مناطق آزاد | نخستين پايگاه خبری صنعت راه و ساختمان شمالغرب کشور
چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | Wednesday, 24 October , 2018
 مناطق آزاد

شرکت چینی مطالعات خط آهن ماکو – جلفا را انجام می دهد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شرکت CRFG چین مطالعات خط آهن جلفا – ماکو را انجام می دهد.

منطقه آزاد ماکو به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلام اینکه طی ماه گذشته مجوز مرز هوایی برای فرودگاه این منطقه صادر شد، گفت: منطقه آزاد ماکو با احداث شهر فرودگاهی به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود.

منطقه ویژه اقتصادی در ملکان راه اندازی می شود

نماینده مردم ملکان در مجلس از راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان ملکان خبر داد.

زیرساخت های ارتباطی منطقه آزاد ماکو توسعه می یابد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: زیرساخت های ارتباطی منطقه آزاد ماکو توسعه می یابد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس:

رد لایحه منطقه آزاد اردبیل توسط شورای نگهبان شایعه است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان لایحه منطقه آزاد را رد نکرده و نباید مردم به این شایعات باور داشته باشند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد مطرح کرد:

اداره مناطق ویژه اقتصادی جدید توسط بخش خصوصی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت:‌ در مناطق آزاد جدید واردات کالای همراه مسافر ممنوع است و تردد خودرو فقط در محدوده نقشه‌های مناطق آزاد انجام می‌شود.

خط آهن جلفا – ماکو احداث می شود

تفاهم نامه احداث راه آهن ماکو با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد، مدیرعامل شرکت راه آهن و مدیران عامل سازمان های منطقه آزاد ماکو و ارس به امضا رسید.

مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو یک روزه صادر می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مجوز اقتصادی برای سرمایه گذاری اتباع ترک در این منطقه ظرف یک روز صادر می شود.

خط آهن جلفا-قلی‌بیگلو توسط بخش‌خصوصی احداث می شود

سازمان منطقه آزاد ارس، احداث خط آهن جلفا- نوردوز- قلی‌بیگلو را به بخش‌خصوصی واگذار می‌کند.

همکاری سوختی بین مناطق آزاد ماکو و مرسین ترکیه کلید خورد

همکاری های سوختی در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با مدیران بزرگترین شرکت نفتی و پتروشیمی منطقه آزاد ‘مرسین’ ترکیه مورد توافق اولیه قرار گرفت.

گزارش

تخته گاز مناطق آزاد در اتوبان توسعه کمی

مجلس شورای اسلامی در حالی به ایجاد مناطق جدید آزاد و ویژه اقتصادی رای داده است که نمایندگان این مناطق را سکویی برای واردات تعبیر می کنند.

یادداشت

نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها

با نگاهی به هفت منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی فعال، به جز منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) که در پایتخت واقع شده است، سایر مناطق در کمربند مرزی کشور ایجاد شدند و نقش موثری در توسعه اقتصادی و پیشگیری از ناامنی در نوار مرزی کشور برعهده دارند.

دبیرخانه منطقه ویژه اقتصادی خلخال ایجاد شد

فرماندار خلخال گفت: دبیرخانه منطقه ویژه اقتصادی در خلخال ایجاد شده و بزودی زمینه برای جلب نظر و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش های تولید و اشتغال در این شهرستان فراهم می شود.

ذوب‌آهن ماکو با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری احداث می‌شود

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به انجام مقدمات سرمایه‌گذاری برای ساخت کارخانه ذوب آهن در این منطقه گفت: حجم این سرمایه‌گذاری داخلی یک میلیارد دلار بوده و اشتغال‌ زایی آن بیش از ۲۰۰ نفر پیش بینی شده است.

  گزارش
ابرهزینه مسکن در۱۰ شهر دنیا برنامه آلمان برای افزایش پیاده‌روها و کاهش خودروها رونق بازار مسکن، چشم انتظار ضوابط کارآمد دو امکان صندوق یکم برای خانه اولی ها تابلوی اوراق تسهیلات مسکن سبز شد/بازگشت تسه به کانال ۶۵هزار تومان ده تالار منحصر به فرد در اروپا برای لذت بردن از موسیقی+ تصاویر فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان آشنايی با شهر لجستيك موفق الاينس تگزاس مقایسه روش کنترل اجاره بها در ایران با سایر کشورها شهر هوشمند؛ زیرساخت تحول دیجیتال
  مصاحبه
مسکن مهر سهم ۱۷ میلیون ایرانی از سفره انقلاب بود/ جانمایی مسکن مهر در دوره آخوندی در دهه ۷۰ انجام شده بود نگاه شهرداری تبریز به تمام نقاط شهر یکسان نیست / چالش های نظام مهندسی با برنامه ریزی حل می شود/ پرورش مهندس متعهد دغدغه بسیج مهندسی مهندسان به افراد پاکدست، حرفه ای و با سابقه رای دهند مهندسان به کاندیداهایی رای دهند که به اصول فنی تسلط داشته و پایبند باشند افزایش ۲۶ درصدپروازهای فرودگاه تبریز/ در هفته دو نوبت پرواز از فرودگاه سهند انجام می شود تشریح خدمات وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید/ جزئیات دستور کار ساخت نسل نوی شهرهای جدید بررسی اقدامات شرکت ساخت در آذربایجان شرقی/ احداث ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان مهندسان مقصران اصلی فساد در نظام‌مهندسی هستند / مهندسان به‌صورت جدی وارد انتخابات شوند آذربایجان پیشتاز در حمل و نقل حومه‌ای ریلی / پیشرفت ۸۵درصدی خط آهن میانه – تبریز بخشنامه های آقای آخوندی کارشناسی شده نیست/ معتقد به حذف ارجاع نظارت هستم/ باید به شهین باهر فرصت داده شود
  یادداشت
گذر از تحریم ها با ظرفیت منطقه آزاد ارس نقش مناطق آزاد جدید در ایجاد امنیت مرزها مالیات بر عایدی سرمایه، تنها راه کنترل دلالان بازار خودرو خودروهای پیش‌فروشی بهتر هستند یا تحویل فوری؟ چه کسی رئیس می شود؟! رونق ساختمانی پشت سد گرانی هزینه های ساخت و ساز شکل صحیح مداخله دولت در بازار مسکن بام سبز چیست ؟ یک نکته طلایی درباره «سن بنا» مفهوم بازآفرینی پایدار شهری
  جدید ترین اخبار
شرکت چینی مطالعات خط آهن ماکو – جلفا را انجام می دهد منطقه آزاد ماکو به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود منطقه ویژه اقتصادی در ملکان راه اندازی می شود زیرساخت های ارتباطی منطقه آزاد ماکو توسعه می یابد رد لایحه منطقه آزاد اردبیل توسط شورای نگهبان شایعه است اداره مناطق ویژه اقتصادی جدید توسط بخش خصوصی خط آهن جلفا – ماکو احداث می شود مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو یک روزه صادر می شود خط آهن جلفا-قلی‌بیگلو توسط بخش‌خصوصی احداث می شود همکاری سوختی بین مناطق آزاد ماکو و مرسین ترکیه کلید خورد

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir