گزارش*استارت ۳۵ درصدی مسکن ملی در شهرهای جدید | پایگاه سازه خبر
یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹ | Sunday, 9 August , 2020
شناسه خبر:33734    ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
گزارش
استارت ۳۵ درصدی مسکن ملی در شهرهای جدید

آمارهای موجود از میزان پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید از شروع عملیات ساخت ۳۵ درصد از واحدهای مسکونی این برنامه تاکنون خبر می دهد.

براساس تازه ترین آمارها در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی طرح اقدام ملی مسکن هم اکنون آغاز پروسه ساخت ۳۵ درصد از واحدهای کل این برنامه که قرار است تا پایان سال ۱۴۰۰ ادامه داشته باشد محقق شده است.

آمارها نشان می دهد از مجموع ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تحت تعهد شرکت عمران شهرهای جدید برای ساخت در ۲۱ شهر جدید کشور هم اکنون عملیات ساخت نزدیک به ۷۰ هزار واحد آغاز شده است که این موضوع نشان می دهد در حال حاضر ۳۵ درصد از واحدهای تعهد شده وارد پروسه ساخت شده و در حال احداث هستند.

در شهرهای جدید نیز مطابق با برنامه ریزی های به عمل آمده قرار است همه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه ریزی شده تا پایان دولت دوازدهم احداث و تکمیل شده و تحویل متقاضیان واجد شرایط شوند.

طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید هم اکنون در ۲۱ شهر جدید در حال اجراست.آمارها نشان می دهد هم اکنون بیش از ۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب این طرح در شهرهای جدید کشور در حال ساخت هستند که بنا بر اعلام مسئولان شهرهای جدید این میزان روز به روز در حال افزایش است.

این در حالی است که برنامه احداث مسکن ملی به تفکیک در هر کدام از این ۲۱ شهر جدید مشخص شده است و همه این شهرها دارای برنامه زمان بندی و همچنین برنامه ریزی به لحاظ تعداد واحدها و تیراژ ساختمانی در قالب برنامه اقدام ملی هستند.

در این میان و در شهرهای جدید اطراف تهران نیز عملیات ساخت مسکن ملی آغاز شده است. آمارهای رسمی وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید نشان می دهد هم اکنون ۱۲ هزار و ۲۰۳ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در شهر جدید پرند در حال ساخت است.

در شهر جدید پردیس این میزان ۱۰۷۳۵ واحد است. در اندیشه ۲۸۸۵ واحد مسکونی وارد پروسه ساخت و ساز شده اند و در هشتگرد نیز هم اکنون ۱۵ هزار و ۵۴۸ واحد مسکن ملی در حال ساخت است.

آمارها نشان می دهد سهمیه شهر جدید هشتگرد از طرح اقدام ملی معادل ساخت ۲۱۰۰۰ واحد مسکونی است.در پرند نیز قرار است در قالب طرح اقدام ملی تولید مسکن معادل ۲۵ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی احداث شود. برنامه شهر جدید پردیس برای ساخت مسکن ملی تا سال ۱۴۰۰ نیز ۱۲ هزار و ۸۷۵ واحد مسکونی است.

در سایر شهرها نیز برنامه های مربوط به ساخت هر کدام از این واحدها مشخص شده است.

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی قرار است فاز اول افتتاح مسکن ملی در تابستان سال جاری در نقاط مختلف کشور انجام شود که در شهرهای جدید نیز آن دسته از واحدهایی که عملیات ساخت وساز آن ها به اتمام رسیده، امکانات و خدمات زیربنایی آن مهیا شده و آماده تحویل و سکونت برای متقاضیان واجد شرایط باشند به آن ها تحویل داده می شوند.

این در حالی است که در شهرهای جدید همزمان پروژه های نیمه تمام مسکن مهر نیز در دست ساخت است و مطابق با اعلام متولی مسکن مهر تا پایان سال جاری همه این واحدها تکمیل و تحویل متقاضیان می شود.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir