظم زعفرانچیلر عضو شورای […]

تصویب آیین نامه های قانون جهش تولید دانش بنیان تا پایان آذرماه

رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان از تصویب آئین نامه های قانون جهش تولید دانش بنیان تا پایان آذرماه خبر داد.

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری آذربایجان شرقی 

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی با هدف معرفی توانمندی ها و ظرفیت‌های جدید شرکت‌های دانش بنیان در آبریز برگزار می گردد .

۱۱۱ هزار شغل دانش‌بنیان در سطح کشور ایجاد شده است

 معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۱۱۱ هزار شغل در حوزه دانش‌بنیان در کشور فعال است که از این مجموع سال گذشته ۳۵ هزار شغل ایجاد شده است.

نحوه حمایت صندوق نوآوری از کسب و کارهای آسیب دیده از قطعی اینترنت

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق بر اساس بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور می تواند منابع حمایتی را در اختیار کسب و کارهای آسیب دیده از قطعی اینترنت قرار دهد.

شرکت های دانش بنیان قربانی اصلی عدم اجرای قانون مجوزها

یک نماینده مجلس یازدهم گفت: اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برای استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است.

سند ستاد توسعه علم و فناوری در حوزه نانو تصویب شد

سند ستاد توسعه علم و فناوری در حوزه نانو در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد و به تصویب رسید.

اختصاص ۵ هزار میلیاردتومان تسهیلات قرض‌الحسنه به دانش بنیانها

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: قرار است امسال ۵هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص یابد.

معرفی ۱۰ محصول و ۸ شرکت برتر پارک فناوری پردیس

طی برگزاری مراسمی با حضور سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۸ شرکت برتر و ۱۰ محصول دانش‌بنیان تولید شده در پارک فناوری پردیس معرفی شدند.

  گزارش
عمارت موتمن‌الاطبا، اولین خانه سه‌طبقه در ایران تبدیل توربین‌های بادی مستعمل به بتن! چگونه از بورس سکه بخریم؟ شهریار، شاید وقتی دیگر، به سهند مراجعه کنید! واکاوی منابع آلودگی هوا در ۷ شهر بزرگ کشور حکایت باغ شهر تبریز با احیای درختان چنار بار دیگر روایت می‌شود معمای ارتباط “آلودگی هوا”، “نیروگاه‌ها” و “مازوت” خسارت ۳۰۷ میلیون دلاری تبریز از آلودگی هوا! آلودگی هوای تبریز و اصرار عجیب و غیر مستند شورای شهر! افزایش قرار دادهای صوری برای فرار از مالیات خانه‌های خالی
  مصاحبه
وقوع زلزله در خوی کاملا طبیعی است / وقوع انفجار شایعه است اجرای پروژه های عمرانی در تبریز با پیوست فرهنگی و بر اساس نیاز مردم/ نگرانی در مورد پروژه شهید فروزنده وجود ندارد اجرای۱۰۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیاردی بخش خصوصی در آذربایجان شرقی رانت اطلاعاتی، گلوگاه فساد نظام مهندسی آذربایجان شرقی / ایراد سامانه ” تندیس” کاملا محرز است تشکیل بیش از ۹۵درصد کلاسهای دانشگاه آزاد تبریز / ساختمان ۵۸ کلاسه پایدار اما نیازمند مقاوم سازی است زمین های شهرک جوانان تبریز مورد تائید است وجود تحرکات مثبت در شورا و عملکرد شهردار تبریز / عده ای از دودستگی ها سود می برند!/ ایجاد اداره کل آب و انرژی در شهرداری تبریز مقاومت هیئت مدیره شهر شهریار برای واگذاری زمین به نهضت ملی مسکن / وجود بی عدالتی در ارجاع کار در نظام مهندسی آذربایجان شرقی تامین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن تلاش برای ایجاد عدالت در ارجاعات و سالم سازی محیط کارشناسی
  یادداشت
حواسمان هست که نمک نمی پاشید ” بازآفرینی شهری” راهکار رهایی از مشکلات ناشی از توسعه  سریع شهرنشینی کدام کاندیدا شانس بیشتری برای بازرسی نظام مهندسی آذربایجان شرقی دارد؟ چرخ فناوری در صنعت مسکن به حرکت در می‌آید؟ آیا خبر تولید خودروی دانش بنیان در تبریز سنگ بزرگ بود؟! سهم خانه‌های خالی از مالیات چقدر است؟ نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و انتخاباتهای بلاتکلیف مانده! عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی! از تغییر در هیئت رئیسه تا ضرورت تغییر در روش مدیریت! اقدام بحث برانگیز رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی!
  جدید ترین اخبار
دانش بنیان‌ها پشت در پارک‌های فناوری نمانده‌اند صندوق پژوهش و فناوری نیرو تشکیل می‌شود سقف ضمانت دانش بنیان‌ها ۷ میلیارد تومان می‌شود گردش مالی ۵۱۸ میلیارد تومانی شرکت های فناور در آذربایجان شرقی ساخت نخستین کارخانه نوآوری بخش آب به‌زودی آغاز می‌شود حمایت از دانشجویان کارآفرین با رویداد نانواستارت‌آپ ضمانت از شرکتهای دانش‌بنیان تا سقف ۷میلیارد تومان افزایش یافت انتخاب استاد دانشگاه تبریز به عنوان چهره ماندگار علمی کشور آیا خبر تولید خودروی دانش بنیان در تبریز سنگ بزرگ بود؟! حمایت صندوق نوآوری از کسب‌وکارهای اینترنتی دانش‌بنیان

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir