ایران | پایگاه سازه خبر
چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ | Wednesday, 28 February , 2024
 ایران

اولین خودروهای وارداتی ایران‌خودرو تحویل مشتریان شد

امروز (سه‌شنبه) اولین سری از خودروهای وارداتی گروه صنعتی‌ ایران‌خودرو (شاین‌مکس)، تحویل مشتریان شد.

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

۱۰۰ هزار فرهنگی صاحب‌خانه می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تفاهم‌نامه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی از خانه‌دار شدن ۱۰۰ هزار فرهنگی خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ امضا شده، زمین‌های مناسب برای ساخت این خانه‌ها در ۱۸ استان تعیین شده است و این خانه‌ها تا پایان دولت تحویل داده می‌شود.

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به ۳۸۱ هزار متقاضی

آمارهای پرداخت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن حاکی است که از یک میلیون و ۲۹۶ هزار و ۹۱۵ متقاضی حائز شرایط برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، بانک‌ها با ۳۸۱ هزار و ۷۶۳ متقاضی برای پرداخت تسهیلات قرارداد امضا کردند.

گزارش

دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها!

اگرچه بانک‌ها موظفند به تمامی متقاضیان وام ودیعه مسکن تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کنند و طبق قانون در صورت امتناع از این موضوع مشمول جریمه مالیاتی می‌شوند، اما آمار نشان می‌دهد از حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار متقاضی دریافت وام اجاره، فقط به ۲۹ درصد افراد وام پرداخت شده است.

آغاز فرآیند پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی قطار از فردا

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام نوروز (بازه زمانی ۲۳ اسفند تا ۱۷ فروردین) از فردا (سه‌شنبه، هشتم اسفند) آغاز می‌شود.

تشدید بارش برف و باران از دو روز دیگر در کشور

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: بارش برف و باران در کشور از چهارشنبه تشدید می‌شود.

تعرفه خدمات مهندسی تغییر کرد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: تعرفه خدمات مهندسی در تمامی پروژه‌های مسکونی با دستور وزارت راه و شهرسازی تغییر یافته است.

اظهارنظر درباره قیمت محصولات ایران خودرو در سال آینده

مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس، ضمن تاکید بر اینکه، افزایش زیان این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ناشی از افزایش قیمت مواداولیه در عین سرکوب قیمت‌ محصولات و قیمت‌گذاری دستوری است، بر موضوع اخذ مجوز افزایش قیمت محصولات ارتقا یافته، انتظار خود برای به‌روز رسانی قیمت محصولات […]

واگذاری ۷۰۰ هزار میلیارد ریال زمین رایگان در کل کشور به مردم

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون زمین رایگان به ارزش ۷۰۰ هزار میلیارد ریال در قالب طرح نهضت ملی مسکن به ۷۰ هزار متقاضی اختصاص یافته است.

شرایط واردات خودرو توسط جانبازان اعلام شد

مطابق اطلاعیه سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، شرایط و چگونگی واردات توسط شخصِ جانباز اعلام شد.

واردات ۵۰۰ هزار تاکسی و موتورسیکلت برقی تا ۵ سال آینده

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت گفت: حدود ۱۰۰ هزار تاکسی برقی، ۴۰۰۰ اتوبوس برقی و ۴۰۰ هزار موتورسیکلت برقی در یک بازه زمانی سه تا پنج ساله وارد کشور می شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران:

سرعت نوسازی بافت‌های فرسوده با مشارکت بانک‌ها افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی بر اهمیت نوسازی در بافت‌های فرسوده تاکید دارد، گفت: سرعت نوسازی بافت‌های فرسوده در همکاری با بانک‌ها تسهیل می‌شود.

رها سازی آب سد بوکان به سمت دریاچه ارومیه

با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست رهاسازی آب سد بوکان به سمت دریاچه ارومیه آغاز شد.

واگذاری زمین رایگان به ۱۱ هزار متقاضی جوانی جمعیت در ۱۰ استان

 مرحله سوم واگذاری زمین به ۱۱ هزار متقاضی جوانی جمعیت در ۱۰ استان کشور انجام می‌شود و با این واگذاری‌ها مجموع اراضی واگذار شده به ۷۰ هزار متقاضی می‌رسد.

واکنش بذرپاش به خبر مشارکت چینی‌ها در ساخت‌وساز مسکن

وزیر راه و شهرسازی در واکنش به خبر مشارکت چینی‌ها در ساخت‌وساز مسکن گفت: بیشتر به منابع مالی نیاز داریم تا تکنولوژی.

افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی کارت‌های سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز

سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت به افزایش کارت‌های آزاد در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: به تناسب جایگاه‌ها و میزان عرضه بنزین، تعداد کارت‌های آزاد حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد، افزایش می‌یابد.

افزایش قیمت بلیت‌ قطارهای مسافری تکذیب شد

معاون مسافری شرکت راه‌آهن هرگونه افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری از جمله قطارهای پنج ستاره را تکذیب کرد.

اظهار نظر رییس کل امور مالیاتی در مورد پیامک های اشتباه وزارت راه و شهرسازی

رییس کل سازمان امور مالیاتی گفت: برخی پیامک‌ها با محتوای خانه خالی که از طرف وزارت راه و شهرسازی برای مالیات دهندگان ارسال می‌شود بعضا حاوی اطلاعات دقیقی نیست که در آن صورت افراد می‌توانند در مراحل دادرسی مالیاتی نسبت به عدم صحت این اطلاعات اعتراض کنند.

آب سد کانی سیب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی می‌شود

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با تکمیل فاز دوم سد کانی سیب و حل تملک اراضی به زودی ۶٢٣ میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رها سازی می‌شود.

قیمت تاکسی های برقی چقدر است؟

رئیس کمیسیون حمل ونقل ترافیک شورای شهر تهران در خصوص ورود تاکسی های برقی و قیمت آن، گفت: باید ببینیم دولت این خودروها را با چه قیمتی وارد می کنند اما بر اساس گفته ها قیمت هر تاکسی برقی در حال حاضر در چین حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان است.

رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه ۲ ماه زودتر

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه امسال ۲ ماه زودتر عملیات رهاسازی آب از سد سیلوه و کانی سیب به دریاچه ارومیه آغاز شد، گفت: در حال حاضر سرعت ورود آب به ۱۵ مترمکعب در ثانیه رسیده است.

جای پژو پارس، سورن یا پژو ۲۰۷ تحویل بگیرید

پژو پارس استانداردهای ۸۵ گانه را ندارد بنابراین سیاست گذار هنوز اجازه تداوم تولید در ۱۴۰۳ را نداده است؛ حال ایران خودرو اعلام کرده متقاضیان به جای این خودرو سورن یا پژو ۲۰۷ تحویل بگیرند.

شهرداری‌ها می‌توانند بسته تشویقی متناسب با شرایط خودشان تهیه کنند

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون آمار صدور پروانه در بافت‌های فرسوده به بیش از ۲۲۵ هزار واحد رسیده و پیش بینی بر این است تا پایان سال ۳۰ هزار واحد دیگر به بهره برداری می‌رسد.

عرضه سبدی تایر ممنوع شد

وزارت صمت در نامه ای به تایرسازان، ضمن ابلاغ ممنوعیت عرضه سبدی تایر، خواستار فروش و عرضه تایر متناسب با سفارش مشتریان شد.

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران:

رویکرد تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند

دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با تاکید بر اینکه به‌منظور حل مشکلات شهرها تهیه طرح‌های جامع تغییر می‌کند، گفت: در تهیه طرح‌ها، مشکلات مردم در گفت‌وگو با سمن‌ها، انجمن‌های مردم‌نهاد و سایر گروه‌ها اخذ می‌شود تا در تهیه طرح‌ها در همان بازه طرح جامع تغییرات مورد تصویب اعمال شود.

  گزارش
دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! زمزمه افزایش مالیات بر سازنده های ساختمان پیش‌بینی رشد ساخت‌وساز ایران در ۴ سال آینده پارک حاشیه ای در تبریز، دردی که درمان نمی شود! ساخت و ساز غیر مجاز در تبریز، از ضعف در نظارت تا خلاء قانون! راهکار وصول شارژ ساختمان از راه قانونی سرگردانی آب‌ در خیابان‌های ارومیه! ترفندهای ناتمام سایپا و ایران‌خودرو برای گران‌فروشی! تحلیل رفتار ترافیکی در خیابان های تبریز! روزه سکوت شورای عالی شهرسازی و معماری/ ۸ میلیون مستاجر، منتظر خانه
  مصاحبه
عدم همکاری تامین اجتماعی در احداث بیمارستان شهر جدید سهند! / ۲۳۵۰۰ مسکن در سهند در حال اجراست گفتگوی سه ساعته شهردار کلانشهرتبریز با “سازه خبر” مسکن سازی گسترده کار دولت نیست! / جلسات با وزیر راه و شهرسازی بی نتیجه بود! گره های ترافیکی حاصل تصمیمات غیر شهرسازی مقطعی! / ضرورت ابطال تمامی مصوبات خارج از چهارچوب شورای‌عالی شهرسازی انجام مطالعات برای ایجاد دو شهرک جدید در تبریز احداث مجتمع تجاری در میدان ساعت از نظر ترافیکی درست نیست / نارضایتی مردم از آذرپارک بحق است استادیوم یادگارامام (ره) با تصویب هیئت وزیران به شهرداری تبریز واگذار می شود / بهسازی استادیوم باغشمال موافقت مشروط با راه اندازی پردیس رسانه در تبریز! نقش تاثیرگذار هواشناسی در شهرسازی و مسیرگشایی ها برای جذب نخبگان باید جذابیت ایجاد کرد
  یادداشت
محرومیت‌زدایی، هدف اصلی بازآفرینی شهری “سازه خبر” ۷ ساله شد اقدام عجولانه شورای شهر تبریز و قهر شهردار! شتاب‌بخشی به نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با تکیه بر توان حلقه‌های میانی رفع معضل ترافیک تبریز، نیازمند مسئولان جسور است! توجه به معلولان مختص یک روز نباشد نکات جالب توجه در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی! پل دریاچه ارومیه در حال تخریب است؟! ساخت و ساز غیر مجاز درکدام مناطق تبریز بیشتر است؟ آخرین گمانه زنی ها در خصوص انتخاب هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی
  جدید ترین اخبار
اولین خودروهای وارداتی ایران‌خودرو تحویل مشتریان شد ۱۰۰ هزار فرهنگی صاحب‌خانه می‌شوند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به ۳۸۱ هزار متقاضی دست خالی مستاجران و بی‌خیالی بانک‌ها! آغاز فرآیند پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی قطار از فردا تشدید بارش برف و باران از دو روز دیگر در کشور تعرفه خدمات مهندسی تغییر کرد اظهارنظر درباره قیمت محصولات ایران خودرو در سال آینده واگذاری ۷۰۰ هزار میلیارد ریال زمین رایگان در کل کشور به مردم شرایط واردات خودرو توسط جانبازان اعلام شد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir