یادداشت*در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر است؟! | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۸ | Tuesday, 18 February , 2020
شناسه خبر:29533    ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
یادداشت
در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر است؟!

انتخابات هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی با عدم حضور تعدادی از اعضا برگزار نشد.

به گزارش سازه خبر، انتخابات هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی با عدم حضور شش تن از اعضای هیئت مدیره این سازمان در جلسه اخیر برگزار نشد که این عدم حضور آبستراکسیون نام گرفته که بگونه ای از رسمیت انداختن جلسه انتخاب اعضای هیئت رئیسه می باشد.

شنیده می شود دلیل عدم حضور ۶ تن از اعضای هیئت مدیره عدم تمایل برای تغییر رئیس فعلی و حتی هیئت رئیسه می باشد، چراکه ۹ عضو دیگر هیئت مدیره در تلاش هستند که تغییراتی در هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی ایجاد کنند که به نظر می رسد این تغییر به مذاق عده ای خوش نمی آید و نتیجه عدم حضور در جلسه و به اصطلاح آبستراکسیون کردن می باشد.

اینکه عده ای با اعمال فشار و یا لابی کردن به هر طریقی در صدد بقا در سمتها هستند در هیچ جایگاه، سازمان و ارگانی پسندیده نیست چه برسد در سازمانی علمی و تخصصی همچون سازمان نظام مهندسی ساختمان که ارگانی نظارتی و مجری بر اساس قانون است و از همه مهمتر سازمانی است که مدیران آن با رای مهندسان برگزیده شده اند که این مسئله اهمیت داستان را دوچندان می کند چراکه نباید نظرات و عقاید و خواست های شخصی مد نظر قرار گیرد بلکه بایستی منافع جمع مخصوصا جامعه مهندسان از یک طرف و از طرف دیگر آحاد مختلف مردم به عنوان مخاطبان این سازمان در اولویت قرار داده شود.

با توجه به وضعیت موجود و عدم برگزاری جلسه انتخاب هیئت رئیسه، این موضوع به جلسه آتی یعنی شنبه هفته بعد موکول شده است ولی پیگیری های سازه خبر از تعدادی اعضای هیئت مدیره نشان می دهد که اعضا چندان امیدی به کسب نتیجه مطلوب ندارند و طیف غایب (۶ نفر) بر خواست خود یعنی ابقا رئیس فعلی پافشاری کرده و طیف خواستار تغییر(۹ نفر) نیز در پی ایجاد تغییر هستند.

حال باید نشست و دید که در جلسه آتی چه رخ خواهد داد، آیا ۹نفر خواهند توانست نظر حداقل یک نفر از ۶ نفر را تغییر داده و جلسه را برگزار کرده و ترکیب جدید هیئت رئیسه را انتخاب کنند یا اینکه برای بار دوم جلسه از رسمیت خواهد افتاد؟!

سردبیر

     ارسال به دیگران

یک پاسخ به “یادداشت*در نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی چه خبر است؟!”

 1. فرهاد هامونی گفت:

  با سلام خدمت کلیه دوستان و مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی؛
  امروز صبح مطلع شدم که جلسه دیروز عصر که به جهت انتخاب اعضای هیئت رئیسه برگزار شده بود به دلیل نیامدن ۶ نفر از اعضای هیئت مدیره منتسب به جناب رییس کنسل شد .این در حالی است که سایر ۹ نفر اعضای هیئت مدیره بنا به دستور جلسه که خود رییس سازمان ابلاغ کرده بود به وظیفه قانونی خود عمل کرده و در جلسه دیروز عصر حضور بهم رسانده بودند .جالب تر اینکه جناب رییس سا زمان حتی خود به دستور و ابلاغیه خودش ارزش و اهمیتی قایل نشده و در جلسه حضور نداشت .و ۵ تن رفیقان گرمابه و گلستان که منافعشان بسته به حضور جناب رییس در مسند قدرت می باشد نیز در جلسه حضور نیافتند تا جلسه رسمیت نیابد و بتوانند سایر اعضای هیئت مدیره را با وعده وعید بطرف خود بکشانند .
  حال این سوال پیش می آید که الان که دوره هیئت رییسه فعلی به اتمام رسیده است دیگر رییس نمی تواند در سازمان نظام مهندسی ریاست کند .خزانه دار نمی تواند اسناد مالی را امضا کند .رییس نمی تواند اسناد اداری و نامه های صادره را امضا کند .یعنی قانونا چنین حقی ندارد .یعنی اگر غیر این باشد مرتکب خلاف شده است و باید در محضر قانون جوابگو باشد .و بدتر اینکه دو نفر از اعضای شورای انتظامی که رفیق شفیق جناب رییس سازمان هستند هم اکنون کار خود را ول کرده و به منازل و دفاتر کار اعضای هیئت مدیره میروند که آنها را قانع کنند که به رییس فعلی و هیئت رییسه فعلی رای دهند .من به عنوان یک عضو از جناب محمودی رییس شورای انتظامی و نماینده محترم دادگستری مستقر در شورای انتظامی این سوال را دارم که آیا اعضای شورای انتظامی قانونا مجاز به اینکار هستند ؟ آیا قانونا مجازند که در جلسات هیئت مدیره شرکت کنند و یا لابی گری نموده و هیئت رییسه انتخاب کنند ؟ آیا اگر قانونا ایرادی نداشته باشد آیا در شان آنها اینگونه رفتارها هست؟ مگر نه اینکه آنها در مقام قضاوت بایستی بیطرف باشند و بیطرفانه قضاوت و عمل کنند ؟ پس اینهمه لشکر کشی و رفتن به در خانه این عضو هیئت مدیره و آن عضو هیئت مدیره چه معنی می دهد ؟ من صراحتا خواهان پاسخگویی جناب محمودی قاضی محترم و نماینده دادگستری در این زمینه می باشم .من صراحتا خواهان رسیدگی مدعی العموم و ورود مراجع قانونی در این زمینه می باشم .من صراحتا خواهان رسیدگی مراجع قانونی در مورد شرکتهای حقوقی چند گانه برخی از اعضای هیئت مدیره که بنام زن و فرزندان و اقوام خود متراژهای بالا را با استفاده از رانت می زنند می باشم .اگر مسکن و شهرسازی و یا شورای انتظامی به این موضوع رسیدگی نکند خواهان رسیدگی مراجع قضایی در اینگونه موارد می باشم .
  آیا قدرت و بدنبال قدرت و مقام ثروتهای باد آورده چنان شیرین است که این عزیزان را وادار به چنین حرکاتی می نماید؟ و نیز سخنی دارم با این ۶ نفر اعضای هیئت مدیره که عمدا یا سهوا در جلسه دیروز حضور نیا فتنداسامی این افراد معلومند .اگر لازم باشد این اسامی افشا خو اهند شد اینها با رای این اعضای سازمان به این پست مهم عضو هیئت مدیره رسیده اند .اینها را اعضا با هزار آرزو و امید رای داده اند و به این پست رسانده اند حال چگونه است که در این برهه حساس جا خالی میدهند و سازمان نظام مهندسی را بحال خود ول می کنند .چرا به وظیفه قانونی خود عمل نمی کنند ؟ جا دارد بازرسین محترم جنابان مهندس شهرامفر و امامعلی پور که در جلسه دیروز حضور داشته اند در این مورد برسی و تحقیق کرده و این اعضای هیئت مدیره که به وظیفه قانونی خود عمل نکرده اند کتبا باز خواست کنند .این از وظایف بازرسین محترم می باشد .
  ودر پایان اعضای محترم سازمان نظام مهندسی بهوش باشید و بگوش باشید که سازمان نظام مهندسی سهم الارث هیچکس نمی باشد و هیچ کس نمی تواند مادام العمر سلسله شاهنشاهی در سازمان راه بیاندازد و تمام ایل و تبار و فک و فامیل و دوستان دور و نزدیک خود را تا ابد در سازمان انتصاب کند و دیگران را وادار به بردگی به این اقلیت تمامی خواه کند .بهوش باشید و عکس العمل نشان دهید که اگر خواب بمانید و یا خود را به خواب بزنید باز همانی خو اهد بود که قبل بوده و همان مشکلات و مسایل ناشی از نا کارآمدی مسئولین سازمان نظام‌مهندسی باقی خوههد ماند.امیدوارم که در این برهه حساس اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی به وظایف قانونی خود عمل کرده و با انتخاب صحیح بتوانند نکته عطفی در این سازمان که یکی از مهمترین استانهای کشور عزیزمان‌می باشند ایجاد کنند .امیدوارم و باز هم امیدوارم .
  ۱۹ آبان ۱۳۹۸
  فرهاد هامونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir