کمک های دولت به ناوگان حمل و نقل عمومی ارومیه قطع شده است | پایگاه سازه خبر
شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹ | Saturday, 30 May , 2020
شناسه خبر:28649    ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
کمک های دولت به ناوگان حمل و نقل عمومی ارومیه قطع شده است

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه از جابه جایی ۱۱۰ هزار نفر مسافر شهری توسط ناوگان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه خبر داد.

به گزارش سازه خبر مهدی مژدهی فر گفت: روزانه ۱۱۰ هزار نفر مسافر درون شهری توسط ناوگان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه در سطح شهر جا به جا می شوند.

وی با اشاره به بهسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر ارومیه، اظهار کرد: دولت ۶ سال است که کمک های دولتی خود به ناوگان حمل و نقل عمومی را قطع کرده است و تمام بهسازی و نوسازی اتوبوس ها از منابع  مالی خود شهرداریها  تامین می شود.

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه عنوان کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی و به ویژه اتوبوس های شهر ارومیه با ترزیق بودجه های سالانه از سوی شهرداری ارومیه توسعه و همچنین طی هر سال عملیات بهسازی صورت می گیرد.

مژدهی فر با اشاره به توسعه ناوگان اتوبوسرانی شهر ارومیه، بیان کرد: طی سال ۹۷ مقرر شده بود طی سال ۲ سال، ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری و به ناوگان اتوبوس رانی تزریق شود اما با توجه به وضعیت نقدینگی و تحریم ها، تامین ۱۰۰ دستگاه با تاخیر انجام شد و ۱۴ دستگاه جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شد و مابقی اتوبوس‌ها نیز با تامین نقدینگی به ناوگان اتوبوسرانی شهر ارومیه افزوده می‌شود.

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه با بیان اینکه طی سال گذشته ۱۱۰ دستگاه اتوبوس در سطح شهر ارومیه با هدف رفاه ‌شهروندی در سطح شهر ارومیه بازسازی شد، بیان کرد:  از ابتدای سال جاری تاکنون ۸ دستگاه اتوبوس شهری ارومیه بهسازی شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۴۲ دستگاه اتوبوس در سطح شهر ارومیه در حال فعالیت است که از این تعداد ۲۹۳  اتوبوس متعلق به بخش خصوصی و مابقی ملکی است.

مژدهی فر با بیان اینکه از نظر بهسازی اتوبوس ها به استاندارد های جهانی نزدیک هستیم، بیان کرد: در تلاشیم ناوگان حمل و نقل عمومی شهر به ویژه ناوگان اتوبوسرانی را به شرایط ایده ال و مطلوب برسانیم.

     ارسال به دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد.
کپی برداری و استفاده از منابع این پایگاه داده با ذکر منبع بلامانع می باشد.
پست الکترونیک: info@sazehpress.ir