۲۵۰۰ هکتار بافت فرسوده تبریز تملک و احیا می شود | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۹ | Thursday, 13 August , 2020
شناسه خبر:34168    ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۷:۴۲
۲۵۰۰ هکتار بافت فرسوده تبریز تملک و احیا می شود

مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان گفت: پروژه عتیق به صورت کامل تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش سازه خبر، حسین عالی‌باف در جلسه شورای شهر تبریز گفت: پروزه عتیق در فضایی به مساحت ۴ هکتار و در ۷ طبقه شامل طبقات تجاری، خدماتی و پارکینگ است.

وی گفت: از مجموع ۵۳۹ واحد این پروژه، ۱۸۰ واحد خدماتی و بقیه تجاری است. برخی واحدهای این پروژه تحویل داده شده و مالکین در حال فعالیت هستند.

عالی باف افزود: پروژه عتیق ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا پایان سال به بهره‌برداری می رسد.

وی در خصوص بافت فرسوده و ناکارآمد شهر تبریز نیز گفت: ۲۵۰۰ هکتار بافت فرسوده شهری وجود دارد که شهرداری برای تملک و احیای آنها ورود کرده است.

وی گفت: پروژه ۶۰۰ واحدی صدرای اندیشه پروژه دیگر شرکت عمران و توسعه است که ۱۷۰ واحدی بوده و توسط شهرداری و سازمان عمران کارفرمایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان در مورد پروژه چوخورلار نیز گفت: چوخورلار بافت فرسوده شهری در کوچه‌باغ است که نسبت به تملک آن اقدام و ۸۰ درصد آن انجام گرفته است. تا امروز ۲۵ میلیارد تومان هزینه تملک در این پروژه شده است.

وی گفت: تا پایان شهریورماه، کار تملک چوخورلار به اتمام می رسد. پروژه میارمیار، در سه فاز انجام یافته که بخشی از فاز اول آن تملک شده است و قسمتی نیز به قطار شهری واگذار شده است.

عالی باف افزود: قطار شهری اگر طرح خود را ارائه دهد، ما نیز بر اساس آن برنامه ای برای تکمیل کوچه میار میار طراحی می‌کنیم. ۶ هزار متر از زمین‌های پروژه میار میار برای تملک باقی مانده است.

وی در خصوص پارکینگ میارمیار نیز گفت: این پارکینگ هیچ گونه ترک تشریفات نداشته است و بر اساس آگهی داده شده فردی برنده شده است.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir