گزارش*ضرورت تنویر افکار عمومی توسط شهردار تبریز در خصوص پارک های احداث شده! | پایگاه سازه خبر
سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹ | Tuesday, 7 July , 2020
شناسه خبر:29476    ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
گزارش
ضرورت تنویر افکار عمومی توسط شهردار تبریز در خصوص پارک های احداث شده!

میدان آذربایجان به عنوان یک پروژه در حال تبدیل به آرزوی دیرینه شهروندان تبریزی در کنار آرزوی ۶۰ ساله پارک بزرگ خاک می خورد و هنوز نیمه تمام است!

 

به گزارش سازه خبر، شهردار تبریز در اظهار نظری عجیب که در درگاه اینترنتی روابط عمومی شهرداری تبریز آورده شده است، خبر از کلنگ زنی دوباره پارک بزرگ تبریز داده است ! گویا وی به عنوان یک شهروند تبریزی از ماجرای پارک بزرگ تبریز اطلاعات اندکی دارد.

البته مصادره به مطلوب و این که این پارک را با شرایط ویژه من کلنگ می زنم، گمانه دیگری است که از شهردار تبریز بعید به نظر می رسد که بخواهد بخاطر یک کلنگ زنی  صفحات تاریخ را جابجا کند و صد البته برای کلنگ زنی در این پروژه باستانی نیازی هم ندارد کتاب تاریخ را مخدوش کند!

گفته می شود طرح احداث این پارک، در سال ۱۳۵۰ تصویب شده و در هنگام تصویب قرار بود این پارک در مساحت ۸۸۰ هکتار احداث شده و به «پارک بزرگ خاورمیانه» تبدیل شود. پس از انقلاب نیز در سال ۱۳۷۰، طرح احداث این پارک مطرح و مقرر شد، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، احداث آن را بر عهده بگیرد. در اوایل سال ۱۳۸۰ فازهای یک و دو در روبروی فرودگاه تبریز و در سمت کارخانه شیر پگاه احداث شده  و در سال ۹۵ نیز بخشی از آن توسط شهردار وقت کلنگ زنی شده است.

 در همین رابطه شهرداری تبریز قبلا نیز در دوره قبلی و با اجرای مراسم کلنگ زنی  مصمم شده بود تا که پارک بزرگ تبریز را از بلاتکلیفی ۵۰ ساله نجات دهد؛که این بار شهین باهر با توجه به تخصص مهندسی اش توانسته  زمان کلنگ زنی تا بهره برداری را ۱۰ سال تخمین بزند چرا که  او از تحقق آرزوی ۶۰ ساله  شهروندان تبریزی سخن به میان آورده  که صد البته این پیشبینی دقیق از یک شهرساز خبره بعید به نظر نمی آید.

البته وی در دوره چهارم شورای شهر نتوانسته بود پیش بینی های لازم را انجام دهد و چرا که آن زمان در کمسیون تخصصی شورای شهر  حتی پز انتخاباتی بگیرد و مهر تایید بر طرح ابتر میدان آذربایجان بزند.

البته میدان آذربایجان به عنوان یک پروژه در حال تبدیل به آرزوی دیرینه شهروندان تبریزی در کنار آرزوی ۶۰ ساله پارک بزرگ خاک می خورد و هنوز نیمه تمام است!

 راستی پیشنهاد می شود به خاطر توجه به اولویت ها هم که شده به جای آنکه شهردار تبریز به فکر  آرزوی ۶۰ ساله تبریزی ها باشد، همین پروژه میدان بزرگ آذربایجان را که از لحاظ تاریخی قدمت کمتری دارد خبر دهی کند تا بزودی شاهد کلنگ زنی این میدان در آینده نزدیک  هم باشیم.

شهردار تبریز این روزها به جای رسیدگی و اعلان پروژه های بزرگ و جدید، همانند پرداخت حقوق به پرسنل خود بر انجام وظایف ذاتی سازمانی خود می بالد و احداث پارک های محلی را حتی با گماردن نام باغ شهر به یکی از آنها از کارهای انجام شده بزرگ برای کلانشهر تبریز می داند.

از قرار معلوم شهردار تبریز در جایی نقل قول کرده است ۲۲ پارک محله ای طی این دو سال احداث کرده است که البته جهت تنویر افکار عمومی لازم است اسامی و محل دقیق این پارکها اعلام شود ولی با این اعلان جزییات فعلا کاری نداریم و فقط به این موضوع خاص می پردازیم که ایشان در مورخه ۱۶ آبان ۹۸ تعداد پارک های محله ای بهره برداری شده را ۲۲  مورد عنوان نموده ولی دو روز بعد خبر از افتتاح ۲۴ مین پارک محله ای را در آینده نزدیک داده است! آیا یک فقره پارک محله ای  در این میان از قلم افتاده یا شهردار تبریز به اعداد فرد اعتقادی ندارد و جفت جفت یا دوجین دوجین بر تعداد پارک های محله ای می افزاید؟! که صد البته توضیح در این رابطه اذهان عمومی را از اشتباه مصون نگه خواهد داشت.

در پایان توجه عزیزان شورای اسلامی شهر پنجم را به این عکس کمتر دیده شده جلب می کنم که روزی اعضای شورای شهر از پروژه های آنچنانی عمرانی بازدید بعمل می اورده اند ولی اکنون در کف خیابان رژه می روند و دلخوش به نهضت آسفالت اند و انتظار دارند مردم فهیم شهر تبریز در انتخابات شورای شهر ششم دوباره به ایشان رای دهند!!

گزارش از فارس

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir