گزارش اختصاصی”سازه خبر”* آیا شورای شهر تبریز بی اهمیت شده است؟! | پایگاه سازه خبر
پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ | Thursday, 20 January , 2022
شناسه خبر:47251    ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
گزارش اختصاصی”سازه خبر”
آیا شورای شهر تبریز بی اهمیت شده است؟!

سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز برگزار شد.

به گزارش سازه خبر، در این جلسه علنی موضوع بررسی آلودگی هوای تبریز و مازوت سوزی نیروگاه حرارتی مطرح گردید که در این باره فریدون بابایی بیان کرد: مجموعه ای که در این نیروگاه مشغول به فعالیت است. زیر مجموعه شستا، و یک شرکت خصوصی که بحث صرفا سود است و زندگی مردم را نابود کرده است. این جلسه امروز باشد و از دادستان و مدیر محیط زیست دعوت به عمل آید در ماده ۱۰ و ۱۱ آیین کار آمده است که اگر بهداشت مردم به خطر بیفتد واجب است که دستور وقفه فعالیت نیروگاه ها داده شود و پلمپ شود.

پرویز هادی افزود: این موضوع اگر قرار بود با افرادی که قبلا جلسه تشکیل دادیم حل شود، حل شده بود اما متاسفانه نتیجه‌ای نگرفتیم. باید از طریق نمایندگان مجلس و در تهران پیگیری کنیم.

علیرضا نوای باغبان نیز افزود: باید استاندار و مسئولین ذی ربط دعوت شوند و توضیحی داده شود و این مسئله برای مردم روشن شود که چرا این اتفاق افتاده و ادامه دارد و باید جلسه‌ای حتما تشکیل شود و نتیجه مطلوبی بگیریم.
یاسین بجانی بیان کرد: فورا باید جلسه‌ای تشکیل شود و مسئولین قضایی دعوت شود. از تهران وقتی دستوری داده می‌شود مسئولین نیز باید این موضوع را پیگیری کنند.

روح الله رشیدی نیز گفت:چیزی که مردم را آزرده خاطر میکند بی اعتنایی مسئولین است و چیزهایی هست که مردم نمی‌دانند. مردم از شورای شهر به درستی انتظار دارند که ما بعنوان نهاد نظارتی باید این تذکر را بدهیم. حل این مسئله مستلزم هزینه است اما حقوق مردم بالاتر از این است که به آنها بگوییم تحمل کنید. بنابراین جلسه‌ای باید فورا تشکیل شود و ما به جای کسانی که باید پیگیر این قضیه شوند پیگیری کنیم و به مردم بفهمانیم که پیگیر مشکلاتشان است.

فریدون بابایی افرود: آقای بجانی می‌گوید این منطقه‌ در حوزه‌ی فعالیت بنده نیست. هیچ کدام از مسئولان پاسخگو نیستند.

 

بابایی خطاب به تقی زاده (نماینده فرماندار) گفت: وجود ما به خاطر مردم است اگر شورا اهمیتی ندارد آن را جمع کنید. چرا فرامانداری به وجود شورا اهمیت نمی‌دهد؟ دومسئله مشخص است ما بعنوان اعضای شورا باید پیگیری کنیم و ببینیم آیا باید من مسئول اگر عرضه ندارم به آن باید اعتراف کنیم نه اینکه هیچ کسی مسئولیت آن را به عهده نگیرد. شرایط ضروری است و هرچه زودتر این موارد باید طرح شود و مردم بدانند که ماپیگیر هستیم اما مسئولان اهمیت نمی‌دهند.

عباس رنجبر شهردار تبریز نیز در این خصوص اظهار کرد : طبق اظهار مدیر کل محیط زیست  این مسئله آلودگی هر سال وجود داشته و در فصل سرما خود را بیشتر نشان می دهد الان اتوبوس ها با ۵۰درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند به معنای دیگر آلودگی از طریق حمل و نقل عمومی کمتر است و فقط مربوط به سوزاندن مازوت است.

شهردار ادامه داد:این‌ها چیزیست که سیاست‌گذاران کلان کشور باید به این مسئله و حل آن بپردازند و بنده نیز در سفر به تاران این مسائل را مطرح کردم. بحث اینکه موتورهای ماشین های موجود بهسازی شود و کیفیت آن بالاتر برود، اقدام کرده‌ایم. در اینجا پیشنهاد میکنم که شورا در این مسئله مصرانه پیگیری کند، در این روزها که روز به روز هوا آلوده می‌شود بحث زوج و فرد ماشین‌ها از درب منزل پیگیری شود ولین طرح اعمال شود.

احمدی درپایان گفت: با توجه به اهمیت موضوع شورا از دوماه قبل در این خصوص پیگیر بوده و جلسات مفصل و هماهنگی‌های متعددی با نمایندگان محترم و جناب استاندار انجام شده و وعده‌ی گازسوزی گرفتیم و باتوجه با اینکه این مسئله جان مردم را به مخاطره می‌اندزد شورا هر اقدام لازمی را در این حوزه انجام خواهد داد و مسئولین ذی ربط باید حضور داشته و پاسخگو باشند. پیشنهاد می‌کنم که پس فردا جلسه‌ی فوری در این خصوص تعیین شود.

این گزارش می افزاید: در این جلسه اقایان برگی و دبیری حضور نداشتند.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir