40 درصد مساکن روستایی شهرستان اسکو مقاوم‌سازی شده است | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹ | Sunday, 9 August , 2020
شناسه خبر:34265    ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
۴۰ درصد مساکن روستایی شهرستان اسکو مقاوم‌سازی شده است

فرماندار شهرستان اسکو از مقاوم سازی ۴۰ درصد از مساکن روستایی این شهرستان خبر داد و گفت: نسبت به میانگین استانی ۱۰ درصد عقب هستیم.

به گزارش سازه خبر، بابک رضی منش در آئین تجلیل از شهرداران و دهیاران شهرستان اسکو، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توجه به توسعه روستاهایی را نه در شعار بلکه در عمل ثابت کرد که در این راستا میزان واریزی به دهیاری‌های شهرستان پنج برابر مدت مشابه در دولت قبل است.

وی افزود:جهش تولید به عنوان یکی از ابزارهای قوی شدن باید از سوی بخشدران، شهرداران، دهیاران جدی گرفته شود.

وی در ادامه با بیان این‌که جهش تولید هم در عرصه تولید کالا و تولید خدمات کمی پیگیری شود، ادامه داد: در کنار جهش کمی تولید باید به جهش کیفی کالاها و خدمات توجه کنیم و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان بزرگ‌ترین شبکه عرضه خدمات به شهروندان با برنامه ریزی و استفاده فناوری به فکر تسهیل و تسریع ارائه خدمات باشند.

فرماندار شهرستان اسکو بیان کرد: شهرداران و دهیاران با ارائه از طرح‌های درآمدزایی و اقتصادی حول محور توسعه گردشگری و توسعه کشاورزی با مشارکت بخش خصوصی در بارور کردن محورهای اقتصادی شهرستان تلاش کنند و طرح‌های موفقی از جمله خانه مسافر عنصرود، سالن چند منظوره دیزج امیر مدار، کردآباد در حوزه روستایی و همچنین طرح ۷۰ هکتاری شهرداری اسکو در حال انجام است.

وی گفت: توسعه شهرستان باید با در نظر گرفتن تمام ابعاد توسعه “فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی” صورت پذیرد و برای تحقق آن، برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت فکری نخبگان فکری و ابزاری ضروری است.

فرماندار شهرستان اسکو ادامه داد: امر توسعه بدون مشارکت حداکثری و تعامل بین بخشی دستگاه‌ها امکان پذیر نیست و مدیران شهری و روستایی باید با تمام توان در جهت تعامل با یکدیگر قدم بردارند تا این امر تسهیل شود.

وی، نهادینه ساختن فرهنگ مشارکت در توسعه شهرها و روستا را از دیگر وظایف مهم شهرداران و دهیاران عنوان کرد و گفت: در شهرها و روستاهای توسعه یافته شهروندان پایه و اساس و محور توسعه هستند.

به گزارش ایسنا، رضی منش افزود: توسعه، محصول یک پیامد و اتفاق نیست و باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد، چراکه اقدامات منطقی، هماهنگ و برنامه محور تنها راهکار توسعه پایدار است.

وی با اشاره به مقاوم‌سازی ۴۰ درصدی مساکن روستایی شهرستان، گفت: نسبت به میانگین استانی ۱۰ درصد عقب هستیم و بخشداران و دهیاران پیگیری تسهیلات بهسازی و نوسازی مساکن روستایی و بهرمندی مردم از تسهیلات این بخش را در اولویت برنامه خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: نباید از خطرات زلزله‌های احتمالی غافل باشیم و باید در زمان‌های که آرامش حاکم است، برای روزهای بحرانی برنامه ریزی و اقدام کنیم.

فرماندار اسکو در پایان گفت: در ۳۵ روستا فاز اول طرح هادی عملیاتی شده که پیگیر اجرای فاز دوم اجرای طرح هادی در روستاهای هدف گردشگری هستیم و همچنین در بحث سندار کردن مساکن روستایی با صدور ۷۶۰۰ جلد سند اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir