یادداشت*آقای برگی بالاخره به مطالبه گری دانشجویان معتقد هستید یا نه؟! | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ | Thursday, 20 January , 2022
شناسه خبر:46017    ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷
یادداشت
آقای برگی بالاخره به مطالبه گری دانشجویان معتقد هستید یا نه؟!

رسول برگی در سی امین جلسه رییس شورای اسلامی شهر تبریز مطالبه گری را اصلی ترین رسالت دانشجویان خواند و افزود: تمامی دانشجویانی که در عرصه علم مطالبه گر هستند و سعی در حل مشکلات جامعه به لحاظ علمی دارند به تصحیح برخی مشکلات در جامعه کمک می کنند.

به گزارش سازه خبر، وی همچنین تاکید کرد:وجود دانشجویان مطالبه‌گر در جامعه، مثبت است و باید از ظرفیت دانشجویان مطالبه‌گر در تمام حوزه‌ها استفاده شود.

این اظهارات رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در حالی صورت گرفت که وی چندی پیش در نشستی که باعنوان مطالبه‌گری دانشجویان در راستای بررسی عملکرد اعضا و رئیس شورای اسلامی شهر در دانشگاه تبریز برپا شده بود شرکت نکرد! ولی به غیر از وی ۹ عضو دیگر شورای شهر تبریز به دعوت دانشجویان مطالبه گر لبیک گفته در این نشست شرکت کردند.

حال روی سخن ما با آقای رسول برگی رئیس محترم شورای اسلامی شهر تبریز است که از طرفی، مطالبه‌گری را اصلی ترین  رسالت دانشجو می‌داند ولی از طرف دیگر حاضر نیست در جمع دانشجویان حاضر شود و در خصوص عملکرد خود پاسخگو باشد. بواقع عدم حضور رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در نشست مطالبه گری دانشجویان دانشگاه تبریز باعث دلسردی آنها شد و سخنان وی در جلسه اخیر شورای اسلامی شهر در خصوص رسالت مطالبه گری دانشجویان بواقع دانشجویان را دچار تعجب و تعارض نمود چراکه اگر اعتقاد به مطالبه گری به معنی واقعی آن وجود داشت باید در آن نشست شرکت می کرد نه اینکه در آستانه روز دانشجو صرفا شعار ضرورت مطالبه گری دانشجویان را سر می داد و در عمل بگونه دیگری حرکت می کرد.

آنچه که مسلم  بوده و به وضوح قابل رویت بوده این است که هرقدر الگوها از کمال بیش تری برخوردار باشند، دایره تأثیر آن ها بیش تر خواهد شد. علاوه بر کمال، جامعیت الگوها نیز سهم وافری در این تأثیرگذاری دارد. لذا تا زمانی که خودتان وارد این کارزار نشوید و دانشجویان را در راستای این رسالتشان تنها گذارده و بی اعتنا باشید، سایر مسئولین نیز از جنابعالی الگو پذیرفته و یک اجتماع دانشجو باقی خواهد ماند با کثرتی از مطالبات و پرسش‌های بی‌جواب!!!

در این راستا کاش تمامی مسئولین خود را ملزم به پاسخگویی مطالبات دانشجویان دانسته و همراه و همگام‌ با آنها در راه این رسالت اجتماعی قدم گذارده و این قشر دغدغه‌مند را در جهت رسیدن به اهدافشان یاری نمایند و تنها به تبریک روز دانشجو و شعارهای عمدتاً عملی نشدنی اکتفا ننمایند، چراکه مفید و موثر بودن دانشجویان در عرصه‌های مختلف جامعه به وضوح قابل رویت است و امیدست با نگرش مثبت به مطالبات دانشجویی بیش از پیش در راه پیشرفت ایران اسلامی گام برداریم.

مهسا صبحی

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir