مناطق آزاد | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ | Saturday, 3 December , 2022
 مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

مناطق آزاد به قطب‌های صادراتی تبدیل شوند

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت: در دورۀ جدید، تاکید داریم مناطق آزاد به قطب‌های صادراتی تبدیل شوند که این راهبرد با افزایش تولیدات صادرات محور دنبال می‌شود ضمن اینکه تعقیب می‌کنیم تا مناطق آزاد به مراکز مکش کالا از سرزمین اصلی برای صادرات به خارج از کشور تبدیل شوند […]

نبود سرمایه در گردش مانع افزایش ظرفیت تولید و صادرات در منطقه آزاد ارس

 سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: شرکت‌های فعال ارس برای برخورداری از مزیت قانونی معافیت مالیاتی در مناطق آزاد، باید حداقل ۳۰ درصد از گردش مالی خود را در یکی از شعب بانکی مستقر در این منطقه انجام دهند.‌

اختصاص ۱۵۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای منطقه آزاد ارس

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس اعلام کرد: برای حمایت عملی از سرمایه‌گذاران و ساخت سه گلخانه جدید در منطقه، یکهزار و ۵۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از اعتبارات ملی برای ارس اختصاص یافت.

فراهم شدن امکان واردات خودروهای سنگین از منطقه آزاد ارس

اظهارات سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس مبنی بر فراهم شدن امکان واردات خودروهای سنگین از این منطقه، خبر خوش و زمینه ساز تحول در حوزه صادرات و واردات آذربایجان‌شرقی و استان‌های شمال غرب است.

دیدگاه‌های عبدالملکی درباره مناطق آزاد

حجت‌الله عبدالملکی درحالی بعد از استعفا از صدارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سکان‌دار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شده است که پیش از این، نظرات مختلفی در مورد این مناطق داشته که در صفحه شخصی خود در توییتر منتشر کرده بود.

عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد

وزیر اقتصاد و دارایی طی حکمی حجت‌الله عبدالملکی را به سمت دبیری شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب کرد.

نوسازی ناوگان ترانزیت کالا با خودروهای سنگین ارس پلاک

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس بر نوسازی ناوگان ترانزیت کالا با خودروهای سنگین ارس پلاک تاکید کرد.

جذب ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مناطق آزاد

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: ارزش سرمایه گذاری در مناطق آزاد از مهر سال قبل تا مهر امسال بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:

تراز تجاری مناطق آزاد کشور بعد از ۳۰ سال مثبت شد

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تراز تجاری مناطق آزاد کشور برای نخستین بار بعد از گذشت ۳۰ سال مثبت شده و این جای خوشحالی دارد که میزان تولید و صادرات افزایش یافته و میزان سرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومانی در این مناطق رشد ۵۸ درصدی داشته است.

صدور گواهی تولید رایگان در منطقه آزاد ارس رایگان

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از صدور رایگان گواهی تولید در این منطقه آزاد تجاری صنعتی خبر داد.

دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد:

دنبال واردات خودرو به مناطق آزاد نیستیم

دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد گفت: خواهان واردات صرف خودرو به مناطق آزاد نیستیم؛ بلکه دنبال سرمایه گذاری خارجی در این مناطقیم.

فعالیت ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در مناطق آزاد

بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۷۱ پروژه سرمایه گذاری صنعتی و عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز ۱۰ شهریور با حضور معاون اول رئیس جمهور اغاز شد.

سرپرست معاونت فنی و زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور:

مصون‌سازی زیرساخت‌های ارس در برابر تهدیدات ضروری است

سرپرست معاونت فنی و زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مصون‌سازی زیرساخت‌ها در برابر تهدیدات احتمالی ضرورت دارد و منطقه آزاد ارس نیز از این قاعده مسثتنی نیست.

بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای ایجاد مناطق آزاد جدید

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور، از تخصیص بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای ایجاد مناطق آزاد اقتصادی جدید خبر داد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی منصوب شد

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در حکمی عیسی فرهادی را به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب کرد.

راه اندازی مرکز بین المللی آموزش فنی و حرفه ای در منطقه آزاد ارس

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اعلام کرد: مرکز بین‌المللی فنی و حرفه‌ای این منطقه با هدف تامین نیروهای مورد نیاز واحدهای تولیدی به زودی راه اندازی می‌شود.

پنج انتصاب جدید در سازمان منطقه آزاد ارس‌

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با صدور احکام جداگانه‌ای سرپرست «معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری»، «معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری»، «مدیریت مرکز خداآفرین»، «مدیریت امور کشاورزی» و «مدیریت قفقاز» این سازمان را منصوب کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تاکید کرد:

لزوم تسریع در خدمت رسانی با حذف بروکراسی‌های زائد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس بر لزوم تسریع در خدمت رسانی با حذف بروکراسی‌های زائد و کوتاه کردن فرآیندها تاکید کرد.

ابطال اسناد برخی زمینهای واگذار شده در مناطق آزاد

مدیر امور حقوقی شورای عالی مناطق‌ آزاد و ویژه اقتصادی با اعلام اینکه اسناد بخشی از اراضی مناطق‌آزاد که در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی بود، باطل شد و به آن برگشت، گفت: صدور سند تک برگ برای “کیش” به اتمام رسیده و احتمالا تا پایان سال برای تمامی اراضی مناطق‌آزاد، این سند صادر خواهد […]

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور:

مناطق آزاد دشمن زیاد دارد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: با توجه به اینکه مناطق آزاد محل سرمایه گذاری، تولید، اشتغالزایی و صادرات است می‌تواند محلی برای نجات اقتصاد کشور باشد. سعید محمد، در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید منطقه آزاد ارس، با تاکید بر اینکه مناطق آزاد می‌تواند محلی برای نجات اقتصاد […]

مدیر عامل منطقه آزاد ارس معرفی شد

 با حکم دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، مجید کیانی به‌عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس منصوب شد.

رئیس جمهور:

جذب متخصصین کارآمد و تحصیل کرده در مناطق آزاد اولویت باشد

رئیس جمهور، ایجاد ۸ هزار اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در بهره‌برداری از ۸۲ طرح امروز را گام مهمی در سال تولید، دانش‌بنیان و کارآفرین دانست و گفت: اولویت باید جذب متخصصین در مناطق آزاد باشد.

مجوز تاسیس بانک آفشور در مناطق آزاد گرفته شد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: خوشبختانه با مذاکرات پی در پی با بانک مرکزی مجوز تاسیس بانک آفشور گرفته شد و سهامدار این بانک آفشور خارجی‌ها هستند و امسال مقدمات راه اندازی بانک آفشور در کشور مهیا می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

سامانه شفافیت در کل مناطق آزاد مستقر می شود

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور از استقرار سامانه شفافیت در ۶ ماهه اول امسال در کل مناطق آزاد کشور خبر داد.

مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد

طی حکمی از سوی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی افشار فتح الهی به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد.

  گزارش
سدهای کدام استان بیشتر آب دارند؟ نهضت ملی مسکن تبریز در پیچ و خم بی تعاملی! مگاپروژه عتیق؛ نماد بازآفرینی موفق شهر تبریز حلول متروپل در آسمان اسکو! گرانی سیمان با پروژه نهضت ملی مسکن چه می‌کند؟ قصه پر غصه بازآفرینی شهری در تبریز! آذربایجان، از بزرگترین میدان ایران تا فاجعه شهرسازی! مصرف بالای گاز، متهم اصلی آلودگی هوای کلانشهرها بازار مسکن در برزخ! سیمان در آرامش دوران رکود!
  مصاحبه
مقاومت هیئت مدیره شهر شهریار برای واگذاری زمین به نهضت ملی مسکن / وجود بی عدالتی در ارجاع کار در نظام مهندسی آذربایجان شرقی تامین ۴۰ هزار میلیارد ریال برای نهضت ملی مسکن در آذربایجان شرقی توسط بانک مسکن تلاش برای ایجاد عدالت در ارجاعات و سالم سازی محیط کارشناسی امکان همکاری بنیاد مسکن با بخش خصوصی برای اجرای نهضت ملی مسکن بازرسان نظام مهندسی ساختمان هم مشمول بخشنامه دو سال فعالیت حرفه ای می شوند اعطای تسهیلات نهضت ملی مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده تبریز مسیر تولید مسکن توسط توسعه محلی / بافت تاریخی شهر تبدیل به انبار شده است / اجرای پروژه آیمان با به روزترین طراحیها، متریال و مصالح نگرش ها در مورد سرمایه گذار باید تغییر کند / راه اندازی دو آکادمی پردیس فرهنگی، ورزشی در تبریز/ تدوین طرح های حمایتی برای نوسازی بافت فرسوده تبریز بدمسکنی پاشنه آشیل هوشیار است! / طلائیه،محمل رانت خواری در تبریز! / برداشت سخیف از بازآفرینی شهری / شهردار وقت پاسخگو باشد! آشفتگی در تبریز مشهود است/ دخالت اعضای شورا در انتصابات غیر قانونی است / کم‌فروشی نکرده‌ام/ ” تبریزیم” بازدهی لازم را نداشت
  یادداشت
نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و انتخاباتهای بلاتکلیف مانده! عدم وجود تولید کنندگان مصالح ساختمانی در میان واحد های نمونه استاندارد آذربایجان شرقی! از تغییر در هیئت رئیسه تا ضرورت تغییر در روش مدیریت! اقدام بحث برانگیز رئیس نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! ابطال ماده ۲۷ و برگزاری همایش بیهوده توسط نظام مهندسی آذربایجان شرقی! چرا تغییر رئیس نظام مهندسی آذربایجان شرقی ضروری است؟! “تبریز ما” جشنواره ای که تخصصی نبود! نقدی بر جشنواره شائبه برانگیز تبریز ما! اداره نظام مهندسی آذربایجان شرقی با یک ۱/۱۲ بودجه سال گذشته! آیا دستور مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی لغو می شود؟!
  جدید ترین اخبار
مناطق آزاد به قطب‌های صادراتی تبدیل شوند نبود سرمایه در گردش مانع افزایش ظرفیت تولید و صادرات در منطقه آزاد ارس اختصاص ۱۵۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای منطقه آزاد ارس فراهم شدن امکان واردات خودروهای سنگین از منطقه آزاد ارس دیدگاه‌های عبدالملکی درباره مناطق آزاد عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد نوسازی ناوگان ترانزیت کالا با خودروهای سنگین ارس پلاک جذب ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مناطق آزاد تراز تجاری مناطق آزاد کشور بعد از ۳۰ سال مثبت شد صدور گواهی تولید رایگان در منطقه آزاد ارس رایگان

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir