مناطق آزاد | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۸ | Tuesday, 21 May , 2019
 مناطق آزاد

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منصوب شد

طی حکمی از سوی مشاور رئیس جمهوری محمدرضا عبدالرحیم به عنوان معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شد.

سرپرست شرکت هواپیمایی کیش‌‌ معرفی شد

فرزانه شرفبافی با حکم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، به عضویت هیأت مدیره شرکت هواپیمایی کیش درآمد و سرپرست این شرکت هواپیمایی شد.

سیستم روشنایی باند فرودگاه منطقه آزاد ماکو نصب می شود

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو گفت: امسال نصب روشنایی باند فرودگاه در دستور کار قرار دارد.

پروازهای فرودگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو افزایش می یابد

مدیر فرودگاه بین المللی منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: از فرودگاه بین المللی ماکو پرواز کربلا برقرار خواهد شد.

مشکلات مناطق آزاد در کارگروه ویژه مورد بررسی قرار می گیرد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تشکیل کارگروه ویژه برای بررسی و حل مشکلات اقتصادی مناطق آزاد و اصلاح برخی بخشنامه ها خبر داد.

اخذ مجوز فرودگاه ارس در مرحله آخر

دبیر شورایعالی مناطق آزاد:صدور مجوز فرودگاه منطقه آزاد ارس در مرحله نهایی قرار دارد.

مصوبه دهکده لجستیک ماکو از دولت اخذ شد

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو از اخذ مصوبه طرح لجستیک از وزارت راه و شهرسازی برای توسعه زیرساخت های ترانزیت، تران شیپ و ایجاد ارزش افزوده خبر داد و گفت: هر منطقه آزاد سهم ۲۰میلیون دلاری از مصوبه ۱۴۰ میلیون دلاری دولت دارد.

امضا قرارداد برای اتصال راه‌آهن ایران به اروپا از طریق منطقه آزاد ارس

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس از امضای قرارداد مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی احداث خط آهن جلفا-چشمه ثریا برای اتصال راه آهن ایران به اروپا خبر داد.

مجوز واردات ۱۴۰ میلیون دلار کالاهای مصرفی به مناطق آزاد صادر شد

گمرک ایران مجوز واردات تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار از کالاهای گروه ۴ را به مناطق آزاد صادر کرد.

رشد ۲۹درصدی سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس پس از تحریم‌ها

مدیرعامل منطقه آزاد ارس از سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰میلیارد تومانی در بخش تولید در این منطقه با وجود تحریم‌ها خبر داد و با بیان این‌که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹درصد افزایش یافته است از ابلاغ حدود ۳۰۰ بخشنامه در سال ۹۷ انتقاد کرد.

لایحه مناطق آزاد تجاری هفته آینده به صحن مجلس می رود

نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه مناطق آزاد تجاری و صنعتی در کمیسیون اقتصادی مجلس نهایی شده و هفته آینده در جلسه علنی مجلس مطرح می شود.

مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بستر ایجاد ۴۵۰ هزار شغل شد

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: این مناطق راهبرد مشترکی دارند و بستر ایجاد ۴۵۰ هزار شغل شده اند.

صدور مرخصی برای خودروهای پلاک ارس آغاز شد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس اعلام کرد: مجوز ورود موقت خودروهای سواری پلاک ارس به سرزمین اصلی، به مدت یک ماه و یک بار در سال، از سوی گمرک ایران صادر شده است.

مدیران جدید دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد منصوب شدند

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در احکامی، مدیران جدید این نهاد را منصوب کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو خبرداد:

تحقق جذب ۲۴ میلیون دلاری سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از تحقق جذب ۲۴ میلیون دلاری سرمایه گذاری خارجی در این منطقه خبرداد.

معاون شورای عالی مناطق آزاد:

منطقه آزادماکو نیازمند برندسازی است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: منطقه آزادماکو برای ایفای نقش در اقتصاد نیازمند برندسازی است و باید گام های بلندتری در این خصوص برداشته شود.

بیش از ۱۱هزار مسافر از طریق فرودگاه ماکو جابجا شدند

مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماکو به جابجایی۱۱ هزار و ۶۵۸ مسافر از طریق این فرودگاه طی هفت گذشته اشاره کرد و گفت: پروازها از نیمه دوم مهر سال جاری/۱۳۹۷/ با شرکت هواپیمایی آتا از سرگرفته شده است.

معاون تولید، صادرات و فناوری مناطق آزاد:

مناطق آزاد به مرکز حمایت از استارتاپ ها تبدیل می شوند

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با هدف حمایت از جوانان کارآفرین و نوآور، مراکز نوآوری و فناوری در مناطق آزاد با تمرکز بر توسعه استارتاپ ها ایجاد می شود.

شرکت چینی مطالعات خط آهن ماکو – جلفا را انجام می دهد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شرکت CRFG چین مطالعات خط آهن جلفا – ماکو را انجام می دهد.

منطقه آزاد ماکو به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلام اینکه طی ماه گذشته مجوز مرز هوایی برای فرودگاه این منطقه صادر شد، گفت: منطقه آزاد ماکو با احداث شهر فرودگاهی به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود.

منطقه ویژه اقتصادی در ملکان راه اندازی می شود

نماینده مردم ملکان در مجلس از راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان ملکان خبر داد.

زیرساخت های ارتباطی منطقه آزاد ماکو توسعه می یابد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: زیرساخت های ارتباطی منطقه آزاد ماکو توسعه می یابد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس:

رد لایحه منطقه آزاد اردبیل توسط شورای نگهبان شایعه است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان لایحه منطقه آزاد را رد نکرده و نباید مردم به این شایعات باور داشته باشند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد مطرح کرد:

اداره مناطق ویژه اقتصادی جدید توسط بخش خصوصی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت:‌ در مناطق آزاد جدید واردات کالای همراه مسافر ممنوع است و تردد خودرو فقط در محدوده نقشه‌های مناطق آزاد انجام می‌شود.

خط آهن جلفا – ماکو احداث می شود

تفاهم نامه احداث راه آهن ماکو با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد، مدیرعامل شرکت راه آهن و مدیران عامل سازمان های منطقه آزاد ماکو و ارس به امضا رسید.

  گزارش
پیشنهادات شگفت انگیز برای بازسازی کلیسای نوتردام+ تصاویر نسخه‌پیچی غلط برای مسکن/تشدید شکاف طبقاتی نتیجه وام شناور خرید ۱۲ استان کشور با زلزله‌های بزرگتر از ۳ لرزیدند استراتژی های آمریکایی برای مقابله با تغییرات زیست محیطی در شهرها + تصاویر معمار هرم موزه لوور درگذشت معرفی۱۰ شغل برتر برای فارغ التحصیلان / خبری از عمران و معماری نیست! سریعترین قطار جهان رونمایی شد ارزیابی بازار مسکن بعد از بازگشت قیمت به آگهی‌ها سیاستی که بازارمسکن راویران کرد/ غفلت از مالیات برای مهار سوداگری طراحی به سبک مدرنیسم به روایت تاریخ چین+ تصاویر
  مصاحبه
“میدان چایی” ناجی تبریز در برابر سیل/ آبهای سطحی مشکل اساسی تبریز است منتقدان دستاوردهای بنده را به نام خود زدند / شهرداری تبریز انتظارات را پایین آورده است برخورد قاطع با اهمال در شهرداری /شهرداری ها به پیشگیری از ساخت ساز غیر مجاز توجهی ندارند بهرام چاووشی روسای ادوار نظام مهندسی آذربایجان شرقی را به مناظره دعوت کرد استحکام بنا عامل محرومیت مهندسان / اکثر پیمانکاران عمرانی آذربایجان شرقی ورشکست شده اند رئیس نظام مهندسی باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد / ضرورت توجه بیشتر به قانون در نظام مهندسی بروکراسی در نظام مهندسی باید کاهش یابد / رئیس نظام مهندسی باید تمام وقت خود را وقف سازمان نماید مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند
  یادداشت
چرا ارومیه از پرداخت عوارض معاف است ولی تبریز نه؟! هیچ نامی بی‌حقیقت دیده‌ای؟ دماوند خاموش است رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی مسکن کلید “رونق تولید” پاسخ به سه سؤال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم صرفه‌جویی سالانه ۱۹ هزار میلیارد تومان با اجرای مبحث ۱۹ ساختمان سازه خبر دو ساله شد لزوم نگاه تحقیقاتی به پروژه‌­های اجرایی حوزه نگهداری راه گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس
  جدید ترین اخبار
معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منصوب شد سرپرست شرکت هواپیمایی کیش‌‌ معرفی شد سیستم روشنایی باند فرودگاه منطقه آزاد ماکو نصب می شود پروازهای فرودگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو افزایش می یابد مشکلات مناطق آزاد در کارگروه ویژه مورد بررسی قرار می گیرد اخذ مجوز فرودگاه ارس در مرحله آخر مصوبه دهکده لجستیک ماکو از دولت اخذ شد امضا قرارداد برای اتصال راه‌آهن ایران به اروپا از طریق منطقه آزاد ارس مجوز واردات ۱۴۰ میلیون دلار کالاهای مصرفی به مناطق آزاد صادر شد رشد ۲۹درصدی سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس پس از تحریم‌ها

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir